بازدید از ریه‌های کره‌ی زمین

0
244
خرید بلیط هواپیما برای جنگل های دیدنی جهان
بلیط هواپیما برای جنگل های دیدنی جهان
بازدید از ریه‌های کره‌ی زمینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 16Rating: 3.5بلیط هواپیما، این بار به مقصد ریه‌های کره‌ی زمینبلیط هواپیما به چین بلیط هواپیما به آلمان. بلیط هواپیما به بلژیک. بلیط هواپیما به لهستان. بلیط هواپیما به ژاپن. بلیط هواپیما به کاستاریکا. قیمت بلیط هواپیما

بلیط هواپیما، این بار به مقصد ریه‌های کره‌ی زمین

جنگل‌ها حدود یک سوم خشکی‌های زمین را فرا گرفته‌اند و اکسیژن مورد نیاز ما برای تنفس را فراهم می‌کنند. علاوه بر این جنگل‌ها از منابع آب طبیعی محافظت می‌کنند. بی شک زمانی که آن‌ها نابود شوند، فقط کویر و صحرا روی کره زمین باقی خواهد بود.

جنگل‌ها بسیار متنوع هستند و هرکدام ترکیب منحصر به فردی از گیاهان و حیوانات را دارا می‌باشند و خانه‌ی مجموعه‌ای از حیوانات متنوع، قارچ‌ها و حشرات هستند. همچنین انواع خوراکی‌ها و غذای مورد نیاز ما را به تامین کرده و داروهایی را که در طول قرن‌ها انسان‌ها را درمان کرده‌اند، مهیا می‌سازند.

خرید بلیط هواپیما به ژاپن
بلیط هواپیما به ژاپن

در این مقاله چند مورد از زیباترین و جذاب‌ترین جنگل‌های دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد تا شما بتوانید هر وقت که از زندگی شهری خسته شدید و به دنبال آرامش و ماجراجویی بودید، به این جنگل‌های شگفت آور سفر کرده و از آن‌ها لذت ببرید.

بلیط هواپیما به ژاپن برای دیدن جنگل خیزران ساگانو آراشیاما

جنگل شگفت‌آور خیزران در ناحیه آراشیاما ژاپن در غرب شهر کیوتو قرار دارد و به آسانی با اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترس است. توصیف چشم اندازهای این جنگل در کلام نمی‌گنجد. اگر چشمانتان را ببندید و صدای توریست‌ها را در ذهنتان حذف کرده و به صدای سایش درختان و خش‌خش برگها گوش فرا دهید, حسی بیش از حد عمیق و احساسی را تجربه خواهید کرد.

خرید بلیط هواپیما به ژاپن
بلیط هواپیما به ژاپن

در سال 1996 وزارت محیط زیست ژاپن این محل را به عنوان یکی از 100 مکان برتر این کشور اعلام کرد. با این اوصاف این جنگل شگفت انگیز باید در لیست بازدید شما در سفر به ژاپن قرار گیرد.

بلیط هواپیما به آمریکای جنوبی برای دیدن جنگل آمازون

خرید بلیط هواپیما به برزیل
بلیط هواپیما به برزیل

این جنگل در آمریکای جنوبی قرار دارد و در میان کشورهای برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گینه، گویانا, پرو و سورینامی گسترش یافته است. جنگل آمازون متنوع‌ترین جنگل از نظر تنوع در گونه‌های جانوری و گیاهی در کل جهان است.

خرید بلیط هواپیما به کلمبیا
بلیط هواپیما به کلمبیا

مجموعا در حدود بیش از یک میلیون گونه حیاتی در این جنگل بارانی شناسایی شده است. این جنگل همچنین مکان قرار گرفتن دومین رود بزرگ و طولانی دنیا نیز می‌باشد. متاسفانه از شروع قرن بیستم، قطع درختان جنگلی تهدیدی جدی برای این جنگل شده است.

خرید بلیط هواپیما به اکوادور
بلیط هواپیما به اکوادور

با این وجود جنگل آمازون همچنان وسیع مانده و به طول  2000 کیلومتر گسترش یافته است. این جنگل بسیار زیباست ولی به همان اندازه نیز گرم، متراکم و خطرناک می‌باشد.

بلیط هواپیما به لهستان برای دیدن جنگل درختان خمیده Crooked Forest

خرید بلیط هواپیما به لهستان
بلیط هواپیما به لهستان

این جنگل خارج از نوو چزارنوو Nowe Czarnowo در پومرنانیای غربی لهستان واقع شده است. در این جنگل درختان شکل خمیده خاصی به خود گرفته‌اند.

خرید بلیط هواپیما به لهستان
بلیط هواپیما به لهستان

گمان می‌رود تکنیک‌هایی برای رشد درختان به این فرم به کار رفته است، اما این تکنیک‌ها ناشناخته می‌باشد. این جنگل اکثرا از درختان کاج تشکیل شده است.

بلیط هواپیما به چین برای دیدن دره جیو ژایگو Jiuzhaigou valley

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

این جنگل در کوهستان مین در استان سیچوآن جمهوری خلق چین قرار گرفته و «دره‌ی نه روستا» نیز نامیده می‌شود. این جنگل اساسا به خاطر دریاچه‌ها و رودخانه‌هایش شناخته شده است.

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

این مکان از سال 1992  در لیست میراث جهانی یونسکو و از سال 1997 جزو ذخیره زیست کره بوده است.

بلیط هواپیما به یمن برای دیدن جنگل خون اژدها

خرید بلیط هواپیما به یمن
بلیط هواپیما به یمن

جنگل خون اژدها در 320 کیلومتری قسمت اصلی یمن، یعنی سوکوترا قرار گرفته است. به نظر می‌رسد این جنگل از یک سیاره‌ی دیگری به زمین انتقال یافته است.

خرید بلیط هواپیما به یمن
بلیط هواپیما به یمن

درختان خون اژدها در این جزیره که بالای آن همانند سفینه فضائی است، حس غریبی را به بازدیدگنندگان انتقال می‌دهد.

بلیط هواپیما به آلمان برای دیدن جنگل سیاه Schwarzwald

خرید بلیط هواپیما به آلمان
بلیط هواپیما به آلمان

Schwarzwald یا جنگل سیاه محدوده کوهستانی است که در بادن-وورتمبرگ badn-wuttemberg واقع در جنوب غربی آلمان قرار دارد. اسم جنگل سیاه را رومیان به این مکان دادند.

خرید بلیط هواپیما به آلمان
بلیط هواپیما به آلمان

دلیل این امر تراکم درختان سبز مخروطی هستند که مانع رسیدن نور خورشید به داخل جنگل و تاریکی محل می‌شوند.

بلیط هواپیما به کاستاریکا برای دیدن جنگل ابری مونته ورده

خرید بلیط هواپیما به کاستاریکا
بلیط هواپیما به کاستاریکا

این جنگل در کاستاریکا و نزدیکی شهر مونته ورده قرار دارد و شامل 10,500 هکتار جنگل بارانی است. سالیانه حدود 70,000 نفر از این جنگل بازدید می‌کنند.

خرید بلیط هواپیما به کاستاریکا
بلیط هواپیما به کاستاریکا

این جنگل تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی فراوان دارد، شامل بیش از 2500 گونه گیاهی،100 گونه پستاندار، 120 گونه دوزیست و هزاران گونه از حشرات.

بلیط هواپیما به بلژیک برای دیدن جنگل هالرباس Hallerbos Forest

خرید بلیط هواپیما به بلژیک
بلیط هواپیما به بلژیک

جنگل ‌هاله‌ی بلژیک در ماه آپریل تبدیل به یک مکان جادویی می‌شود. در فصل بهار گل‌های استکانی آبی رنگ کف جنگل را می‌پوشانند. به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی از گل‌ها، این احتمال وجود دارد که آن‌ها صد‌ها سال در این جنگل بوده باشند. بیشتر درختان جنگل در طول جنگ جهانی اول سوخته بودند. در بین سال‌های 1930 و 1950 درختان جدیدی به جای آن‌ها کاشته شد.

خرید بلیط هواپیما به بلژیک
بلیط هواپیما به بلژیک

صدای آوای خوش پرندگان و چکاوک‌ها را می‌توان به ویژگی‌های افسانه‌ای این جنگل اضافه کرد. به همین دلیل است که بلیط هواپیما به این کشور تا این حد محبوب می‌باشد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
cntraveler.com ، topplanetlist.com
gildshire.com ، pandotrip.com
huffingtonpost.com ، greenglobaltravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید