بلیط هواپیما به اوگاندا

2
803
خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگانداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 22Rating: 4.5بلیط هواپیما به اوگاندابلیط هواپیما به اوگاندا. اوگاندا افریقا. اوگاندا کجاست؟ پایتخت اوگاندا. عکس از اوگاندا. تصاویر اوگاندا. جاهای دیدنی اوگاندا. قیمت بلیط هواپیما

بلیط هواپیما به اوگاندا

جمهوری اوگاندا کشوری در شرق آفریقا است که جنگ و شورش داخلی پس از استقلال جان بسیاری از مردم آن را گرفت. دریاچه ویکتوریا در بخشی از مرز این کشور با کنیا قرار دارد. دریاچه ویکتوریا هم از نظر ماهیگیری برای مردم اوگاندا مهم است و هم از نظر کشاورزی. خاک اطراف دریاچه حاصلخیز است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد اوگاندا
بلیط هواپیما به مقصد اوگاندا

بلیط هواپیما به اوگاندا، مروارید آفریقا

اوگاندا کشوری در آفریقای شرقی، با کنیا از شرق، از شمال با سودان جنوبی، از غرب با جمهوری دموکرات کنگو، از جنوب غربی با رواندا و از جنوب با تانزانیا هم مرز می‌باشد. این کشور که توسط وینستون چرچیل مروارید آفریقا نامیده شده است، دارای یکی از متنوع‌ترین و متمرکز‌ترین مجموعه از جانداران آفریقایی می‌باشد. از این جانداران می‌توان گوریل کوهستانی که شدیداً در معرض خطر است و شامپانزه‌های معمولی در معرض خطر را نام برد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور اوگاندا
بلیط هواپیما به کشور اوگاندا

این کشور دارای تمامی انواع حیات وحش می‌باشد. پایتخت این کشور، کامپالا به شما این احساس را خواهد داد که انگار در آسیا هستید. مردم اوگاندا بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند. تبدیل شدن اوگاندا به یکی از زیر مجموعه‌های انجمن آفریقای شرقی نیز برای گردشگری در این کشور بسیار مفید می‌باشد.

تفاوتی ندارد کدام مقصد را برای سپری کردن تعطیلات در این کشور انتخاب کرده‌اید، در هر صورت می‌توانید فعالیت‌های تفریحی جالب زیادی را برای هر یک از اعضای خانواده خود به ارمغان آورید. در ادامه چند مورد از مکان‌هایی که می‌توانید اوقات خوشی را هنگام سفر به اوگاندا بگذرانید برای شما آورده ایم تا برای انتخاب مقصد خود هنگام سفر به اوگاندا دچار شک و‌تردید نشوید.

بلیط هواپیما به اوگاندا و دیدن کامپالا (Kampala)

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

پایتخت آبا و اجدادی پادشاهی بوگاندا (نام کشور اوگاندا از پادشاهی قدیمی بوگاندا گرفته شده است)، پایتخت اوگاندای امروزی نیز می‌باشد. و به عنوان یکی از اولین شهر‌های آفریقا، جلوه و افسون مختص به خود را دارا می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

شما هنوز هم می‌توانید آثار باستانی کاه‌گلی که نشان دهنده جلال و عظمت سال‌های پیشین این کشور می‌باشد را در مقبره‌های کاسوبی (Kasubi Tombs) ببینید. همچنین در بین بازارهای تپنده و مناره‌های مساجد که از آن‌ها می‌توان طنین اذان را شنید، بازدید از بازار اووینو (Owino Market) که گفته می‌شود بزرگترین بازار در آفریقای مرکزی- شرقی است و مسجد ملی قدافی (Gaddafi National Mosque)، را نباید از دست داد. در حاشیه این شهر ناحیه تپه ناکاسرو (Nakasero Hill) قرار دارد که محل قرار گرفتن ویلا‌هایی بسیار زیبا و مجلل است.

بلیط هواپیما به اوگاندا و دیدن پارک ملی غیر قابل نفوذ بویندی

(Bwindi Impenetrable National Park)

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

این پارک که در جنوب غربی اوگاندا، قرار گرفته است میراث جهانی یونسکو و یکی از 10 مکان دیدنی و توریستی برتر اوگاندا می‌باشد. پارک ملی غیر قابل نفوذ بویندی یکی از اکوسیستم‌های غنی در تمامی دنیا می‌باشد و گونه‌های مختلفی از پستانداران و پرندگان را می‌توان در آن یافت.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

در حال حاضر، 120 گونه مختلف از پستانداران، حدود 350 گونه از پرندگان، بیش از 200 گونه مختلف از پروانه‌ها و بسیاری دیگر از گونه‌های در معرض خطر، در این پارک وجود دارد. این پارک همچنین خانه میمون‌های کولوبوس (Colobus Monkeys) گوریل‌ها و شامپانزه‌های بویندی می‌باشد. پارک در مکان پرتی واقع شده و دسترسی به آن بخاطر وضعیت ناجور جاده‌ها سخت می‌باشد. با این حال سالیانه هزاران گردشگر از این پارک دیدن می‌نمایند و دلیل آن وجود مکان‌های به خصوص برای دیدن گوریل‌ها می‌باشد که پارک فراهم کرده است.

بلیط هواپیما به اوگاندا و دیدن جزایر سِسه (Ssese Islands)

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

مجمع الجزایر سِسه، مجموعه‌ای از 84 جزیره در دریاچه ویکتوریا می‌باشند که در شمال غربی این دریاچه عظیم قرار گرفته‌اند. این مجمع الجزایر، دارای شن‌های طلائی همانند آمریکای لاتین است، سواحل افتابی و موج‌های روی هم قرار گرفته و پشت سر هم، می‌باشد که منظره بسیار دیدنی و شگفت انگیز را پدید می‌آورند.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

این جزایر به دو گروه بوگالا و کومه (Bugala and Koome) تقسیم می‌شوند مردم بانتو در این جزایر زندگی می‌کنند. گردشگری در این جزایر به سرعت در حال پیشرفت است.

بلیط هواپیما به اوگاندا و دیدن پارک ملی آبشار‌های مورکیسون

(Murchison Falls National Park)

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

این پارک که به نام پارک ملی کابارگا (Kabarega) نیز شناخته می‌شود، در شمال غربی اوگتندا قرار دارد. مورکیسون به خاطر حیات وحش بی‌نظیر خود شناخته شده است، با این حال توسط شکارچیان غیر قانونی مورد غارت قرار می‌گیرد. پارک ملی آبشار‌های مورکیسون خانه چهار مورد از 5 بزرگ آفریقا می‌باشد؛ شامل بوفالو‌ها، فیل‌ها، شیر‌ها و پلنگ‌ها.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

البته محل زندگی کرگدن‌ها هم بود اما بخاطر شکار غیر قانونی در دهه‌های شصت و هفتاد، منقرض شدند. کرگدن‌ها دوباره در این پارک در حال پرورش دادن هستند. جانوران دیگر که در این پارک موجود می‌باشد، شامل هیپوپاتاموس، زرافه‌ها و انواع بز‌های کوهی، می‌باشد.

بلیط هواپیما به اوگاندا و دیدن پارک ملی ملکه الیزابت

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

پارک ملی ملکه الیزابت، با مساحتی حدود 1,978 کیلومتر مربع، بیشترین بازدید را توسط گردشگران دارد. این پارک در قسمت غربی اوگاندا و در فاصله 370 کیلومتری پایتخت یعنی کامپالا قرار گرفته است.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

پارک ملی ملکه الیزابت در سال 1954 برای گردشگران گشوده شد و نام خود را از نام ملکه الیزابت دوم گرفته است.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

پارک ملکه الیزابت محل زندگی 95 گونه مختلف از پستانداران و بیش از 500 گونه از پرندگان می‌باشد. یک تور سیاحتی در این پارک، از ضروریات سفر به اوگاندا می‌باشد.

بلیط هواپیما به اوگاندا و دیدن دریاچه ویکتوریا

دریاچه ویکتوریا بزرگترین دریاچه آفریقا و بزرگترین دریاچه گرمسیری و استوایی جهان می‌باشد. این دریاچه مساحتی نزدیک به 70,000 کیلومتر مربع را دارد.

خرید بلیط هواپیما به اوگاندا
بلیط هواپیما به اوگاندا

این دریاچه همچنین دومین دریاچه دارای آب آشامیدنی و تازه جهان بعد از دریاچه آمریکای شمالی می‌باشد. دریاچه ویکتوریا در بین 3 کشور آفریقایی قرار دارد و کنترل 45 درصد آن در اختیار اوگاندا می‌باشد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به اوگاندا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
wikitravel.org ، wanderingtrader.com
ugandatouristsites.com ، thecrazytourist.com
wefindyougo.com

تاریخ انتشار: 07 تیر 96
آخرین بروزرسانی: 30 آبان 96

2 دیدگاه ها

    • با مراجعه به وبسایت سفرستان در قسمت پرواز خارجی شما میتونید بلیط هواپیما به انتبه فرودگاه بین المللی اوگاندا رو جستجو نمایید و لیست پروازهای موجود را به این کشور مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید