دلایل سفر به باکو

تا به حال از کسانی که بارها بلیط هواپیما باکو خریده‌‌اند پرسیده‌اید که چرا این مقصد ارزش سفرهای چندین‌باره دارد؟ شاید قبل از اینکه از کسی دراین‌باره پرس‌وجو کنید همسایگی و نزدیکی آن به کشورمان را اصلی‌ترین دلیل سفر اکثر ایرانیان به باکو بدانید. شهرهای قسمت‌های شمال غربی هم که زبان و فرهنگ نزدیکی به باکو دارند راحت‌تر به کشور آذربایجان رفت‌وآمد دارند اما در کنار تمام این‌ها، جذابیت‌های باکو برای یک گردشگر اروپایی هم کم نیست.

0
60
خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو
دلایل سفر به باکوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 16Rating: 4.0بلیط هواپیما باکو و دلایل سفر به این شهر زیبا - خرید بلیط هواپیما از سفرستانتا به حال از کسانی که بارها بلیط هواپیما باکو خریده‌‌اند پرسیده‌اید که چرا این مقصد ارزش سفرهای چندین‌باره دارد؟ شاید قبل از اینکه از کسی دراین‌باره پرس‌وجو کنید همسایگی و نزدیکی آن به کشورمان را اصلی‌ترین دلیل سفر اکثر ایرانیان به باکو بدانید.

چرا به باکو برویم؟

تا به حال از کسانی که بارها بلیط هواپیما باکو خریده‌‌اند پرسیده‌اید که چرا این مقصد ارزش سفرهای چندین‌باره دارد؟ شاید قبل از اینکه از کسی دراین‌باره پرس‌وجو کنید همسایگی و نزدیکی آن به کشورمان را اصلی‌ترین دلیل سفر اکثر ایرانیان به باکو بدانید. شهرهای قسمت‌های شمال غربی هم که زبان و فرهنگ نزدیکی به باکو دارند راحت‌تر به کشور آذربایجان رفت‌وآمد دارند اما در کنار تمام این‌ها، جذابیت‌های باکو برای یک گردشگر اروپایی هم کم نیست. اگر تا به حال بلیط هواپیما باکو نخریده‌اید با ما همراه باشید تا با دلایل متعددی که اشاره می‌کنیم داشتن یک سفر به‌یادماندنی و به صرفه را برایتان تضمین کنیم.

بلیط هواپیما باکو

1مدرن و تاریخی

اگر مرکز تاریخی شهر Icheri Sheher” و خیابان نیظامی را از باکو حذف کنیم نه تنها باکو بلکه آذربایجان مهم‌ترین قسمت فرهنگی و سنتی را از دست می‌دهد. گردشگرانی که بلیط هواپیما باکو خریده‌اند، عاشق این هستند که در خیابان نیظامی قدم بزنند، ساختمان‌های سبک گوتیک و باروک بازمانده از امپراتوری روسی‌ها را تماشا کنند و در عین حال از هر گوشه آن خرید کنند. دسته دیگری از گردشگران هم علاقه دارند خود را با تاریخ آذربایجان سرگرم کنند، این عزیزان بیش‌تر وقت خود را در ” ایچری شهر” و با بازدید از فرش‌های سنتی آذربایجان، برج استوانه‌ای “Maiden” و قصر باستانی شیروان شاه می‌گذرانند.

بلیط هواپیما باکو

2تفرجگاه‌های باکو

گذر از اسکله و قدم زدن در مسیر شهر سفید باکو و تماشای دسته‌های بی‌پایانی از ماهی‌های دریای خزر و سپری کردن بخشی از بعدازظهرتان در تفرجگاه پرجنب و جوش آنجا، شادی و نشاط را چاشنی سفرتان می‌کند و آرامشی را که در طول سفر به آن نیاز خواهید داشت می‌توانید در آنجا حس کنید. در همین‌جا می‌توانید ساعتی را در مرکز خریدش بگذرانید و یا با چرخ “Eye Ferris” عکس‌های یادگاری بگیرید. بعد از تاریکی هم برگردید و رقص‌ نورهای شگفت‌انگیز برج‌های شعله را تماشا کنید. البته اینجا تنها تفرجگاه باکو نیست، یکی از آن‌ها از میدان پرچم ملی شروع می‌شود و چند کیلومتری را تا میدان آزادی شهر پوشش می‌دهد.

بلیط هواپیما باکو

3امنیت و پاکیزگی

در مقایسه با پایتخت‌های دیگر امنیت باکو بیش‌تر است ولی این به این معنی نیست که در هنگام سفر محتاط و هوشیار نباشیم؛ به این معنا که اگر بلیط هواپیما باکو خریدید و شبانه قصد پیاده گشتن را داشتید، نگران امنیت نباشید، کسی کوله‌پشتی شما را نمی‌گیرد و یا ایجاد مزاحمت نمی‌کند. باکو بر خلاف مناطقی مثل قفقاز و اطراف آذربایجان، شهر بسیار تمیز و پاکی می‌باشد، در این شهر به ندرت زباله یا گردوخاکی در زمین و گوشه و کنار می‌بینید.

بلیط هواپیما باکو

4شهری با کم‌ترین گدا و کولی

هر گردشگری که به کشورهای اروپای شرقی و یا کشورهایی مثل ارمنستان و گرجستان سفر می‌کند از دست افرادی که با گدایی و یا مستی بیش از حد مزاحمشان می‌شوند، شاکی هستند یعنی کارتن خواب‌ها، الکلی‌ها، گداها و کولی‌ها در همه جای این کشورها ریشه دوانده‌اند و متأسفانه احساس ناراحتی را به گردشگران القا می‌کنند اما در شهر باکو افراد بسیار کمی از دیگران درخواست پول می‌کنند و کسانی هم که مست هستند در خیابان‌ها ول نمی‌گردند. به همین دلیل اگر بلیط هواپیما باکو خریده‌اید نباید نگران این مسائل نباشید و با خیال راحت به سفر خود بروید.

بلیط هواپیما باکو

5شهری مهمان‌نواز

دلیل دیگری که تا به حال اکثر گردشگران را به خرید بلیط هواپیما باکو مجاب کرده است حس مهمان‌نوازی مردم باکوست که سفر را به کام مهمانان خود شیرین‌تر می‌کند. همه ما افرادی را دوست داریم که در کوچه و خیابان به ما زل نمی‌زنند و صدالبته به عنوان گردشگر خارجی هم کسی با چشم‌های خیره شده در خود احساس راحتی نمی‌کند. باکو شهر پرگردشگری است که مردمانش با مهمانان خود به خوبی رفتار می‌کنند تا سهمی در لذت‌بخشی سفر آن‌ها داشته باشند. در هر ساعاتی از شبانه‌روز که سرگرم گشت‌وگذار در باکو باشید کسی برایتان ایجاد مزاحمت نخواهد کرد.

بلیط هواپیما باکو

6به صرفه بودن

بعد از پیشرفت‌های بی‌اندازه‌ای که شهر باکو به خود دید و آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌های مدرن و زیبایی در آن ساخته شد و در سایه استخراج نفت رونق زیادی پیدا کرد، این رشد از سال 2015 با کاهش ارزش ارز آذربایجان کم‌تر شد و آن را از شهر گران گردشگری به مقصدی مقرون به صرفه تبدیل کرد. وقتی بلیط هواپیما باکو داشته باشید نباید نگران هزینه‌های نجومی در این شهر باشید بلکه می‌توانید با کم‌ترین هزینه‌ها خوشمزه‌ترین غذاها را در رستوران‌های محلی میل کنید و تنها با یک دلار و با استفاده از مترو یا اتوبوس به آن‌طرف شهر بروید.

بلیط هواپیما باکو

7مسیرهای مستقیم

یکی از نگرانی‌هایی که بعد از خرید بلیط هواپیما باکو و سفر به آن وجود ندارد، گم شدن است. مسیر‌ها و خیابان‌ها آن‌قدر سرراست هستند که به راحتی می‌توانید مقصدهای مورد نظر خود را پیدا کنید و بدون هیچ دردسری به هتل خود برگردید. خیابان‌های بزرگ و مستقیم امتداد دریای خزر، شهر را به منطقه‌های بزرگی تقسیم‌بندی کرده که هنگام پیاده‌روی مسیری مستقیم پیش روی شما خواهد بود که نهایتاً چندباری مسیرتان را به سمت چپ یا راست عوض می‌کنید. تمام این دلایلی که ذکر شدند عناصر اصلی یک سفر هستند و نبود هرکدام بخشی از یک تجربه رضایت‌بخش را ناممکن می‌سازد.

برای خرید بلیط هواپیما باکو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید