بلیط هواپیما برای اقامت در زیست‌ پذیرترین شهرهای سال 2017 جهان

0
262
خرید بلیط هواپیما برای بهترین شهرهای مناسب اقامت جهان
بلیط هواپیما برای بهترین شهرهای مناسب اقامت جهان
بلیط هواپیما برای اقامت در زیست‌ پذیرترین شهرهای سال 2017 جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 13Rating: 4.0بلیط هواپیما به زیست‌ پذیرترین شهرهای سال 2017 جهانزیست پذیری شهری. زیست پذیری مقاله. زیست پذیری شهرها. زیست پذیری شهر. زیست پذیری چیست؟ خرید بلیط هواپیما. قیمت بلیط هواپیما.

بلیط هواپیما برای اقامت در زیست‌ پذیرترین شهرهای سال 2017 جهان

سفر، همیشه یک گزینه ایده آل برای دوری از دغدغه‌ها و بهبود بخشی به وضعیت روحی و جسمی‌ می‌باشد. اما گاه حتی یک سفر چند هفته‌ای هم نمی‌تواند پاسخگوی نیازها و حلال مشکلات ما شود. گاه برای سر و سامان بخشیدن به زندگی، نیاز داریم که چند ماه یا حتی چند سال از زادگاه و محل زندگی خود دور شویم. در چنین مواقعی، انتخاب شهری که قصد زندگی در آن داریم بسیار سخت است. وقتی هم که کار به مشاوره با دوستان و آشنایان می‌رسد، معمولا صحبت‌های این عزیزان ما را گمراه‌تر می‌کند. چرا که اغلب این مشاوارن پایه و بنیان علمی ‌نداشته و هر شخص فقط از روی علاقه خود به شهری آن را برای زندگی ما پیشنهاد می‌دهد. مطلب امروزمان، نگاهیست به زیست ‌پذیرترین شهرهای جهان که پس از تحقیقات فراوانی توسط مجله معتبر اکونومیست گزارش شده است. ما را در این مطلب همراهی کنید تا با دیدی عاقلانه محل بعدی زندگی خود را انتخاب و بلیط هواپیمای مورد نیاز را تهیه فرمائید.

بلیط هواپیما به ده شهر برتر جهان برای زندگی کردن

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا

در گزارش اخیر مجله اکونومبست، شهر ملبورن استرالیا برای هفتمین سال پیاپی به عنوان مناسب‌ترین شهر برای زندگی کردن انتخاب شد. در این گزارش که بر پایه بررسی 30 شاخص کیفی و کمی ‌متنوع در 5 گروه مختلف به نام‌های ثبات، بهداشت، فرهنگ، محیط و زیر ساخت آموزشی استوار شده است، امتیاز شهر ملبورن 97.5 از 100 می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما به تورنتو کانادا
بلیط هواپیما به تورنتو کانادا

بعد از ملبورن هم شهرهای وین، ونکوور، تورنتو، کلگری، آدلاید، پِرت، اوکلند، هلسینکی و ‌هامبورگ در رده‌های دوم تا دهم این لیست قرار گرفته‌اند. نکته حائز اهمیت، وجود 3 شهر از استرالیا و 3 شهر از کانادا در رده‌های اول تا هفتم این لیست است که بیانگر عالی بودن گزینه‌های بلیط هواپیما به استرالیا و بلیط هواپیما به کانادا می‌باشد. در گزارش ارائه شده از شادترین کشورهای جهان توسط سازمان ملل هم دقیقا همین دو کشور در صدر قرار دارند.

خرید بلیط هواپیما به ونکهوور کانادا
بلیط هواپیما به ونکهوور کانادا

همچنین بلیط هواپیما به ونکوور اتریش که شهری بسیار زیباست، می‌تواند شما را در راه رسیدن به اهداف‌تان یاری دهد. ضمن اینکه اگر مقدمات فراهم بود، بلیط هواپیما به نیوزلند، فنلاند و آلمان هم بسیار عالی خواهند بود.

نکات قابل توجه این گزارش

خرید بلیط هواپیما به ونکوور کانادا
بلیط هواپیما به ونکوور کانادا

علی رغم این که تغییر چندانی نسبت به سال گذشته در رده‌های بالای لیست به چشم نمی‌خورد، با نگاهی به در رده‌های پائین‌تر می‌توان به نتایج بسیار مهمی ‌دست یافت. اولین نکته، رشد 13 پله‌ای شهر ریکیاویک ایسلند می‌باشد. این شهر که اخیرا به مقصد مهمی ‌برای بلیط هواپیمای بسیاری از گردشگران تبدیل شده، با پیشرفت‌های بسیار خوبی توانسته خود را از رتبه پنجاه به سی و هفتم جهان برساند.

آمستردام نیز با کاهش آمار جرم و جنایت و کسب 94 امتیاز، خود را تا رده هجدهم جدول بالا کشیده که پیشرفت بسیار خوبی به حساب می‌آید. لذا بلیط هواپیما به آمستردام هم می‌تواند پیشنهادی مناسب و دورخیزی برای یک زندگی دوست داشتنی برای سالهای آتی باشد.

خرید بلیط هواپیما به آمستردام هلند
بلیط هواپیما به آمستردام هلند

از سویی دیگر، پائین آمدن شهر منچستر از رتبه چهل و سوم به پنجاه و یکم به خاطر حملات تروریستی اخیر و همچنین نزول شهر استکهلم به رتبه بیست و ششم هم بسیار قابل توجه هستند.

اما چشم‌گیرترین بخش این گزارش مربوط به شهرهای آمریکا می‌شود که به خاطر کشته شدن چندین سیاه پوست در سالهای اخیر و برگزاری راهپیمایی‌های اعتراض آمیز متعدد به سیاست‌های دونالد ترامپ، افت محسوسی داشته‌اند. شاید اگر همین روند در شهرها و ایالات مختلف آمریکا ادامه یابند، دیگر هیچ گردشگری خیال خرید بلیط هواپیما به آمریکا را در سر نپروراند و آنهایی هم که میل به زندگی در این کشور دارند، کم‌کم به گزینه‌های دیگری بیاندیشند.

چالش‌های زیست پذیری

خرید بلیط هواپیما به تورنتو کانادا
بلیط هواپیما به تورنتو کانادا

به طور کلی، آمارهای امسال توسط کارشناسان مثبت ارزیابی می‌شوند. چرا که 12 شهر زیست پذیری خود را به خوبی افزایش داده و فقط 6 شهر در این امر، دچار کاهش شدید شده‌اند. اما همچنان باید تلاش‌های بیشتری برای پیشرفت و رسیدن به بهترین استانداردها توسط کشورها و شهرهای مختلف صورت پذیرد.

خرید بلیط هواپیما به تورنتو کانادا
بلیط هواپیما به تورنتو کانادا

رده‌های آخر این لیست هم بلاشک به شهرهایی تعلق دارد که گرفتار جنگ و درگیری هستند. دمشق سوریه با امتیاز 30.2 در رتبه 140، یعنی آخرین رده قرار گرفته و بالاتر از آن هم می‌توان نام لاگوس نیجریه و طرابلس یمن را دید. شهرهایی که روزگاری مقصد بلیط هواپیمای بسیاری از گردشگران بودند و حتی بسیاری از افراد به زندگی کردن در آنها علاقه داشتند.

خرید بلیط هواپیما به تورنتو کانادا
بلیط هواپیما به تورنتو کانادا

با نگاهی کلی به آنچه در گزارش اکونومیست آمده، به نظر می‌رسد که بلیط هواپیما به چندی از شهرهای استرالیا، کانادا، آلمان، اتریش، ایسلند، زلاندنو و فنلاند و تدارک مقدمات لازم برای زندگی در این کشورها، همه آن چیزی باشد که شما برای برآورده کردن نیازهایتان لازم دارید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
cnbc.com
cnn.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید