سفر به اهواز و غذاهای خوشمزه جنوبی

0
477
خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل
سفر به اهواز و غذاهای خوشمزه جنوبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 12Rating: 4.5سفر به اهواز و غذاهای خوشمزه جنوبیسفر به اهواز و غذاهای خوشمزه جنوبی مجموعه‌ای ازبی‌نظیری از رنگ و طعم و ادویه است؛ اگر بلیط هواپیما به اهواز دارید، برخی از این غذاها

سفر به اهواز و غذاهای خوشمزه جنوبی

غذاهایی جنوبی، مجموعه‌ای ازبی‌نظیری از رنگ و طعم و ادویه است؛ اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد اهواز است، برخی از این غذاها  و خوراکی‌های خوشمزه را می‌توانید امتحان کنید، سفر به جنوب با مزه کردن این خوراکی‌ها کامل خواهد شد. در ادامه شما را برخی از آنها آشنا خواهیم کرد.

سمبوسه

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن سمبوسه
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن سمبوسه

این خوراکی تند و خوشمزه ترکیبی از گوشت، فلفل، گشنیز و رب گوجه‌فرنگی است که باهم مخلوط شده و در خمیر نانی مخصوص پیچیده می‌شود، این سمبوسه‌ها سپس این سمبوسه‌ها در روغن سرخ می‌شوند. پخت این خوراکی نیز مثل فلافل در برخی کشورهای دیگر هم رواج دارد.

امگشت

خرید بلیط هواپیما به اهواز و خوردن امگشت
بلیط هواپیما به اهواز و خوردن امگشت

وقتی صحبت از شهرهای جنوبی می‌شود باید منتظر خوراک‌های خوشمزه‌ی دریایی نیز بود. این غذا از برنج و سبزی تهیه شده که پس از پخت برنج و پیش از دم کشیدن، ماهی قباد نمک سود شده را به همراه کشمش و ادویه فراوان لا به لای آن می‌گذارند.

قلیه ماهی

خرید بلیط هواپیما به اهواز و خوردن قلیه ماهی
بلیط هواپیما به اهواز و خوردن قلیه ماهی

قلیه ماهی را در بیشتر شهرهای جنوبی طبخ می‌کنند و یکی از خوشمزه‌تری و مقوی‌ترین غذاهای جنوبی است. برای این خورش خوشمزه از ماهی‌های مخصوص این خورش، ادویه‌های جنوبی، سبزی قلیه و تمبر هندی استفاده شده و همراه با برنج میل می‌شود. این غذا طعمی ترش و خوشمزه دارد و طرفداران آن در سراسر ایران آن را طبخ می‌کنند، البته خوردن قلیه که با ماهی‌های تازه پخته می‌شود، لذتی دیگر دارد.

حلوا خرمایی

خرید بلیط هواپیما به اهواز و خوردن حلوا خرمایی
بلیط هواپیما به اهواز و خوردن حلوا خرمایی

خرما یکی از خوراکی‌های محبوب و مورد استفاده در جنوب ایران است. در خوزستان حلوایی تهیه می‌شود که در آن از خرما و دارچین و آرد سنگک استفاده می‌شود، این حلوای خرمایی را در اهواز می‌توانید مزه کنید.

فلافل

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل

اول از هم برویم سراغ خوراکی محبوب و معروف اهواز که حتی می‌توان آن را یکی از نمادهای شهر هم دانست. ماده‌ی اصلی در این غذا نخود است که با آرد لپه، تخم مرغ، سیر و ادویه‌های مختلفی مثل فلفل قرمز مخلوط می‌شود. این غذا را در کشورهای دیگر مثل لبنان نیز می‌خورند؛ در اهواز فلافل فروشی‌های مختلفی است اما به شما توصیه می‌کنیم برای خوردن این خوراکی به لشکرآباد و بازار فلافل‌فروشی‌ها سر بزنید، آنجا خوراکی را به صورت سلف سرویس می‌فروشند و می‌توانید ساندویچ خود را از فلافل، ترشی‌ها و سبزیجات دیگر پر کنید.

قهوه عربی

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن قهوه عربی
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن قهوه عربی

نوشیدن قهوه در خوزستان بسیار رواج داشته و حتی برای آن آیینی وجود دارد و با آن از مهمانان خود پذیرایی می‌کنند، در میان اعراب خوزستان برای تعارف قهوه و برداشتن فنجان رسم و رسوم‌هایی وجود داشته که هنوز هم می‌توان آنها را دید.

خوردن خوراکی‌های محلی همیشه بخش مهمی از سفر است که  باعث می‌شود تا بتوانید فرهنگ شهر را بیشتر و بهتر درک کنید.اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد اهواز است حتما این خوراکی‌های خوشمزه را امتحان و سفرتان را کامل کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید