بلیط هواپیما به اندونزی و بازدید از شالیزارهای زیبا

0
270
خرید بلیط هواپیما به اندونزی
بلیط هواپیما به اندونزی
بلیط هواپیما به اندونزی و بازدید از شالیزارهای زیباReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 25Rating: 4.5سفر به اندونزی بازدید از شالیزارهای زیبابلیط هواپیما به اندونزی. دیدنی های اندونزی. دیدنی های بالی اندونزی مناطق دیدنی اندونزی عکسهای دیدنی اندونزی قیمت بلیط هواپیما مزارع پلکانی اندونزی

بلیط هواپیما به اندونزی و بازدید از شالیزارهای زیبا

اگر بلیط هواپیما را برای اندونزی رزرو کرده باشید، حتما متوجه شالیزارهای پلکانی برنج در اوبود که منظره‌ بسیار زیبایی را در این منطقه ایجاد کرده خواهید شد. فقط کافی است که عکسی از منظره زیبا و چشم نواز یک مزرعه برنج در بالی اندونزی ببینید تا مشتاق شوید که سفری به این جزیره در جنوب شرقی آسیا بکنید. گردشگران وقتی وارد این منطقه می‌شوند مبهوت این طبیعت زیبا می‌شوند. اگر در فصل کشت یا برداشت به این مزارع در بالی سفر کنید می‌توانید از نزدیک با نحوه کشت برنج آشنا شوید. صبح‌های خیلی زود و عصرها بهترین زمان برای این کار است، در این ساعات می‌توانید در غیاب مسافرینی که با تور به گردش آمده‌اند، در آرامش از زیبایی بی بدیل تراس‌های شالی کاری شده در حال نوشیدن قهوه یا خوردن غذایی در رستوران‌های محلی لذت ببرید.

شیارهایی با هنرمندی تمام

شیارهایی مواج مزارع با هنرمندی تمام
شیارهایی با هنرمندی تمام

شالیزارهای اوبود که به زیبایی و هنرمندانه شیاربندی شده اند، از مشهورترین جاذبه های گردشگری بالی هستند، این مزرعه چنان زیبا و هنرمندانه طراحی شده که هر کسی را برای خرید بلیط هواپیما برای دیدن آن ترغیب می‌کند. این روزها گردشگری آن چنان گسترش پیدا کرده است که هر پدیده‌ای در روی زمین می‌تواند برای گردشگر جذاب و دیدنی باشد. حتی اگر این پدیده یک مزرعه برنج باشد. اما یک مزرعه برنج متفاوت. مزرعه ای که به صورت پلکانی از نوک کوه تا دامنه‌ی آن گسترده شده باشد. فکرش را بکنید که یک مزرعه برنج که قرار است مردم را سیر کند تبدیل به یک چشم انداز گردشگری برای کسب در آمد هم بشود. این اتفاق در بالی اندونزی افتاده است.

مرد مقدس به نام مارکان‌دیا که این مزارع را ساخته
مرد مقدس به نام مارکان‌دیا

طبق اسناد تاریخی در قرن هشتم یک مرد مقدس به نام مارکان‌دیا این شالیزارها، را ساخته است. در سراسر دره چشم اندازی از شالیزارهای برنج که به صورت پلکانی از نوک کوه رو به پایین دامنه آن گسترده شده‌اند، زیباترین زمین کشاورزی دنیا را خلق میکند. در کنار جاده نزدیک این مزارع سوغاتی‌های این منطقه به فروش می‌رسد، که مورد توجه گردشگرانی قرار گرفته که به استراحت و عکاسی مشغول هستند. طبیعت دوستان و نقاشان از بازدید این منطقه غافل نمی‌شوند، در نزدیکی مزارع کیوسک‌های هنری متعدد و کافه‌هایی برای رفع خستگی بازدیدکنندگان وجود دارد.

 مزارع تگالالانگ

از شمال منطقه اوبود بالی، تقریبا نیم ساعت در راه خواهید بود تا به مزارع تگالالانگ برسید. اگر هر کدام از این جاذبه‌ها را در نظر نگیریم این مزرعه حتما ارزش این را دارد که بلیط هواپیما برای دیدنش رزرو شود. هر ساله عکاسان و نقاشان زیادی برای به تصویر کشیدن صحنه زیبا و دیدنی این مزارع سفر به اندونزی و بازدید از منطقه اوبود را انتخاب میکنند .

مزارع منطقه‌ی تابانان، شالیزارهای سرسبز جاتی‌لووی

مزارع منطقه‌ی تابانان، شالیزارهای سرسبز جاتی‌لووی
تابانان شالیزارهای سرسبز جاتی‌لووی

یکی دیگر از جذابیت‌های طبیعی برای گردشگران منطقه بالی، شالیزارهای سرسبز جاتی‌لووی است که به خاطر مناظر دیدنی تراس های برنج و شکل بسیار جالب سیستم آبیاری که توسط کشاورزان منطقه توسعه داده شده از طرف یونسکو نامزد میراث جهان شده است.

شالیزارهای تارعنکبوتی لینگکو در مانگارای

بلیط هواپیما به شالیزارهای تارعنکبوتی لینگکو در مانگارای
شالیزارهای تارعنکبوتی لینگکو در مانگارای

مناظر اعجاب‌انگیز شالیزارهای عنکبوتی را در بالای تپه‌ای در شانزده کیلومتری روستای روتنگ تماشا کنید و لذت ببرید. نام این شالیزارها برگرفته از حالت مدورشان است در حالیکه شکل آنها به نحوه اشتراک مالکیت‌شان مربوط می شود.

بلیط هواپیما به شالیزارهای تارعنکبوتی لینگکو در مانگارای
شالیزارهای تارعنکبوتی لینگکو در مانگارای

منظره جادویی شالیزارهای مد نظر باعث تبدیل شدن آن‌ها به یکی از نوادر شالی اندونزی گشته است.

نگهداری ماهی در شالیزارهای اندونزی

نگهداری ماهی های قرمز در شالیزارهای اندونزی
نگهداری ماهی در شالیزارهای اندونزی

بلیط هواپیما را در دست بگیرید و آماده سفر شوید تا این جاذبه عجیب را از نزدیک ببینید. شالیکاران اندونزیایی در شالیزارهای خود ماهی نگه می‌دارند تا محصولی پربارتر داشته باشند.

همانطور که می‌دانید هر چیزی به صورت طبیعی خوب است و بهتر است از تولیدات مصنوعی استفاده نکنیم تا از ضرری که به سلامت بدن می‌رسانند جلوگیری کنیم. در اندونزی کشاورزان راهکاری برای این منظور یافته‌اند آن‌ها با نگهداری ماهی در آب شالیزارها از ماهی‌ها به عنوان فیلتر استفاده می‌کنند، به طوریکه ماهی ها با خوردن حشرات‌، سیکل اکسیژن در آب را سریع می کنند و در کل تولید برنج را تا 10 درصد افزایش می‌دهند.

نگهداری ماهی های قرمز در شالیزارهای اندونزی
نگهداری ماهی در شالیزارهای اندونزی

جالب است بدانید که مردم اندوزی خدایی می ستایند به نام خدای برنج. هندی‌ها هم اعتقادات خاصی نسبت به برنج دارند، برای مثال آنها بر این باورند که برنج ارتباط مستقیمی با باروری دارد. از سویی دیگر، مردم برخی از کشورهای آسیایی نیز برنج را وسیله اتصال بهشت و زمین می دانند. اما چنین اعتقاداتی فقط محدود به هند و اندونزی و سایر کشورهای آسیایی نمی شود. چنانچه بارها دیده شده که مردم مناطق مختلف جهان، به خاطر برخی باورهای فرهنگی، در مراسم عروسی برنج بر سر عروس و داماد می ریزند.

برنج محصول کشورهای در حال توسعه

خرید بلیط هواپیما به اندونزی
بلیط هواپیما به اندونزی

آمار سال 2017، حاکی از تولید 95درصدی برنج جهان توسط کشورهای در حال توسعه است. تولیدکنندگان عمده برنج در جهان کشورهای چین با تولید 208میلیون تن، هند با 155میلیون تن و اندونزی با 70میلیون تن هستند.

خرید بلیط هواپیما به اندونزی
بلیط هواپیما به اندونزی

در رتبه‌های بعدی ویتنام (43میلیون تن)، تایلند (37میلیون تن) و بنگلادش (33میلیون تن) قرار دارند که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود ارزش خرید بلیط هواپیما و سفر به آن نقطه را دارند و در جای خود دیدنی محسوب می‌شوند.

مناطق اصلی تولید برنج در مالزی:

خرید بلیط هواپیما به اندونزی
بلیط هواپیما به اندونزی

سوماترای جنوبی
جاوه‌ی غربی
جاوه‌ی مرکزی
جاوه‌ی شرقی
سولاوسی جنوبی

اندونزی برای خودکفایی در بخش تولید برنج مورد تقدیر فائو قرار گرفت.

خرید بلیط هواپیما به اندونزی
بلیط هواپیما به اندونزی

دستیار دبیر کل و نماینده آسیا و اقیانوسیه در فائو، تلاش اندونزی را در رسیدن به خودکفایی برنج در سال 2016 ستود. اندونزی با کاهش دادن ضایعات و افزایش تولید توانست در برنامه ریزی خود به کشاورزان کمک کند و به افراد محلی برای توسعه کار و توسعه سیستم‌های آبیاری، حمل و نقل و توزیع مواد مانند دانه، کود و آفت کش‌ها یاری دهد. اندونزی امیدوار است تا همکاری خود را با فائو در زمینه تلاش برای ریشه کن کردن گرسنگی در سراسر مجمع الجزایر اندونزی تقویت کند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به اندونزی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
baliglory.com
indonesia-investments.com
welove-indonesia.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به اندونزی ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید