بلیط هواپیما به ایروان پایتخت عاشقانه‎های رنگی

1794
خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان پایتخت عاشقانه‎های رنگیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 5Rating: 4.0بلیط هواپیما به ایروان پایتخت عاشقانه‎های رنگیبلیط هواپیما به ایروان پایتخت عاشقانه‎های رنگی شهر ایروان، پایتخت کشور ارمنستان از آن دست همسایه‏هایی است که حتما باید سراغش را بگیریم مسافر بلیط هواپیما

بلیط هواپیما به ایروان پایتخت عاشقانه‎های رنگی

شهر ایروان، پایتخت کشور ارمنستان از آن دست همسایه‏هایی است که حتما باید سراغش را بگیریم و به عنوان مسافر و جهانگرد سری بلیط هواپیما برای دیدنش بخریم. این شهر با سابقه و این سرزمین تاریخی، با اینکه فاصله چندانی با ایران ندارد، اما دیدنی و گفتنی بسیار دارد و می‎تواند عطش سیری ناپذیر مسافر را برای کشف تازه‎های نادیده حسابی سیراب کند. در ادامه این مطلب با سایت سفرستان همراه باشید تا برایتان از راه و رسم سفر به ایروان بیشتر بگوییم و از جاذبه‏ های گردشگری شهر ایروان شاهد مثال‎هایی بیاوریم که وسوسه‎تان می‎کنند تا برای سفر به این شهر حتما بلیط هواپیما بخرید و در اولین فرصت به این همسایه دیدنی پرواز کنید.

ارمنستان کشور کوچکیست با تاریخ و فرهنگی غنی که با ایران در قسمت شمال غربی، مرز مشترک دارد. جالب است بدانید ارمنستان نخستین کشوریست که مسیحیت را دین رسمی خود قرار داد و از همین جهت مقصد جذاب و دوست داشتنی برای هموطنان مسیحی ماست. کشور ارمنستان با آن که در برابر کشور ما پهنه چندان وسیعی ندارد، اما مناظر و چشم انداز های طبیعی و جذابش، صومعه ها و کلیساهای تاریخی و چشم گیرش و قیمت‌های مناسبش این کشور را به مقصد مناسبی برای سفرهای خارجی بدل می‌کند.

از آن جا که پیش از سفر به هرجایی ابتدا مسائل مالی بیش تر از هر چیزی خودنمایی می‌کنند، لازم است تا با ارمنستان و قیمت هاش آشنا شویم. یکی از ویژگی های کشور ارمنستان قیمت های بسیار مناسب آن است، در ادامه در مورد هزینه‎های سفر به کشور ارمنستان بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد:

بلیط هواپیما به ایروان با کدام مدرکی و چه مقدار هزینه؟

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

پیش از شروع سفر باید برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که طبیعتا در حین گرفتن این مدرک هزینه‌هایی در پیش روی شما قرار دارد.

هزینه های گذرنامه برای ارمنستان عبارت‌اند از:

۱- هزینه ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه

۲- هزینه ۳۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

۳- هزینه ۷۵۰۰۰  تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

۴- هزینه ۲۹۳۰۰  تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

از دیگر مدارکی که اغلب مورد نیاز است، گرفتن روادید یا ویزا می باشد که البته این موضوع شامل کشور ارمنستان نمی‌شود و نیازی به گرفتن به ویزا ندارید.

چطور به ارمنستان سفر کنیم؟

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

از دو طریق زمینی و هوایی می‎توانید به ارمنستان و پایتخت آن شهر ایروان سفر کنید. انتخاب تورهای مقرون به صرفه یا دل به دریا زدن و خرید بلیط هواپیما و برنامه‎ریزی برای سفری شخصی، از گزینه‎های جذابی است که در برابر مسافران ایروان و ارمنستان قرار دارند.

پول ارمنستان چیست و چه مقداری می‎ارزد؟

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

پول رایج ارمنستان درام است و به طور کلی ارمنستان، کشور ارزان قیمتی برای ایرانیان محسوب می‌شود.

سکه های رایج در ارمنستان: ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ درام و اسکناس های موجود نیز ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۲۰۰۰۰، ۵۰۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰ درام است.

خوب است بدانید هر ۵۰۰ درام حدود ۳۲۰۰ تومان است و هر هزار تومان نزدیک ۱۵۲ درام در می‌آید.

برای تبدیل ارز دو راه دارید یا آن که در ایران دلار بخرید و در ارمنستان دلار را به درام تبدیل کنید و یا آن که مستقیما ریال را به درام تبدیل کنید که این دو راه فرق چندانی با یکدیگر ندارند.

برای راه اول بسته به این که زمینی سفر می‌کنید یا هوایی نیز دو راه در پیش دارید. به طور کلی برای تبدیل ارزهای غیر متداول مانند درام باید به بانک‌ِ ملی موجود در فرودگاه یا مرز مراجعه کنید. یعنی اگر هوایی سفر می‌کنید، برای تبدیل ارز و دریافت درام می‌توانید به بانک ملی مستقر در فرودگاه امام خمینی مراجعه کنید. و اگر زمینی سفر می‌کنید، بانک ملی موجود در مرز نوردوز (تنها مرز ایران و ارمنستان) محل تبدیل ارز و دریافت درام است.

پس از خرید بلیط هواپیما به ایروان چقدر برای هتل هزینه کنیم؟

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

اقامتگاه‌های ارزان یا هاستل: اگر برای اقامت در ارمنستان و شهر ایروان به دنبال پیشنهادی مقتصدانه اید، مسافرخانه‌ها و اقامت‌گاه های ارزان (hostel) گزینه مناسبی برای شما هستند. به طور مثال در اقامتگاه‌هایی چون گرند هاستل (Grand Hostel)، سنتر هاستل (Center-Hostel) و مای کُرنر (My Corner) هزینه‌ها در حدود شبی ۱۰ دلار یا حدود ۳۰ هزار تومان هستند. البته از هاستل‌هایی با قیمت و امکانات بیش‌تر می‌توان به گلاید (Glide)، کانتار (Kantar)، اِنوُی (Envoy) و تئیتر (Theatre) اشاره کرد که قیمت‌ اتاق‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ دلار (حدود ۳۰ هزار تا ۶۰ هزار تومان) است.

هتل: طیفی از هتل‌های ۳ ستاره تا ۵ ستاره پیش روی شماست که هزینه‌ ها طیفی بین شبی ۱۵۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان دارند.

آپارتمان: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. هزینه آپارتمانی در مرکز شهر بین ۵۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر است و هر چه از مرکز شهر فاصله بگیرید، هزینه پایین تر خواهد آمد.

در ارمنستان به چه زبانی صحبت کنیم؟

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

زبان رسمی مردم ارمنستان، ارمنی می باشد، با این حال با کمک زبان انگلیسی و احتمالا زبان سفر یا همان زبان ایما و اشاره موفق خواهید شد تا در شهر ایروان امورات سفر خود را بگذرانید.

شهر ایروان چقدر برای سفر امن است؟

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

طبق شاخص‌های جهانیِ امنیت، کشور ارمنستان در رده ۱۱۰ است و بالاتر ازکشورهایی چون چین، تاجیکستان و تایلند قرار دارد. با این حال به هنگام سفر، موارد امنیتی را رعایت کرده و در مکان‌های عمومی از اشیا گران قیمت خود محافظت کنید. در سفرهای شخصی با ماین یه شهر ایروان در طی جاده ی مرز نوردوز تا ایروان احتمالا به کسانی (ایرانی یا خارجی) برخواهید خورد که به شما پیشنهاد آپارتمان یا خانه ارزان قیمت می‌دهند، توصیه می‌شود از مسیرتان اطلاعاتی ندهید و با تشکر پیشنهادشان را رد کنید.

توجه داته باشید که در شهر ایروان پس از غروب آفتاب، وجود خانمی تنها در خیابان‌های شهر عرف نیست و این کار اصلابه مسارفران نیز توصیه نمی‌شود.

در ایروان کجا برویم؟

بلیط هواپیما برای بازدید از پارک عشاق ایروان میعادگاه عاشقان

خرید بلیط هواپیما به پارک عشاق ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به پارک عشاق ایروان ارمنستان

پارک عشاق ایروان یک پارک عمومی بسیار زیبا در خیابان بقرمین در منطقه کنترون شهر ایروان به مساحت ۲٫۵ هکتار می باشد. پارک عشاق که در نیمه دوم قرن ۲۰ به صور کامل از بین رفته بود، بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ بازسازی شد و در سال ۲۰۰۸ توسط یک بانی خیر به نام آلبرت بوقسیان،رئیس بنیاد بوقسیان بازگشایی شد و در سال ۲۰۱۰ تندیس شاعر برجسته جیورج امین توسط مجسمه ساز مشهور ارمنی آشوت آرامیان در پارک عشاق ساخته شد. دلیل نام گذاری این پارک به نام پارک عشاق بر اساس یک واقیعت تاریخی است که از قدیم الایام تمامی عشاق قرار های خود را در این پارک زیبا برگزار می کردند و پس از نام گذاری نیز این مو ضوع همه گیر شد و این پارک به یکی از مکان های محبوب زوج های جوان ارمنستانی تبدیل شد. همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان که با تور ارمنستان به این کشور سفر می کنند حتما بازدید از پارک عشاق ایروان را در لیست ماجراجویی خود دارند.

بلیط هواپیما برای بازدید از میدان جمهوری یادگاری از دوران داس و چکش

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

میدان جمهوری ایروان که سابقا با نام میدان لنین (Lenin) شناخته می‌شد، یکی از دیدنی‌ترین مناطق ایروان پایتخت زیبای ارمنستان است. علاوه بر موقعیت قرارگرفتن آن در مرکز که توسط خیابان‌های اصلی قطع می‌شود و در بسیاری از موارد از آن عبور می کنید، یکی از مکان‌هایی است که هرگردشگری که به ارمنستان سفر می‌کند یک‌بار از آن دیدن خواهد کرد.

این میدان بیضی شکل، درسال‌های اخیر نیز به محلی برای برگزاری  مهم‌ترین کنسرت‌های موسیقی و اجرای آهنگ‌های مختلف که البته محدود به آهنگ‌های ارمنی نمی‌شود، تبدیل شده است که سبب شده افراد از سراسر ارمنستان برای شرکت در این مراسم جذاب به این مکان بیایند.

بلیط هواپیما برای بازدید از اپرا ایروان خانه موسیقی ارمنستان

خرید بلیط هواپیما به خانه اوپرا ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به خانه اوپرا ایروان ارمنستان

خانه‌ اپرای ایروان که توسط معمار برجسته، الکساندر تامانیان، طراحی شده به راستی بهترین و واقعی‌ترین مثال از معماری شوروی است.

جالب توجه است که تامانیان دو تالار را در یک ساختمان و با سقف مشترک ساخته است و هر دو سالن از لحاظ اکوستیک عالی هستند. خانه‌ی اپرا  که با نام آرام خاچاتوریان اولین اپرانویس ارمنی ثبت شده است، در سال ۱۹۳۳ افتتاح شد و درست سه سال پس از آن تامانیان در یک نمایشگاه بین‌المللی در پاریس جایزه اول را دریافت کرد. به طور کلی از زمان ساخت این خانه‌ی اپرا تاکنون همیشه بازدیدکنندگان مجذوب معماری بی‌نظیر و ساختار زیبایش شده‌اند و این مکان باارزش یکی از دستاوردهای تاریخ طولانی کشور ارمنستان محسوب می‌شود. امیدورایم به دیدن این بنای زیبا در خیابان تومانیان در قلب ایروان بروید و از تماشای آن لذت ببرید.

بلیط هواپیما برای بازدید از موزه ماتناداران کتابخانه‌ی کهن‎ترین کتاب‎های دنیا

خرید بلیط هواپیما به مانتاداران ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به مانتاداران ایروان ارمنستان

ماتناداران یکی از کهن ترین و ارزشمندترین خزانه‌های کتاب در جهان است که توسط «مارک گریکوریان» در سال ۱۹۵۷ میلادی ابداع شده است.

کمتر توریستی پیدا می‌کنید، که بدون ملاقات از این مرکز ایروان را ترک کند، مجموعه‌ای از پله‌ها شما را به سمت مجسمه «مسروپ ماشتوس»، مخترع الفبای ارمنی (در سال ۳۹۶ میلادی) سوق می‌دهد.

در کنار آن مجسمه شاگرد مسروپ ماشتوس ساخته شده که دستش را با اشاره به مدرس خود بالا نگه داشته است و درکنار وی زانو زده است.

حروف الفبای ارمنی بر روی دیوار پشتی حکاکی شده است، مجموعه این کتاب‌ها شامل ۱۷۰۰۰ نسخه خطی است، که تقریبا شامل تمامی نسخه‌های فرهنگی و علمی دوران باستانی و میانه می‌باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید از کاسکاد هزار پله‎ای در شهر ارمنستان

خرید بلیط هواپیما به کاسکاد ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به کاسکاد ایروان ارمنستان

مجموعه کاسکاد، راه‌پله باشکوه و عظیمی است که در کشور ارمنستان واقع شده است و مرکز شهر ایروان را به پارک هافتناک (Haghtanak) و خیابان مانیومنت (Monument) پیوند می‌دهد. درون این مجموعه سیستم پله‌برقی متناسب با‌ ارتفاع بنا تعبیه شده و گزینه مناسبی برای آن دسته از گردشگرانی است که به بالا رفتن از پله‌ها علاقه‌ای ندارند، این کار را بسیار خسته‌کننده می‌دانند و یا فاقد توانایی لازم برای راهپیمایی هستند. در حال حاضر در فضای داخلی این بنای بسیار بزرگ که نزد ایرانیان به بنای هزار پله شهرت دارد، موزه هنری کافسجیان (Cafesjian) دایر است.

چشم‌انداز فوق‌العاده زیبایی که از فراز این بنا به روی شهر ایروان باز می‌شود، دلیل بارزی برای حضور خیل کثیر گردشگران در هر روز و در تمام فصول سال است. بنای هزار پله همیشه و حتی در ایام سرد زمستان شاهد حضور مسافران و گردشگران مشتاق از سراسر جهان است. اگرچه در فصل زمستان آمار حضور بازدیدکنندگان هرگز با ایام تابستان برابری نمی‌کند، اما به‌هرحال این بنا یکی از جاذبه‌های گردشگری نادر در جهان انگاشته می‌شود که حتی در هوای سرد هم گردشگران برای بازدید و تفریح سراغ آن می‌آیند.

خرید بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان
بلیط هواپیما به ایروان ارمنستان

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به ارمنستان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
irandehkadeh.com
karnaval.ir
armeniacis.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به ارمنستان ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید