بلیط هواپیما به براتیسلاوا شهر زیبایی‌های کوچک

0
505
خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتیسلاوا شهر زیبایی‌های کوچکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 30Rating: 4.0بلیط هواپیما به براتیسلاوا شهر زیبایی‌های کوچکبلیط هواپیما به براتیسلاوا اسلواکی شهر زیبایی‌های کوچک اگر پایتخت‎های مشهور اروپا مثل لندن و پاریس حکم هتل‎های باشکوه و مجلل را داشته باشند، براتیسلاوا

بلیط هواپیما به براتیسلاوا شهر زیبایی‌های کوچک

اگر پایتخت‌های مشهور اروپا مثل لندن و پاریس هتل‎ های باشکوه و مجلل باشند، براتیسلاوا آن هتل کوچکی است که اگر چه زرق و برق هتل‎های چند ستاره را ندارد اما در عوض دیدنی‎های منحصر بفردی دارد که در طبق اخلاص قرار می‌دهد و تقدیم مسافرانی می‎کند که از خیر خرید بلیط هواپیما برای لندن، پاریس یا برلین گذشته‎اند و به جای آن بلیط هواپیما ارزان برای براتیسلاوا خریده‎اند تا در این سفر اروپایی برای خود تجربه‎ای خاص رقم بزنند.

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلوواکی و بزرگترین شهر آن با جمعیت ۴۶۰ هزار نفر است. براتیسلاوا در جنوب غربی اسلواکی در دو کرانه رود دانوب و نیز کرانه شرقی رودخانه موراوا دامن گسترده است و به همین خاطر منظره‎ای بی‌بدیل را برای مسافرانی که بلیط هواپیما برای سفر به براتیسلاوا خریده‎اند در آسمان نیلگون اروپا ترسیم می‎کند.

درمجموع اسلواکی نسبت به دیگر شهرهای غرب اروپا ارزان‌تر و به همین دلیل مکانی مناسب برای سفرهای کوتاه شهروندان کشورهای همسایه است، به همین علت نیز مسافری که به دنبال خرید بلیط هواپیما برای سفر به اروپاست وقتی در میان بلیط‌های هواپیما، براتیسلاوا را به عنوان مقصد جست‎وجو انتخاب کند، گزینه‎های بیش‌تری را برای بلیط ارزان هواپیما پیش‌روی خود خواهد داشت.

جشنواره‌ها و فستیوال‌های بسیاری در طول سال در این شهر برگزار می‌گردد. زمانی که با قطار به سمت ایستگاه مرکزی درحرکت هستیم در اطراف این شهر دامنه‌های کم شیبی و پوشیده از تاکستان را مشاهده می‌کنیم.

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

دیدنی‌های تاریخی شهر براتیسلاوا در قسمت قدیمی شهر قرار دارد و مسافری که بلیط هواپیما برای براتیسلاوا خریده است می‌تواند از مجموعه‌ای از موزه‌ها مانند موزه شهرداری، موزه سرکه‌سازی، کاخ پرینیت و میرباخ و چندین گالری و موزه ملی اسلواکی در همین منطقه و در جوار رودخانه دانوب دیدن کند.

این شهر جادبه های متنوعی دارد که همه آنها در یک محدوده نسبتا کوچک و به صورت فشرده دور هم جمع شده اند. یک قلعه تاریخی، یک پل تقریبا مدرن، یک کلیسای بزرگ و زیبا، یک برج تلویزیونی بلند با فرمی منحصر بفرد، یک دروازه قدیمی، چندین مجسمه جذاب و… باعث شده که براتیسلاوا را در ذهن گردشگر تبدیل به شهری کوچک و جذاب کند.

براتیسلاوا شهر کوچکی است. وقتی با پایتخت های کشورهای همجوارش مقایسه کنیم، براتیسلاوا واقعا کوچک است. اما همین شهر کوچک یک ویژگی منحصر بفرد در دنیا دارد! این شهر تنها پایتخت دنیا است که با 2 کشور مجارستان و اتریش مرز مشترک دارد. این شهر ویژگی های دیگری هم دارد. وقتی که در این شهر قدم می زنی، می توانی از وجود نشانه های مختلف به این موضوع پی ببری که روح هنر در این شهر دمیده شده است.

جاذبه‎های گردشگری در شهر براتیسلاوا به چشم می‎خورند که اگر چه شکوه دیدنی‎های کشورهای مشهور اروپا را ندارند اما از روح هنری خاصی برخوردار هستند که می‎توانند عطش زیبایی‌شناختی مسافرانی را که به امید دیدن آثار هنری برای سفر به اروپا بلیط هواپیما خریده‎اند را حسابی سیراب کنند.

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

انبوه درخت های چسبیده به شهر و عبور رودی به عظمت «دانوب» از این شهر، یکی دیگر از عواملی است که به لطافت این شهر کمک کرده است. از بالای هر کدام از بلندی‌های طبیعی یا مصنوعی شهر که به شهر نگاه می‌کنی، ترکیبی از درخت و رود و کوه و البته ساختمان می‌بینی که در نهایت تصویری که از شهر می سازد، تصویری جذاب و دلنشین است.

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

شاید عجیب باشد، اما شیب (پستی و بلندی) هایی که در این شهر وجود دارد، به حس شهر کمک کرده است که تصاویری که در قاب چشمان گردشگران شکل می گیرد، تصاویری مهیج و جذاب باشد. گاهی در بعضی از نقاط شهر تلاقی چند جاذبه مختلف در سطوح ارتفاعی مختلف، کادرهای منحصر بفردی را بوجود می آورد که هر غیر عکاسی را هم سر ذوق می‌آورد؛ چه برسد به عکاس ها و مدعیان عکاسی!

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا برایتان برخی از جاهای دیدنی براتیسلاوا که دیدنشان به خرید بلیط هواپیما برای این شهر و سفر به کشور اسلواکی می‎ارزد را به حضورتان معرفی کنیم:

بلیط هواپیما به براتیسلاوا و بازدید از مجموعه فروشگاه های  ULUV

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

این فروشگاه ها که در چند قسمت شهر شعبه دارد، فروشگاه هایی است که در آن صنایع دستی براتیسلاوا تولید و ارائه می شود. معمولا وقتی که در اروپا برای خرید سوغاتی به فروشگاهی می رویم، یک فرمت معمولی و یکسان از فروشگاه های سوغاتی در همه شهرها وجود دارد. اما این فروشگاه با سایر فروشگاه های سوغاتی کشورهای دیگر فرق دارد. مثل بعضی از نمایشگاه های صنایع دستی ایران که در برخی از آنها هنرمندان حضور دارند، در uluv هم هنرمندانی نشسته‌اند و محصولات هنری تولید می‌کنند.

بلیط هواپیما به براتیسلاوا و بازدید از مجسمه‏ های تاریخی

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

در خیلی از نقاط تاریخی شهر، تندیس ها و مجسمه هایی با فیگورهای مختلف وجود دارد که باعث شده است این شهر چهره ای خاص و متفاوت را از خود نشان دهد. ویژگی مهم این تندیس ها این است که ابعاد آنها متناسب با اِشِل انسانی است و همچنین محل استقرار آنها در نقاطی است که در دسترس همه است. انگار این مجسمه ها انسان هایی زنده هستند که در میان توریست ها حضور دارند و با آنها زندگی می کنند. هر کدام از این مجسمه ها نیز داستانی دارند که دانستن این داستان ها باعث می شود که حس بسیار خوبی نسبت به آنها ایجاد شود.

بلیط هواپیما به براتیسلاوا و خرید صنایع دستی

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

در خیلی از شهرهای اروپا چیزی به نام صنایع دستی یافت نمی شود. چیزی که حاصل یک فکر باشد و با خلاقیت یک هنرمند تبدیل به محصولی ارزشمند شده باشد. اما در براتیسلاوا جدا از فروشگاه های زنجیره ای مثل ULW که به طور نظام مند به این موضوع پرداخته است، فروشگاه های زیاد دیگری نیز دیده می شود که در آن محصولات هنری دست ساز و یا محصولات صنعتی خلاقانه به فروش می رسد . یکی از هنرهایی که در این شهر به وفور دیده می شود، هنر “سیم” و تولید مجسمه و عروسک از سیم است. البته محصولاتی که در فروشگاه ها وجود دارد تنوع زیادی دارد و از لباس سنتی تا اقلام تزئینی و… در آن پیدا می شود.

بلیط هواپیما به فرودگاه ام . آر . استفانیک

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

فرودگاه ام . آر . استفانیک با باند 29 کیلومتری‎اش مهم‎ترین فرودگاه شهر براتیسلاوا محسوب می‎شود. این فرودگاه همان محلی است که به عنوان اولین میزبان به مسافرانی که بلیط هواپیما برای براتیسلاوا خریده‎اند، خوشامد می‎گوید.

خرید بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی
بلیط هواپیما به براتسلاوا اسلواکی

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به اسلواکی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
fa.wikipedia.org
jamejamonline.ir
hamshahrionline.ir
imminews.com
blog.majiderfanian.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به اسلواکی ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید