آشنایی با ایرلاین تابان

اگر بخواهید به یک سفر داخلی رفته و یا به کشورهای همسایه سفر کنید، بهترین و آسان‌ترین راه خریداری بلیط هواپیما از یک ایرلاین داخلی می‌باشد. کشورمان ایران نیز دارای ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی متعددی بوده که با توجه به نیاز خود و به مقصدی که می‌خواهید به آن سفر کنید، می‌توانید بلیط هواپیما خود را از یکی از همین شرکت‌ها تهیه کنید. در ادامه یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین ایرلاین‌های داخلی، یعنی ایرلاین تابان را به شما معرفی خواهیم کرد.

0
274
آشنایی با ایرلاین تابان
ایرلاین تابان
آشنایی با ایرلاین تابانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 4Rating: 4.0آشنایی با ایرلاین تابان - شرکت هواپیمایی تابان - خرید بلیط هواپیما از سفرستاناگر بخواهید به یک سفر داخلی رفته و یا به کشورهای همسایه سفر کنید، بهترین و آسان‌ترین راه خریداری بلیط هواپیما از یک ایرلاین داخلی می‌باشد. کشورمان ایران نیز دارای ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی متعددی بوده که با توجه به نیاز خود و به مقصدی که می‌خواهید به آن سفر کنید،

هواپیمایی تابان

اگر بخواهید به یک سفر داخلی رفته و یا به کشورهای همسایه سفر کنید، بهترین و آسان‌ترین راه خریداری بلیط هواپیما از یک ایرلاین داخلی می‌باشد. کشورمان ایران نیز دارای ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی متعددی بوده که با توجه به نیاز خود و به مقصدی که می‌خواهید به آن سفر کنید، می‌توانید بلیط هواپیما خود را از یکی از همین شرکت‌ها تهیه کنید. در ادامه یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین ایرلاین‌های داخلی، یعنی ایرلاین تابان را به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا آخر مطلب با سفرستان همراه باشید تا با ایرلاین تابان و مشخصات آن آشنایی لازم را پیدا کنید تا در صورت نیاز بتوانید بلیط هواپیما را با خیالی آسوده از همین ایرلاین تهیه کنید.

آشنایی ایرلاین تابان
ایرلاین تابان

تابان ایر یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی می‌باشد که مرکز فعالیت این ایرلاین در شهرک اکباتان در شهر تهران واقع شده و دفتر هواپیمایی مرکزی آن در شهر مشهد قرار گرفته است. این شرکت هواپیمایی یکی از موفق‌ترین ایرلاین‌های خصوصی به شمار آمده و آینده روشنی را پیش روی خود دارد.

تاریخچه

آشنایی با ایرلاین تابان
ایرلاین تابان

کد یاتا ایرلاین تابان HH بوده و در سال 1384 توسط کاپیتان اصغر عبدالله پور با مشارکت شرکت‌های خصوصی همانند منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر افتتاح شده و در سال 1385 به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. مرکز فعالیت اصلی این ایرلاین در شهر مشهد واقع شده و فرودگاه‌های مهم و اصلی که این ایرلاین فعالیت خود را از آن‌ها به انجام می‌رساند، فرودگاه‌ها بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان و فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران هستند. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران نیز جزو مراکز فعالیت ثانوی این ایرلاین بوده و از این فرودگاه نیز شرکت هواپیمایی تابان فعالیت‌های خود را به انجام می‌رساند.

ناوگان هوایی ایرلاین تابان

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در حال حاضر شرکت هواپیمایی تابان دارای 10 فروند هواپیما بوده و در نظر دارد که با مرور زمان،  بر تعداد ناوگان هوایی خود بیفزاید. 10 فروند ناوگان هوایی این ایرلاین از 1 فروند هواپیمای ایرباس A310-300، 1 فروند هواپیمای آورو Avro Rj85، یک فروند هواپیمای بوئینگ 737-300، یک فروند هواپیمای بوئینگ 737-400، یک فروند هواپیمای بوئینگ 757-200و بالاخره 5 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس McDonnell Douglas MD-85 تشکیل شده است. شما نیز پس از تهیه بلیط هواپیما از ایرلاین تابان پرواز خود را با توجه به مسیر خود با یکی از همین هواپیماها انجام خواهید داد.

شهرها و کشورهایی که این ایرلاین به آن‌ها پرواز دارد

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

ایرلاین تابان ایر، بلیط هواپیما به شهرهای مختلف کشور ایران را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. شهرهای داخلی که این ایرلاین به آن‌ها پرواز انجام می‌دهد، عبارت‌اند از: اهواز، بوشهر، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، خرم‌آباد، جزیره کیش، رشت، یزد، زاهدان، و تهران

شرکت هواپیمایی تابان ایر علاوه بر مسیرهای پرواز خارجی، دارای مسیرهای‌ پرواز بین‌المللی مخصوصاً به کشورهای همسایه نیز می‌باشد. کشورها و شهرهایی خارجی که این ایرلاین به آن‌ها پرواز انجام می‌دهد در زیر آمده است.

روسیه (مسکو، سنت پترزبورگ و آستاراخان)، عراق (بغداد و نجف)، ترکیه (استانبول)، گرجستان (تفلیس، باتومی)، ارمنستان (ایروان)، پاکستان (لاهور، کراچی)

رده‌های پرواز در ایرلاین تابان ایر

آشنایی با ایرلاین تابان
ایرلاین تابان

ایرلاین تابان ایر، رده‌های درجه‌یک و تجاری (Business Class)  نداشته و فقط پروازهای خود را در رده اقتصادی  (Economy Class) انجام می‌دهد. اما در همین رده اقتصادی نیز ایرلاین تابان قصد در اختیار گذاشتن بهترین غذاها و سرگرمی‌های متنوع برای مشتریان خود را داشته و روزبه‌روز بر کیفیت سرویس‌دهی کارکنان این ایرلاین افزوده می‌شود. مسافرینی که بلیط هواپیما از این ایرلاین را تهیه کرده‌اند، این امکان برای آن‌ها وجود دارد تا قبل از پرواز، غذاهای رژیمی و دلخواه خود را بگزینند.

قوانین ایرلاین تابان ایر

آشنایی با ایرلاین تابان
ایرلاین تابان

مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما از شرکت تابان ایر را دارند، برای انجام چک-این خود در پیشخوان‌های فرودگاه باید چندساعتی قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند. برای پروازهای داخلی لازم است که حداقل 2 ساعت قبل از پرواز و برای پروازهای بین‌المللی باید 3 ساعت قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه کنید. گیت‌های پرواز در پروازهای خارجی 30 دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای خارجی 1 ساعت قبل از پرواز بسته می‌شوند، پس بهتر است، از حضور به‌موقع در فرودگاه اطمینان حاصل کنید.

مجوز بار در تابان ایر

آشنایی با ایرلاین تابان
ایرلاین تابان

مسافرانی که بلیط هواپیما خود را از شرکت هواپیمایی تابان تهیه کرده‌اند، اجازه دارند تا حداکثر بار 30 کیلوگرمی با خود به همراه داشته باشند. مجموعه ابعاد چمدان‌ها نیز نباید از 203 سانتی‌متر بیشتر باشد. علاوه بر چمدان‌ها و بارهایی که به قسمت بار هواپیما انتقال می‌یابند، مسافرین می‌توانند یک کیف‌دستی یا ساک به وزن 5 کیلوگرم را به همراه خود به داخل هواپیما حمل کنند.

حوادث اتفاق افتاده در پروازهای این ایرلاین

آشنایی با ایرلاین تابان
ایرلاین تابان

در طول پروازهای ایرلاین تابان، ایر چند باری این ایرلاین دچار سانحه هوایی شده است که خوشبختانه هیچ‌کدام از آن‌ها تلفات جانی نداشته‌اند. یکی از این حوادث در بهمن‌ماه سال 1388 اتفاق افتاد که طی آن یک فروند هواپیمای توپولوف در مسیر آبادان-مشهد، به هنگام فرود آمدن، دچار آتش‌سوزی شده که با تلاش مأمورین متخصص این سانحه تلفات جانی به همراه نداشت. در 7 فروردین 96 و در فرودگاه اردبیل نیز یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 دچار نقص فنی در قسمت چرخ شده، که خوشبختانه این حادثه نیز ختم به خیر شد. و بالاخره در سال 96 و در 27 مرداد یک فروند هواپیما در مسیر تهران-اهواز دچار مشکل فنی شده که خلبان با انجام فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد به این قائله پایان داد.

همان‌طور که گفته شد، ایرلاین تابان ایر، یکی از ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی خصوصی است که در انجام فعالیت‌های خود موفق بوده و یکی از ایرلاین‌های خوب ایرانی به شمار می‌رود. شما نیز می‌توانید برای انجام سفرهای داخلی یا سفرهای خارجی به کشورهای همسایه، بلیط هواپیما خود را از ایرلاین تابان خریداری کرده و یک سفر دل‌نشین را با این ایرلاین تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید