کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

0
125
خرید بلیط هواپیما به بارسلونا
بلیط هواپیما به بارسلونا
کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلوناReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 28Rating: 4.5کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا - بلیط هواپیما برای دیدن یک بنای خارق‌العاده به سبک اسپانیاییخرید بلیط هواپیما به بارسلونا. بازدید از کلیسای ساگرادا فامیلیا. معماری کلیسا ساگرادا فامیلیا. آثار آنتونی گائودی. خرید بلیط ارزان هواپیما به بارسلونا

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا

ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)، شاهکار تمام نشده آنتونی گائودی (Antoni Gaudi)، یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلونا است. ساخت‌وساز بر روی این کلیسا حداقل به مدت یک دهه دیگر ادامه خواهد داشت، اما همین حالا نیز این کلیسا مهم‌ترین مکان دیدنی بارسلونا است. پس اگر بلیط هواپیما به بارسلونا خریداری کرده‌اید و قصد بازدید از این شهر بسیار زیبا و منحصربه‌فرد را دارید، هنگام بازدید از این شهر خودتان محصور زیبایی و خارق‌العادهٔ این کلیسای بی‌نظیر خواهید شد و حتماً بازدید از این کلیسا یک خاطره فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.

پس به فکر خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا باشید و خودتان را برای یک بازدید به‌یادماندنی از یکی از خارق‌العاده‌ترین ساختمان‌های اروپا آماده کنید. با ما همراه باشید که در ادامه این بنای شگفت‌انگیز را برای شما توضیح خواهیم داد.

بلیط هواپیما به بارسلونا شهر آبی اناری ها

راهنمای عملی دریافت ویزای اسپانیا

مراسم معروف گاوبازی در اسپانیا

یک کلیسای جدید و یک ایده جدید

ایده ساخت‌وساز یک کلیسای جدید توسط یک سازمان دین‌دار و مذهبی مطرح شد که هدف آن‌ها خاتمه دادن به غیر مسیحی کردن مردم بارسلونا بود که با صنعتی شدن آغازشده بود و دلیل آن افزایش یافتن سطح سواد جمعیت کاتالان بود.

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا
بلیط هواپیما به بارسلونا

این سازمان تکه‌ای زمین در منطقه جدید ایکزمپل (Eixample) در سال 1877 خریداری کردند. معمار اولیه این بنا فرانسیسکو دِ پائولا دِل ویلار (Francisco de Paula del Villar) بود که یک کلیسایی نئو-گوتیک را طراحی کرده و ساخت‌وساز این بنا را که در سال 1882 آغاز شد را بر عهده گرفت.

طرح آنتونی گائودی

یک سال بعد، معمار مدرنیست، آنتونی گائودی، ساخت‌وساز این بنا را از معمار اصلی این بنا تحویل گرفت. او در این هنگام فقط سی‌ویک سال سن داشت. از آن لحظه به بعد، آنتونی گائودی بیشتر طول عمر خود را به ساخت‌وساز این کلیسا اختصاص داد. شما خواهید توانست با خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا، زحمت‌هایی را که برای ساخت‌وساز این بنای شگفت‌انگیز کشیده شده است را از نزدیک و با چشم خودتان درک کنید.

به‌جای این‌که برنامه‌های اولیه ادامه داده شوند، گائودی طرح کلیسا را به‌کل و به‌طورجدی و مؤثر تغییر داد. سبک نئو-گوتیک این کلیسا راه را برای سبک مدرنیست گائودی هموار کرد. این سبک بر پایه شکل‌های موجود در طبیعت پایه‌گذاری شده است. زمانی که گائودی در سال 1926 دار فانی را وداع گفت، فقط یکی از نماها (نمای ولادت عیسی مسیح)، یک برج، محراب کلیسا و دخمه یا سردابه‌کلیسا، تکمیل یافته و ساخت‌وساز آن اتمام یافته بود.

به خاطر اینکه گائودی در عین ساخت‌وساز فی‌البداهه عمل کرده و طرح کلیسا را به‌طور پیوسته تغییر می‌داد، او فقط تعدادی مدل و طرح را به‌جای گذاشت و بسیاری از این طرح‌ها و مدل‌ها در طول جنگ داخلی در سال 1936 نابودشده‌اند.

هجده برج

بااین‌حال، معمارها هم‌اکنون یک ایده واضح ازآنچه گائودی در سر داشت را در ذهن دارند. آخرین نسخه از طرح او کلیسایی را نشان می‌داد که 95 متر طول و 60 متر عرض را دارا بود. این کلیسا قادر به‌جای دادن حدود سیزده هزار نفر را در خود خواهد بود. هنگام اتمام ساخت‌وساز این کلیسا نیز، ساگرادا فامیلیا، مجموعه‌ای از هجده برج را دارا خواهد بود.

چهار برج در هر یک از سه نمای این کلیسا، نشان‌دهنده 12 حواریون مسیح می‌باشند. این برج‌ها ارتفاعی حدود 90 تا 120 متر را دارا می‌باشند. 4 برج بعدی نشان‌دهنده چهار انجیل نویس هستند. آن‌ها بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین برج را که 170 متر ارتفاع دارد را احاطه خواهند کرد که این برج به عیسی مسیح اختصاص داده‌شده است. آخرین برج به مریم مقدس اختصاص شده است و بر روی محراب کلیسا ساخته خواهد شد.

شما نیز با خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا قادر خواهید بود شگفتی این کلیسا را از نزدیک مشاهده کنید.

ساخت‌وساز کلیسا

بعد از مرگ گائودی در سال 1926، ساخت‌وساز این بنا به‌طور قابل‌توجهی آهسته‌تر شد و علت این امر کمبود بودجه و وقوع یافتن جنگ داخلی بود. سرعت ساخت‌وساز دو بار در نیمه دهه 1950 میلادی سرعت یافته و هم‌اکنون 2 نما و هشت برج این کلیسا تکمیل‌شده است. سالن اصلی کلیسا در سال 2000 سقف گذاری شده است.

در آن زمان گمان می‌رفت که ساخت‌وساز یک قرن دیگر به طول بیانجامد، اما فنّاوری مدرن معماران را قادر ساخته است که ساخت‌وساز این کلیسا را سرعت ببخشند تا این کلیسا تا ساگرادا فامیلیا در سال 2026 به اتمام برسد که صدمین سالگرد فوت آنتونی گائودی است.

نماهای کلیسا

 با خرید بلیط هواپیما به بارسلونا هنگام دیدار از ساگرادا فامیلیا، مشاهده خواهید کرد که اولین نمای آن‌که رو به سمت شرقی آن قرار دارد، با نام نمای تولد عیسی مسیح شناخته می‌شود. این نما توسط خود گائودی به اتمام رسیده است و با سبک معماری قرن هجدهمی و با نقش و نگارهایی از گیاهان و حیوانات آراسته‌شده است.

در سمت مخالف نمای تولد عیسی مسیح، نمای عشق قرارگرفته است. ساخت‌وساز این نما در سال 1954 شروع شد، اما فقط در سال 1987 مجسمه‌هایی که نشان‌دهنده عیسی مسیح به صلیب کشیده شده بودند، اضافه گشتند. بلافاصله بعد از نصب این مجسمه‌ها، چکیده اشکال این نما، طوفانی از انتقاد را به راه انداخت، به این خاطر که سبک این نما بسیار متفاوت با سبک خود گائودی بود.

سومین نما و نمای اصلی این کلیسا، نمای شکوه و جلال است. ساخت‌وساز این نما در سال 2002 شروع‌شده و هنوز هم در دست ساخت است. این نما که در قسمت جنوبی کلیسا قرارگرفته است، مرگ و زندگی را به نمایش خواهد گذاشت.

فقط و فقط با خریدن بلیط هواپیما و بازدید از این کلیسا، قادر خواهید بود که شگفتی‌های این بنای باشکوه را درک کرده و از آن لذت ببرید.

بازدید از ساگرادا فامیلیا

پس از خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا خواهید دید که اگرچه ساگرادا فامیلیا هنوز تکمیل نشده است، این بنای دیدنی کاملاً ارزش بازدید را دارد. شما می‌توانید از سردابه‌ای که گائودی در آن دفن شده است و همچنین از سالن اصلی که دارای ستون‌های درخت مانند و مجسمه‌های متنوع است، بازدید کنید. یک موزه تاریخ این کلیسا را بیان کرده و داستان معمار بزرگ این بنا را به دیگران ابلاغ می‌کند.

خرید بلیط هواپیما به بارسلونا
بلیط هواپیما به بارسلونا

با خریدن بلیط هواپیما به بارسلونا می‌توانید از برج‌های این کلیسا بازدید کنید. با استفاده از یک آسانسور و پس از یک پیاده‌روی طولانی قادر خواهید بود که به بالای برج رفته و از مشاهده چشم‌اندازهای بی‌نظیر از شهر بارسلونا لذت ببرید.

 می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما به بارسلونا و بازدید از ساگرادا فامیلیا، کاملاً ارزشش را خواهد داشت و وقتتان به هدر نخواهد رفت و همچنین قادر خواهید بود که یک خاطره به‌یادماندنی را به همراه خانواده و یا دوستان خود پدیدآورید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به اسپانیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع: aviewoncities.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به بارسلونا ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید