پارک گوئل، تجربه‌ای منحصربه‌فرد

0
150
خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
پارک گوئل
پارک گوئل، تجربه‌ای منحصربه‌فردReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 7Rating: 4.5پارک گوئل، تجربه‌ای منحصربه‌فرد - بلیط هواپیما به بارسلونا پایتخت زیبای اسپانیاخرید بلیط هواپیما به بارسلونا. دیدنی های بارسلونا. جاهای دیدنی اسپانیا. پارک گوئل. پارک گوئل اسپانیا. ساگرادا فامیلیا. قیمت بلیط ارزان هواپیما به بارسلونا

پارک گوئل، تجربه‌ای منحصربه‌فرد

قبل از خرید بلیط هواپیما به بارسلونا باید بدانید که پارک گوئِل (Park Guell) یکی از بهترین جاذبه‌های این شهر است. پارک گوئل بارسلونا (Park Guell) یکی از پارک‌های عمومی است که پر از باغ‌ها و مشخصه‌های معماری منحصربه‌فرد است. این پارک در قسمت شمالی بارسلونا، روی سراشیبی جنوبی کوه کارملو (Mount Carmelo) قرارگرفته است. این کوه قسمتی از رشته‌کوه‌های سیِرا دِ کولسِرولا (Sierra de Collserola) است.

این پارک توسط معمار معروف کاتالانی آنتونی گائودی (Antoni Gaudi) طراحی‌شده است، کسی که بزرگ‌ترین بازتاب‌کننده و نمایندگی مدرنیسم کاتالاونیا است.

هزینه سفر به بارسلونا

اگر به بارسلونا می‌روید با این برنامه 4 روزه سفر کنید

با خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا و هنگام دیدار از ناحیه کاتالونیا معماری زیبای مدرن آن را با چشمان خود خواهید دید. گائودی همچنین معمار بسیاری دیگر از آثار معروف شهر است که از این آثار می‌توان ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia) و کاسا باتلو (Casa Batllo) که هر دو از مکان‌های پربازدید اسپانیا محسوب می‌شوند را نام برد. پارک گوئل به دستور یک تاجر ثروتمند یوزبی گوئل (Eusebi Guell) ساخته‌شده است که پارک نام خود را از او گرفته است. در واقع گوئل به گائودی مأموریت داد تا این پارک بسیار زیبا را برایش طراحی کند.

خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا و دیدار از این پارک منحصربه‌فرد خالی از لطف نیست.

تاریخ پارک گوئل

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
تاریخ پارک گوئل

در سال 1885 پشتیبان و مشتری گائودی، کارخانه‌دار معروف یعنی یوزبی گوئل، زمین مربوط به پارک را در یک لبه کوهستانی خریداری کرد. این مکان یک چشم‌انداز خارق‌العاده از بارسلونا را دارا بود. در سال 1890 گوئل به معمار معروف یعنی آنتونی گائودی مأموریت داد تا در داخل این زمین یک شهر باغ مانند و سرسبز بسازد که در آن طبیعت و به همان مقدار، خانه‌های ساخته‌شده در آن، یک همزیستی و زندگی تعاونی باهم داشته باشند. اگر بلیط هواپیما به بارسلونا خریداری کرده و به بارسلونا سفر کنید خواهید دید که ساخت این پارک در کنار ساخت ساگاردا فامیلیا، بزرگ‌ترین پروژه گائودی بوده است.

تنها دو ساختمان، جاده‌ها و این پارک گسترده کامل شده بودند درحالی‌که ساخت 60 ویلا برنامه‌ریزی‌شده بود اما کسی علاقه‌ای نشان نداد. این پارک در سال 1922 افتتاح شد. در سال 1963 محل زندگی قبلی گائودی به‌عنوان یک موزه باز شد و در سال 1984 این پارک به‌عنوان یک میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

ورودی اصلی به پارک گوئل

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
ورودی اصلی به پارک گوئل

پس از خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا و رسیدن به پارک گوئل، خواهید دید که این پارک دارای ورودی‌های متعدد است. زیباترین آن‌ها مطمئناً ورودی اصلی از کارِر د اولوت (Carrerr d’Olot) است. طراحی بسیار زیبا از گائودی، جای دادن 2 کلاه‌فرنگی که دارای کافه‌ها در هر دو طرف ورودی است، است. اگر شما مستقیم از داخل این ساختمان‌ها عبور کنید به یک پلکان خواهید رسید که در وسط توسط یک اژدها محافظت و نگهبانی می‌شود. همانند دیوارهای اطراف و نیمکت معروف بر روی بازار این پارک، اژدها نیز با سرامیک‌های رنگارنگ و مجزا تزئین شده است.

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
ورودی اصلی به پارک گوئل

بلیط هواپیما به بارسلونا را خریداری کنید و به این شهر سفرکرده و به داخل این پارک بروید. پس از عبور از پلکان گفته‌شده به یک فضای غیرمعمول خواهید رسید. این مکان از 86 ستون تشکیل‌شده است که در اصل به‌عنوان بازار برای محل مسکونی این پارک طراحی‌شده بود که مسکونی بودن این پارک هدف اصلی ساخت آن بود.

بازار سرپوشیده پارک گوئل و سکوهای پیچ‌درپیچ

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
بازار سرپوشیده پارک گوئل

سرسرای ستون‌دار، جنگلی از ستون‌ها رومی، منظره اصلی و چشم‌گیر این مکان، یعنی تراس بزرگ را تکمیل کرده‌اند. در اصل این تالار و سرسرا به‌عنوان یک بازارچه برای ناحیه مسکونی طراحی‌شده بود. این کنایه از یک معبد رومی اشاره به یک جاده رومی دارد که به این مکان ختم می‌شد. خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا و دیدار از این سرسرای چشم‌گیر خالی از لطف نخواهد بود.

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
بازار سرپوشیده پارک گوئل

ستون‌های قرارگرفته در کنار تراس، با یک نرده سرامیکی گسترده جداشده‌اند و یک نیمکت نیز در کنار آن قرارگرفته است. این نیمکت شهرت جهانی دارد. سالوادوره دالی (Salvador Dali) مشهور زمانی این نیمکت را پیشرو سوررئالیسم خوانده است.

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
بازار سرپوشیده پارک گوئل

پشت میدان فضای سرسبز اصلی شروع می‌شود.

فضاهای سرسبز پارک گوئل استثنایی هستند

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
فضاهای سرسبز پارک گوئل

اگر بلیط هواپیما به بارسلونا دارید و خواستار دیدار از فضاهای سرسبز در این شهر هستید، حتماً باید از پارک گوئل دیدار کنید.

این پارک که بر فراز شهر بارسلونا قرارگرفته است، بایستی یک چالش سخت برای گائودی بوده باشد. در این مکان او فرصت این را داشت که هنر طبیعی خود را با خود طبیعت ایجاد کرده و بروز دهد. نتیجه این امر یک‌گونه مار چنگی (Mar Cheng) است که توسط جزئیات ریز تأثیر پذیرفته است. باغ‌های پارک گوئل مکان‌هایی پر پیچ‌وخم هستند که از مسیرها، جاده‌ها، دیوارها و پل‌ها پرشده‌اند. توجه عمیق گائودی به جزئیات در این پارک بسیار منحصربه‌فرد است. به همین خاطر اگر بلیط هواپیما به بارسلونا خریده و به این شهر سفرکرده‌اید و قصد دیدار از پارک توسط تورهای برگزارشده را دارید، باید زمان بیشتری را صرف کشف جزئیات این پارک، بکنید.

موزه گائودی

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از پارک گوئل
موزه گائودی

بعد از راه رفتن درون پارک و گشتن آن، در آخر نوبت به بازدید از موزه گائودی که در محل اقامت قبلی وی واقع‌شده است، می‌رسد؛ و حتماً مطمئن باشید که بازدید از این موزه ارزشش را خواهد داشت. این موزه در 200 متری شرق ورودی اصلی پارک گوئل قرارگرفته است.

شما می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا و دیدار از پارک گوئل در کنار دیگر جذبه‌های این شهر زیبا کاملاً ارزشش را دارد و خواهید توانست اوقات خوشی را در کنار خانواده و یا دوستان خود در این پارک بگذرانید.

برای خرید بلیط هواپیما به بارسلونا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
barcelona.de
spain-holiday.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به بارسلونا ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید