تجربه موزه گردی در باکو

پایتخت توریستی آذربایجان بیش از 30 موزه را در خود جای داده که مجموعه‌های ارزشمندی از تاریخ، فرهنگ، باستان و قوم‌نگاری آن‌هاست، حتی در این موزه منحصربه‌فرد نمونه‌هایی از کتاب‌های کوچک تاریخی را به نمایش گذاشته‌ شده است. بازدید از این موزه‌ها شما را به ماجراجویی کوچکی مهمان می‌کند که در کنار تجربه خوبی از سفر، داستان‌های جذابی از فرهنگ آذربایجان را در قالب تصویر و اشیاء بازگو می‌کند. درصورتی که بلیط هواپیما باکو خریدید و قصد بازدید از موزه‌های دیدنی آن را داشتید با ما همراه باشید تا بهترین‌های آن‌ها را بشناسید.

0
63
خرید بلیط هواپیما باکو
بلیط هواپیما باکو
تجربه موزه گردی در باکوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 15Rating: 3.5بلیط هواپیما باکو و تجربه موزه گردی در این شهر - خرید بلیط هواپیما از سفرستانپایتخت توریستی آذربایجان بیش از 30 موزه را در خود جای داده که مجموعه‌های ارزشمندی از تاریخ، فرهنگ، باستان و قوم‌نگاری آن‌هاست، حتی در این موزه منحصربه‌فرد نمونه‌هایی از کتاب‌های کوچک تاریخی را به نمایش گذاشته‌ شده است. بازدید از این موزه‌ها شما را به ماجراجویی کوچکی مهمان می‌کند - بلیط هواپیما باکو

موزه گردی در باکو

پایتخت توریستی آذربایجان بیش از 30 موزه را در خود جای داده که مجموعه‌های ارزشمندی از تاریخ، فرهنگ، باستان و قوم‌نگاری آن‌هاست، حتی در این موزه منحصربه‌فرد نمونه‌هایی از کتاب‌های کوچک تاریخی را به نمایش گذاشته‌ شده است. بازدید از این موزه‌ها شما را به ماجراجویی کوچکی مهمان می‌کند که در کنار تجربه خوبی از سفر، داستان‌های جذابی از فرهنگ آذربایجان را در قالب تصویر و اشیاء بازگو می‌کند. درصورتی که بلیط هواپیما باکو خریدید و قصد بازدید از موزه‌های دیدنی آن را داشتید با ما همراه باشید تا بهترین‌های آن‌ها را بشناسید.

بلیط هواپیما باکو

1موزه ملی تاریخ

در میان دیوارهای عمارت ایتالیایی، گنجینه‌ای از 300 هزار آثار دیدنی وجود دارد که این ساختمان را به بزرگ‌ترین موزه آذربایجان تبدیل کرده است. در واقع این بازدید شما را از عصر امروز به دوران زرتشتیان، قرون‌وسطی، دوران اوج آذربایجان و اتحاد جماهیر شوروی می‌برد و در این بین آثار و اسناد باستانی موزه، مسیر ماجراجویی را برایتان هموارتر می‌سازد. با بلیط هواپیما باکو می‌توانید هم طراحی داخلی سالن‌های موزه ملی و هم گالری‌های مختلف این عمارت 90 ساله را ببینید و لذت ببرید.

آدرس: خیابان حاج زین‌العابدین تقیه

ساعات بازدید: دوشنبه تا شنبه از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر

بلیط هواپیما باکو

2موزه هنر ملی آذربایجان

البته می‌توانید موزه گردی در باکو را با بازدید از گسترده‌ترین مجموعه هنری کشور شروع کنید که امروزه حدود 3 هزار اثر را در دو ساختمانش جای داده است. این موزه که در سال 1936 افتتاح شده است، نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی از هنرمندان اروپایی، روسی و آذربایجانی را در 60 اتاق خود جای داده است. با خرید بلیط هواپیما باکو و بازدید از این موزه می‌توان در کنار این مجموعه با ارزش، گلچینی از هنر پارس و تورک را مشاهده کرد.

آدرس: خیابان نیظامی

ساعات بازدید: سه شنبه تا یک‌شنبه از 10 صبح تا 6 بعدازظهر

بلیط هواپیما باکو

3موزه کتاب‌های مینیاتوری

همان‌طور که می‌دانید Icheri Sheher، ایچری شهر از قدیم الایام هم فال بوده و هم تماشا، معماری باستانی، سوغاتی‌های دست‌ساز، سنگ‌فرش‌های قدیمی همه و همه دست در دست هم داده‌اند تا معنای جذاب‌تری به سفر گردشگران باکو بدهند. در نبش ایچری شهر نمایشگاهی از کتاب‌های مینیاتوری وجود دارد که نمی‌توان از بازدیدش غافل شد. بازدید از این موزه رایگان است و قفسه‌هایی پر از کتاب‌های شوروی و قرآن‌های قرن 17 در آن می‌درخشد. تصورش را بکنید برای دیدن این کتاب‌ها به عینک‌های ذره‌بینی نیاز خواهید داشت. اگر بلیط هواپیما باکو را رزرو کرده‌اید همراه با خانواده به این موزه بروید.

آدرس: ایچری شهر

ساعات بازدید: همه‌روزه به غیر از روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه از ساعت 11 صبح تا 5 بعدازظهر

بلیط هواپیما باکو

4موزه Independence آذربایجان

خرید بلیط هواپیما باکو در پی سلیقه‌ها و هدف‌های متفاوتی خواهد بود و هر کسی مکان‌ها و موزه‌های خاصی را برای پرکردن وقت خود انتخاب می‌کند. در گوشه کنار شهر باکو رنگ و بویی از اتحاد جماهیر شوروی هنوز هم دیده می‌شود، به طوری که می‌توان بخشی از آن را در معماری‌ها شاهد بود و رد بخش‌های دیگرش را در تاریخ مشترک و خوراک‌های آذربایجانی دنبال کرد. برای اینکه این رد را در موزه‌های آذربایجان هم دنبال کنید به سراغ موزه “Independence” بروید، موزه‌ای که اوایل قرن بیست تا استقلال آذربایجان را در قالب موزه‌ای برای بازدیدکنندگان توصیف می‌کنند.

آدرس: خیابان نفتچی‌لر

ساعات بازدید: سه شنبه تا یک‌شنبه از ساعت 9 صبح تا 5:30 بعدازظهر

بلیط هواپیما باکو

5موزه هنر مدرن

البته نام کاخ شیروان شاه هم در این لیست برترین‌ها جای می‌گیرد اما از آنجا که در مطالب قبلی به طور مفصل درباره آن صحبت کردیم به سراغ موزه دیگری از پایتخت آذربایجان می‌رویم. موزه‌ای که در نیمه دوم قرن 20 به سبک آوانگارد روی آورد و بیش از 800 نقاشی هنرمندان آذربایجانی را به نمایش گذاشت. این نقاشی‌ها متعلق به دهه‌های 1960 و  1970  است. وقتی قدم در سالن‌های موزه بگذارید، طراحی‌های معماری که چارچوب زیبایی را برای نمایش این نقاشی‌ها به وجود آورده‌اند شما را جذب خود خواهند کرد. البته گالری‌های دیگری هم در موزه به نمایش آثار اهدایی از پیکاسو و دالی اختصاص یافته‌اند که تماشایشان خالی از لطف نیست.

آدرس: خیابان یوسف Safarov

ساعات بازدید: سه‌شنبه تا یک‌شنبه از ساعت 11 صبح تا 8 شب

بلیط هواپیما باکو

6موزه فرش آذربایجان

بی‌شک یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین موزه‌های آذربایجان به اعتقاد گردشگران اروپایی و آسیایی همین موزه فرش است. جایی که قدمت تخته‌های فرشش به 3 هزار سال هم می‌رسد. به نظرتان فوق‌العاده نیست؟ این موزه و این فرش‌ها بخشی از هویت آذربایجان را در تاروپود خود گنجانده‌اند. خرید بلیط هواپیما باکو این امکان را به شما می‌دهد که طرح‌ها و نقشه‌های جذاب نسل‌های متنوع آذربایجان را در زیر یک سقف ببینید. جالب است بدانید که این موزه به دو دلیل شهرت زیادی دارد: فرش‌ها و معماری‌اش. بیرون ساختمان شبیه فرش لوله‌شده‌ای است که در دنیای معماری یکه و خاص بوده و آثارش شامل بیش از 10 هزار تخته فرش، سرامیک و جواهرات باستانی می‌باشد.

آدرس: بلوار میکائیل اوسینوف کوچ 28

ساعات بازدید: سه‌شنبه تا یک‌شنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر

بلیط هواپیما باکو

7موزه‌های باستانی

به نظر شما جالب نیست که بلیط هواپیما باکو می‌تواند شما را به دوران قرون‌وسطی هم ببرد؟ این اتفاق با بازدید از دو موزه محبوب دیگرش امکان‌پذیر است که اولی موزه باستان‌شناسی و قوم‌نگاری باکوست و دومی معبد آتش آتشگاه است. موزه باستان‌شناسی شما را به تاریخ عصر حجر می‌برد، قوم نگاری‌اش شما را با سبک زندگی و سنت‌های قرن 19 و 20 آشنا می‌کند و معبد آتش نیز با تاریخ 300 ساله‌اش، داستان زرتشتیان آذربایجان و ایران را به شما بازگو می‌کند. این معبد در 20 کیلومتری شهر واقع شده و همه‌روزه از کسانی که بلیط هواپیما باکو را برای تعطیلات خود برگزیده‌اند، میزبانی می‌کند.

آدرس موزه باستان‌شناسی و قوم‌نگاری: بویوک قلعه

ساعات بازدید: دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر، روزهای شنبه و یک‌شنبه تعطیل می‌باشد.

برای خرید بلیط هواپیما باکو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید