با 10 موزه برتر در ایسلند آشنا شوید

با این‌که اکثر موزه‌های ایسلند، در پرجمعیت‌ترین شهر ایسلند، یعنی پایتخت، ریکیاویک متمرکز شده‌اند، موزه‌هایی با ابعاد متنوع در دیگر جاهای ایسلند نیز وجود دارند. موزه‌های ایسلند از فرهنگ و تاریخ "وایکینگ" گرفته تا مجسمه و هنرهای مدرن را در خود جای داده‌اند و همین، باعث جذب گردشگران از سراسر جهان به این جزیره کوچک در شمال آتلانتیک می‌شود. سالانه بلیط هواپیما ایسلند از طرف گردشگران بیشترین فروش را از آن خود می‌کند.

0
129
خرید بلیط هواپیما ایسلند
بلیط هواپیما ایسلند
با 10 موزه برتر در ایسلند آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 25Rating: 4.0با 10 موزه برتر در ایسلند آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما ایسلند از سفرستانبا این‌که اکثر موزه‌های ایسلند، در پرجمعیت‌ترین شهر ایسلند، یعنی پایتخت، ریکیاویک متمرکز شده‌اند، موزه‌هایی با ابعاد متنوع در دیگر جاهای ایسلند نیز وجود دارند. موزه‌های ایسلند از فرهنگ و تاریخ "وایکینگ" گرفته تا مجسمه و هنرهای مدرن را در خود جای داده‌اند - بلیط هواپیما ایسلند

10 موزه برتر ایسلند

با این‌که اکثر موزه‌های ایسلند، در پرجمعیت‌ترین شهر ایسلند، یعنی پایتخت، ریکیاویک متمرکز شده‌اند، موزه‌هایی با ابعاد متنوع در دیگر جاهای ایسلند نیز وجود دارند. موزه‌های ایسلند از فرهنگ و تاریخ “وایکینگ” گرفته تا مجسمه و هنرهای مدرن را در خود جای داده‌اند و همین، باعث جذب گردشگران از سراسر جهان به این جزیره کوچک در شمال آتلانتیک می‌شود. سالانه بلیط هواپیما ایسلند از طرف گردشگران بیشترین فروش را از آن خود می‌کند.

بلیط هواپیما ایسلند

1گالری ملی ایسلند (The National Gallery of Iceland)

لیستاسفین، گالری ملی ایسلند، در سال 1884 تاسیس شد و به ساختمان فعلی انتقال یافت. این گالری در اصل، به عنوان خانه ایسلند در سال 1987 ساخته شد. مهم‌ترین عصر این گالری قرن نوزده و بیستم محسوب می‌شود که هنر ایسلندی شامل قطعه‌های ارزشمند از هنر ایسلندی را در کشور به نمایش گذاشته بود. این نمایشگاه آثار هنرمندان ایسلندی و بین‌المللی را ارائه می‌کند و مردم زیادی بلیط هواپیما ایسلند را برای بازدید این آثار خریداری می‌کنند. مهم‌ترین گنجینه این موزه، وجود آرشیو پیش‌گامان هنرهای ویدیویی Steina و Woody Vasulka (the Vasulka Chamber) است. این اتاق ویدیویی در سال 2014 افتتاح گردید و هدف از آن ایجاد مرکز هنری الکترونیک و رسانه‌ای در ایسلند بود.

آدرس: Fríkirkjuvegur 7, 101 Reykjavík

تلفن: +354 515 9600

بلیط هواپیما ایسلند

2خانه فرهنگ (The Culture House)

صفن هاوسیر (Safnahúsið)، بین سال‌های 1906 تا 1908 برای حفظ کتاب‌خانه ملی و آرشیو ملی ساخته شد. ساختمان این خانه یکی از زیباترین بناهای ایسلند است و به عنوان یک بنای تاریخی محفوظ مانده است. اگر بلیط هواپیما ایسلند را خریداری کنید، به یاد داشته باشید که از سالن مطالعه حتما دیدن نمایید. سالن مطالعه بسیار قابل توجه بوده و به همان شکل اولیه حفظ شده است. در حال حاضر دیدگاهی که نسبت به این نمایشگاه وجود دارد، بسیار شگفت‌انگیز و بلند پروازانه است. زیرا تمام جنبه‌های میراث بصری ایسلند از طرق مختلف همچون نسخه‌های خطی، نقاشی و نمونه‌های گیاهی جمع‌آوری و نگهداری شده‌اند.

آدرس: Hverfisgata 15, 101 Reykjavík

تلفن: +354 530 2210

بلیط هواپیما ایسلند

3موزه شهر ریکیاویک (Reykjavík City Museum Kjarvalstaðir)

این موزه سال 1973 افتتاح شد و نمونه خوبی برای نشان دادن مدرنیسم نوردیک است. موزه با به نمایش گذاشتن کلکسیونی از آثار یکی از مشهورترین نقاشان برجسته ایسلند (Johannes S. Kjarval)  توجه همه را به خود جلب می‌کند. تمام کسانی که بلیط هواپیما ایسلند را خریداری کرده و به بازدید از این موزه می‌روند، از تماشای آثار این مجموعه متحیر می‌شوند. همچنین، آثار هنرمندان ایسلندی و بین‌المللی را نیز می‌توانید در این موزه مشاهده کنید. طرح ساختمان به گونه‌ای است که پارک‌های آرامی در اطرافش قرار دارند و خود موزه در طول روزهای آفتابی مشغول فعالیت است.

آدرس: Flókagata 24, 105 Reykjavík

تلفن: +354 411 6420

بلیط هواپیما ایسلند

4موزه شهر ریکیاویک (Reykjavík City Museum Hafnarhús)

این موزه که در سال‌های 1930 ساخته شده در منطقه بندر قدیمی ریکیاویک واقع گشته است. این‌جا جایی است که می‌توانید بیشترین آثار معاصر از هنرمندان ایسلندی و بین‌المللی را ببینید. این موزه محل مجموعه دائمی از آثار Erró، یکی از به‌نام‌ترین هنرمندان پست مدرن ایسلندی و از پیش‌گامان هنر پاپ است. در سال 1989، این هنرمند بیش از 2000 از آثارهایش را به موزه اهدا کرد. برای بازدید از این آثار بلیط هواپیما ایسلند را خریداری کنید و با دنیایی متفاوت از هنر آشنا شوید.

آدرس: Hafnarhús, Tryggvagata 17, 101 Reykjavík

تلفن: +354 411 6400

بلیط هواپیما ایسلند

5موزه شهر ریکیاویک (Reykjavík City Museum Ásmundursafn)

این موزه به مجسمه‌ساز ایسلندی آسموندور سوئینسون (Ásmundur Sveinsson)  اختصاص داده شده است. این ساختمان در سال 1900 توسط خود هنرمند به عنوان استودیو طراحی شد و معماری گنبدهای جذاب و منبع نور باز ارزش بازدید دارد. این معماری نشان‌دهنده تحسین هنرمند از سبک Bauhaus است. وجود مجسمه‌ها در داخل و خارج ساختمان به این دلیل است که هنرمند عقیده داشت مجسمه باید در معرض عموم قرار بگیرد. آثار این هنرمند مجسمه‌ساز همراه با مجموعه‌ای چرخشی از هنرمندان معاصر نیز نمایش داده می‌شود. تماشای این آثار زیبا واقعا ارزش خرید بلیط هواپیما ایسلند را دارند.

آدرس: Ásmundursafn, Sígtún, 105 Reykjavík

تلفن: + 354 411 6430

بلیط هواپیما ایسلند

6موزه دریای ویکین (Víkin Maritime Museum)

موزه دریایی در کنار بندر قدیمی واقع شده و در سال 2004 داخل ساختمانی که قبلا در آن ماهی‌های منجمد را نگهداری می‌کردند، افتتاح شده است. در این موزه نمایشگاهی به روی قدیمی‌ترین کشتی ناوگان گارد ساحلی برپا می‌گردد. همان‌طور که صنعت ماهیگیری پایه و اساس اقتصاد ایسلند است، این موزه قصد دارد با نمایشگاه‌های مربوطه ارتباط بین دریا و ایسلند را منعکس کند. گردشگران بلیط هواپیما ایسلند را برای شناخت هرچه بیشتر این جزیره از طریق موزه‌ها خریداری می‌کنند و این موزه یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای تحقق این هدف است.

آدرس: Grandagarður 8, 101 Reykjavík

تلفن: +354 571 0960

بلیط هواپیما ایسلند

7موزه هنری آکوریری (Akureyri Art Museum)

این نمایشگاه صرفا به روی هنرهای تجسمی تمرکز دارد و بیرون از ریکیاویک در منطقه شمالی واقع شده است. این موزه هنری یکی از مراکز اصلی فرهنگی به شمار می‌رود. تمرکز این موزه بر حمایت و ترویج هنرهای تجسمی است و هنر را تکریم می‌دارد.

آدرس: Kaupvangstræti 12, 600 Akureyri

تلفن: +354 461 2610

بلیط هواپیما ایسلند

8موزه ملی ایسلند (The National Museum of Iceland)

این موزه کنار دانشگاه ایسلند واقع شده و بیش از 2000 اثر هنری جمع‌آوری شده از سراسر کشور را در خود جای داده است. موزه ملی نمایش شگفت‌انگیزی از تاریخ را به نمایش می‌گذارد و فرهنگ کهن را به همان خوبی فرهنگ معاصر نشان می‌دهد. در این موزه دری وجود دارد که به قرن دوازدهم مربوط است و نشانگر حماسه ایسلندی است. این در تنها درِ کنده‌کاری شده از قرون وسطی می‌باشد که در این موزه باقی مانده است. در صورت خرید بلیط هواپیما ایسلند بازدید از این موزه را هرگز از دست ندهید.

آدرس: Suðurgata 41, 101 Reykjavík

تلفن: +354 530 2200

بلیط هواپیما ایسلند

9Gljúfrasteinn

این جا خانه نویسنده ایسلندی Halldór Laxness است. این نویسنده در سال 1955 برنده جایزه نوبل ادبیات شد. این خانه در حومه زیبای Mosfellsdalur واقع در شرق ریکیاویک و نزدیک خانه دوران کودکی نویسنده است. امروزه، خانه به همان شکل اولیه‌اش حفظ شده است. در این خانه آرایش و چیدمان عجیب و غریب از مبلمان و نقاشی‌هایی است که نشان‌دهنده شخصیت نویسنده و خانواده‌اش هستند. لاکسنز یک نویسنده نیرومندی بود که در 68سالگی 62 کتاب نوشته بود و ادبیات ایسلندی را با اصلاح سنت روایت حماسی تحکیم بخشید و تقویت کرد. خرید بلیط هواپیما ایسلند برای آشنایی با آثار این هنرمند ارزش دارد.

آدرس: Gljúfrasteinn, 271 Mossfellsbær

تلفن: +354 586 8066

بلیط هواپیما ایسلند

10موزه جهانی وایکینگ (Viking World Museum)

این موزه در روستای ساحلی Reykjanesbær واقع شده است. نمایشگاه‌هایی که در این موزه برپا می‌شوند، هربار بر جنبه‌های مختلفی از تاریخ وایکینگ ازجمله اسطوره‌شناسی اسکاندیناوی و یافته‌های باستان‌شناسی متمرکز می‌شود. کشتی Íslendingur در موزه وجود دارد که بر اساس مدل کشتی وایکینگ قرن نهم ساخته شده است. اگر بلیط هواپیما ایسلند را در طول تابستان خریداری کنید، در این موسم باغ وحش در این محل به روی عموم باز است و گوساله‌ها و بره‌ها را در زمین موزه می‌توان مشاهده کرد.

آدرس: Víkingarbraut 1, 260 Reykjanesbæ

تلفن: +354 422 2000

برای خرید بلیط هواپیما ایسلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید