بلیط هواپیما به باکو خواهر خوانده تبریز

0
730
خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو خواهر خوانده تبریزReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 25Rating: 4.0بلیط هواپیما به باکو خواهر خوانده تبریزبلیط هواپیما به باکو خواهر خوانده تبریز همسایگی با برخی شهرها فرصتی است تا گردشگران با خرید بلیط هواپیما آذربایجان این بخت را پیدا کنند تا نمونه‏ای از منحصربفردترین

بلیط هواپیما به باکو خواهر خوانده تبریز

همسایگی با برخی شهرها فرصتی است تا گردشگران با خرید بلیط ارزان هواپیما این بخت را پیدا کنند تا نمونه‏ای از منحصربفردترین جاذبه‏های گردشگری را ملاقات کند. همسایگی کشور آذربایجان برای ما ایرانیان نیز سبب شده است تا بتوانیم تنها با تهیه بلیط ارزان هواپیما تلاقی سنت و مدرنیته را دیوار به دیوار سرزمینمان ببینیم و اطلاعات دست اولی از اشتراکات فرهنگی که با این همسایه شمالی خود داریم بدست آوریم.

باکو شهری غریب، پریشان و صنعتی است اما همچنان شهری جذاب برای گردش است. می توانید پیاده به اکتشافات خود بپردازید، گرچه نقشه ها چندان هم قابل اعتماد نیستند اما صادقانه نیاز چندانی هم به آنها نخواهید داشت.

فضای دلنشین میدان فواره، قطار کافه ها و چایخانه ها، خیابان های انباشته از مراکز خرید، چشم اندازهای بادگیر از خزر، تفرجگاه های ساحلی با درختان سرو و زیتون، کانال های آبی که یادآور ونیز هستند و … همه فضایی دلکش را برای چنین شهری پدید می آورند. اگر می‌خواهید خود را گم کنید، شهر باستانی را پیشنهاد می‌کنیم. باکوی کهن با حصارهای قرون وسطایی خود، میزبان کاخ شیروان شاه و چندین موزه و مسجد با مناره های دیدنی است. اگر راه خود را از سوی کاخ به سمت دریا کج کنید، در مسیر به ملاقات برج غول پیکر دختر می رسید. برای رسیدن به بالای برج دختر باید پله های مارپیچ را طی کنید تا از بالای آن نمای 360 درجه از شهر را ببینید. این قلعه که به زبان ترکی «قیز قله سی» گفته می‌شود، 29.5 متر طول، 16 متر عرض و 6 طبقه دارد. جالب است که در گذشته این قلعه نیایشگاه آناهیتا و زرتشتی‌ها بوده است. این برج جزو میراث جهانی یونسکو است.

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، در ساحل غربی خزر واقع شده است. باکو در قدیم محصور در قلعه ای سنگی بوده است، که هم اکنون به ایجری شهر معروف است. پس از کشف اولین میدان نفتی جهان در این شهر، یه شدت بر اهمیت آن افزوده شد، به همین دلیل مراکز و خیابان های مهمی در دوران شوروی سابق در باکو ایجاد شد، به گونه‌ای که معماری شهری و ساختمان های موجود در باکو در دنیا بی نظیر است. خیابان های و ساختمان های زیبا به همراه نورپردازی های شبانه، جلوه ای رمانتیک به این شهر داده است. مراکز مهم شهر در طول نوار ساحلی خزر بنام بلوار احداث شده است که بنام پارک ملی یا پارک ساحلی بلوار معروف است.

جاذبه های گردشگری باکو زبان‌زد اکثریت گردشگران جهان و توریست‎های ایرانی است که برای سفر به این کشور بلیط هواپیما تهران باکو می‌خرند. اماکن دیدنی باکو را می‌توان به دو گروه قدیمی و مدرن دسته‌بندی کرد. در ادامه در مورد برخی از این جاذبه‎ها بیشتر سخن خواهیم گفت.

بلیط هواپیما برای بازدید برج‌ های شعله

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

برج های شعله (Flame Towers)، چند مجتمع عظیم چند منظوره با ارتفاع ۱۸۲ متر در باکو، کشور جمهوری آذربایجان است. این مجتمع از ۳ ساختمان تشکیل شده است که مساحت کل آنها ۲۴۵ هزار متر مربع می‌باشد. یکی از این ساختمانها ۳۳ طبقه و دارای ۱۳۰ منزل بوده و بعنوان ساختمان مسکونی مورد استفاده قرار گرفته است. ساختمان دوم (ساختمان شمالی) ۳۰ طبقه بوده و بعنوان هتل و مهمانسرای مورد استفاده قرار  گرفته است.

ساختمان سوم هم (ساخمان غربی) ۲۸ طبقه بوده و بعنوان یک مجتمع تجاری در حال خدمات رسانی است. ساخت مجتمع Flame Tower در باکو از سال ۲۰۰۷ از سوی DIA Holding Azerbaijan آغاز شد و در اواخر سال ۲۰۱۱ مورد بهره برداری قرار گرفت. هزینه ساخت برای ساخت برج های عظیم در حدود ۳۵۰ میلیون دلار آمریکا شد و پس از اتمام، این سازه به یکی از بلندترین ساختمان ها در باکو تبدیل شد.

بلیط هواپیما برای بازدید دیوارهای شهر باکو

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

بخش محصور در دیوار باکو که در واقع قسمت تاریخی شهر باکو محسوب می‌شود در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این قسمت از شهر در سال ۲۰۰۰ میلادی به همراه قصر شیروانشاهان و برج دختر به عنوان اولین اثر تاریخی جمهوری آذربایجان در فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت.

تاریخ ساخت این ناحیه بدرستی مشخص نیست. برخی معتقدند در قرن دوازدهم بنا شده و برخی تحقیقات تاریخ آن را به قرن هفتم میلادی می‌رساند. به هر صورت در این ناحیه با بناها و آثاری تاریخی مواجه هستیم که در طی زمان ساخته شده‌اند نه یکباره.

باکو در سال ۱۸۰۶ از امپراطوری روس استقلال یافته و به تدریج به سمت توسعه حرکت کرد بطوریکه بعد از مدتی شهر که در حصاری از دیوارهای مرتفع احاطه شده بود، جوابگوی جمعیت نبوده و از این رو به آن سوی دیوارها هم کشیده شد. از این زمان اصطلاح شهر داخلی و شهر خارجی به کار برده شد.

در سال ۱۸۶۵ دیواری که به سمت دریا بود، تخریب شده و از سنگ‌هایش برای ساخت دیگر بناها استفاده گردید. بطور مثال بلوار باکو از عواید فروش این سنگ‌ها، احداث شد. در قرن نوزدهم و بیستم نیز به تدریح نمای شهر با ساخت ساختمان ها به سبک معماری گوتیک و باروک، تغییر داده شد.

بلیط هواپیما به ونیز کوچک

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

پارک ونیز کوچک باکو در کنار بلوار ساحلی یکی از زیباترین محلهای شهر برای گردشگران است که این پارک در سال ۱۹۶۰راه اندازی شد. ونیزِ باکو به واقع مکانی حیرت انگیز و یکی از محبوب ترین مکان های ساکنین شهر است. این پارک زیبا دارای مجموعه ای از کانال ها و جزایر شگفت انگیز است که در بلوار باکو ساخته شده اند.

این جزایر توسط پل های سنگی زیبایی به هم متصل شده اند و می توان قایق های ونیزی را در حال حرکت در امتداد کانال ها دید. کافه رستوران ها و مکان های زیبای بسیاری در این منطقه وجود دارند که شما می توانید در آن ها از منظره و هوای عالی لذت ببرید. باکو «ونیز» یکی از مکان‌های زیبا و مورد علاقه بسیاری از اوقات از ساکنان و مهمانان از پایتخت است. باکو «ونیز» یک شهر کوچک در آب است و یکی از جواهرات سرمایه جمهوری آذربایجان است.

بلیط هواپیما به شهر قدیمی باکو

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

گشت و گذارتان میان دیدنی‌های باکو از شهر قدیم شروع می‌شود که آذری‌ها به آن ایچِری شهر می‌گویند. این بخش قلب تاریخی باکو است که میان دیوارهای کنگره‌دار محصور شده و قدمتش به قرن دوازدهم برمی‌گردد. گردش در شهر قدیم، سفر کوتاهی به دل تاریخ است: خیابان‌ها و کوچه‌های باریک، معماری سنگی زیبای بناها، رستوران‌های کوچک محلی، سوغاتی‌فروشی‌های نقلی و موسیقی فولک آذری که همه جا شنیده می‌شود.

در سال ۲۰۰۰ شهر قدیم باکو به همراه دو دیدنی مهمش یعنی برج دختر و قصر شیروان شاه به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند. ورود به شهر مجانی است اما برای بازدید از برج دختر و کاخ و موزه شیروان شاه باید بلیط تهیه کنید.

بلیط هواپیما برای بازدید از مراکز خرید باکو

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

قدیمی ترین فروشگاه باکو MUM نام دارد. این فروشگاه چهار طبقه است و شامل مغازه های بسیار زیادی است که همه جور جنس، از لیتس عروس گرفته تا وسایل الکتریکی را می‌فروشند. این فروشگاه را در خیابان هوسو هاسی بیف پیدا می‌کنید. بازار بزرگ ساخل هم بازاری نوساز است که بالای متروی ساحل قرار دارد. اگر دنبال بوتیک با اجناس مرغوب و درجه یک می‌ گردید، به خیابان رسول رضا، ۲۸ می و آتاتورک بروید.

از قدیم الایام، کاه و اشیای مسی و فرش، از مهم‌ترین سوغات های آذربایجان بوده است، معمولا این اشیا در نواحی اطراف شهر ارزان‌تر هستند. مغازه علی بابا اطراف ایچری شهر قرار گرفته است و از مغازه های اطراف خود معروف تر و شلوغ تر است و در آن می‌توانید اجناسی را بخرید که واقعا به قیمتش می‌ارزد. بازار رنگارنگ توریست ها برای خرید سوغات ایده آل است. بیشتر مغازه های این بازار اجناس ارزان می‌فروشند و اگر علاقه مند به مدال باشید، می‌توانید مدال های جالب و گوناگونی را از دوران حکومت شوروی بخرید. ضیا یکی دیگر از بازارهای خرید است. قیمت هایش از جاهای دیگر گران تر است اما برای توریست هایی که حوصله‌ی گشت زدن و وقت تلف کردن برای خرید را ندارند، کمک بزرگی است. این بازار در خیابان اینشا آچیلار قرار گرفته است.

بلیط هواپیما به فرودگاه بین‎المللی حیدر علی‌اف باکو

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

مسافرانی که بلیط هواپیما تهران باکو می‎خرند با فرود در فرودگاه بین‎المللی حیدر علی‌اف آذربایجان از همان اولین دیدارشان با یکی از جاذبه‎های گردشگری کشور آذربایجان روبه‎رو خواهند شد. فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف شهر باکو یکی از ۵ فرودگاه بین‌المللی کشور آذربایجان محسوب می‌شود که سالانه شاهد جابه‌جایی یک میلیون مسافر است.

این فرودگاه در ردیف یکی از زیباترین فرودگاه های دنیاست و در شمال شرقی باکو و با فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است و از طریق اتوبان معاصر و جدید با شهر باکو ارتباط برقرار می کند. حیدر علی‌اف، قطب هواپیمایی ملی کشور جمهوری آذربایجان است که پر رفت‌وآمدترین فرودگاه در این کشور و منطقه قفقاز محسوب می‌شود. سالن جدید فرودگاه در سال ۲۰۱۴ و با معماری خاص و منحصر به فرد طراحی شده که وقتی از بالای آسمان  نگاه می کنید به شکل پرنده ای بزرگ است که بالهایش را باز کرده است. این فرودگاه با محاسباتی که در ساخت آن انجام گرفته ظرفیت فرود سنگین ترین و بزرگ ترین هواپیماهای دنیا یعنی ایرباس ۳۸۰ را دارد.

پایانه‌های باربری فرودگاه حیدر علی‌اف از سال ۲۰۰۵ آغاز به کار کرده و به لحاظ موقعیت مکانی، وسعت و امکانات موجود یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین پایانه‌های باربری در منطقه محسوب می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به باکو آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو آذربایجان

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به آذربایجان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
anahidnews.com
beytoote.com
shivar.org
setare.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به آذربایجان ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید