آشنایی با ایرباس بلوگا – هواپیمای نهنگ شکل ایرباس

در این مطلب قصد داریم اطلاعات جدید و هیجان‌انگیزی درمورد پدیده بی‌نظیر صنعت هوانوردی در اختیار کسانی قرار دهیم که در این زمینه فعالیت می‌کنند، علاقه‌مند به این رشته هستند و یا با خرید بلیط هواپیما سفرهای هوایی زیادی با انواع هواپیماها انجام می‌دهند. ایرباس A300-600ST یا همان "بلوگا"، ورژن جدیدی از هواپیمای بدنه پهن ایرباس A300-600 که قابلیت حمل قطعات هواپیما و بارهای بسیار بزرگ و سنگین را دارد

0
307
آشنایی با ایرباس بلوگا
ایرباس بلوگا
آشنایی با ایرباس بلوگا - هواپیمای نهنگ شکل ایرباسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 19Rating: 3.5آشنایی با ایرباس بلوگا - هواپیمای نهنگ شکل ایرباس - خرید بلیط هواپیما از سفرستاندر این مطلب قصد داریم اطلاعات جدید و هیجان‌انگیزی درمورد پدیده بی‌نظیر صنعت هوانوردی در اختیار کسانی قرار دهیم که در این زمینه فعالیت می‌کنند، علاقه‌مند به این رشته هستند و یا با خرید بلیط هواپیما سفرهای هوایی زیادی با انواع هواپیماها انجام می‌دهند. خرید بلیط هواپیما

ایرباس بلوگا

در این مطلب قصد داریم اطلاعات جدید و هیجان‌انگیزی درمورد پدیده بی‌نظیر صنعت هوانوردی در اختیار کسانی قرار دهیم که در این زمینه فعالیت می‌کنند، علاقه‌مند به این رشته هستند و یا با خرید بلیط هواپیما سفرهای هوایی زیادی با انواع هواپیماها انجام می‌دهند. ایرباس A300-600ST یا همان “بلوگا”، ورژن جدیدی از هواپیمای بدنه پهن ایرباس A300-600 که قابلیت حمل قطعات هواپیما و بارهای بسیار بزرگ و سنگین را دارد. نام رسمی ST (Super Transporter) به معنای وسیله نقلیه فوق‌العاده از همان ابتدا به این هواپیما تعلق گرفت و نام “بلوگا” که برگرفته از نام نوعی نهنگ است، به طور رسمی محبوبیت زیادی به دست آورد و امروزه اکثراً، این هواپیمای غول‌پیکر را با همین نام می‌خوانند. بلوگا XL که بر اساس ایرباسA300 ، با همان تغییرات و ابعاد مشابه توسعه یافته است، انتظار می‌رود در سال‌های 2020 جایگزین ایرباس شود.

همه چیز درمورد زمینه ساخت بلوگا XL

آشنایی با ایرباس بلوگا
ایرباس بلوگا

مطمئناً کسانی که درزمینهٔ هوانوردی مشغول به فعالیت هستند و یا دائماً از طریق خرید بلیط هواپیما در حال سفر هستند، اطلاعاتی راجع به شرکت‌های سازنده هواپیمایی دارند. همان‌طور که می‌دانید، چندین شرکت سازنده هواپیما در جهان چندملیتی هستند و برایشان اهمیتی ندارد که شرکت‌هایشان در موقعیت‌های جدا و دور از هم قرار داشته باشد. در این مورد ایرباس منحصربه‌فرد است و یک شرکت چندملیتی مستقل است. این شراکت بزرگ در اصل یک کنسرسیوم است و توسط شرکت‌های بزرگ هوایی بریتانیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا تشکیل شده است. موقعیت جغرافیایی شرکت سازنده ایرباس تنها تحت تأثیر هزینه و تسهیلات قرار نگرفته است، بلکه یک موضوع اصلی در تاریخ هوانوردی است و منافع ملی به همراه دارد. هر یک از شرکای ایرباس بخش کلی هواپیما را می‌سازند و سپس برای مونتاژ نهایی به شرکت مرکزی منتقل می‌کنند. حتی، بعد از ادغام شرکت‌ها و مستقل شدن شرکت ایرباس، شرکای ایرباس به شرکت‌های فرعی و پیمانکاری این شرکت چندملیتی تبدیل شدند و قراردادی که قبلاً داشتند، به همان شکل مشابه باقی ماند. اگر زیاد بلیط هواپیما خریداری می‌کنید و درمورد ساخت اجزای وسیله‌ای که شما را در آسمان‌ها جابجا می‌کند کنجکاو هستید، بهتر است بدانید که جزئیات ساخت انواع هواپیماها با یکدیگر متفاوت هستند، اما به طور کلی، بال‌ها و دنده فرود در بریتانیا، دُم و درها در اسپانیا، بدنه هواپیما در آلمان و دماغه و بخش مرکزی هواپیما در فرانسه ساخته می‌شوند. مونتاژ نهایی نیز، در شهر تولوز فرانسه، هامبورگ آلمان و یا سویا اسپانیا انجام می‌شود.

شباهت بلوگا به نهنگ سفید

آشنایی با ایرباس بلوگا
ایرباس بلوگا

هواپیمای ایرباس بلوگا به دلیل شباهت به نهنگ قطب شمالی، این نام را گرفته است. همه در مورد شباهت این هواپیمای غول‌پیکر به نهنگ دچار تردید بودند، اما پس از رونمایی از آن، شرکت سازنده بلوگا را به عنوان زیباترین و بانمک‌ترین شبیه‌سازی خود نامید. بنابر اظهارات شرکت ایرباس، 20.000 نفر از کارکنان شرکت برای انتخاب رنگ‌آمیزی این هواپیما به 6 طرح رأی دادند و از بین آن‌ها نهنگی که لبخند می‌زند، با 40درصد کسب آرا به عنوان محبوب‌ترین طرح انتخاب شد. رنگ‌آمیزی هواپیما هم به لحاظ زیبایی و هم از نظر جذب مسافران برای خرید بلیط هواپیما بسیار مؤثر است. این هواپیمای فوق‌العاده و غیرمعمول، 20 سال است که خدمات پروازی انجام می‌دهد و قطعات عظیم هواپیما ازجمله بدنه، دم و بال‌ها را از شرکت‌های سازنده اروپایی به کارخانه‌های مونتاژ ایرباس در تولوز فرانسه و هامبورگ آلمان انتقال می‌دهد.

استفاده باربری از بلوگا XL

آشنایی با ایرباس بلوگا
ایرباس بلوگا

ایرباس تصمیم گرفت عظیم‌ترین بلوگای تاریخ را بسازد که به بلوگا XL معروف است و این‌گونه، ظرفیت موردنیاز شرکت را تا قبل از سال 2019 بالا برده باشد. وب‌سایت ایرباس نوشته است: «هواپیماهای غول‌پیکر جدید بر اساس ایرباس A330-200 Freighter و با استفاده مجدد از قطعات و تجهیزات موجود ساخته شده‌اند». همچنین افزوده است، نخستین پنج بلوگاXL  ساخته شده، در این تابستان قبل از آماده شدن به ارائه خدمات پروازی در سال 2019، پروازهای آزمایشی انجام خواهند داد.

ظرفیت بلوگاXL

آشنایی با ایرباس بلوگا
ایرباس بلوگا

قسمت جلویی بدنه طویل 184 پایی بلوگا باز می‌شود و بار به فضای غارمانند حبابی انتقال می‌یابد. کابین خلبان پایین‌تر از ناحیه معمول قرار گرفته است تا در هربار محموله بارگیری و تخلیه، نیاز به قطع برق سیستم‌ها، هیدرولیک و سیستم‌های کنترل پرواز نباشد. در مقایسه با بلوگای فعلی، بلوگاXL  می‌تواند 6 تن بار اضافی حمل کند و محدودیت گنجایش را تا 53 تن افزایش دهد. همچنین، بلوگا XL 20 پا درازتر و 3 پا پهن‌تر از ورژن‌های قبلی است. هدف ایرباس افزایش بهره‌وری از هواپیما در حمل قطعات هواپیمایی بود.

اگر بلوگای فعل قابلیت حمل یک بال هواپیما را دارد، بلوگا XL قابلیت حمل دو بال را خواهد داشت. همچنین، قادر به حمل کابین دوطبقه خلبانی هواپیمای ایرباس A380 خواهد بود که در حال حاضر بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان است و بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان بیشترین فروش بلیط هواپیما را با این پرنده به ثمر می‌رسانند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع
en.wikipedia.org
digitaltrends.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید