کلیسای سیستین واتیکان در ایتالیا

کلیسای سیستین، کلیسای بزرگی در شهر واتیکان است. این کلیسا برای هنرهای عصر رنسانس، به‌خصوص تصاویر زیبایی که هنرمند میکل آنژ به روی سقف آفریده، معروف است. این تصاویر هنری واقعاً جذاب و خیره‌کننده هستند. طبق آمار گرفته شده، هرسال 5میلیون بازدیدکننده برای دیدن این کلیسا بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری می‌کنند.

0
78
خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا
کلیسای سیستین واتیکان در ایتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 30Rating: 4.0بلیط هواپیما ایتالیا و بازدید از کلیسای سیستین در واتیکان - تهیه بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانکلیسای سیستین، کلیسای بزرگی در شهر واتیکان است. این کلیسا برای هنرهای عصر رنسانس، به‌خصوص تصاویر زیبایی که هنرمند میکل آنژ به روی سقف آفریده، معروف است. این تصاویر هنری واقعاً جذاب و خیره‌کننده هستند. طبق آمار گرفته شده، هرسال 5میلیون بازدیدکننده برای دیدن این کلیسا بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری می‌کنند.

همه چیز درباره کلیسای سیستین در واتیکان

کلیسای سیستین، کلیسای بزرگی در شهر واتیکان است. این کلیسا برای هنرهای عصر رنسانس، به‌خصوص تصاویر زیبایی که هنرمند میکل آنژ به روی سقف آفریده، معروف است. این تصاویر هنری واقعاً جذاب و خیره‌کننده هستند. طبق آمار گرفته شده، هرسال 5میلیون بازدیدکننده برای دیدن این کلیسا بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری می‌کنند.

تاریخ کلیسای سیستین

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

کلیسای سیستین بر پایه یک کلیسای قدیمی به نام کاپِلا مگنا(Capella Magna) ساخته شده است. درسال 1477، پاپ سیکتوز چهارم بازسازی کلیسا را آغاز کرد که بعدها نام او را به کلیسا دادند. کلیسا 40.23متر طول، 13.40متر عرض و 20.70متر ارتفاع دارد. طبق باورها، هم‌اندازه معبد سلیمان در اورشلیم است که در سال 70 بعد از میلاد مسیح تخریب شد. نمای خارجی کلیسا ساده و بی‌ریا است، به طوری‌که تجسم فضای داخلی پرزرق‌وبرق آن از بیرون امکان‌نا‌پذیر است.

پاپ سیکتوز چهارم نقاشان برجسته ازجمله ساندرو بوتیچلی و کارلو راسلی را به منظور طراحی کلیسا گردهم آورد. در این نقطه، سقف کلیسا شبیه آسمان پرستاره طراحی شد.

اگر بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری کرده و در مورد این کلیسا بیشتر مطالعه کنید، درمی‌یابید که در سال 1503، پاپ جدید، ژولیوس دوم، تصمیم گرفت تغییراتی را در طراحی کلیسا به‌وجود آورد. وی از میکل آنژ خواست تا این کار را انجام دهد. میکل آنژ از این امر امتناع کرد، زیرا او یک مجسمه‌ساز بود، نه یک نقاش، و در ساخت آرامگاه پادشاه سخت کار می‌کرد. بعد از پافشاری‌های بسیار و مکرر پاپ، میکل آنژ در سال 1508، خلق شاهکار هنری‌اش را به روی سقف کلیسا آغاز کرد. این کار چهار سال به‌طول انجامید، به گونه‌ای که بینایی میکل آنژ به شدت آسیب دید و از لحاظ جسمانی کم‌توان شد.

بیش از بیست سال بعد، پاپ کِلِمنت هفتم به میکل آنژ دستور داد تا شاهکار عظیم “روز حساب” را پشت محراب نقاشی کند. هنرمند در سنین 60سالگی‌اش این اثر را از سال‌ 1536 تا 1541 خلق کرد.

هنر میکل آنژ به روی سقف کلیسای سیستین

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

بازدید از هنر زیبای این کلیسا قطعا ارزش خرید بلیط هواپیما را دارد. در بازدید از این کلیسا خواهید دید که در بالاترین نقطه از سقف کلیسا، میکل آنژ نُه صحنه از پیدایش هستی را به تصویر کشیده است. ازجمله “جدایی نور از تاریکی” و “مستی نوح”. معروف‌ترین تصاویر به “آفرینش آدم” و افتادن انسان به روی زمین و رانده شدن از بهشت” مربوط هستند. هم‌چنین، در سراسر کلیسا تصاویری از پیامبران، ساحران مشرک و مردان برهنه برهم پیچیده به چشم می‌خورد.

نقاشی زیبای روز حساب

خرید بلیط هواپیما ایتالی
بلیط هواپیما ایتالی

این شاهکار عظیم، دومین ظهور مسیح را به تصویر کشیده است که تمام مردم را قضاوت می‌کند. نیکوکاران در سمت راست قرار گرفته و راهی بهشت می‌شوند و افراد گنه‌کار و ملعون در سمت چپ به سمت جهنم درحال حرکت هستند و توسط شیاطین شکنجه می‌شوند. شخصیت‌های اصلی کتاب مقدس و کاتولیک ازجمله حوا و دیگر مقدسین، در صحنه ظاهر می‌شوند.

تصاویر اسرارآمیز کلیسای سیستین

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

اگر بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری کنید و برای بازدید از این کلیسا به واتیکان بروید، از تصاویری که هنرمندانه به روی سقف و دیوارها کشیده شده‌اند، متحیر خواهید شد. درک تصاویر بسی ادراک می‌طلبد. در سال 1990، پزشکان شکل صندلی پرنده و شکل ظاهری خدا را در تصویر “آفرینش آدم” ، به تصویر واضحی از مغز انسان ربط دادند. در سال 2010، ادعا شد تصویر “جدایی نور از تاریکی” هسته مغز انسان را به تصویر کشیده است. طبق اظهارات بیان شده از سوی نظریه‌پردازان دیگر، میکل آنژ تصویری از کلیه را روی سقف طراحی کرده است. وی به عنوان یک مجسمه‌ساز، به شکل آناتومی بدن علاقه‌مند بوده و برای درک هرچه بهتر آناتومی، کالبدشناسی اجساد را مطالعه کرده بود. از این‌رو، به احتمال قوی با شکل مغز انسان آشنایی داشته است. نقاشی کردن کلیسای سیستین وظیفه بسیار خسته‌کننده‌ای بود و روابط میان میکل آنژ و کلیسای کاتولیک سخت شده بود. شاید بدین علت میکل آنژ، برای به تصویر کشیدن نارضایتی خود، در تصویر “روز حساب”، دو چهره با نگاهی غمگین و تیره‌بخت از خود کشیده است. او صورت مُرده خود را روی سر بریده هولوفرنز، و سیمای فرومایه‌اش را روی پوست سنت بارتولومو نقاشی کرده است.

تلاش‌های بازسازی کلیسای سیستین

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

هنرمندان و زیبایی‌شناسان زیادی برای بررسی تصاویر کلیسا بعد ار بازسازی آن، بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری کرده و از سیستین بازدید می‌کنند. بازسازی کلیسای سیستین به طور جدی از سال 1980 آغاز گردید. بناها و معماران 14سال برای ترمیم و تمیز کردن تصاویر نقاشی شده صرف کردند. آن‌ها همچنین، پرده‌های پوشاننده‌ای که به نقاشی‌های میکل آنژ اضافه شده بودند را حذف کردند. بازسازی کلیسا بسیار موضوع بحث‌برانگیزی بود. برخی منتقدان ادعا می‌کنند که با عملیات بازسازی لایه دوم تصاویر از بین رفته است. میکل آنژ عمدا از رنگ‌های تیره و سایه‌‌های تاریک استفاده کرده بود تا به طرح‌هایش ژرفا ببخشد. برخی هم معتقدند، بازسازی برای حفظ  این شاهکار و احیای نقاشی بی‌نظیر و محتشم میکل آنژ ضرورت داشت.

بُعد مذهبی کلیسای سیستین

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

در صورت خرید بلیط هواپیما ایتالیا و بازدید از کلیسای سیستین، خواهید دید که این کلیسا چیزی فراتر از شاهکار هنری است. این کلیسا محل فعالیت و عبادت‌های مذهبی می‌باشد. از سال 1492، کلیسا محل گردهمی‌آیی دانشکده کاردینال بود تا پاپ جدید را انتخاب کنند. کلیسا داری دودکش مخصوصی است که از طریق آن وضعیت رأی‌گیری کاردینال‌ها اعلام می‌شد. دود سفید بیان‌گر این است که پاپ جدید انتخاب شده است. درحالی‌که، دود سیاه بدین معنا است که هیچ کاندیدایی دو‌سوم رأی اکثریت را دریافت نکرده است.

بازدید از کلیسای سیستین، واتیکان

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

بلیط: برای بازدید از کلیسای سیستین، ابتدا باید مجوز ورودی به تمامی موزه‌های واتیکان را خریداری کنید. از سال 2013، قیمت بلیط بزرگ‌سالان 16یورو (22دلار) می‌باشد. برای جوانان، دانش‌آموزان و روحانیون مسیحی تخفیفات خاصی درنظر گرفته شده است. اگر قصد خرید بلیط هواپیما ایتالیا و بازدید از موزه‌های واتیکان را دارید، بهتر است بدانید که در طول سال روزهای به‌خصوصی ورودی این موزه‌ها رایگان است. ازجمله آخرین یک‌شنبه هر ماه. زیرا به دلیل طولانی شدن صف در این‌روز، با نخریدن بلیط ، از تلف شدن زمان جلوگیری می‌شود.

ساعات بازدید: موزه‌های واتیکان از دوشنبه تا شنبه و یک‌شنبه‌های آخر هر ماه باز هستند. معمولا، دفتر ارائه بلیط از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر مشغول فعالیت است و موزه‌ها ساعت 6 بسته می‌شوند.

محدودیت‌ها: محدودیت‌های مختلفی در موزه‌های واتیکان وجود دارند. محدودیت‌هایی شامل ممنوعیت نوشیدنی‌های الکلی، لباس نامناسب و عکس‌برداری با فلش دوربین یا دست زدن به آثار هنری باید رعایت شوند. هرگونه عکس‌برداری و فیلم‌برداری در کلیسای سیستین ممنوع می‌باشد.

برای خرید بلیط هواپیما ایتالیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع : livescience.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید