سنت‌هایی که مخصوص ایسلند هستند

0
92
خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند
سنت‌هایی که مخصوص ایسلند هستندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 24Rating: 3.5آشنایی با سنت‌هایی که مخصوص ایسلند هستند - خرید بلیط هواپیما ایسلند از سفرستانایسلند کشوری با 103.000 کیلومترمربع و با جمعیتی حدود 340.000 نفر، دارای بعضی سنت‌های خاص و منحصربه‌فرد است که از دیرباز در حفظ آن‌ها تلاش کرده‌اند و امروزه نیز، به حفظ آن‌ها ادامه می‌دهند. کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری می‌کنند، بهتر است آشنایی با این سنت‌ها را داشته باشند و از آن‌ها آگاه باشند.

سنت‌های ایسلند

ایسلند کشوری با 103.000 کیلومترمربع و با جمعیتی حدود 340.000 نفر، دارای بعضی سنت‌های خاص و منحصربه‌فرد است که از دیرباز در حفظ آن‌ها تلاش کرده‌اند و امروزه نیز، به حفظ آن‌ها ادامه می‌دهند. کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری می‌کنند، بهتر است آشنایی با این سنت‌ها را داشته باشند و از آن‌ها آگاه باشند.

توراماتور (Thorrablót and Thorramatur)

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

در ماه‌های ژانویه و فوریه، در طول هفته‌ نوردیک که “توری” (Thorri) نامیده می‌شود، (مربوط به کشورهای شمالی شامل اسکاندیناوی، فنلاند، ایسلند و جزایر فارو) مردم ایسلند جشنی به نام توراماتور برگزار می‌کنند که نوعی ادای احترام به فرهنگ قدیمی است. بسیاری از مردم در جشن تورابلات شرکت می‌کنند که در آن توراماتور به عنوان غذای اصلی سرو می‌شود. ذائقه و سلیقه کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری می‌کنند، شاید متفاوت باشد و نظرهایشان درباره غذای این روز اختلاف زیادی داشته باشد. بهتر است بدانید که توراماتور نوعی غذای ایسلندی است که از گوشت و ماهی تهیه شده و به روش سنتی آماده می‌گردد. در دوران قبل از مسیحیت، این جشن برای احترام به “تور” (Thor)، خدای طوفان برگزار می‌شد. بعد از این‌که ایسلندی‌ها به دین مسیحیت گرایش پیدا کردند، این سنت برای مدتی فراموش شد. اما در قرن نوزدهم این سنت محبوبیتش را بین مردم ایسلند دوباره به دست آورد. توراماتور از خوراکی‌های غیرمعمول تهیه می‌گردد و اکثر مواد به کار رفته ترش مزه هستند. مزه ترش بیشتر به دلیل نگهدارنده بودن به کار می‌رود.

انجمن ایسلندی برای عملیات جستجو و نجات

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

گردشگرانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری می‌کنند، از لحاظ امنیتی جانی، مالی و … هیچ نگرانی ندارند و خیالشان بابت هرچیزی آسوده است. تیم‌های نجات ایسلند به نام ICE-SAR، که توجه جهانی را به خود جلب کرده‌اند، شامل حدود 100 نفر می‌باشند. اما در صورت نیاز، هزاران داوطلب برای شرکت در این انجمن وجود دارند. این گروه‌ها آموزش‌های تخصصی درمورد شرایط خاص ایسلند و دانش‌های غیر باورکردنی درمورد ایسلند و سایر کشورها گذرانده‌اند. اگر زمانی فرد یا افرادی هنگام کوهنوردی و یا شکار و غیره گم شوند، داوطلبان گروه جستجو و نجات برای کمک به این افراد می‌شتابند. کار آن‌ها بدون منفعت و درآمد است و هیچ اقدام تبلیغاتی در آن جای ندارد و داوطلبان با خواست خود حاضر به کمک به افراد محلی و توریست‌های گرفتار در شرایط خطرناک می‌شوند. این اقدام انسان دوستانه ایسلندی‌ها قابل‌تحسین و ستایش است.

روز زن و شوهر (Bónda og Konudagur)

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

در بیشتر کشورهای جهان، تنها روز ولنتاین است که عشاق و همسران، روز عشق را جشن می‌گیرند. اما در ایسلند چنین نیست. اگر بلیط هواپیما ایسلند را برای شناخت سنت‌های آن‌ها خریداری ‌می‌کنید، از جشن روز زن و روز شوهر اصلاً تعجب نکنید. ایسلندی‌ها علاوه‌بر روز ولنتاین، دو روز دیگر را نیز به عنوان روز عشق جشن می‌گیرند. روز شوهر در ایسلند در اول ماه “توری” است. ماه توری، ماه سنتی نوردیک است و اولین روز آن معمولاً مصادف با 20 ژانویه می‌باشد. روز زن نیز، آخرین روز از ماه توری است و برای زنان جشن گرفته می‌شود. در روز شوهر، زن موظف است این روز را همراه با غذاهای خوشمزه، هدایا و چیزهای رمانتیک برای همسرش جشن بگیرد. در روز زن هم، مرد باید همین کارها را برای خانمش انجام دهد. در ایسلند، روز ولنتاین به عنوان مناسبتی تحمیل شده از فرهنگ خارج تلقی می‌شود و بسیاری از مردم آن را جشن نمی‌گیرند. تنها نسل جدید هستند که ولنتاین را جشن می‌گیرند. اما پیر و جوان درباره جشن روز زن و شوهر جدی هستند و آن را حتماً برگزار می‌کنند.

روز نان کماج (Bolludagur / bun day”)

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

اگر زمان خرید بلیط هواپیما ایسلند شما مصادف با این روز باشد، شما فرد بسیار خوش‌شانسی هستید. روز نان کماج هفت هفته قبل از عید پاک جشن گرفته می‌شود. در این روز ایسلندی‌ها تا جایی که شکمشان یاری کند از نان‌های کرم‌دار کماج می‌خورند و لذت می‌برند. میانه تمام نان‌های کماج پخته شده در منازل و قنادی‌ها با مواد مختلف پر و تزیین می‌شود. نان کماج معروف و سنتی ایسلند معمولاً با کرم و مربا پر شده و با شکلات تزیین می‌شود. در این روز بچه‌ها تشویق می‌شوند تا با عصاهایی که در مدرسه ساخته‌اند، به پای والدینشان آهسته بزنند و داد بزنند bolla… bolla…bolla… (نان کماج)، و برای هر ضربه یک نان کماج از والدینشان می‌گیرند. تصور کردن این نوع تشویق واقعاً بامزه است.

13 عدد بابانوئل برای کریسمس

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

هرسال بچه‌های ایسلندی، 13 روز مانده به کریسمس هر شب کفششان را قبل از خواب داخل پنجره قرار می‌دهند. یک روز هنگامی که از خواب بیدار می‌شوند، می‌بینند که بابانوئل چیزهایی داخل کفش گذاشته است. اغلب بابانوئل یک بسته آدامس، میوه، شکلات و یا سایر هدایای کوچک داخل کفش می‌گذارد. 13 عدد بابانوئل ایسلندی وجود دارد و همگی شوخ طبع و بازیگوش هستند. بیشتر بابانوئل‌ها تابه و قابلمه می‌دزدند، در را محکم می‌کوبند، از پنجره اتاق نگاه می‌کنند و از این‌رو بچه‌ها آن‌ها را با القابی همچون قابلمه دزد، شمع دزد و … نام می‌برند. هر بابانوئل آهنگ مخصوص خودش را دارد و بچه‌ها آن‌ها را آواز می‌خوانند. بعضی از بچه‌ها از بابانوئل وحشت دارند، زیرا مادرشان گفته است اگر رفتار خوبی نداشته باشند، بابانوئل آن‌ها را خواهد خورد. اگر در طول کریسمس بلیط هواپیما ایسلند را خریداری خواهید کرد، حتماً به واکنش جالب و خنده‌دار بچه‌ها توجه کنید.

تورلاکس مِسا (Þorláksmessa)

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

تورلاکس مسا یک روز قبل از روز کریسمس، 23 دسامبر جشن گرفته می‌شود. زیرا مردم ایسلند کریسمس را عصر روز 24م دسامبر با یک غذای شگفت‌انگیز جشن می‌گیرند. با این حال، 23م دسامبر تمام خانه‌ها پر از بوی متفاوتی از پخت استیک می‌شوند. به دلیل بوی نه چندان جالب غذا، مردم ایسلند ترجیح می‌دهند این روز را در رستوران سپری کرده و استیک را آنجا صرف کنند. اگر بلیط هواپیما ایسلند را در این تاریخ خریداری کنید، خواهید دید که 23م دسامبر شهر ریکجاویک (Reykjavik) بوی عجیب استیک گرفته است.

تعطیلات آخر هفته‌ای (Verslunarmannahelgi)

خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند

تاریخچه این آخر هفته در ایسلند طولانی است. آخرین آخر هفته ماه آگوست با برگزاری جشنی در روز دوشنبه خاتمه می‌یابد. در حالی که این جشن  به بازرگانان اختصاص دارد، مردم عادی ایسلند نیز با فستیوال‌هایی در محیط‌های باز و در سراسر کشور آن را جشن می‌گیرند. این فستیوال‌ها شامل کمپینگ، موسیقی زنده، آتش‌بازی و وقت‌گذرانی با دوستان و خانواده می‌باشد. معروف‌ترین و بزرگ‌ترین فستیوال روباز در Vestmannaeyjar برگزار می‌شود. اگر در این زمان از سال قصد خرید بلیط هواپیما ایسلند را داشته باشید، حتماً به نزدیک‌ترین محل فستیوال مراجعه کرده و در این جشن باشکوه شرکت کنید. این جشن مناسب هر سنی است. حتی سرگرمی‌هایی برای کودکان و نوجوانان ازجمله فوتبال و غیره در نظر گرفته شده است.

برای خرید بلیط هواپیما ایسلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید