تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین

اوکراین می‌تواند به عنوان یک مقصد تحصیلی بسیار خوب برای دانشجویان باشد. چرا که این کشور دارای صدها موسسه آموزشی و دانشگاه‌های متفاوت در مقاطع تحصیلی عالیه است. از ویژگی‌های دانشگاه‌های اوکراین می‌توان به هزینه‌های کم، پذیرش آسان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و همچنین کیفیت آموزشی نسبتا مطلوب اشاره کرد. این‌ها کم و بیش می‌تواند دلایل کافی برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین باشد.

0
63
درخواست مهاجرت تحصیلی به اوکراین
مهاجرت تحصیلی به اوکراین
تحصیل در دانشگاه‌های اوکراینReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Feb 5Rating: 4.0تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین - مهاجرت تحصیلی به اوکراین و خرید بلیط هواپیما اوکرایناوکراین یک مقصد تحصیلی بسیار خوب و ارزان برای دانشجویان با صدها دانشگاه متفاوت در مقاطع عالیه است. مهاجرت تحصیلی به اوکراین . بلیط هواپیما اوکراین

تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین

اوکراین و به خصوص کشور روسیه دارای معماری‌های شگفت‌آوری هستند؛ کلیساها، معماری‌ها، و مناظر طبیعی بسیار زیبای اوکراین هر کسی را وسوسه می‌کند تا با خرید بلیط هواپیما اوکراین و سفر به این کشور از مناظر شگفت انگیز این کشور از نزدیک دیدن کند اما همه‌ این موضوعات را که کنار بگذاریم، اوکراین می‌تواند به عنوان یک مقصد تحصیلی بسیار خوب برای دانشجویان باشد. چرا که این کشور دارای صدها موسسه آموزشی و دانشگاه‌های متفاوت در مقاطع تحصیلی عالیه است. از ویژگی‌های دانشگاه‌های اوکراین می‌توان به هزینه‌های کم، پذیرش آسان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و همچنین کیفیت آموزشی نسبتا مطلوب اشاره کرد. این‌ها کم و بیش می‌تواند دلایل کافی برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین باشد.

در این مقاله شما در مورد چند مورد از دانشگاه‌های اوکراین و تاریخچه و رشته‌های تحصیلی آن‌ها می‌خوانید.

بلیط هواپیما اوکراین

1دانشگاه دولتی خرسون

دانشگاه دولتی خرسون، واقع در شهر خرسون اوکراین می‌باشد که تقریبا رشته‌های زیادی را در خود جای داده است؛ مانند رشته‌های تربیت بدنی، رشته‌های مهندسی و بسیاری رشته‌های دیگر از قبیل زبان شناسی و جغرافیا و…

 

شعار دانشگاه جرئت اندیشیدن داشته باش!
سال تاسیس 1917
رئیس دانشگاه واسیل استراتونوف
تعداد دانشجویان 7586
مکان دانشگاه خرسون، اوکراین
سایت دانشگاه www.kspu.edu

 

تاریخچه:

دانشگاه دولتی خرسون در نوامبر سال 1917 حین جنگ جهانی اول به دلیل تخلیه کردن استادان موسسه تارتو تاسیس شد. در سال 1919، این آموزشگاه در موسسه آموزش و پرورش خرسون با دوره تحصیل 4 ساله، مجددا سازماندهی شد.

در اوایل دهه 1920، این موسسه به موسسه آموزش و پرورش خرسون (هینو) تغییر نام یافت و سال 1924، نام نادژدا کروپسکایا بر آن نهاده شد. در حین جنگ جهانی دوم، از آگوست 1941 تا مارس 1944، این موسسه فعالیت های خود را متوقف کرد.

در مارس 1944، بعد از رهایی خرسون از تهاجم‌های اکسیس، فرآیندهای آموزشی این دانشگاه در 5 بخش فیزیک، ریاضی، علمی، زبان شناسی و علی الخصوص جغرافیا و تاریخ از سر گرفته شد. در سال 1973، دانشکده علوم پایه، در سال 1977، دانشکده آموزش و پرورش و در سال 1986، دانشکده زبان‌های خارجی تاسیس شد.

در سال‌های استقلال اوکراین، موسسه به توسعه ی خود ادامه داد. در سال 1992، برنامه فوق لیسانس دانشکده لغت شناسی، مهارت‌های آموزشی اضافی و آموزش مجدد لغت شناسی و زبان‌های خارجی را به وجود آورد.

در سال 1994، مدرسه تربیت بدنی و ورزش و ورزشگاه آکادمی لوکئوم خرسون در دانشگاه دولتی خرسون توسط خود موسسه تاسیس شد. در سال 1998، موسسه آموزشی دولتی خرسون، به دانشگاه آموزشی دولتی خرسون سازماندهی مجدد یافت، که در سال 2002، تبدیل به دانشگاه دولتی خرسون شد. در سال 2004، دانشگاه، موسسه پژوهشی فناوری اطلاعات را بنیان گذاری کرد. همچنین در آوریل 2005، مرکز توسعه شغلی توسط دانشگاه دایر شد.

اگر قصد دارید در این دانشگاه ثبت‌نام کنید حتما قبل از گرفتن ویزای اوکراین و خرید بلیط هواپیما اوکراین و اپلای کردن در این دانشگاه، درمورد فرهنگ مردم و هزینه‌های زندگی دانشجویی در شهر خرسون تحقیق کنید. البته در این مورد در مقاله هایی مجزا بحث خواهیم کرد.

موسسه پلی تکنیک کی یف

2موسسه پلی تکنیک کی یف

دانشگاه فنی ملی کی یف اوکراین، یکی از دانشگاه‌های بزرگ شهر کی‌یف است. در ژانویه سال 2012، این دانشگاه توانست بین 1000 دانشگاه برتر از نگاه سایت وبومتریک با رتبه ی 957 از بین 20300 دانشگاه قرار گیرد. در فبریه سال 2013، رتبه این دانشگاه به 510 رسید. اگر می‌خواهید در این دانشگاه تحصیل کنید به دلیل سخت نبودن پذیرش، بعد از تکمیل فرم‌های پذیرش و اتمام مراحل پذیرش ابتدا در مورد شهر کی یف و زندگی در این شهر تحقیقات لازم را به‌عمل آورید. همچنین قبل از خرید خرید بلیط هواپیما اوکراین از هزینه‌های زندگی در کی یف و فرهنگ این مردم آگاهی کامل کسب کنید.

 

نوع دانشگاه دانشگاه ملی
سال تاسیس 1898
رئیس دانشگاه میکائیل ژوروفسکی
تعداد دانشجویان 36000
مکان دانشگاه کی یف، اوکراین
سایت دانشگاه inter.kpi.ua

تاریخچه:

این موسسه در 31 آگوست سال 1898 با نام “موسسه پلی تکنیک کی یفِ امپراتور الکساندر دوم” تاسیس شد ولی مجتمع کنونی آن تا سال 1902 ساخته نشده بود. تا آن زمان، موسسه، ساختمان مدرسه تجاری واقع در خیابان وورووسکی را اجاره کرده بود. در آن زمان، موسسه دارای 4 بخش بود: مهندسی مکانیک، شیمی، کشاورزی و راه و ساختمان. اولین نام نویسی، متشکل از 360 دانشجو بود که دانشمندان پیشتاز روسیه، دیمیتری مندلیف، نیکولای ژوکووسکی و کلیمنت تیمیریازوف، کمک های علمی و سازمانی قابل توجهی برای تاسیس این موسسه انجام دادند.

ویکتور کیرپیچوف اولین رئیس این دانشگاه بود و بیشتر به دلیل تلاش‌های وی بود که پروفسورهایی مانند یرماکوف، ریفورمارسکی، کنووالوف یا ولادیمیر زورکین، جزو استادان این دانشگاه شدند.

در سال 1930، دانشگاه ملی ساخت و معماری کی یف بر اساس رشته کارخانه و ساخت همگانی موسسه پلی تکنیک کی یف و دانشکده معماری موسسه هنری کی یف تاسیس شد.

✅ بازدید از مقاله شهر کی‌یف مرکز فرهنگی اوکراین
✅بازدید از مقاله معماری کهن و زیبای شهر کی‌یف اوکراین

دانشگاه ملی فنی دونتسک

3دانشگاه ملی فنی دونتسک

دانشگاه ملی فنی دونتسک (که پیش از این انستیتوی پلی تکنیک دونتسک نام داشته است)، بزرگ ترین و قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در منطقه دنباس است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده است و در سال‌های ابتدایی فعالیتش شاهد حضور نیکلای خورشچف (رهبر شوروی پس از استالین) بوده است.

 

شعار دانشگاه Vivat, Crescat, Glorat!
سال تاسیس 1921
رئیس دانشگاه Liashok Iaroslav / Marenich Konstantin
تعداد دانشجویان 28000
مکان دانشگاه پرووسک/ دونتسک – منطقه دونتسک – اوکراین
سایت دانشگاه donntu.edu.ua

 

با از دست رفتن کنترل دولت اوکراین بر شهر دونتسک در خلال جنگ در دنباس در سال ۲۰۱۴، اکنون دو موسسه تحت این نام فعالیت و رقابت می کنند. دانشکده اوکراینی به شهر پوکرووسک منتقل شد و دانشکده‌ای که به روسیه وفادار ماند در همان محل قبلی در دونتسک به فعالیت خود ادامه داد. هردوی این دانشکده‌ها زیر پرچم جمهوری خلق دونتسک فعالیت می‌کنند. دانشگاه ملی فنی دونتسک، اولین موسسه آموزش عالی در منطقه دمباس است و جزو اولین دانشگاه‌های فنی در اوکراین نیز به شمار می‌رود. این دانشگاه ۲۷۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است که در ۶۰ رشته مشغول به تحصیل هستند و شما هم می‌توانید یکی از این هزاران دانشجویی باشید که همه ساله برای تحصیل در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند فقط کافیست بعد ارسال درخواست پذیرش و در صورت پذیرش؛ چمدان یا کوله پشتی خود را بردارید و بلیط هواپیما اوکراین را بگیرید و به دونتسک سفر کنید.

موسسه پلی تکنیک خارکف

4موسسه پلی تکنیک خارکف

موسسه پلی تکنیک خارکف (دانشگاه فنی ملی) واقع در شهر خارکف، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه فنی در اوکراین شرقی است. این دانشگاه در سال ۱۸۸۵ بنا شده است و پس از موسسه تکنولوژی سنپترزبورگ، قدیمی ترین دانشگاه فنی در اتحاد جماهیر شوروی به شمار می‌رفته است. همچنین، در قلمرو اوکراین جدید، این جایگاه را پس از دانشگاه پلی تکنیک لویو از آن خود کرده است.

 

شعار دانشگاه پیوستگی آموزش، دانش و کسب و کار
سال تاسیس 1885
رئیس دانشگاه پروفسور ایوانویچ سوکول
تعداد دانشجویان 24000
مکان دانشگاه خارکف، اوکراین
سایت دانشگاه kpi.kharkov.ua

 

تاریخچه:

این دانشگاه به عنوان یک موسسه فنی تکنولوژیکی، در جریان برنامه دیمیتری مندلیف برای آموزش فنی اتحاد جماهیر شوروی با دو دپارتمان مکانیک و شیمی تاسیس شد. گنجایش این دانشگاه در آن زمان ۱۲۲۵ نفر بود. نخستین رئیس دانشگاه، پروفسور افتخاری ویکتور کرچیپف بود که در مکانیک و مقاومت مواد تخصص داشت. در سال ۱۸۹۸، موسسه به موسسه تکنولوژی امپراطور الکساندر سوم تغییر نام داد. پس از انقلاب اکتبر در سال ۱۹۱۷ همچنان به فعالیت خود ادامه داد و در سال ۱۹۲۱، نخستین دپارتمان برای کارگران را در اوکراین راه اندازی کرد. نام موسسه در سال ۱۹۲۳ به درخواست کارمندان، اساتید و دانشجویان به ولادمیر لنین تغییر یافت و در سال ۱۹۲۹ نیز به موسسه پلی تکنیک ولادمیر لنین خارکف تبدیل شد. این نام تا پایان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بر دانشگاه باقی ماند.

در سال ۱۹۳۰، ۵ موسسه مستقل آموزش عالی برای رشته‌های مکانیک مهندسی ماشین، برق، شیمی و مکانیک سازه به صورت ۵ دپارتمان جدا در موسسه راه اندازی شدند. در جریان جنگ جهانی دوم، بیش از ۳۰۰۰ پروفسور، دانشجو و کارمند موسسه به ارتش ملحق شدند. دانشگاه همچنان به کار خود ادامه داد و حتی پیشرفت‌های بسیار مهمی را در صنعت دفاعی رقم زد. از جمله این تاثیرات، مشارکت در طراحی و ساخت تانک‌های جنگی به رهبری الکساندر موروزوف بود که یکی از طراحان تانک T-34 است. در سال ۱۹۴۹، چهار انستیتوی آموزش عالی مکانیک مهندسی ماشین، شیمی، برق و سیمان با موسسه پلی تکنیک ولادمیر لنین خارکف ادغام شدند. پروفسور میخائیل سمکو به ریاست دانشگاه برگزیده شد و تا ۳۰ سال بعد در این سمت باقی ماند.

پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱، دانشگاه کار خود را به عنوان یک موسسه آموزش عالی در اوکراین ادامه داد. در آپریل ۱۹۹۴ نام دانشگاه به دانشگاه پلی تکنیک ایالت خارکف تغییر یافت و در سپتامبر ۲۰۰۰، عنوان دانشگاه فنی ملی توسط رئیس جمهور اوکراین به این موسسه اعطا شد. عنوان و نامی که تا امروز به آن شناخته می‌شود. دانشجویانی که مایل هستند تا در این دانشگاه تحصیل کنند بعد از دادن درخواست به این دانشگاه و گرفتن ویزا دانشجویی اوکراین می‌توانند با خرید بلیط هواپیما اوکراین به شهر خارکوف سفر کنند و ادامه‌ی تحصیلات خود را در کشور اوکراین ادامه دهند.

دانشگاه ملی مچنیکو اودسا

5دانشگاه ملی مچنیکو اودسا

دانشگاه ملی مچنیکو Mechnikov اودسا واقع در شهر اودسای اکراین یکی از دانشگاه‌های مهم این کشور است که به نام ایلیا مچنیکو دانشمند برنده جایزه نوبل در سال 1908 (متخصص در ایمنی شناسی،میکروبیولوژی و رویان شناسی تکامل) نام گذاری شده است. دانشگاه در سال 1865 با حکمی از تزار روسه الکساندر دوم به منظور سازماندهی مجدد مرکز آموزشی ریشیلو اودسا، با نام دانشگاه جدید شاهی نوروسا تاسیس شد. در دوران اتحادیه جماهیر شوروی دانشگاه به دانشگاه ملی مچنیکو تغییر نام داد. (در واقع دانشگاه ملی اودسا به نام ایلیا مچنیکو نام گذاری شده بود.)

 

نوع دانشگاه عمومی/دولتی
سال تاسیس 1865
رئیس دانشگاه ایگور کوال
تعداد دانشجویان 7500
مکان دانشگاه اودسا، اوکراین
سایت دانشگاه

 

در طول یک قرن و نیم احداث، به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزشی در اکراین شهرت داشته. این دانشگاه در خارج از اکراین هم به رسمیت شناخته شده است و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. جایگاه این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های سراسر دنیا 48 ام است.

دانشگاه ملی مچنیکو ادیسا از 4 موسسه، 10 دانشکده و 7 شورای تخصصی تشکیل شده است. این دانشگاه به خاطر کتابخانه علمی‌اش که بزرگ‌تر و قدیمی‌تر از هر دانشگاهی در اکراین است، شهرت دارد. (3600000 میلیون کتاب از قرن 15 تا به امروز.)

تارخچه:

دانشگاه ملی مچنیکو اودسا یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی اکراین است. این مجموعه در سال 1865 تاسیس شد. زمانی که با حکم تزار روسیه الکساندر دوم مرکز آوزشی ریشیلو (که از سال 1817 در اوداسا وجود داشت) به دانشگاه نوروسا(روسیه جدید) تجدید سازمان شد.
تمام حیات علمی و آموزشی دانشگاه از زمان احداث توسط اساسنامه 1863 اداره می‌شود. این اساسنامه سنت لیبرال دموکراتیک موسسه عالی را شکل داده است که علی‌رغم تمام آشفتگی‌های موجود در زندگی اجتماعی و سیاسی کشور حفظ شده است. از همان سال‌های نخستین تاسیس، دانشگاه شاهی نوروسیا به مرکز مهم علوم و برای آموزش کادرهای علمی آموزشی منطقه ساحلی دریای سیاه تبدیل شد.

زیرمجموعه ها:

دانشگاه مچنیکو اودسا در دو بخش از شهر واقع شده و مساحتی تقریبا 70 هکتار است. دانشگاه از تعدادی دانشکده تشکیل شده که مستقیما زیر نظر دانشگاه اداره می‌شوند. طبق نقشه ساختاری، دانشگاه از 10 دانشکده، 4 کالج، 2 گروه آموزش مقدماتی برای شهروندان اکراین و کشورهای خارجی، 15 آزمایشگاه علمی تحقیقاتی، 5 مرکز علمی، ساختمان اداری، کارگاه تعلیم آموزشگاهی و 9 خوابگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارورزان تشکیل شده است. دانشگاه مجموعه ورزشی و توان بخشی سلامت با استادیوم شخصی و استراحت گاهی برای دانشجویان، کارمندان و مهمانان دارد که در منطقه‌ای تماشایی از اودسا، یعنی روستای چرنوورکا قرار دارد. همچنین در فضای دانشگاه کافه تریا، کافه، بار و درمانگاه وجود دارد.

گروه های آموزشی:

گروه زیست شناسی
گروه شیمی
گروه لگام شناسی
گروه زمین شناسی و جغرافیا
گروه اقتصاد و حقوق
گروه تاریخ
گروه فلسفه
گروه فیزیک
گروه زبانشناسی تطبیقی
گروه زبانشناسی توتونیک- رم
انستیتو ریاضی، اقتصاد و مکانیک
انستیتو علوم اجتماعی
انستیتو اختراعات و تحصیلات تکمیلی

علوم پایه:

11 آزماشگاه علمی تحقیقاتی
باغ گیاهشناسی
انستیتو علمی تحقیقاتی فیزیک (مدیر:دکترای فیزیک و ریاضی، پروفسور A.V. Tyurin)
رصدخانه

فارغ التحصیلان برجسته:

Aleko Konstantinov روشنفکر برجسته بلغاری که مرکز جنبش توریست در بلغارستان را تاسیس کرد.
Ali Mohamed Shein در حال حاضر هفتمین رئیس جمهور زنگبار است.
Ion Nistor تاریخ دان و سیاست مدار مشهور رومانیایی
George Gamow فیزیک دان نظری، کیهان شناس و حامی اولیه و توسعیه دهنده نظریه بیگ بنگ
Nikodim Kondakov یک مورخ روسی بود که شیوه نوین را در هنر بیزانسی بنیان نهاد.
Mordechai Namir نخست وزیر اسرائیل
Oksana Mas هنرمند اکراینی

برای خرید بلیط هواپیما اوکراین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید