بلیط هواپیما به اصفهان نصف جهان

0
291
خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان نصف جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 26Rating: 4.5بلیط هواپیما به اصفهان نصف جهانبلیط هواپیما به اصفهان نصف جهان مسافر خوشبخت همیشه این فرصت را بدست نمی‎آورد خرید بلیط هواپیما تهران اصفهان به دیدار نصف جهان بشتابیم

بلیط هواپیما به اصفهان نصف جهان

مسافر خوشبخت همیشه این فرصت را بدست نمی‎آورد تا با خرید بلیط ارزان هواپیما اجازه سفر به نصف جهان را بدست بیاورد، اما ما ایرانی‌ها و تهران‌نشینان پایتخت، هر زمان اراده کنیم می‎توانیم با خرید بلیط هواپیما تهران اصفهان، به دیدار نصف جهان بشتابیم. اگر شما هم دلتان می‎خواهد تا بار دیگر به اصفهان بر گردید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

شهر اصفهان با انتخاب شدن به عنوان نخستین پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی در سال 2005 در میان مردم این کشورها بیش از پیش مشهور گشته و گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. این شهر از لحاظ صنایع دستی مهمترین شهر کشور به شمار می آید که بیشتر صنایع دستی کشور اعم از قلم کاری، خاتم کاری، ترمه و… در آن تولید می شود و گردشگرانی که مشتاق به تهیه سوغات ایرانی هستند تقریبا صنایع دستی و سوغاتی های تمام نقاط ایران را در حاشیه میدان نقش جهان و در بازار قدیمی اصفهان می توانند تهیه کنند.

شاید به راستی لقب نصف جهان شایسته ی این خطه ی کهن سرزمین مان است که تاریخ را این چنین با شکوه  از طریق عرضه معماری منحصربفرد خود روایت می‌کند. بناهایی که شاید تاریخ را همچون رازی سر به مهر تا ابد در سینه ی خود حفظ نمایند و یا با نشانه هایی ما را به کشف واقعیت راهنمایی کنند. این یادگاری های تاریخی در هر نقطه ای از شهر قد برافراشته و با تمام بی مهری های روزگار استوار مانده اند تا با شکوه و عظمت خودشان حیرت رهگذران را بر انگیزند.

در ادامه با ما همراه باشید و رخت سفر را ببندید که باید به نصف جهان سفر کنیم.

بلیط هواپیما برای بازدید کاخ چهلستون

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

یکی از تماشایی ترین بناهای تاریخی اصفهان کاخ چهل ستون می باشد که مساحتی بالغ بر ۶۷۰۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده است. این بنا در میان باغی چشم نواز قرار دارد و هسته ی اولیه ی آن کوشکی است که شاه عباس اول، آن را بنا نهاد و در سلطنت شاه عباس دوم، با اعمال تغییراتی کلی در بنا، تالار آینه، تالار ۲۰ ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه، ایوان های طرفین سالن پادشاهی و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزیینات نقاشی و آینه کاری و کاشی کاری دیوارها و سقف ها به آن افزوده شد.

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

نقاشي هاي ديواري چهلستون زير نظر هنرمند نامدار عصر صفوي ، رضا عباسي با خصلت بزرگ نمائي به شيوه مينياتورهاي ايراني انجام گرفته است . چهار تابلو بزرگ داخل سالن ، صحنه هايي از ميدانهاي جنگ و مجالس پذيرائي پادشاهان صفوي را نشان مي دهد . دو تابلو بزرگ مياني از الحاقات بعدي با موضوعات مشابه است كه به قلم صادق نقاش باشي (هنرمند دوره قاجار) ترسيم شده است . متأسفانه بسياري از نقاشي هاي دوره صفوي در زمان حكومت ظل سلطان ، تخريب گرديده است . از اشعار دلپذير نجيب كاشاني كه به (خط محمد صالح اصفهاني) بر پيشاني ايوان ستوندار مرقوم گرديده ، چنين مستفاد مي گردد كه اين عمارت بي نظير در اوايل قرن 12 هـ.ق دچار آتش سوزي گرديده و در زمان شاه سلطان حسين صفوي تعمير شده است .

بلیط هواپیما برای بازدید ميدان نقش جهان اصفهان

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

يكي از زيباترين ميدانهاي جهان به طول حدود 512 متر و عرض 160 متر است كه در اطراف آن اطاق‌هائي در دو طبقه با يك اندازه و شكل احداث شده است. تعداد چهار اثر تاريخي بي نظير در اطراف ميدان قراردارد. عمارت عالي قاپو، مسجد شيخ لطف‌الله و سر درب بازار قيصريه، در وسط ميدان اصلي، زمين و دو دروازه سنگي چوگان بوده است. ميدان نقش جهان امروزي يكي از مراكز خريد صنايع دستي و همچنين محل برگزاري بسياري از مراسم ملي و مذهبي مي‌باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید کاخ هشت بهشت

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

کاخ هشت‌ بهشت یک کاخ تاریخی در شهر اصفهان است که در دوران حکومت شاه سلیمان صفوی و به سبک معماری اصفهانی در دو طبقه و در میان باغی بزرگ ساخته شد. این کاخ روزگاری به عنوان زیباترین کاخ عالم شناخته می شد. این بنا از حیث تزیینات یکی از نمونه های کم نظیر معماری ایرانی در عصر صفویه است و به گفته برخی از کارشناسان تاریخ، این عمارت برای هشت سوگلی حرم پادشاه در نظر گرفته شده بود و ۴ نفر در طبقه ی همکف و ۴ نفر در طبقه ی اول زندگی می کردند.

یکی از ویژگی های قابل توجه بنا وجود یکپارچگی در میان فضاهای آن است و در عین تنوع و گوناگونی فضاها وحدت در میان آنها به چشم می خورد. سقف پوشیده از مقرنس های گچی و آینه کاری های بر روی دیوار از دیدنی ترین قسمت های این بنا به شمار می روند.

بلیط هواپیما برای بازدید سی و سه پل

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

سی و سه پل که آن را پل الله وردی خان هم می نامند، 33 دهانه دارد و در دوران حکومت شاه عباس صفوی روی رودخانه ی زاینده رود ساخته شد. قدمت این پل به سال 1008 هجری قمری بازمی گردد و بعد از گذشت سه سال از این تاریخ، الله وردی خان اوندیلادزه گرجی مامور به پایان رساندن ساخت پل شد. در دوران صفوی سی وسه پل محل برگزاری مراسم جشن آب پاشان و همچنین مراسم خاج شویان ارامنه ی این شهر بود. سی وسه پل را می توان یکی از بهترین پل‌های جهان و شاهکار معماری ایرانی و صفوی نامید. امکان ندارد کسی به اصفهان بیاید و از سی وسه پل در قلب اصفهان دیدن نکند. سی وسه پل 295 متر طول و 14 متر عرض دارد و در تاریخ 15 دی 1310 به شماره ی 110 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بلیط هواپیما برای بازدید عمارت عالي قاپو اصفهان

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

اين كاخ در قرن يازدهم هجري در شش طبقه احداث شده است . هر طبقه تزئينات هنري خاصي را دارا مي‌باشد. از قسمت‌هاي مهم اين كاخ، ايوان طبقه سوم، حوض مسي و تالار پذيرائي همين طبقه كه با زيباترين نوع نقاشي و گچ‌بري تزئين شده است. تالار موسيقي طبقه ششم و تزئينات گچبري بي نظير آن و اغلب كارهاي هنري به وسيله رضا عباسي هنرمند مشهور آن دوران انجام شده است.

بلیط هواپیما برای بازدید سر در قیصریه

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

در ورودی اصلی بازار اصفهان یکی از سازه های دوران صفویه قرار دارد که با نام سردر قیصریه شناخته می شود. در گذشته این بنا ۳ طبقه داشت که در اثر تخریب امروزه تنها دو طبقه از آن باقی مانده است. در طبقه ی تخریب شده نقاره خانه قرار داشت و به وسیله ی نواختن موسیقی در آن، اوقات روز به مردم اعلام می شد. طبقه ی دوم به  امور دفتری و بازرگانی اختصاص داشت و در پایین ترین طبقه حجره هایی برای خرید و فروش در نظر گرفته شده بود. سردر قیصریه شامل چهار درب فرعی، یک دروازه اصلی و یک حوض می باشد و بر بالای آن نقاشی‌هایی به قلم رضا عباسی، ناقوس دیر هرمز و ساعت قلعه پرتغالی‌ها به چشم می خورد. نام این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ی ثبت ۱۰۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بلیط هواپیما برای بازدید مسجد شيخ لطف الله اصفهان

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

در ضلع شرقي ميدان نقش جهان مسجدي قراردارد كه در زمان شاه عباس اول صفوي، هنگام احداث ميدان و همراه با بناهاي اطراف آن به منظور محل عبادت و حوزه تدريس مرحوم شيخ لطف الله، كه از علما و روحانيون بزرگ جبل عامل در لبنان بوده ، ساخته شده است. ساختمان مسجد در سال 1011 هـ .ق آغاز و در سال 1028 به پايان رسيده است. اين مسجد داراي يك شبستان زيرزميني است كه كف گنبدخانه را از سطح زمين بالاتر قرارداده است. به خاطر استفاده هاي خاص علمي ـ مذهبي از اين مسجد، نيازي به احداث حياط و مناره نبوده است. گنبد بر روي هشت طاق جناغي قرار گرفته و لبه اين طاقها با كاشيهاي پيچ به رنگ فيروزه، تزئين يافته است .سطوح داخلي به ويژه محراب مسحد شيخ لطف الله از شاه كارهاي بي‌نظير هنر كاشي كاري هفت رنگ و معرق است. در محراب دو كتيبه وجود دارد كه عبارت ذيل بر آنها نوشته شده است : عمل فقير حقير محتاج به رحمه خدا محمد رضا بن استاد حسين بنا اصفهاني.

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به اصفهان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
namnak.com
karnaval.ir
beytoote.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید