بلیط هواپیما بالی و بازدید از شهر زیبای نگارا

اندونزی کشور جزایر رنگارنگ و سرسبز است که گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند. احتمالاً شما نیز نام اندونزی و یا شهرها و جاذبه‌های مشهور آن مانند جاکارتا یا دریاچه کلیموتو و چندین مورد دیگر را بارها شنیده باشید. اما باید گفت که اندونزی محدود به همین چند مورد نمی‌شود. این کشور رنگارنگ سرشار از ناشناخته‌ها است؛ ناشناخته‌هایی که کمتر توریستی برای کشف آن اقدام کرده است. نگارا یکی از همین ناشناخته‌ها است که گردشگران فراوانی را به خود نمی‌بیند و تقریباً می‌توان گفت شهر بکر و دست نخورده‌ای است. اما کافی است تنها با یک‌بار خرید بلیط هواپیما سری به این شهر بزنید تا شیفته آن شوید.

0
85
خرید بلیط هواپیما نگارا بالی
بلیط هواپیما نگارا بالی
بلیط هواپیما بالی و بازدید از شهر زیبای نگاراReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 26Rating: 3.5بلیط هواپیما اندونزی و بازدید از شهر زیبای نگارا - خرید بلیط هواپیما بالی از سفرستاناندونزی کشور جزایر رنگارنگ و سرسبز است که گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند. احتمالاً شما نیز نام اندونزی و یا شهرها و جاذبه‌های مشهور آن مانند جاکارتا یا دریاچه کلیموتو و چندین مورد دیگر را بارها شنیده باشید. اما باید گفت که اندونزی محدود به همین چند مورد نمی‌شود. خرید بلیط هواپیما بالی قیمت بلیط هواپیما اندونزی

نگارا شهری زیبا از استان بالی

اندونزی کشور جزایر رنگارنگ و سرسبز است که گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند. احتمالاً شما نیز نام اندونزی و یا شهرها و جاذبه‌های مشهور آن مانند جاکارتا یا دریاچه کلیموتو و چندین مورد دیگر را بارها شنیده باشید. اما باید گفت که اندونزی محدود به همین چند مورد نمی‌شود. این کشور رنگارنگ سرشار از ناشناخته‌ها است؛ ناشناخته‌هایی که کمتر توریستی برای کشف آن اقدام کرده است. نگارا یکی از همین ناشناخته‌ها است که گردشگران فراوانی را به خود نمی‌بیند و تقریباً می‌توان گفت شهر بکر و دست نخورده‌ای است. اما کافی است تنها با یک‌بار خرید بلیط هواپیما بالی سری به این شهر بزنید تا شیفته آن شوید.

نام نگارا

خرید بلیط هواپیما نگارا بالی
بلیط هواپیما نگارا بالی

اینکه نام شهرها برچه اساسی و چگونه گذارده می‌شود موضوعی مفصل است که بحث‌وجدل‌ها، و شبهات فراوانی را در بردارد و در مورد بسیاری از شهرها افسانه‌ها و روایات فراوانی گفته می‌شود، اما درباره نگارا این موضوع بدون بحث‌وجدل فراوانی پایان می‌یابد. نگارا نام دل‌نشین خود را از زبان محلی بالی گرفته است. نگارا در زبان بالی به معنای شهر و ریشه آن از لغت سانسکریت ناگارا (Nagara) است که به همان معنا (شهر) می‌باشد.

نگارا کجاست

خرید بلیط هواپیما نگارا بالی
بلیط هواپیما نگارا بالی

احتمالاً نام نگارا برایتان کمی نا آشنا باشد و با خود فکر می‌کنید این شهر کجا قرار دارد و چگونه با خرید بلیط هواپیما می‌توان سفری به این شهر کشف نشده داشت. تعجبی هم ندارد، نگارا نه تنها برای شما که برای بسیاری از گردشگران نیز ناشناخته است. اما باید گفت نگارا شهری زیبا در اندونزی و از شهرهای مهم غرب بالی در منطقه جمبارانا (Jembrana) است که روستاهای بسیار زیبا و دیدنی‌ای را نیز دارد. این شهر در جاده ساحلی اصلی بین دِنپاسار (Denpasar) هفتاد‌و‌پنج کیلومتر به شرق و گیلیمانوک (Gilimanuk) بیست‌و‌پنج کیلومتر به غرب قرار دارد. تمامی اتوبوس‌هایی که مقصدشان دو شهر نام برده است در مسیر و جاده نسبتاً شلوغ خود از نگارا گذر خواهند کرد.

دلایل سفر به نگارا

خرید بلیط هواپیما بالی
بلیط هواپیما بالی

بسیاری از گردشگران حتی نمی‌دانند که با خرید بلیط هواپیما می‌توانند سفری به این شهر دوست‌داشتنی داشته باشد و عده کمی هم که مسافر کشور اندونزی شده‌اند چندان رغبتی به دیدن سایر شهرها مانند نگارا ندارند چون فکر می‌کنند جاذبه‌ای برای ارائه ندارد. در دفاع از این شهر کوچک باید گفت هرچند شاید جاذبه‌های توریستی نداشته باشد اما ساحل مِدیوی و مسابقات mecepung (بوفالو سواری/ رانی) در روستای پِرانساک (Perancak) دلیل خوبی برای خرید بلیط هواپیما و دیدن از این شهر و روستای دل‌نشین است.

دین و مذهب نگارا

خرید بلیط هواپیما بالی
بلیط هواپیما بالی

از میان ادیان و مذاهب مختلفی که در دنیا وجود دارد دین اسلام توانسته به آسانی جایگاه خود را در دل مردم اندونزی ایجاد کند. نتیجه این تأثیر مساجد مختلفی است که در جای جای کشور وجود دارد. نگارا نیز به عنوان بخش کوچکی از اندونزی تحت تأثیر چشم‌گیر اسلام قرار گرفته است؛ این تأثیر را می‌توان در مسجد بزرگی که در مرکز شهر قرار دارد مشاهده کرد. البته باید خاطر نشان کرد گذشته از نفوذ قوی‌ای که اسلام در نگارا و اندونزی داشته، دیگر ادیان، همانند مسیحیت و ارتدکس، نیز پیروان خود را در میان مردم دارند.

حمل‌ونقل

خرید بلیط هواپیما بالی
بلیط هواپیما بالی

اگر با خرید بلیط هواپیما قصد سفر به نگارا را دارید لازم است این نکته را بگوییم که نگارا فرودگاهی ندارد و نزدیک‌ترین فرودگاه، فرودگاه بین‌المللی نگورایی( بالی) در فاصله 73.9 کیلومتری آن است که در شهر دِنپاسار قرار دارد. به غیر از این فرودگاه از طریق اتوبوس‌هایی که قبلاً اشاره شد نیز می‌توان به نگارا سفر کرد. داخل شهر متأسفانه امکانات حمل‌ونقل چندانی وجود ندارد اما می‌توانید به آسانی با کرایه کردن ماشین ( با راننده و یا بدون راننده) و یا موتورسیکلت گشتی در شهر بزنید.

جاذبه‌ها

خرید بلیط هواپیما بالی
بلیط هواپیما بالی

گرچه نگارا شهر نسبتاً کوچکی به نظر بیاید که به غیر از مسابقات بوفالو سواری دارای جاذبه چندانی برای گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما قصد سفر دارند، نیست. اما از دیدن جاذبه‌های هر چند کم این شهر شگفت‌زده خواهید شد. اگر با خرید بلیط هواپیما قصد دیدن از جاذبه‌های نگارا را دارید با ما همراه باشید تا با جاذبه‌های این شهر آشنا شویم.

روستاهای بلیمبینگساری (Blimbingsari) و پالاساری(Palasari)

خرید بلیط هواپیما بالی
بلیط هواپیما بالی

اگر به غرب نگارا به سمت گیلیمانوک حرکت کنید با ناهمواری زمین مواجه خواهید شد. ناهمواری‌ای که نتیجه آن چشم‌انداز زیبایی از پارک ملی بالی است. گذشته از این چشم‌انداز، دو روستای بسیار زیبا به نام‌های بلیمبینگساری (Blimbingsari) و پالاساری (Palasari) در این منطقه وجود دارد. که اولی در واقع جامعه پروتستانی و دومی کاتولیک است که به واسطه پیشروان مسیحی از دل جنگل برخاسته‌اند. نکته جالب این دو روستا حفظ فرهنگ و سنت‌های بالی علیرغم اعتقادات مذهبی‌شان است.

مسابقات بوفالو سواری

خرید بلیط هواپیما اندونزی
بلیط هواپیما اندونزی

همان‌طور که در ابتدا گفتیم مسابقات بوفالو سواری یکی از جاذبه‌های نگارا است که گردشگران را متقاعد به خرید بلیط هواپیما می‌کند. این مسابقات در دِلاد بِراوا (Delod Berawah) در 9 کیلومتری شرق نگارا برگزار می‌شود. بوفالو سواری در اصل به عنوان بخشی هیجان‌انگیز از فستیوال و جشن برداشت اجرا می‌شد. در این مسابقات، شرکت‌کنندگان گاری‌های مخصوص خود را با رنگ‌ها و پارچه‌های مختلف تزیین کرده و به بوفالو می‌بندند سپس در مسیری 4 کیلومتری به مسابقه می‌پردازند. این مسابقات گردشگران را وادار می‌کند تا با خرید بلیط هواپیما در هر یکشنبه دوم و یا چهارم ماه سات 7 صبح به تماشای این مسابقه بیایند.

معبد رامبوت سیوی (Rambut Siwi)

خرید بلیط هواپیما اندونزی
بلیط هواپیما اندونزی

این معبد ناشناخته بین شهر نگارا و ساحل زیبای مِدیوی، به آرامی بر روی تپه‌ای نشسته و نمای پانورامایی بسیار زیبایی از مزارع شالیکاری و سواحل را می‌دهد. معبد توسط Dang Hyang Nirartha بنا شده و طبق افسانه‌ها، وی هدیه‌ای از موهای سرش درست و به معبد اهدا کرده است.

خرید بلیط هواپیما نگارا بالی
بلیط هواپیما نگارا بالی

در کل باید گفت اگر با خرید بلیط هواپیما سفری به اندونزی داشتید شانسی به شهرهایی مانندنگارا برای خودنمایی بدهید. گرچه نگارا با نام مسابقات بوفالو سواری توانسته نام خود را مطرح کند اما جاذبه‌های دیگر مانند خانه‌های باگیس (Bugis Houses)، قایق‌های ماهیگیری سبک مادوریس (Madurese) نیز ارزش دیدن را دارند. چرا که بخشی از فرهنگ و آداب مردم بالی بویژه نگارا را در اختیار گردشگران می‌گذارند؛ و خرید بلیط هواپیما فرصت خوبی را به دست می‌دهد تا با سبک زندگی و فرهنگ و آداب و رسوم سنتی سایر کشورها و شهرهایی مانند نگارا آشنا شد. اگر علاقه‌مند به شهر زیبای نگارا شدید وقت را غنیمت شمرده و به راحتی با خرید بلیط هواپیما سفر خود را به کشور جزایر مختلف و شهرهای رنگارنگ آن آغاز کنید.

برای خرید بلیط هواپیما بالی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
en.wikipedia.org
baliblog.com
airport.globefeed.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید