تفریحاتی که نباید در سفر به باتومی از دست داد

شهر زیبای باتومی، دومین شهر بزرگ گرجستان بوده و در ساحل دریای سیاه در قسمت جنوب غربی گرجستان قرار گرفته است. این شهر که در ناحیه نیمه استوایی نزدیک دامنه کوهستان کاکاسوس (Caucasus) واقع شده، یک مقصد گردشگری محبوب بوده و به خاطر آب‌وهوای متغیر خود شناخته شده است.

1
36
خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی
تفریحاتی که نباید در سفر به باتومی از دست دادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 23Rating: 3.5تفریحاتی که نباید در سفر به باتومی از دست داد - خرید بلیط هواپیما باتومی از سفرستانشهر زیبای باتومی، دومین شهر بزرگ گرجستان بوده و در ساحل دریای سیاه در قسمت جنوب غربی گرجستان قرار گرفته است. این شهر که در ناحیه نیمه استوایی نزدیک دامنه کوهستان کاکاسوس (Caucasus) واقع شده، یک مقصد گردشگری محبوب بوده و خرید بلیط هواپیما باتومی

تفریحات باتومی

شهر زیبای باتومی، دومین شهر بزرگ گرجستان بوده و در ساحل دریای سیاه در قسمت جنوب غربی گرجستان قرار گرفته است. این شهر که در ناحیه نیمه استوایی نزدیک دامنه کوهستان کاکاسوس (Caucasus) واقع شده، یک مقصد گردشگری محبوب بوده و به خاطر آب‌وهوای متغیر خود شناخته شده است.

باتومی یک شهر ساحلی شلوغ و پر از جنب‌وجوش در فصل‌های گرم بوده؛ اما در طول زمستان می‌تواند شهری باشد که کاملاً با برف پوشیده شده است. بیشتر اقتصاد باتومی توسط صنعت گردشگری و شرط‌بندی به دست می‌آید و چرخ اقتصادی این شهر توسط این دو گردانده می‌شود؛ بااین‌حال باتومی یک بندر بوده و از راه صنعت‌های مختلفی همچون کشتی‌سازی، فرآیند غذا سازی و تولید صنایع سبک نیز کسب درآمد می‌کند.

از سال 2010، با ساخته‌شدن آسمان‌خراش‌ها و برج‌های مرتفع، باتومی تغییر شکل داده و به شهری مدرن تبدیل شده است. همچنین لازم به ذکر است که با بازسازی ساختمان‌های قدیمی قرن نوزدهمی، این شهر به محله قدیمی خود صفا بخشیده و زینت داده است.

با این اوصاف و با توجه به این‌که سالیانه افراد بی‌شماری بلیط هواپیما باتومی تهیه کرده و به این شهر سفر می‌کنند، تصمیم گرفتیم در این مطلب تفریحاتی را برای شما معرفی کنیم که با انجام دادن آن‌ها خواهید توانست اوقات خوشی را در این شهر دیدنی تجربه کنید.

پس اگر قصد خریداری بلیط هواپیما باتومی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا با چند مورد از تفریحات رایگان و همچنین تفریحات هزینه‌بری که خواهند توانست پس از خریداری بلیط هواپیما باتومی اوقات خوشی را برای شما پدید بیاورند، آشنا شوید.

پیاده‌روی در بلوار باتومی

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

با خریداری بلیط هواپیما باتومی و سفر به این شهر درخواهید یافت که بلوار باتومی، یکی از جاذبه‌های اصلی شهر می‌باشد که تاریخ ساخت آن به دهه 1880 باز می‌گردد. چیزی که شما امروزه مشاهده می‌کنید بلواری گسترش یافته می‌باشد؛ درحالی‌که در آغاز این بلوار تنها از 2 باریکه تشکیل یافته بود. این بلوار تقریباً وسعت زیادی داشته و از پارک ساحلی بلوار باتومی آغاز شده و در گوشه خیابان جاپاریدزه (Japaridze) به پایان می‌رسد.

امروزه بلوار باتومی یک پیاده‌رو 7 کیلومتری می‌باشد که شما پس از خریداری بلیط هواپیما باتومی می‌توانید در آن دوچرخه‌سواری کرده و یا پیاده‌روی کنید. لازم به ذکر است که در طول این بلوار مجسمه‌های جالب و آثار هنری مدرن زیادی نیز وجود دارند. پیاده‌روی در این بلوار به هنگام بعدازظهر، یکی از بهترین راه‌ها برای فرار از غوغا و سروصدای شهر بوده و شما خواهید توانست با این کار دمی را بیاسایید.

استراحت و حمام آفتاب در ساحل باتومی

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

ساحل باتومی در امتداد بلوار باتومی و خط ساحلی این شهر قرار داشته و این مسئله آن را به ساحلی طولانی تبدیل کرده است. خود ساحل پر از سنگریزه می‌باشد؛ اما چترها و صندلی‌های مخصوص حمام آفتاب در هر گوشه از این ساحل وجود دارند و شما می‌توانید با اجاره آن‌ها از تماشای این ساحل دیدنی لذت ببرید. هزینه اجاره یک روز کامل 5-3 لاری می‌باشد. بیشتر قسمت‌های ساحل باتومی دارای دوش و کابین‌ها مخصوص عوض کردن لباس بوده و همچنین کیوسک‌های کوچکی نیز در کنار بلوار باتومی وجود دارند که نوشیدنی‌های سرد، اسنک و بستنی می‌فروشند.

هنرهای خیابانی را در باتومی تماشا کنید

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

اگر شما به هنرهای خیابانی و نقاشی‌ها و طرح‌های کشیده شده بر روی دیوار علاقه دارید، پس حتماً بلیط هواپیما باتومی تهیه کرده و به این شهر سفر کنید. باتومی محل قرار گرفتن برخی از بهترین و زیباترین دیوار نماهای موجود در کشور گرجستان است و باید گفت که دیوار نماهای این شهر بسیار بهتر از دیوار نماهای شهر تفلیس می‌باشند. شما نیز اگر بلیط هواپیما باتومی خریداری کرده و در خیابان‌های این شهر گشت‌وگذار کنید قادر خواهید بود تا این دیوار نماهای زیبا را با چشم خود مشاهده کنید.

بازدید از موزه قوم‌نگاری (Borjgalo)

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

جنوب غربی گرجستان همواره به خاطر کشاورزی، صنایع‌دستی محلی و تاریخ هنری و بومی خود شناخته شده است. مطالعه این سنت‌های باستانی نقش بزرگی را در تصمیم کمال تورمانیدزه (Kemal Turmanidze) برای افتتاح موزه صنایع‌دستی بومی، ایفا کرد. این موزه مساحت 3000 مایل‌مربعی داشته و دارای زیربنای مناسب، گیاهان و فضای سبز دیدنی و پیاده‌روها و مسیرهای سنگ‌فرش شده می‌باشد.

اگر بلیط هواپیما باتومی تهیه کرده و از این موزه دیدن کنید مشاهده خواهید کرد که در این موزه مجموعه‌های مختلفی در قالب‌های زیر به نمایش در آورده می‌شود: نساجی، سفالگری، پردازش و فر آوردن فلز، سنگ و درختان. فرآیند عمل، مدل‌ها، محیط کار سلاح‌ها و وسایل موردنیاز با توجه به زمینه مربوطه به نمایش در آورده می‌شوند و تمامی این‌ها توسط موسیقی بومی همراهی می‌شود.

در این موزه شما قادر خواهید بود آبشار مصنوعی 9 متری به همراه مجسمه‌های دیدنی را مشاهده کنید. این موزه یک موزه منحصربه‌فرد می‌باشد، زیرا تمامی اثرهای به نمایش در آمده در این موزه توسط یک نفر خلق شده‌اند. (Kemal Turmanizde)

تماشای مقبره علی و نینو

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

اگر بلیط هواپیما باتومی تهیه کرده‌اید، پس از سفر به این شهر حتماً باید از این مجسمه‌های سیار و بسیار ابداعی دیدار به عمل آورید. تماشای حرکت این پیکره‌ها و عبور آن‌ها از یکدیگر بسیار جالب می‌باشد. این مجسمه‌ها و آثار هنری مدرن توسط دو مجسمه‌ساز گرجستانی با نام‌های Tamar Kvesitazde و Poata Samia خلق شده‌اند و قرار بر این است که به خاطر خلق این اثر شگفت‌انگیز از آن‌ها تجدید به عمل بیاید.

عکس گرفتن در میدان اروپا

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

با خریداری بلیط هواپیما باتومی و هنگام بازدید از این میدان، کاملاً حال و هوای این را خواهید داشت که در اروپای مرکزی دوران باستان قدم می‌زنید. قدم زدن در این میدان آثاری همچون پشم طلایی، افسانه Medea و داستان معروف کرک طلائی را به یاد آدمی آورده و یکی از بهترین مکان‌ها برای گرفتن عکس در شهر باتومی همین میدان اروپا می‌باشد.

دیدار از ساعت فضایی

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

ساعت فضایی که دارای مکانیسم عمل بسیار ویژه‌ای می‌باشد در ساختمانی با یک معماری بسیار منحصربه‌فرد قرار گرفته است. علاوه بر نشان دادن زمان، این ساعت شانسی را برای پیدا کردن و دریافتن اطلاعات فضانوردی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. از بین این اطلاعات می‌توان به موقعیت قرار گرفت خورشید، ماه، صورت‌های فلکی فلک‌البروج و برخی اوقات سیاره‌های مهم، اشاره کرد. علاوه بر این‌ها این ساعت منحصربه‌فرد نصف‌النهارها، خط افق و زمان دقیق طلوع و غروب خورشید را نیز نشان می‌دهد.

پس مطمئن باشید که اگر پس از خریداری بلیط هواپیما باتومی از این ساعت خارق‌العاده دیدار نکنید، یکی از جاذبه‌های عجیب و جالب باتومی را از دست داده‌اید.

مشاهده و عکس گرفتن در کنار فواره‌های رقصان

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

تقریباً در انتهای بلوار باتومی شما قادر خواهید بود تا فواره‌های رقصان را بیابید. با خریداری بلیط هواپیما باتومی و سفر به این شهر مشاهده خواهید کرده که هرروز از ساعت 8:30 شب تا 12:30 شب، این فواره‌ها به یک نمایش دیدنی به همراه موسیقی و نور لیزر تبدیل می‌شود که تماشای آن و گرفتن عکس در کنار آن می‌تواند سفر شما را تکمیل کند.

خرید از بازار ماهی

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

اگر دوستدار غذای دریایی و ماهی هستید، پس از خریداری بلیط هواپیما باتومی و سفر به این کشور، حتماً باید به بازار ماهی که کمی خارج‌تر از خود باتومی قرار گرفته است، سری بزنید. شما در این مکان نه‌تنها قادر خواهید بود ماهی تازه صیدشده را خریداری کنید بلکه می‌توانید غذاهای دریایی وارداتی را نیز تهیه کنید.

در کنار این بازار یک رستوران قرار دارد و شما پس از خریداری غذای موردنظر خود می‌توانید از فروشنده درخواست کنید که آن را به رستوران فرستاده و بلافاصله آن را برای شما آماده کنند. در غیر این صورت می‌توانید آن را به خانه برده و خودتان برای شام یا ناهارتان یک غذای خوشمزه دریایی را تدارک ببینید. لازم به ذکر است که قیمت در این بازار بسیار ارزان می‌باشد.

خرید در باتومی

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

باتومی نیز همانند هر شهر بزرگ دیگری دارای مراکز خرید فراوان و لوکس می‌باشد. شما در این مراکز خرید خواهید توانست هر نوع وسیله یا لباسی را با رنج قیمت‌های مختلف تهیه کنید. پس اگر به خرید کردن علاقه دارید پیشنهاد می‌شود که پس از تهیه بلیط هواپیما باتومی حتماً به بازارها یا مراکز خرید باتومی نیز سری زده و از خرید کردن در آن‌ها لذت ببرید.

خرید بلیط هواپیما باتومی
بلیط هواپیما باتومی

می‌توانید مطمئن باشید که باتومی یکی از شهرهای دیدنی گرجستان می‌باشد و اگر قصد تهیه بلیط هواپیما گرجستان را دارید بهتر است به این شهر دیدنی نیز سری بزنید. همچنین خیالتان از بابت تفریحاتی که قادر خواهید بود در این شهر انجام دهید، آسوده باشد؛ زیرا همان‌گونه که در این مطلب هم گفته شد تفریحات زیادی برای انجام دادن در شهر باتومی وجود داشته و حوصله شما اصلاً سر نخواهد رفت. پس با خیال راحت بلیط هواپیما باتومی را تهیه کرده و آماده یک تجربه به‌یادماندنی در این شهر باشید.

برای خرید بلیط هواپیما گرجستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید