بلیط هواپیما ایرلند و آشنایی با باورهای خرافی ایرلندی ها

تا به حال شنیده‌اید که بیش‌تر گردشگران برای اینکه خوش‌صحبتی و خوش‌مشربی و هوش را هدیه بگیرند، بلیط هواپیما ایرلند می‌خرند و به قلعه معروف بلارنی می‌روند؟ این قلعه در روستای زیبایی به همین اسم واقع شده و بوسیدن سنگ بلارنی این موهبت را به آن‌ها می‌بخشد. این باور از قدیم وجود داشته و امروزه هم اکثر بازدیدکنندگان با امید به واقعی بودن این باور، بوسه‌ای به سنگ بلارنی می‌زنند.

0
82
آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند
بلیط هواپیما ایرلند و آشنایی با باورهای خرافی ایرلندی هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 16Rating: 4.0بلیط هواپیما ایرلند و آشنایی با باورهای خرافی ایرلند - تهیه بلیط هواپیماتا به حال شنیده‌اید که بیش‌تر گردشگران برای اینکه خوش‌صحبتی و خوش‌مشربی و هوش را هدیه بگیرند، بلیط هواپیما ایرلند می‌خرند و به قلعه معروف بلارنی می‌روند؟ این قلعه در روستای زیبایی به همین اسم واقع شده و بوسیدن سنگ بلارنی این موهبت را به آن‌ها می‌بخشد. این باور از قدیم وجود داشته و امروزه هم اکثر بازدیدکنندگان با امید

باورهای خرافی ایرلند

تا به حال شنیده‌اید که بیش‌تر گردشگران برای اینکه خوش‌صحبتی و خوش‌مشربی و هوش را هدیه بگیرند، بلیط هواپیما ایرلند می‌خرند و به قلعه معروف بلارنی می‌روند؟ این قلعه در روستای زیبایی به همین اسم واقع شده و بوسیدن سنگ بلارنی این موهبت را به آن‌ها می‌بخشد. این باور از قدیم وجود داشته و امروزه هم اکثر بازدیدکنندگان با امید به واقعی بودن این باور، بوسه‌ای به سنگ بلارنی می‌زنند. در کنار باورهای خوب، خرافاتی هم وجود دارد که ایرلندی‌ها سعی می‌کنند طبق آن رفتار کنند. شاید در سفر به ایرلند به این اطلاعات نیاز داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

اشیای تیز

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

اگر بلیط هواپیما ایرلند را به قصد اقامت در این کشور خریده‌اید، در هنگام معاشرت با ایرلندی‌ها از اینکه دوست ندارند اشیای تیز آشپزخانه را به عنوان هدیه قبول کنند، غافلگیر نشوید. آن‌ها بر این باورند که هدیه دادن اشیای تیزی مثل قیچی، چاقو یا کارد باعث جدایی یا شکرآب شدن رابطه‌ها می‌شود اما برای این موضوع راه حلی هم دارند، اگر شخص مقابل در قبال هدیه شما چند سکه به شما بدهد می‌توان این باور را دور زد و مانع این اتفاق شد. این خرافه فقط در بین مردم ایرلند وجود ندارد، کشورهای دیگری هم در این باره مانند آن‌ها فکر می‌کنند.

خانه جن و پری‌ها

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

در کشور ایرلند خرابه‌هایی وجود دارند که باستان شناسان معتقدند قدمت آن‌ها به دوران عصر آهن برمی‌گردد و مردم آن زمان در گوشه‌های محل سکونتشان ساخته بودند. ایرلندی‌ها این دیوارهای مدور را خانه “آدم کوچولوها” یا جن و پری‌ها می‌دانند و در اصطلاح به آن‌ها فیری فورت “Fairy Fort” یا قلعه پری می‌گویند. آن‌ها بر این باورند که نباید مزاحم جن و پری‌ها شد چون آن‌ها تلافی می‌کنند و باعث بی‌خوابی یا حتی مرگ می‌شوند. پس اگر اهل خرافات هستید یا می‌ترسید به دنبال کنجکاوی در این مکان‌ها نباشید. بلیط هواپیما ایرلند می‌تواند شما را به مکان‌های زیباتری ببرد که هیچ خرافه‌ای در پشت آن‌ها نباشد.

کلاغ زاغ

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

همان‌طور که در کشور خود ما می‌گویند دیدن گربه سیاه شگون ندارد، ایرلندی‌ها باورهای زیادی درباره کلاغ‌های زاغ دارند. یکی از معروف‌ترینشان این است که دیدن کلاغ زاغ غم و اندوه را به دنبال می‌آورد و خنده را از روی لب‌ها برمی‌دارد، اگر شما هم روزی بلیط هواپیما ایرلند خریدید و با آن‌ها معاشرت کردید باورهای مربوط به کلاغ زاغ را از آن‌ها می‌شنوید. جالب اینجاست که دیدن دو کلاغ زاغ هم خوشی و خوشحالی را در پی دارد. از دیگر خرافات مربوط به پرنده‌ها در ایرلند کشتن سینه‌سرخ است که یک‌عمر بدشانسی را به زندگی فرد می‌کشاند.

سکه قدیمی

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

خرافات خوب از آن دسته باورها هستند که شاید بهتر است وجود داشته باشند تا برای لحظه‌ای هم که شده لبخند را به چهره انسان‌ها هدیه کنند. سکه‌های نیم پنی که بیست سال پیش از رده خارج شده‌اند هنوز هم بعضی جاها و در بعضی خیابان‌ها پیدا می‌شوند و وقتی هم ایرلندی‌ها نیم پنی پیدا می‌کنند آن‌قدر خوشحال می‌شوند که یک‌عمر خوش‌شانسی را به خود تلقین می‌کنند. پس اگر بلیط هواپیما ایرلند خریدید و در طول سفر خود نیم پنی پیدا کردید منتظر شانس‌هایی باشید که به شما روی می‌آورد.

خارش بینی

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

خارش بینی به خودی خود اذیت کننده است، اگر از طرفی هم یک خرافه بد پشت سر آن باشد که نورعلی نور می‌شود. ایرلندی‌ها معتقدند کسی که بینی‌اش به خارش بیافتد به زودی دعوایی بین او و یک شخص پیش می‌آید. برای همین است که وقتی یک ایرلندی با این قضیه روبرو می‌شود فورا با کسی که مشکوک به دعواست دست می‌دهد یا مشت آرامی به او می‌زند. در کشور خود ما هم برخی‌ها معتقدند وقتی پا یا کفش کسی را از پشت لگد کردید باید فورا با او دست بدهید تا دعوایی بینتان رخ ندهد. این‌طور به نظر می‌رسد که حتی بلیط هواپیما ایرلند یا کشورهای دیگر هم شما را از خرافات نجات نمی‌دهد.

شمع‌های کریسمس و خارش دست

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

اگر در روزهای نزدیک به کریسمس بلیط هواپیما ایرلند خریده باشید و کریسمس را در ایرلند بگذرانید، شمع‌هایی را می‌بینید که جلوی پنجره هر خانه‌ای روشن است، این نشان می‌دهد که صاحبان آن خانه چقدر مهمان‌نوازند و خاموشی شمع‌ها هم نشان از بدشانسی در راه خواهد بود. از دیگر خرافات مربوط به بدشانسی هم می‌توان به شکستن آینه، خوردن به صندلی در هنگام بلند شدن اشاره کرد. ایرلندی‌ها هم مثل بیش‌تر ما معتقدند خارش کف دست نشان از پول به دست آوردن یا خرج کردن دارد. آن‌ها وقتی دست چپشان می‌خارد بر روی آن تف می‌اندازند تا حتماً پولی بدست بیاورند.

خرابکاری پرنده‌ها

آشنایی با باورهای خرافی ایرلند
باورهای خرافی ایرلند

برخی از گردشگرانی که بلیط هواپیما ایرلند را برای تعطیلات خود انتخاب کرده‌اند و با ایرلندی‌های خوشحالی مواجه شده‌اند که پرنده روی سر یا ماشینشان خرابکاری کرده، حتماً این خاطرات را برای دیگران تعریف می‌کنند. دلیل خوشحالی ایرلندی‌ها این است که به باور آن‌ها این اتفاق خوش‌شانسی زیادی را به همراه دارد و اتفاقات خیلی خوبی برایشان پیش می‌آید، البته این باور در عقاید روس‌ها هم ریشه دارد و هر دو ملت این اتفاق را به فال نیک می‌گیرند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع : theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید