حقایقی در مورد الف‌ها و اعتقاد مرم ایسلند به آن‌ها

اگر چشم‌انداز‌های زیبای سرزمین یخ و آتش به اندازه کافی برایتان شگفت‌انگیز نیستند، داستان‌های موجودات جادویی را بخوانید که برایتان بسیار هیجان‌انگیز خواهند بود و شما را برای خرید بلیط هواپیما ایسلند وسوسه خواهند کرد. در اکثر فرهنگ‌ها انواع متفاوتی از موجودات شیطانی وجود دارند که به چشم انسان قابل مشاهده نیستند. برای مثال، در ایالات متحد آمریکا یک پری وجود دارد که دندان ما را شبانه در خواب برمی‌دارد و می‌رود و خرگوشی وجود دارد که شکلات می‌آورد. همچنین، در قطب شمال کوهی از کارگران وجود دارند که اسباب‌بازی می‌سازند.

0
851
خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند
حقایقی در مورد الف‌ها و اعتقاد مرم ایسلند به آن‌هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 21Rating: 3.5حقایقی در مورد الف‌ها و اعتقاد مرم ایسلند به آن‌ها - خرید بلیط هواپیما ایسلند از سفرستاناگر چشم‌انداز‌های زیبای سرزمین یخ و آتش به اندازه کافی برایتان شگفت‌انگیز نیستند، داستان‌های موجودات جادویی را بخوانید که برایتان بسیار هیجان‌انگیز خواهند بود و شما را برای خرید بلیط هواپیما ایسلند وسوسه خواهند کرد. در اکثر فرهنگ‌ها انواع متفاوتی از موجودات شیطانی وجود دارند که به چشم انسان قابل مشاهده نیستند.

الف‌ها و اعتقاد مرم ایسلند به آن‌ها

اگر چشم‌انداز‌های زیبای سرزمین یخ و آتش به اندازه کافی برایتان شگفت‌انگیز نیستند، داستان‌های موجودات جادویی را بخوانید که برایتان بسیار هیجان‌انگیز خواهند بود و شما را برای خرید بلیط هواپیما ایسلند وسوسه خواهند کرد. در اکثر فرهنگ‌ها انواع متفاوتی از موجودات شیطانی وجود دارند که به چشم انسان قابل مشاهده نیستند. برای مثال، در ایالات متحد آمریکا یک پری وجود دارد که دندان ما را شبانه در خواب برمی‌دارد و می‌رود و خرگوشی وجود دارد که شکلات می‌آورد. همچنین، در قطب شمال کوهی از کارگران وجود دارند که اسباب‌بازی می‌سازند.

آشنایی با حقایقی در مورد الف‌ها
حقایقی در مورد الف‌ها

این باورهای جادویی با پشت سر گذاشتن دوران کودکی در ما کم‌رنگ‌تر می‌شوند. با این حال، در ایسلند داستان‌های جن و پری فقط برای کودکان نیستند، بلکه بزرگ‌ترها نیز به وجود “اِلف‌ها” اعتقاد دارند و این به عنوان بخشی از تاریخ منطقه، در شکل‌گیری فرهنگ ایسلند سال‌ها نقش داشته است.

الف‌ها و فرهنگ ایسلندی

آشنایی با حقایقی در مورد الف‌ها
حقایقی در مورد الف‌ها

شاید این موضوع برای کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را برای آشنایی با فرهنگ این کشور خریداری می‌کنند، عجیب و باورنکردنی به نظر بیاید. اما، فرهنگ ایسلندی‌ها با جادوی سرزمینشان هم‌سو و ادغام شده است. چنین باور می‌رود که، بخشی از این منطقه مربوط به دنیایی نامرئی است و در واقع بخشی از طبیعت به حساب می‌آید. حتی، سازندگان ساختمان‌ها و جاده‌ها در ساخت و سازهایشان محل سکونت موجودات نامرئی را برای احترام به آن‌ها، مورد ملاحظه قرار می‌دهند.

در این مطلب قصد داریم بدون هرگونه بی‌احترامی، به 11 حقیقت درباره “الف‌ها” بپردازیم.

همه چیز درباره حقیقت الف‌ها

آشنایی با حقایقی در مورد الف‌ها
حقایقی در مورد الف‌ها
 1. قبول کردن این حقیقت از فرهنگ ایسلندی‌ها برای افرادی که قصد خریداری بلیط هواپیما ایسلند را دارند، شاید سخت باشد. جالب توجه است، درحالی‌که اعتقاد بر واقعیتِ وجود این موجودات نامرئی ممکن است در طول سال‌ها از بین رفته باشد، آخرین مطالعه‌ای که به روی این موضوعات صورت گرفته، نشان می‌دهد 54 درصد از 300.000 نفر ساکنین ایسلند وجود “الف‌ها” را انکار نمی‌کنند.
 2. مرجع کلمه “اِلف” برای اولین بار در اشعار مناطق وایکینگ در ایسلند به کار برده شده و به 1000 سال قبل از میلاد مسیح مربوط می‌باشد.
 3. با توجه به اظهارات Magnús Skarphéðinsson، مدیر مدرسه Icelandic Elf (مدرسه جن و پری ایسلند)، در ایسلند یک “هالدوفوک” (huldufólk) و یازده عدد “الف” وجود دارند. وی می‌گوید: “این موجودات نامرئی، به همان شکل و اندازه انسان‌ها هستند. تنها تفاوتشان این است که آن‌ها برای همه قابل مشاهده نیستند. از طرفی هم، الف‌ها را نمی‌توان انسان نامید. زیرا، آن‌ها انسان کامل نیستند و شبه انسان هستند. اندازه آن‌ها از حدود هشت سانتیمتری شروع می‌شود. شاید همین حالا به این فکر می‌کنید که با وجود الف‌ها چه کسی جرات می‌کند بلیط هواپیما ایسلند را خریداری کند؟ اما هستند کسانی که عاشق هیجان و مطالعه درباره این موجودات نامرئی هستند و بلیط هواپیما ایسلند را به همین منظور خریداری می‌کنند”.

الف‌ها و انواع آن‌ها

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند
 1. بسته به این که از چه کسی سوال خواهید کرد، “الف‌ها” و “هالدوفوک” یا هردو یکی هستند و یا دو موجود با گونه‌های متفاوت هستند. معنای کلمه huldufólk، “مردم پنهان” است.
 2. با توجه به برخی از حکایات، تفاوت بین “الف‌ها” و “هالدوفوک” این است که هالدوفوک به نوشیدن قهوه بسیار علاق‌مند است و الف‌ها تمایل زیادی به نوشیدن قهوه ندارند.
 3. “الف‌ها، درست مثل ما انسان‌ها هستند”. بنابر گفته Valdimar Hafstein، پروفسور و فولکوریست ایسلندی، “اقتصاد الف‌ها همانند اقتصاد انسان‌ها است. آن‌ها نیز، دامداری می‌کنند، چمن‌ها را می‌زنند، قایق دارند، نهنگ را پوست می‌کنند و توت‌ها را از درختان می‌چینند”. اطمینان از این اظهارات عجیب و هیجان‌انگیز را تنها با خرید بلیط هواپیما ایسلند می‌توان حاصل کرد.

محل زندگی الف‌ها

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند
 1. الف‌ها معمولا داخل صخره‌ها زندگی می‌کنند، اما با این حال در منازل نیز وجود دارند. الف‌ها در هر جایی که وجود داشته باشند، شما نباید آن‌ها را آزار دهید. پروفسور Jacqueline Simpson می‌گوید: “با الف‌ها به احترام رفتار کنید، محل سکونت آن‌ها را ویران نکنید، دام‌هایشان را ندزدید، … . در این صورت، هیچ آزار و اذیتی از آن‌ها نخواهید دید”.
 2. مردم محلی بر این باورند که الف‌ها مالک مناطقی از زمین هستند و دخالت در خانه‌ها و مکان‌های مخصوص آن‌ها می‌تواند برای کسانی که ایجاد مزاحمت کرده‌اند، ویرانی و آزار و اذیت به دنبال بیاورد. Ryan Jacobs به نقل از کارشناسان این زمینه، در کتاب اطلس چنین نوشته است: “ایجاد مزاحمت در خانه‌ها و کلیساهای الف‌ها، خشم آن‌ها را برمی‌انگیزد”.
 3. 9. ممکن است کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری می‌کنند، حرف‌های عجیبی درباره کسانی بشنوند که دچار شکستگی استخوان شده‌اند و یا حادثه ناگواری برایشان رخ داده است. مثلا، ماشین‌آلات بدون هیچ علتی از کار بیفتند، یا کارگری هنگام کار مچ پایش پیچ بخورد و دچار شکستگی شود، … . در داستان‌های قدیمی چنین آمده است که گاوها، گوسفندان و مردم به طور ناگهانی مریض شده و حتی می‌میرند. در این خصوص Jacqueline Simpson می‌گوید: “اگر به سنگ‌های الف‌ها آسیب برسانید، باید تاوانش را پس بدهید”.

اعتقاد بر وجود الف‌ها

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند
 1. شاید کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری می‌کنند، به این فکر کنند که ساخت و ساز در ایسلند چگونه صورت می‌گیرد، درحالی‌که آسیب به مناطق الف‌ها می‌تواند خطرناک باشد. درمورد پروژه‌های ساختمانی که به طور بالقوه به محیط‌های مربوط به “الف‌ها” آسیب می‌رسانند، اداره کل راهداری جاده‌ای و ساحلی یک پاسخ استاندارد 5 صفحه‌ای برای سوالات پیش‌آمده مطرح کرده است. Viktor Arnar Ingolfsson ، سخنگوی اصلی در ایمیل به “اطلس” چنین نوشت: “سوال درباره این‌که کارکنان اداره راه و ترابری ایسلند به “الف‌ها” و “مردم پنهان” دارند یا خیر، جایز نیست. زیرا، دیدگاه‌ها نسبت به این موضوع متفاوت هستند و اعتقاد و یا عدم اعتقاد یک مشئله کاملا شخصی تلقی می‌شود”.

الف‌ها در شب کریسمس

 1. درطول ایام تعطیل، در ایسلند، سنتی وجود دارد که مردم باید خانه‌هایشان را تمیز کنند و غذایی را برای الف‌ها در شب کریسمس تدارک ببینند. بدین گونه، زمانی که انسان‌ها در کلیسا هستند، الف‌ها به جشن و شادمانی می‌پردازند. بنا بر برخی اعتقادات، الف‌ها در شب سال جدید میلادی به خانه جدیدی تغییر مکان می‌دهند. از این‌رو، مردم در این شب شمع روشن می‌کنند تا الف‌ها راهشان را به راحتی پیدا کنند. شاید این حقیقت برای کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما ایسلند را در ایام کریسمس و سال جدید میلادی دارند، جالب باشد. هرچند، پیشنهاد ما این است که تحت تاثیر این اعتقادات کهن ایسلندی قرار نگیرید و با خیال آسوده از مناظر و طبیعت ایسلندی نهایت لذت را ببرید. همان‌طور که سخنگوی راهداری بیان کرده است، این نوع اعتقادات کاملا جنبه شخصی دارند و به طور قطعی تایید نشده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما ایسلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: treehugger.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید