آشنایی با رنگ‌هایی که پسوند ایرانی دارند

0
358
خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و رنگ های دیدنی ایرانی
بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و رنگ های دیدنی
آشنایی با رنگ‌هایی که پسوند ایرانی دارندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 13Rating: 4.0بلیط هواپیما برای آشنایی با رنگ‌هایی که پسوند ایرانی دارندبلیط هواپیما. رنگ‌های ایرانی. رنگ رز ایرانی. رنگ قرمز ایرانی. رنگ سبز ایرانی. هنر معماری. رنگ آبی ایرانی. بلیط هواپیمای ارزان.

بلیط هواپیما برای آشنایی با رنگ‌هایی که پسوند ایرانی دارند

هر صبح که چشم باز می‌کنیم و از خواب بیدار می‌شویم، این رنگ‌ها هستند که روح تازه ای به زندگی ما می‌بخشند. شاید کمتر ملتی در جهان بتوان یافت که مثل ما ایرانیان زیبایی رنگ‌ها را درک کرده و از تفاوت‌های آنها در جذاب‌تر کردن زندگی‌شان بهره برده باشند. البته این موضوع می‌تواند دلایل خاص خود را هم داشته باشد. اصلی‌ترین دلیل هم می‌تواند این باشد که چون رنگ و هنر دو جزء جدا‌نشدنی از همدیگر هستند و هنر و هنرمندی ایرانیان از گذشته تا به امروز اثبات شده است، بنابراین صدها سال است که حس زیبایی رنگ‌ها در بند‎بند وجود ما رخنه کرده و همین سبب شده تا امروزه، مردم جهان از میان طیف‌های رنگی مختلف، چند رنگ را با پسوند ایرانی بشناسند.

خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و رنگ های دیدنی ایرانی
بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و رنگ های دیدنی

ادامه این مطلب را دنبال کنید تا در سفر‌های بعدی که بلیط هواپیمای ارزان به نقاط مختلف ایران را تهیه می‌کنید، اطلاعات مفیدی از رنگ‌های استفاده شده در هنرهای ناب و بی‌نظیر ایرانی داشته باشید.

بلیط هواپیما برای تماشای رنگ آبی ایرانی

خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و رنگ های دیدنی ایرانی
بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و رنگ های دیدنی

نام رنگ آبی ایرانی از سفالگری‌های ایرانیان و نقش و نگار کاشی‌های مساجد و کاخ‌های ایران الهام گرفته شده است. رنگ آبی ایرانی بیش از هر چیزی در سنگ لاجورد خودنمایی می‌کند. سنگ فوق‌العاده زیبایی که یا در فلات ایران می‌توانید آن را بیابید و یا با خرید بلیط هواپیما به افغانستان و بازدید از معادن این کشور، تماشا کنید.

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

اما شک نکنید که بلیط هواپیما به اصفهان بهترین گزینه برای شناخت زیبایی شگفت‌انگیز این رنگ است. مسجد امام اصفهان که در بخش جنوبی میدان نقش جهان واقع شده است، تجلی هنر و رنگ آبی ایرانیست.

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

حتما اگر بلیط هواپیما به اصفهان را در دست داشتید، به تماشای این مسجد بپردازید و از زیبایی وصف‌نشدنی آن لذت ببرید. فراموش نکنید که استفاده از رنگ آبی ایرانی در هر مسجدی نمادی از بهشت به حساب می‌آید.

بد نیست بدانید که رنگ‌های نیلی ایرانی و آبی ایرانی معتدل نیز صورت‌های مختلفی از آبی ایرانی به شمار می‌روند. رنگ آبی ایرانی معتدل که اندکی متمایل به رنگ سبز می‌باشد اغلب در هنر فرشبافی به کار گرفته می‌شود. ضمنا، نام رنگ آبی ایرانی با عنوان “Persian blue” در سال 1669 میلادی وارد ادبیات انگلیسی شد.

بلیط هواپیما برای تماشای رنگ سبز ایرانی

خرید بلیط هواپیما به کاشان
بلیط هواپیما به کاشان

هنر سفالگری و فرشبافی ایران عرصه جلوه گری رنگ دیگری است که نام ‌ایرانی دارد. این رنگ زیبا که سبز ایرانی نامیده شده از سال 1892 با عنوان “Persian green” پای در زبان انگلیسی گذاشته است. نماد بودن رنگ سبز برای مصادیقی همچون طبیعت، بهشت، تقدس و باغ‌های زیبا در افزایش محبوبیتش بین ایرانیان نقش بسزایی داشته است.

خرید بلیط هواپیما به کاشان
بلیط هواپیما به کاشان

مرمر سبز یا مالاکیت کانی خوش رنگی است که سبز ایرانی را به شکل بسیار زیبایی به تصویر می‌کشد. برای اینکه این رنگ و این کانی را بهتر بشناسید، بلیط هواپیمایی ارزان به شهرهایی مثل کرمان، اصفهان و تبریز را می‌توانید در نظر بگیرید. چرا که معادن بسیار زیادی از مرمر سبز در اطراف این شهرها وجود دارند و استفاده از آنها در صنایع هنری این مناطق بسیار رایج است.

بلیط هواپیما برای تماشای رنگ قرمز ایرانی

خرید بلیط هواپیما به اهواز
بلیط هواپیما به اهواز

قرمز ایرانی که از سال 1895 با نام “Persian red” در بین انگلیسی زبان‌ها رایج شده است، یک رنگ بسیار عمیق و جذاب می‌باشد. قرمز ایرانی هم در هنر فرشبافی و هم در طبیعت مسحور کننده ایران دیده می‌شود. کافیست بلیط هواپیما به جنوب کشور را تهیه کنید و خود را به خاک‌های همجوار خلیج فارس برسانید تا دانه‌هایی به رنگ قرمز ایرانی را تماشا کنید. همچنین بلیط هواپیما به شهرهایی مثل تبریز، اصفهان و کاشان که قطب‌های فرش‌بافی کشور به حساب می‌آیند، راه دیگری برای تماشای زیبایی‌های قرمز ایرانی خواهد بود. این رنگ با نام شنگرفی مصنوعی هم شناخته می‌شود و در تشکیل آن، منگنز، سیلیکات آهن و آلومنیوم نقش دارند.

بلیط هواپیما برای تماشای رنگ رز ایرانی

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

سال 1921 بود که اولین بار نام رنگ رز ایرانی با عنوان “Persian rose” وارد ادبیات انگلیسی شد. رز ایرانی یک رنگ کاملا اشباع شده می‌باشد که در قسمت بیرونی نیم کره رنگ‌ها و تقریبا بین رنگ‌های رز و ارغوانی قرار می‌گیرد. در برخی از الگوهای رنگی حتی این رنگ را نزدیک به بنفش می‌دانند. به هر حال آنچه که امروزه با نام رز ایرانی شناخته می‌شود رنگی فوق‌العاده زیبا و آرامش بخش است که معمولا در تولید لباس و لوازم آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلیط هواپیما برای تماشای رنگ صورتی ایرانی

علاقه فراوان ایرانیان به رنگ رز ایرانی باعث شده که رنگی با نام صورتی ایرانی که یک سایه روشن‌تر از رز ایرانی است را به دنیا معرفی کنند. این رنگ که از سال 1922 تحت عنوان “Persian pink” به انگلیسی‌ها معرفی شده، در صنعت عروسک‌سازی و پوشاک زنانه بسیار پر طرفدار است.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
wikipedia.en.org
persiangreen.net
rahta.com
itline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید