آشنایی با رستوران‌های محبوب باکو

اگر بلیط هواپیما باکو را خریده و سفری چندروزه به این شهر داشته‌اید اما بهترین مطبخ‌ها و رستوران‌های باکو را زیرو رو نکرده‌اید، باید بگوییم سفرتان ناقص بوده است. وقتی تجربه لذت‌بخش و به‌یادماندنی سفر را با چشیدن غذاهای خوشمزه در مکان‌های محبوب گردشگران و محلی‌ها همراه سازید، می‌توانید درباره باکو حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید. همین‌که رستوران‌های محبوب را بگردید و در تعدادی از آن‌ها غذاهای دلخواهتان را امتحان کنید بخشی از ماجراجویی لازم در سفر را انجام داده‌اید.

0
102
خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو
آشنایی با رستوران‌های محبوب باکوReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Aug 17Rating: 4.0آشنایی با رستوران‌های محبوب باکو - خرید بلیط هواپیما باکو از اپلیکیشن سفرستاناگر بلیط هواپیما باکو را خریده و سفری چندروزه به این شهر داشته‌اید اما بهترین مطبخ‌ها و رستوران‌های باکو را زیرو رو نکرده‌اید، باید بگوییم سفرتان ناقص بوده است. وقتی تجربه لذت‌بخش و به‌یادماندنی سفر را با چشیدن غذاهای خوشمزه در مکان‌های محبوب گردشگران و محلی‌ها همراه سازید - بلیط هواپیما باکو

رستوران‌های محبوب باکو

اگر بلیط هواپیما باکو را خریده و سفری چندروزه به این شهر داشته‌اید اما بهترین مطبخ‌ها و رستوران‌های باکو را زیرو رو نکرده‌اید، باید بگوییم سفرتان ناقص بوده است. وقتی تجربه لذت‌بخش و به‌یادماندنی سفر را با چشیدن غذاهای خوشمزه در مکان‌های محبوب گردشگران و محلی‌ها همراه سازید، می‌توانید درباره باکو حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید. همین‌که رستوران‌های محبوب را بگردید و در تعدادی از آن‌ها غذاهای دلخواهتان را امتحان کنید بخشی از ماجراجویی لازم در سفر را انجام داده‌اید. اگر قصد تهیه بلیط هواپیما باکو را دارید و می‌خواهید بدون اتلاف وقت، بهترین و محبوب‌ترین رستوران‌های باکو را بشناسید با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما باکو

1خانه استیک پائول

به عقیده برخی از گردشگران بهترین استیک‌های باکو را می‌توانید در رستوران کوچکی به اسم “Paul’s Steakhouse” پیدا کنید. این رستوران که در سال 2003 افتتاح شده بود در مدت بسیار کمی میزبان خیل عظیمی از محلی‌ها و گردشگران شد. رستوران از منطقه “Icheri Sheher” زیاد دور نیست و منویی کامل از استیک‌ها، برگرها و کباب‌های خوشمزه دارد. بلیط هواپیما باکو بخرید، در قسمت جذاب شهر قدم بزنید و سپس بهترین غذاهای اروپایی و آلمانی را در رستوران مقرون به صرفه پائول میل کنید.

بلیط هواپیما باکو

2رستوران دولما

رستوران دیگری که از نظر قیمت غذاها در صدر لیست رستوران‌های مقرون به صرفه قرار می‌گیرد در دو قدمی موزه ادبیات نیظامی است. این رستوران با طبخ غذاهای سنتی آذری، شکم‌های گرسنه را به میل وعده‌ای خوشمزه دعوت می‌کند. در زیرزمین رستوران منوی کاملی از انواع دلمه‌ها (غذای مشهور آذری‌ها) خواهید یافت که با ادویه‌هایی متفاوتی پخته شده‌اند. گیاه‌خواران عزیزی هم که بلیط هواپیما باکو خریده‌اند می‌توانند در همین رستوران غذای مورد علاقه خود را میل کنند و از دوستان دیگرشان جدا نشوند.

بلیط هواپیما باکو

3رستوران “Meating Point”

اگر به دنبال جای دنج و خوش‌منظره‌ای برای صرف غذا باشید به رستوران “Meating Point” بروید. رستورانی به سبک آمریکایی که هم می‌توان در فضای باز و زیر سقف آسمان نشست و غذای خود را سفارش داد و هم می‌توان از چینش داخلی آن لذت برد. این رستوران نسبت به هزینه‌هایی که دارد غذای درجه یکی را سرو می‌کند و محبوب‌ترین غذایش هولا برگر است. بعد از اینکه غذای خود را میل کردید، قدم‌زنان به سمت کافه‌های میدان فواره یا “Fountain Square” بروید تا هم از هوای آنجا لذت ببرید و هم به هضم غذا در معده کمک کنید.

بلیط هواپیما باکو

4رستوران مراکشی

در نزدیکی پارک “New City” رستورانی مراکشی وجود دارد که بدون شک عاشق آن می‌شوید، این رستوران مجموعه‌ای از غذاهای محبوب خاورمیانه‌ای و آمریکای شمالی را برای مشتریان سرو می‌کند. منوی رستوران گلچینی از غذاهای معطر را درخود جای داده که از هوموس و فلافل‌های گوشتی گرفته تا چای‌های سنتی مراکشی می‌توان در آن پیدا کرد. فضای پر زرق‌وبرق رستوران هم این کمک را به شما می‌کند تا سال‌های سال خاطره حضور در آنجا را فراموش نکنید.

بلیط هواپیما باکو

5رستوران باغ هنری

بیش‌تر تجربه‌های خوب سفر به باکو به “ایچری شهر” ختم می‌شود، معماری، هنر، فرهنگ، خرید ، میل غذا همه و همه در تاروپود این قسمت از شهر نهفته هستند. چند قدم دور از برج “Maiden” کاروانسرایی قدیمی وجود دارد که به رستورانی سنتی تبدیل شده و کامل‌ترین مجموعه غذاهای محبوب آذری در منویش پیدا می‌شود. غذاهایی مثل دلمه، کباب، پیلاو، لونگی و دسرها و مربا‌های بسیار خوشمزه که منوی پرباری را رقم زده‌اند. در صورت تهیه بلیط هواپیما باکو حتماً به این رستوران سر بزنید، دیوارهای رستوران باغ هنری با هنرهای محلی تزیین شده و موسیقی جاز، مزین سفره‌های گردشگران و محلی‌ها می‌شود.

بلیط هواپیما باکو

6رستوران موغام

تجربه فرهنگی دیگری که شما را مهمان رقص‌های سنتی، کُرهای دسته جمعی و عکس‌های قدیمی باکو می‌کند در رستورانی به نام “Mugham Club” امکان‌پذیر است که بیش‌تر گردشگران وقتی بار دوم بلیط هواپیما باکو می‌خرند موفق به کشف این رستوران می‌شوند. اگر دقت کنید رگه‌هایی از فرهنگ را در نام رستوران، سرگرمی‌های داخل آن و حتی غذاهای آن می‌توان پیدا کرد. در این رستوران گلچین بزرگی از غذاهای آذری و خوراک قومیت‌های دیگر پیدا می‌شود.

بلیط هواپیما باکو

7رستوران سوماخ

هر چه به پایین لیست می‌رسیم با رستوران‌های مطرح و ویژه باکو روبرو می‌شویم. رستوران سوماخ هم یکی از بهترین مطبخ‌های آذریست که با ترکیب دکوراسیون مدرن و قدیمی، تجربه‌ میل غذاهای محلی و خوش‌طعم شهر را در اختیار شما قرار می‌دهد. این رستوران در نزدیکی ایستگاه مترو “Xatai” واقع شده است. همان‌طور که می‌بینید حتی اگر بلیط هواپیما باکو را به دلیل امتحان کردن غذاهای خوشمزه‌اش خریده باشید کوله‌بار سفرتان با دیدنی‌های معماری، سنتی و فرهنگی پر می‌شود.

بلیط هواپیما باکو

8رستوران فیروزه

تصور کنید غذای خود را در جایی میل کنید که فرش‌های سنتی و باارزش آذری، نقاشی‌ها و هنرهای قدیمی، در و دیوار آن را مزین کرده باشند. منوی رستوران هم ترکیب خلاقانه‌ای از غذاهای آذربایجانی، گرجستانی، مکزیکی و اروپایی در اختیار شما قرار دهد، مؤلفه دیگری که این تجربه را بی‌نظیر خواهد کرد قیمت مناسب و مقرون به صرفه غذاهاست که این رستوران فکر این بخش از دغدغه‌ها را هم کرده است. شاید بیش‌تر از فضای منحصربه‌فرد رستوران لذت ببرید تا غذاهای خوشمزه‌اش، اما در هر صورت حضور در آنجا شما را سورپرایز خواهد کرد.

بلیط هواپیما باکو

9کافه هارد راک

یکی از شعبه‌های رستوران معروف هارد راک کافه در شهر باکو هم وجود دارد که خیال طرفداران خود را از حضور در هر شهری راحت کرده است. این رستوران در محل سابق سینما قرار گرفته و غذاهای آمریکایی خوش‌طعمی دارد که همراه با موسیقی زنده مشتریان را غرق در دنیای خود می‌کند. به فکر تهیه بلیط هواپیما باکو باشید و نام این رستوران را به خاطر بسپارید چون برگرها، بال مرغ و استیک‌های آن نه تنها گردشگران بلکه اهالی شهر را هم مجذوب خود ساخته است. این رستوران نه تنها روز شما بلکه سفر شما را کامل می‌کند و دفتر خاطرات سفرهایتان را زیباتر می‌سازد.

برای خرید بلیط هواپیما باکو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید