بلیط هواپیما ایلام و بازدید از قلعه‌های چندهزار ساله آن

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم شما را به دل قلعه‌های دیدنی و تاریخی کشور عزیزمان ایران ببریم. قلعه‌های متعددی که در اکثر نقاط استان ایلام یادگاری از تاریخ کهن این استان هستند و هر یک بخشی از تاریخ را روایت می‌کنند و به‌عنوان یادگاری از تمدن ایرانی در انتظار گردشگران از سرتاسر جهان هستند.

0
101
خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام و بازدید از قلعه‌های چندهزار ساله آنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 31Rating: 3.5بلیط هواپیما ایلام و بازدید از قلعه‌های چندهزار ساله آن - خرید بلیط ارزانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم شما را به دل قلعه‌های دیدنی و تاریخی کشور عزیزمان ایران ببریم. قلعه‌های متعددی که در اکثر نقاط استان ایلام یادگاری از تاریخ کهن این استان هستند و هر یک بخشی از تاریخ را روایت می‌کنند - بلیط هواپیما ایلام

قلعه‌های دیدنی و کهن استان ایلام

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم شما را به دل قلعه‌های دیدنی و تاریخی کشور عزیزمان ایران ببریم. قلعه‌های متعددی که در اکثر نقاط استان ایلام یادگاری از تاریخ کهن این استان هستند و هر یک بخشی از تاریخ را روایت می‌کنند و به‌عنوان یادگاری از تمدن ایرانی در انتظار گردشگران از سرتاسر جهان هستند. شما گردشگران عزیزی که عاشق سیر در تاریخ و دیدار از این یادگاری‌ها هستید با خرید بلیط هواپیما ایلام با ما همراه باشید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما لرستان و غار کلماکره

بازدید از قلعه سام

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

قلعه سام در شهرستان شیروان چرداول از توابع بخش هلیلان،  واقع شده و از سه بخش مرتبط به هم اما با فاصله و مستقل تشکیل شده است. این قلعه از نظر دوره‌ای در حد فاصل دوره پارت‌ها و اوایل دوره ساسانی ایجاد شده است. از آنجایی که قلعه سام در صعب‌العبورترین بلندی‌های کوه بنا شده، انتظار می‌رود که جنبه نظامی و دفاعی داشته است. معمار این قلعه برج‌ها، اتاق‌ها و ورودی‌ها را با توجه به موقعیت طبیعی صخره‌ها احداث کرده است که زیبایی قلعه را دوچندان می‌کند و شما نیز با خرید بلیط هواپیما ایلام می‌توانید از آن دیدن کنید.

بازدید از پشت قلعه

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

این قلعه در ۵ کیلومتری شهرستان آبدانان، در میان روستای پشت قلعه بر بلندی تپه‌ای که رودخانه آبدانان از پای آن می‌گذرد، قرار گرفته است. این قلعه دارای قسمت‌های متعددی از جمله برجک‌های دیده بانی و نگهبانی، ورودی قلعه اماکن مسکونی و شاه نشین، تونل و پلکان می‌باشد و مصالح به کار رفته در آن قلوه سنگ، گچ و ساروج بوده است.

بنای پشت قلعه تحت حفاظت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان است و به دلیل اهمیت آن و انجام مطالعات باستان‌شناسی و حفاظت و مرمت آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و شما نیز با خرید بلیط هواپیما ایلام می‌توانید از آن دیدن کنید.

بازدید از قلعه میرغلام هاشمی

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

قلعه زیبای میرغلام هاشمی که به استناد سنگ‌نوشته نصب‌شده بر دیواره ورودی بنا، در سال ۱۳۰۳ قمری، میرغلام هاشمی در روستای فرخ آباد احداث کرده است. این بنا یکی از بناهای دوره قاجاریه است اما سبک آن به سبک دوره ساسانی و به شکل چهار ایوانی از سنگ و ملات ساخته‌شده است.

بازدید از قلعه کنجانچم

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

این قلعه بی‌نظیر در سال ۱۳۲۶ قمری ساخته‌شده است. بنای قلعه کنجانچم دارای اتاق‌های تودرتو، حمام، برج نگهبانی و قسمت مسکونی و دیوان‌خانه است. این قلعه بنا به دستور غلامرضا خان ابوقداره آخرین والی ایلام ساخته‌شده و به‌عنوان قلعه زمستانی والی مورداستفاده قرار می‌گرفته است. شما نیز با خرید بلیط هواپیما می‌توانید از این قلعه دیدن کنید.

بازدید از قلعه هزار در

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

این قلعه که قدمتش به دوره ساسانی می‌رسد در شرق شهرستان دره شهر واقع‌شده است. نمای اصلی این قلعه، طاق‌های هلالی شکل است که احتمال می‌رود قلعه یا پادگان نظامی بوده است. با خرید بلیط هواپیما ایلام از قلعه هزار در دیدن کنید.

بازدید از قلعه پوراشرف

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

این قلعه زیبای تاریخی در روستای شیخ و در شش کیلومتری شهرستان دره شهر واقع شده و به استناد سنگ‌نوشته نصب‌شده روی دیوار ورودی قلعه، در سال ۱۳۳۵ قمری به دستور میر صید محمدخان پور اشرف ساخته شده است. برای ساخت اسکلت بنا از قلوه سنگ و برای تزئین از جمله سردر ورودی‌ها و برجستگی‌های روی دیوار از آجر استفاده شده است.

بازدید از بی‌نظیر قلعه والی

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

قلعه والی توسط غلامرضا خان والی در سال ۱۳۲۶ قمری در زمان حکومت محمدعلی شاه قاجار و در زمان حکومت غلامرضاخان والی ساخته‌شده و یکی از بناهای مهم دوره قاجاریه در شهر ایلام است که روی تپه‌ای به نام چغا میرگ ساخته شده است. این بنا دارای حرم‌سرا، قسمت شاه‌نشین، اتاق آیینه و زندان در زیرزمین بوده و مساحت کل قلعه چهار هزار و ۶۸۷ مترمربع و زیربنای قلعه یک هزار و ۴۶۴ مترمربع است.

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

این قلعه دارای سه در ورودی است که در اصلی در قسمت جنوبی است و دیگر درها خصوصی می‌باشند. این بنا دارای حیاط مرکزی و اماکن مسکونی در امتداد سه ضلع شرقی، شمالی و غربی بوده است. قلعه والی دارای تعداد زیادی اتاق کوچک و بزرگ، تالار، شبستان و پستو بوده و درمجموع شش زیرزمین تعبیه‌شده است.

خرید بلیط هواپیما ایلام
بلیط هواپیما ایلام

این بنای تاریخی امروزه یکی از مراکز اصلی برای جذب توریست‌ها و گردشگران از سرتاسر دنیا می‌باشد و شما با خرید بلیط هواپیما ایلام و سفر به این منطقه می‌توانید مردم کشور از آیینه کاری، گچ‌بری، اشکال هندسی در پیشانی دیوارها، آجرهای لعاب‌دار رنگی دیدن کنید. این قلعه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و تبدیل به موزه مردم‌شناسی شده است.

منابع:
hamshahrionline.ir
iilam.iaeo.org
mehrnews.com
seeiran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید