بلیط هواپیما به بهترین مقاصد برای اکوتوریسم (طبیعت‌گردی)

0
155
خرید بلیط هواپیما برای طبیعت گردی
بلیط هواپیما برای طبیعت گردی
بلیط هواپیما به بهترین مقاصد برای اکوتوریسم (طبیعت‌گردی)Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 4Rating: 3.5بلیط هواپیما به بهترین مقاصد برای اکوتوریسم (طبیعت‌گردی)بلیط هواپیما به کاستاریکا. بلیط هواپیما به نروژ. بلیط هواپیما به کنیا. بلیط هواپیما به پالائو. قیمت بلیط هواپیما. طبیعت گردی در بهترین کشورها

بلیط هواپیما به بهترین مقاصد برای اکوتوریسم (طبیعت‌گردی)

بااینکه روزبه‌روز شاهد از بین رفتن دائمی مکان‌های طبیعی به علت تغییرات محیطی هستیم، اما اکوتوریسم محبوب‌تر و مهم‌تر از همیشه شده است. مقصدهای اکوتوریسم نه‌تنها به گردشگران حس لذت بردن و گشت‌وگذار از طبیعت را می‌دهند بلکه حس مسئولیت‌پذیری را در آن‌ها بیدار می‌کنند. علاوه بر این پولی که توسط توریست‌ها وارد چرخه این صنعت می‌شود به حفاظت از محیط طبیعی منجر می‌شود و در اصطلاح این‌یک بازی برد است و همه برنده هستند.

کاستاریکا

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

این کشور بدون شک بیشترین ارتباط را با اکوتوریسم دارد، هرساله دوست داران طبیعت بلیط هواپیما به این مقصد را خریداری می‌کنند و خود را به این کشور می‌رسانند. کاستاریکا به دلیل زیبایی‌های طبیعی محافظت‌شده خود، نام خود را به‌عنوان یک مقصد سفر اکوتوریسم مطرح کرده است. تقریباً یک‌چهارم این کشور آمریکای جنوبی که با خط ساحلی در سرتاسر دریای کارائیب و اقیانوس آرام وجود دارد، از جنگل‌های بارانی تشکیل‌شده است. جنگل‌های بارانی علت اصلی برای کشاندن توریست‌ها محسوب می‌شوند، علاوه بر آن‌ها آتش‌فشان‌های نفس‌گیر و سواحل بکر نیز به تنوع زیستی خیره‌کننده در این کشور می‌افزاید. اگر می‌خواهید در محل اقامتی سازگاربامحیط‌زیست بمانید شما انتخاب‌های زیادی پیش رودارید.

نروژ

خرید بلیط هواپیما نروژ
بلیط هواپیما نروژ

شاید وقتی راجع اکوتوریسم فکر می‌کنید نروژ اولین جایی نباشد که به ذهن شما بیاید. ولی فرهنگ این کشور که خواهان تلاش برای زندگی پایدار است و قوانین سخت‌گیرانه محیط‌زیست دارد، به‌شدت روی صنعت سفر این کشور تأثیر گذاشته است مخصوصاً توسط آبدره‌های نروژ یا فیوردهای نروژ، این آبدره‌ها به‌عنوان یکی از چهار مقصد اصلی شورای جهانی گردشگری پایدار در برنامه‌های معیارهای مقصد قرارگرفته است. در این میان دولت نروژ با کنترل ماهیگیری، شکار و حفاری برای نفت توانسته به بهترین نحو مراقب محیط‌زیست منطقه باشد.

کنیا

خرید بلیط هواپیما کنیا
بلیط هواپیما کنیا

اگر قصد دارید یک بلیط هواپیما برای چند روزبه مقصد یک کشور زیبا رزرو کنید، قطعاً یکی از پیشنهادها همین کشور است. کنیا به علت چمنزارهای پر از حیواناتش مانند زرافه‌ها، شیرها و کرگدن‌ها، یکی از مقاصد اصلی تورهای سافاری در آفریقا است. بااین‌حال، این کشور چیزهای بیشتری برای ارائه دارد، سواحل، صخره‌های مرجانی و همچنین کوه‌هایش. چنین منظره‌های متنوعی به این معنی است که کنیا تنوع زیستی زیادی مخصوصاً در جمعیت پرندگانش دارد. اگرچه این کشور بسیاری از حیوانات را به علت شکار غیرقانونی ازدست‌داده است، سازمان‌های داخل کشور بیشترین تلاششان را برای اطمینان از اینکه مسافران به اکوسیستم احترام می‌گذارند، انجام داده‌اند. برای اطمینان از اینکه سفری اکو توریستی داشته باشید بهتر است در خانه‌های سواحلی اکو ویلا-مگنگا اقامت کنید.

پالائو

خرید بلیط هواپیما به پالائو
بلیط هواپیما به پالائو

پالائو یک کشور جزیره‌ای در غرب اقیانوس آرام است که بخشی از میکرونزی محسوب می‌شود. پالائو بیشتر از سرزمینش به خاطر اقیانوس‌هایش معروف است. کشور دارای جنگل‌های متنوع و سواحل دست‌نخورده، آب‌هایی به شفافی کریستال، با دنیای شگفت‌آور زیرآب با بیش از پانصد گونه مرجانی و حدود 1400 نوع ماهی.

خرید بلیط هواپیما به پالائو
بلیط هواپیما به پالائو

کشور پالائو با اعلام کردن قسمت‌های ماهی گیری ممنوع در بیشتر صخره‌ها و جزیره‌هایش سعی در حفظ و نگهداری از این محیط‌زیست زیبا را دارد. پروژه پالائو، قسمتی از پروژه اتحادیه سیاره آبی دانشجویان دانشگاه‌ها را به پالائو می‌آورد تا در مورد جزیره بیاموزند، فیلم‌های مستند درباره جزیره تهیه می‌کند و از اکو توریسم پشتیبانی می‌کند.

جزایر گالاپاگوس

خرید بلیط هواپیما به جزایر گالاپاگوس
بلیط هواپیما به جزایر گالاپاگوس

قطعاً نام آن را زیاد شنیده‌اید؛ اما به چه خاطر معروف شده است و مقصد بلیط هواپیما در بسیاری از کشورها است؟ در سال 1978 جزایر گالاپاگوس به خاطر دارا بودن گونه‌های جانوری شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد به‌عنوان اولین میراث جهانی طبیعی انتخاب شد. علاقه‌مندان حیات‌وحش می‌توانند در این جزایر ایگوانا، سنگ‌پشت، نهنگ قاتل، پنگوئن و انواع پرندگان را مشاهده کنند. همچنین آتش‌فشان‌های زیرآب که بعضی از آن‌ها هنوز فعال‌اند محل جذابی را برای توریست‌ها به وجود آورده است. خوشبختانه این کشور دارای سیستم اداره پارک ملی گالاپاگوس است که یک سیستم مدیریت بازدیدکننده را اجرا می‌کند تا اطمینان حاصل شود که محدوده طبیعی مورداحترام است و گردشگری همچنان پایدار باقی می‌ماند.

قطب جنوب

خرید بلیط هواپیما به قطب جنوب
بلیط هواپیما به قطب جنوب

قطب جنوب یکی از دست‌نخورده‌ترین نقاط جهان است. شما فقط می‌توانید در تابستان به زمین‌های آن برسید، همه‌ساله هزاران توریست به قطب جنوب می‌روند تا کوه‌های یخ، پنگوئن‌ها و نهنگ‌ها را ببینند. انجمن بین‌المللی تورهای قطب‌جنوب سعی در ترویج شیوه‌های مسئولیت‌پذیری در برابر محیط‌زیست در میان سفرهای بخش خصوصی به قطب‌جنوب را دارد.

جنگل‌های بارانی آمازون

بلیط هواپیما به جنگل‌های بارانی آمازون
جنگل‌های بارانی آمازون

اگر تابه‌حال به این نقاط مسافرت نکردید، پیشنهاد می‌کنم حتماً یک‌بار بلیط هواپیما به این مقاصد خریدن را در دستور کار خود قرار دهید. آمازون بیشترین آسیب را از تغییرات آب و هوایی دیده اما کم‌کم جلوی این اتفاق گرفته می‌شود، امروزه بومیان، گردشگران را در اطراف جنگل راهنمایی می‌کنند، به‌گونه‌ای که محیط‌زیست پایدار باشد و حتی سلامت اکوسیستم را ارتقا دهند.

بلیط هواپیما به جنگل‌های بارانی آمازون
جنگل‌های بارانی آمازون

آمازون، بزرگ‌ترین جنگل بارانی جهان است این جنگل‌های بارانی بسیار بزرگ، جذاب و پیچیده‌تر از تمام موارد بالاست. این منطقه شامل تمام حیوانات موجود در حیات‌وحش است. گفته می‌شود که جنگل‌های آمازون بسیاری از گونه‌های حیوانی، بلکه آن دسته‌هایی را که هرگز در سایر نقاط حیات‌وحش دیده نمی‌شوند را در خودش دارد.

منابع:
tripping.com
lonelyplanet.com
global-travel-info.com

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید