غذاهای خوشمزه جنوبی

شاید به جرات بتوان گفت غذاهای جنوبی در لیست بهترین غذاهای محلی ایران قرار دارند و طرفداران بیشماری را در اختیار دارند. جنوب ایران به واسطه برخورداری از غذاهای دریایی تازه و همچنین محلی های خوشمزه، مقصد بسیار جذابی برای گردشگران از سراسر دنیا و ایران است.

0
560
خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل
غذاهای خوشمزه جنوبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 11Rating: 4.5غذاهای خوشمزه اهواز و تجربه مجموعه بی‌نظیری از رنگ و طعم و ادویه.غذاهای خوشمزه اهواز مجموعه‌ای ازبی‌نظیری از رنگ و طعم و ادویه است اگر به اهواز سفر می کنید می توانید برخی از این غذاها را تجربه کنید.

سفر به اهواز و غذاهای خوشمزه جنوبی

شاید به جرات بتوان گفت غذاهای جنوبی در لیست بهترین غذاهای محلی ایران قرار دارند و طرفداران بیشماری را در اختیار دارند. جنوب ایران به واسطه برخورداری از غذاهای دریایی تازه و همچنین محلی های خوشمزه، مقصد بسیار جذابی برای گردشگران از سراسر دنیا و ایران است. حقیقتا غذاهای جنوبی، مجموعه‌ای ازبی‌نظیری از رنگ و طعم و ادویه است؛ اگر بلیط هواپیما اهواز در دستان شماست، می توانید برخی از این غذاها و خوراکی‌های خوشمزه را می‌توانید امتحان کنید، سفر به جنوب با مزه کردن این خوراکی‌ها کامل خواهد شد. در ادامه به معرفی برخی از غذاهای خوشمزه جنوبی می پردازیم. پس با سفرستان همراه باشید.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

سمبوسه

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن سمبوسه
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن سمبوسه

این خوراکی تند و خوشمزه ترکیبی از گوشت، فلفل، گشنیز و رب گوجه‌فرنگی است که باهم مخلوط شده و در خمیر نانی مخصوص پیچیده می‌شود، این سمبوسه‌ها سپس این سمبوسه‌ها در روغن سرخ می‌شوند. پخت این خوراکی نیز مثل فلافل در برخی کشورهای دیگر هم رواج دارد.

امگشت

خرید بلیط هواپیما به اهواز و خوردن امگشت
بلیط هواپیما به اهواز و خوردن امگشت

وقتی صحبت از بلیط تهران اهواز و سفر به شهرهای جنوبی می‌شود باید منتظر خوراک‌های خوشمزه‌ی دریایی نیز بود. این غذا از برنج و سبزی تهیه شده که پس از پخت برنج و پیش از دم کشیدن، ماهی قباد نمک سود شده را به همراه کشمش و ادویه فراوان لا به لای آن می‌گذارند.

✅ بازدید از مقاله انواع هتل های اهواز

قلیه ماهی

معرفی غذاهای خوشمزه جنوبی
غداهای خوشمزه جنوبی

قلیه ماهی را در بیشتر شهرهای جنوبی طبخ می‌کنند و یکی از خوشمزه‌تری و مقوی‌ترین غذاهای جنوبی است. برای این خورش خوشمزه از ماهی‌های مخصوص این خورش، ادویه‌های جنوبی، سبزی قلیه و تمبر هندی استفاده شده و همراه با برنج میل می‌شود. این غذا طعمی ترش و خوشمزه دارد و طرفداران آن در سراسر ایران آن را طبخ می‌کنند، البته خوردن قلیه که با ماهی‌های تازه پخته می‌شود، لذتی دیگر دارد.

حلوا خرمایی

خرید بلیط هواپیما به اهواز و خوردن حلوا خرمایی
بلیط هواپیما به اهواز و خوردن حلوا خرمایی

خرما یکی از خوراکی‌های محبوب و مورد استفاده در جنوب ایران است. در خوزستان حلوایی تهیه می‌شود که در آن از خرما و دارچین و آرد سنگک استفاده می‌شود، این حلوای خرمایی را در اهواز می‌توانید مزه کنید.

فلافل

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل
بلیط هواپیما تهران اهواز و خوردن فلافل

اول از هم برویم سراغ خوراکی محبوب و معروف اهواز که حتی می‌توان آن را یکی از نمادهای شهر هم دانست. ماده‌ی اصلی در این غذا نخود است که با آرد لپه، تخم مرغ، سیر و ادویه‌های مختلفی مثل فلفل قرمز مخلوط می‌شود. این غذا را در کشورهای دیگر مثل لبنان نیز می‌خورند؛ در اهواز فلافل فروشی‌های مختلفی است اما به شما توصیه می‌کنیم برای خوردن این خوراکی به لشکرآباد و بازار فلافل‌فروشی‌ها سر بزنید، آنجا خوراکی را به صورت سلف سرویس می‌فروشند و می‌توانید ساندویچ خود را از فلافل، ترشی‌ها و سبزیجات دیگر پر کنید.

قهوه عربی

خوردن قهوه عربی در اهواز
قهوه عربی اهواز

نوشیدن قهوه در خوزستان بسیار رواج داشته و حتی برای آن آیینی وجود دارد و با آن از مهمانان خود پذیرایی می‌کنند، در میان اعراب خوزستان برای تعارف قهوه و برداشتن فنجان رسم و رسوم‌هایی وجود داشته که هنوز هم می‌توان آنها را دید.

خوردن خوراکی‌های محلی همیشه بخش مهمی از سفر است که  باعث می‌شود تا بتوانید فرهنگ شهر را بیشتر و بهتر درک کنید.اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد اهواز است حتما این خوراکی‌های خوشمزه را امتحان و سفرتان را کامل کنید. در ادامه می توانید با تفریحات ویژه اهواز برای گردشگران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید