بلیط هواپیما ایلام و بازدید از تنگه کافرین در شهرستان بدره

ایران کشوری پهناور با زیبایی‌ها و جاذبه‌های فراوانی است که گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می‌کشاند. گرچه بسیاری از این جاذبه‌ها در جهان شناخته شده و بسیاری از آثار تاریخی به ثبت جهانی رسیده است؛ اما هنوز هم هستند مناطقی که کمتر شناخته شده‌اند و هنوز دست نخورده و بکر هستند. مناطق زیبایی که طبیعت بکرشان عاملی برای خرید بلیط هواپیما و سفر به این مناطق است.

0
188
خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام و بازدید از تنگه کافرین در شهرستان بدرهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 4Rating: 3.5بلیط هواپیما ایلام و بازدید از تنگه کافرین در شهرستان بدره - خرید بلیط هواپیما از سفرستانایران کشوری پهناور با زیبایی‌ها و جاذبه‌های فراوانی است که گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می‌کشاند. گرچه بسیاری از این جاذبه‌ها در جهان شناخته شده و بسیاری از آثار تاریخی به ثبت جهانی رسیده است؛ اما هنوز هم هستند مناطقی که کمتر شناخته شده‌اند - بلیط هواپیما ایلام

تنگه کافرین- شهرستان بدره- ایلام

ایران کشوری پهناور با زیبایی‌ها و جاذبه‌های فراوانی است که گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می‌کشاند. گرچه بسیاری از این جاذبه‌ها در جهان شناخته شده و بسیاری از آثار تاریخی به ثبت جهانی رسیده است؛ اما هنوز هم هستند مناطقی که کمتر شناخته شده‌اند و هنوز دست نخورده و بکر هستند. مناطق زیبایی که طبیعت بکرشان عاملی برای خرید بلیط هواپیما و سفر به این مناطق است. یکی از این جاذبه‌های ناشناخته تنگه کافرین است. تنگه کافرین، جاذبه‌ای طبیعی در شهرستان بدره ایلام می‌باشد که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. آب و هوا و طبیعت منطقه دلیلی کافی برای طبیعت دوستان و مسافرینی است که می‌خواهند با خرید بلیط هواپیما ایلام سفری به دل طبیعت و ناشناخته‌های ایران داشته باشند.

بدره

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

بدره از شهرستان‌های زیبای استان ایلام است که در 85 کیلومتری مرکز این استان قرار دارد. بدره را می‌توان منطقه‌ای مهم در استان ایلام نامید. این شهرستان منطقه‌ای بسیار محبوب برای طبیعت گردان خواهد بود که با خرید بلیط هواپیما ایلام به آسانی قابل دسترسی است. بدره علاوه بر طبیعتی منحصر به فرد، جاذبه‌های زیبایی نیز دارد که خرید بلیط هواپیما ایلام و دیدن از آن‌ها خالی از لطف نیست.

تنگه کافرین

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

اگر با خرید بلیط هواپیما ایلام سفری به بدره داشته باشید حتما نام تنگه کافرین را به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن خواهید شنید. تنگه کافرین که با نام تنگه کافری نیز شناخته می‌شود، مناظر بسیار زیبایی دارد که هر گردشگری را متقاعد به خرید بلیط هواپیما ایلام و سفر به بدره می‌کند. این تنگه واقع در شمال بدره و در مسیر ایلام به دره شهر است. این تنگه چشمه‌های فراوانی دارد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. اگر با خرید بلیط هواپیما ایلام به این تنگه سفری داشته باشید، رودخانه‌ای را مشاهده خواهید کرد که از کبیر کوه سرچشمه گرفته و از دل تنگه عبور کرده و در نهایت در قسمت شمالی  تنگه به رودخانه سیمره ریخته می‌شود. تنگه کافرین تنگه‌ای 2 کیلومتری است که 700 متر بالاتر از سطح دریا ارتفاع دارد.

آثار تاریخی

بازدید از تنگه کافرین
تنگه کافرین

تنگه کافرین آثار تاریخی فراوانی را در دل خود دارد که نشان دهنده قدمت آن است. کاوش‌ها و تحقیقاتی که در این تنگه صورت گرفته، خبر از وجود برخی آثار از دوران ساسانی می‌دهد. طبق گفته لیلی نیاکان، سرپرست هیات کاوش در تنگه، طبق کاوش‌ها و بررسی‌های انجام شده در حوزه تنگه کافرین و گورستان چمپایی، می‌توان گفت قدمت این تنگه و استقرار در آن به هزاره سوم پیش از میلاد باز می‌گردد. بعلاوه با توجه به آثار کشف شده و نوع گورها، گورستانی کم نظیر در دوره زمانی مفرغ میانی تا اوایل عصر آهن پدیدار شد. در نهایت با توجه به آثار کشف شده و ساختارهای معماری آنان، همانند بافت سنگ چین با گِل، و سفالینه‌ها، قدمت منطقه را می‌توان دوران مفرغ قدیم خواند. با خرید بلیط هواپیما ایلام می‌توانید این آثار تاریخی را از نزدیک ببینید.

تنگه کافرین در عصر ساسانیان

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

طبق گفته‌های لیلی نیاکان در طی بررسی‌ها و کاوش‌های انجام شده در 500 متری حوزه کاوش عصر مفرغ، هنگامی که تراز آب سد سمیره پایین آمد، بخش‌هایی از یک سازه تاریخی بزرگ پدیدار شد. در نتیجه کاوش‌ها در این محدوده آغاز و منجر به کشف یک اثر متعلق به دوره ساسانی شد. در ادامه صحبت‌های نیاکان، نوع سازه‌ها و آثار بدست آمده از آن همانند طاقچه‌ها، پایه ستون‌های و تزیینات به جامانده از آن،گچ بری‌ها، آجرهای تزیینی، و بسیاری دیگر نشان از وجود بسیاری آثار ارزشمند دیگر است که با کشف آن می‌توان بخشی از تاریخ این منطقه را آشکار کرد. به همین دلیل باستان شناسان در قسمت جنوب شرقی تنگه کافری در حالی کاوش هستند. وجود چنین آثار تاریخی نشان از اهمیت این تنگه دارد. با خرید بلیط هواپیما ایلام می‌توانید از این تنگه با قدمت تاریخی بازدید کنید. از جمله آثار ت از جمله آثار تاریخی که می‌توان با خرید بلیط هواپیما ایلام و سفر به تنگه از آن دیدن کرد، غاز شداد است.

جاذبه‌های اطراف تنگه

بازدید از تنگه کافرین
تنگه کافرین

تنگه کافرین جذابیت‌های فراوانی دارد که گردشگران با خرید بلیط هواپیما ایلام از آن بازدید می‌کنند. یکی از این جاذبه برکه آب زمزم و زیارتگاه جابر است که در یک کیلومتری ورودی تنگه قرار دارند. بعلاوه آثار تاریخی تنگه و جاذبه‌های طبیعی همانن جنگل‌ها و حیوانات نیز از دیگر جاذبه‌های این تنگه هستند. بعلاوه چشمه‌های فراوانی که در این تنگه وجود دارند به زیبایی آن افزوده‌اند. یکی از این چشمه‌ها که با خرید بلیط هواپیما می‌توان از آن بازدید کرد، سراب کلم است.

جنگل‌های بلوط

بازدید از تنگه کافرین
تنگه کافرین

تنگه کافرین به تنهایی جاذبه‌ای است که باید با خرید بلیط هواپیما ایلام از آن دیدن کرد. اما این تنگه در کنار چشم انداز و منظره‌های بسیار زیبا، میزبان جنگل‌های بلوط و حیوانات خاص منطقه مانند سنجاب ایرانی است. ایلام آب و هوایی معتدل و کوهستانی دارد که منطقه و تنگه کافرین را به مقصدی عالی برای خرید بلیط هواپیما ایلام و گذراندن تعطیلات کرده است.

تنگه کافرین را با نام تنگه شداد نیز می‌شناسند. این تنگه امکاناتی همچون قایق‌های تفریحی را برای تفریح و آسایش گردشگران ایجاد کرده تا اوقات خوشی را برای‌شان ایجاد کند. بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ایلام و بازدید از این تنگه فصل بهار می‌باشد. در این فصل تنگه در اوج زیبایی خود بوده و بهترین زمان برای لذت بردن از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن می‌باشد. در نهایت باید گفت این تنگه تکه‌ای از بهشت است که باید با خرید بلیط هواپیما ایلام از آن دیدن کرد.

برای خرید بلیط هواپیما ایلام و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید