ماجراجویی در طولانی‌ترین راه پله‌های جهان

0
326
خرید بلیط هواپیما به کلمبیا
بلیط هواپیما به کلمبیا
ماجراجویی در طولانی‌ترین راه پله‌های جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 29Rating: 4.5ماجراجویی در طولانی‌ترین راه پله‌های جهانانسان مدرن معمولا روش راحت‌تر را برگزیده و با آسانسور خود را به طبقات بالا یا پائین می‌رساند. خرید بلیط هواپیما برای بازدید از راه پله های طولانی و هیجان انگیز

ماجراجویی در طولانی‌ترین راه پله‌های جهان

وقتی به دو راهی آسانسور و راه پله می‌رسیم، انسان مدرن معمولا روش راحت‌تر را برگزیده و با آسانسور خود را به طبقات بالا یا پائین می‌رساند. گویی که دیگر اهمیت راه پله‌ها در هر بنایی به حداقل رسیده و فراموش کرده‌ایم که همین راه پله‌ها از شش هزار سال قبل از میلاد مسیح، خدمت‌گذار انسان‌ها بوده‌اند.

اما در این بین کسانی هم هستند که ترجیح می‌دهند از پله‌ها برای بالا و پایین رفتن‌شان بهره گیرند. کسانی که با داشتن آمادگی جسمانی بسیار بالا، گاه در مسابقات پله نوردی شرکت می‌کنند و گاه حتی بلیط هواپیمای خود را به قصد دیدن طولانی‌ترین و جذاب‌ترین راه پله‌های جهان انتخاب می‌کنند. اگر شما هم مطلب امروز را با دقت دنبال کنید، مسلما حق را به این افراد داده و خودتان هم یکی از آنهایی خواهید شد که در صدد خرید بلیط هواپیما به قصد بازدید از طولانی‌ترین، جذاب‌ترین و مشهورترین راه پله‌های جهان بر می‌آیند.

 بلیط هواپیما به کالیفرنیا و بازدید از راه پله “Half Dome”

خرید بلیط هواپیما به کالیفرنیا
بلیط هواپیما به کالیفرنیا

راه پله “Half Dome” نماد با شکوه پارک ملی “Yosemite” در کالیفرنیا می‌باشد. تعداد پله‌های این مکان مشخص نیست اما ارتفاع آنها به 120 متر می‌رسد. لذا بالا رفتن از آنها واقعا یک چالش بسیار بزرگ و جذاب می‌تواند باشد.

خرید بلیط هواپیما به کالیفرنیا
بلیط هواپیما به کالیفرنیا

البته پاداش جذاب خرید آنلاین بلیط هواپیما به کالیفرنیا و صعود به آخرین پله این مکان هم تماشای چشم اندازی شگفت‌انگیز و فوق‌العاده زیبا از پارک ملی “Yosemite” خواهد بود. نمایی که زیبایی‌اش تا عمر دارید از ذهن‌تان پاک نمی‌شود.

بلیط هواپیما به چین و بازدید از دیوار بزرگ چین

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

بعید است کسی در جهان امروز زندگی کند و نام دیوار بزرگ چین را نشنیده باشد. اما صرف اکتفا به شنیدن نام این دیوار، به هیچ وجه خوب نیست. بلکه باید بلیط هواپیما به چین را در عرض چند دقیقه تهیه کرد و با حضور در این کشور، 5164 پله این دیوار را پیمود تا معنای عظمت آن را بهتر درک کرد. با شکوه و باورنکردنی.

بلیط هواپیما به اکوادور و بازدید از راه پله “Pailon del Diablo”

خرید بلیط هواپیمای ارزان به اکوادور
بلیط هواپیمای ارزان به اکوادور

چگونه می‌توان عکس دراماتیک راه پله “Pailon del Diablo” را دید و هوس بالا رفتن از آن همزمان با گوش کردن به صدای آبشار را در سر نپروراند.

خرید بلیط هواپیمای ارزان به اکوادور
بلیط هواپیمای ارزان به اکوادور

اگر بلیط هواپیما به اکوادور را خریدید و سعی در بالا رفتن از این راه پله 80 متری داشتید، توجه کنید که چون آب آبشار مدام بر روی آن افشانده می‌شود، امکان لیز خوردن بسیار بالاست. پس با دقت پیش روید و از لحظه لحظه خود لذت ببرید.

بلیط هواپیما به کلمبیا و بازدید از راه پله “El Penon de Gutape”

خرید بلیط هواپیما به کلمبیا
بلیط هواپیما به کلمبیا

740 پله روی هم قرار گرفته‌اند تا شما با خرید بلیط هواپیما به کلمبیا و بالا رفتن از آنها، عکس‌هایی از خود بگیرید که همگان را حیرت زده می‌کنند. بالا رفتن از راه پله سوررئالی که در دل صخره‌ها نهفته است، لذتی دارد که در قاب هیچ کلمه و هیچ جمله‌ای نمی‌گنجد.

بلیط هواپیما به اسپانیا و بازدید از راه پله “San Juan de Gaztelugatxe”

خرید بلیط هواپیمای ارزان به اسپانیا
بلیط هواپیمای ارزان به اسپانیا

اگر از طرفداران فیلم “Game of Thrones” باشید، حتما پله‌هایی که در فصل هفت این سریال دیده‌اید را خیلی خوب به یاد می‌آورید. این راه پله مربوط به یک کلیسای قرن دهمی ‌در اسپانیا می‌باشد. بر اساس داستان‌های افسانه‌ای، شما می‌توانید بعد از بالا رفتن از پله‌های آن 3 بار زنگ آنجا را به صدا در آورید و یک آرزو بکنید. شاید بلیط هواپیما به اسپانیا راهی برای بر آورده شدن آرزوهایتان باشد.

بلیط هواپیما به چین و بازدید از راه پله “Mount Hua Shan”

خرید بلیط هواپیمای ارزان به چین
بلیط هواپیمای ارزان به چین

شما به این راه پله می‌گوئید؟ این سوالی است که اکثر گردشگران در اولین برخورد به راه پله “Mount Hua Shan” می‌پرسند. بله این مکان یک راه پله شناخته می‌شود. راه پله‌ای که فقط برای افرادی طراحی شده که هیچ ترسی در وجودشان نمی‌توان یافت.

خرید بلیط هواپیمای ارزان به چین
بلیط هواپیمای ارزان به چین

حتی فکر راه رفتن بر روی تخته‌هایی که با میخ به هم وصل شده‌اند هم در چنان ارتفاع بالایی لرز بر دل آدمی‌ می‌نشاند. اگر فکر می‌کنید که مراحل آخر ماجراجویی‌تان را باید به پایان برسانید، بلیط هواپیما به چین را تهیه کنید و قدم بر روی راه پله “Mount Hua Shan” بگذراید.

بلیط هواپیما به سوئیس و بازدید از راه پله “The Niesenlauf”

خرید بلیط هواپیمای ارزان به سوئیس
بلیط هواپیمای ارزان به سوئیس

اگر می‌خواهید طولانی‌ترین راه پله جهان را فتح کنید، بلیط هواپیما به سوئیس را در دست داشته باشید و به سراغ راه پله “The Niesenlauf” بروید. این راه پله در کنار یک خط آهن قرار گرفته و شامل 11674 پله می‌شود.

خرید بلیط هواپیمای ارزان به سوئیس
بلیط هواپیمای ارزان به سوئیس

لازم به ذکر است که راه پله مد نظر به دلیل مسائل امنیتی معمولا بسته بوده و اجازه حضور در آن به هیچ کس داده نمی‌شود. فقط در یکی از روز‌های ماه ژوئن شما می‌توانید لذت صعود به آن را تجربه کنید. رکورد سریع‌ترین صعود هم 1 ساعت 2 دقیقه می‌باشد. اگر پله نورد خوبی هستید، شانس خود را برای ثبت کردن نام‌تان در کتاب گینس امتحان کنید.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از راه پله “Sigiriya Rock”

خرید بلیط هواپیمای ارزان به سریلانکا
بلیط هواپیمای ارزان به سریلانکا

برای عکس گرفتن، هیچ جایی نمی‌تواند به زیبایی راه پله “Sigiriya Rock” باشد. صعود به آن چندان سخت نیست چرا که فقط 1200 پله دارد. اما زیبایی مسحور کننده اطراف این راه پله روند صعود را به تاخیر می‌اندازند. واقعا نمی‌شود صخره‌ای به این عظمت را دید و محو تماشایش نشد.

بلیط هواپیما به پرو و بازدید از راه پله “Machu Picchu”

خرید بلیط هواپیمای ارزان به پرو
بلیط هواپیمای ارزان به پرو

ساختن مکانی بدین بزرگی و زیبایی نشان می‌دهد که پیشینیان نه تنها بسیار پر قدرت بوده بلکه معماران عالی و درجه یکی را هم در بین خود داشته‌اند.

خرید بلیط هواپیمای ارزان به پرو
بلیط هواپیمای ارزان به پرو

خرید بلیط هواپیما به پرو و بالا رفتن از 3 هزار پله این مکان در هوایی فوق‌العاده مطبوع را با هیچ لذتی نمی‌توان مقایسه کرد.

سایر راه پله‌های مشهور

خرید بلیط هواپیمای ارزان به هندوستان
بلیط هواپیمای ارزان به هندوستان

امروزه، تماشای راه پله‌های مختلف جهان، بهانه بسیار خوبی برای خرید بلیط هواپیما توسط گردشگران به حساب می‌آید. به عنوان مثال خرید بلیط هواپیما به هندوستان و بازدید از راه پله “Rajasthan”، بلیط هواپیما به آلمان برای دیدن راه پله “Tiger and Turtle” و یا بلیط هواپیما به کامبوج برای بازدید از راه پله “Angkor wat”، تمامی‌ معیارهای لازم برای تبدیل شدن به گزینه نهایی شما را خواهند داشت.

خرید بلیط هواپیمای ارزان به کامبوج
بلیط هواپیمای ارزان به کامبوج

تصمیم خود را بگیرید و راه صعود به بلندی‌های کره زمین را به شکلی متفاوت‌تر تجربه کنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع
huffingtonpost.com
odditycentral.com
wonderlist.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید