دانستنی‌های لازم پیش از سفر به باکو

باکو پایتخت آذربایجان و یکی از شهرهای پر گردشگر این کشور است که به دلیل داشتن اماکن تاریخی، تفریحی و فرهنگی متعدد از شهرت بسیاری میان خریداران بلیط هواپیما آذربایجان برخوردار است. علاوه بر جاذبه‌های بی‌شمار این شهر، باکو از رستوران‌های باکیفیت، کافی‌شاپ‌های متنوع، سیستم حمل‌ونقل مناسب، امنیت کافی، مردمی مهربان و آب و هوایی نسبتاً خوب بهره‌مند است و می‌تواند میزبان درخوری برای گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما باکو به این شهر سفر می‌کنند، باشد.

0
62
خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو
دانستنی‌های لازم پیش از سفر به باکوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 9Rating: 3.5دانستنی‌های لازم پیش از سفر به باکو - خرید بلیط هواپیما باکو از اپلیکیشن سفرستانباکو پایتخت آذربایجان و یکی از شهرهای پر گردشگر این کشور است که به دلیل داشتن اماکن تاریخی، تفریحی و فرهنگی متعدد از شهرت بسیاری میان خریداران بلیط هواپیما آذربایجان برخوردار است. علاوه بر جاذبه‌های بی‌شمار این شهر، باکو از رستوران‌های باکیفیت، کافی‌شاپ‌های متنوع، سیستم حمل‌ونقل مناسب، امنیت کافی، مردمی مهربان و آب و هوایی نسبتاً خوب بهره‌مند است - بلیط هواپیما باکو

دانستنی‌های باکو

باکو پایتخت آذربایجان و یکی از شهرهای پر گردشگر این کشور است که به دلیل داشتن اماکن تاریخی، تفریحی و فرهنگی متعدد از شهرت بسیاری میان خریداران بلیط هواپیما آذربایجان برخوردار است. علاوه بر جاذبه‌های بی‌شمار این شهر، باکو از رستوران‌های باکیفیت، کافی‌شاپ‌های متنوع، سیستم حمل‌ونقل مناسب، امنیت کافی، مردمی مهربان و آب و هوایی نسبتاً خوب بهره‌مند است و می‌تواند میزبان درخوری برای گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما باکو به این شهر سفر می‌کنند، باشد. اگر شما نیز قصد دارید در آینده به این شهر سفر کنید و می‌خواهید اطلاعات مفیدی راجع به این شهر کسب کنید، در ادامه این مطلب با سفرستان همراه باشید.

نکات امنیتی

خرید بلیط هواپیما باکو
نکات ایمنی در باکو

باوجوداینکه شهر باکو از امنیت بسیار خوب و مردمی محترم و قانون‌مدار برخوردار است، اما مانند دیگر شهرهای امن دنیا، این شهر نیز عاری از جرم و تخلف نیست. بنابراین بهتر است در هنگام اقامت در این شهر برخی نکات ایمنی ساده را رعایت کنید. برای مثال در هنگام حضور در اماکن شلوغ مراقب جیب و کیف پول خود باشید و از مدارک شناسایی خود با دقت مراقبت کنید.

خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو

اگر قرار است به محله‌های پایین‌شهر باکو سری بزنید، بهتر است پیش از بازدید از این اماکن، اشیاء گران‌قیمت خود را به صندوق امانت هتل بسپارید. همچنین تا جایی که امکان دارد از رودررویی با فروشندگان دوره‌گرد و بی‌خانمان‌ها بپرهیزید تا احتمال کلاه‌برداری و سوءاستفاده این افراد از شما به‌شدت کاهش یابد. اگر با رعایت تمام این مسائل امنیتی، باز هم در طول سفر خود با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید برای حل مشکل از سفارت‌خانه ایران در باکو کمک بخواهید.

حمل‌ونقل

خرید بلیط هواپیما باکو
حمل و نقل در باکو

ازآنجایی‌که تقریباً در تمام نقاط باکو ایستگاه مترو یافت می‌شود، شما گردشگران عزیز می‌توانید با خیال راحت بلیط هواپیما باکو را خریداری کنید و هیچ دغدغه‌ای برای سفرهای درون‌شهری نداشته باشید. در نقاطی که ایستگاه مترو یافت نمی‌شود، می‌توانید با اتوبوس‌های تمیز و پرسرعت شهر باکو به مقصد موردنظر خود دسترسی یابید. البته برای استفاده از خطوط اتوبوس‌رانی باکو شما به باکو کارت ((Bakikart نیاز دارید که این کارت را باید از ایستگاه‌های اتوبوس خریداری کنید. اگر تمایل دارید با تاکسی شهرگردی کنید، بهتر است از سرویس آنلاین مسافربری اوبر استفاده کنید، زیرا ممکن است رانندگان تاکسی هزینه‌ گزافی از شما طلب ‌کنند. در کل حمل‌ونقل در باکو از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است و از نقاط قوت این شهر محسوب می‌شود.

خوردوخوراک در باکو

گشت و گذار در رستوران های باکو
خوردوخوراک در باکو

غذاهای خوشمزه باکو یکی دیگر از دلایلی است که گردشگران ایرانی بلیط هواپیما باکو را برای بازدید از این شهر خریداری می‌کنند. ازآنجایی‌که سبک و هنر آشپزی در باکو تحت تأثیر کشورهایی چون ایران، روسیه، گرجستان و ترکیه بوده است، ما ایرانیان با غذاهای خوشمزه این شهر بیگانه نیستیم و منوی رستوران‌های باکیفیت آن‌ها کاملاً با ذائقه ما سازگار است. بنابراین اگر با تهیه بلیط هواپیما باکو به این شهر سفر کردید، حتماً غذاهای خوشمزه‌ای چون پلو، دلمه، کوفته، کباب و ششلیک باکو را نوش جان کنید. اگر پس از صرف غذا از خدمات رستوران راضی بودید و قصد داشتید انعامی بدهید، بهتر است مبلغی در حدود 5 الی 10 درصد از کل صورت‌حساب را به خدمه رستوران بپردازید.

آداب و معاشرت

خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو

شما پس از تهیه بلیط هواپیما باکو و سفر به این شهر خواهید دید که شباهت‌های فرهنگی بسیاری میان ما و مردم خوب باکو وجود دارد. برای مثال مردم باکو نیز همانند ما هنگام احوالپرسی با بزرگ‌تر از خود سرشان را به نشانه احترام و تواضع کمی خم می‌کنند. آن‌ها برای زنان احترام بسیاری قائل‌اند و در صورت نیاز به کمک برای حمل ساک و غیره به یاری آن‌ها می‌شتابند. اگر به میهمانی کسی بروند، حتماً هدیه کوچکی (شاخه‌ای گل همراه با جعبه‌ شکلات و یا شیرینی) به نشانه قدردانی با خود به منزل میزبان می‌آورند. هنگام صحبت با دیگران از جویدن آدامس، بلند حرف زدن و اشارات دست پرهیز می‌کنند و برای فرهنگ و رسوم دیگر مردم دنیا احترام قائل‌اند.

بهترین زمان سفر به باکو

خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو

باکو آب و هوایی خشک دارد و در تابستان‌ها گرم و در زمستان‌ها سرد است. میزان بارش سالانه در این شهر اندک و احتمال بارش برف بسیار کم است. اگر قصد دارید در گرم‌ترین ماه‌های سال بلیط هواپیما باکو را خریداری و به این شهر سفر کنید، می‌توانید ماه‌های اوت، جولای و ژوئن را برگزینید. در نظر داشته باشید که ماه ژوئن به دلیل آب و هوایی مطبوع، شلوغ‌ترین ماه گردشگری سال در باکو محسوب می‌شود و هزینه‌های هتل‌ها و پروازها در این ماه به‌شدت افزایش میابد. همچنین خلوت‌ترین ماه از نظر گردشگری در باکو ماه نوامبر است و طبیعتاً در این ماه نیز هزینه‌های سفر به‌مراتب کمتر از ماه‌های دیگر است.

نکات دیگری پیش از سفر به باکو

خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو

باوجوداینکه زبان ‌اصلی مردم باکو آذری است اما بسیاری از مردم می‌توانند به زبان‌های فارسی، گرجستانی، ترکی استانبولی، انگلیسی و روسی با گردشگران ارتباط برقرار کنند.

بهتر است در طول اقامت خود در باکو تا حد ممکن از نوشیدن آب شیر پرهیز کنید و از آب‌های معدنی استفاده کنید.

در صورت نیاز می‌توانید از خدمات درمانی اورژانس باکو با شماره‌گیری 103 به‌طور رایگان در تمام طول روز بهره ببرید.

برای خرید سیم‌کارت می‌توانید پس از تهیه بلیط هواپیما باکو و سفر به این شهر به یکی از فروشگاه‌های خرید موبایل مراجعه کرده و با ارائه کارت شناسایی و گذرنامه خود سیم‌کارت موردنظر خود را از میان شرکت‌های مختلف اپراتور تلفن همراه (Azercell، Bakcell و (Azerfon انتخاب و خریداری کنید.

برای خرید بلیط هواپیما باکو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید