دنیایی از جنس یخ

0
203
خرید بلیط هواپیما به ژاپن
بلیط هواپیما به ژاپن
دنیایی از جنس یخReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 15Rating: 4.0دنیایی از جنس یخ - جشنواره‌های یخ در کشورهای مختلفجشنواره یخ و برف هاربین. جشنواره یخ در چین. جشنواره برف و یخ. عکس جشنواره یخ درچین. بلیط هواپیما به چین. بلیط هواپیما به ژاپن. بلیط هواپیما به فرانسه

دنیایی از جنس یخ

هنر یخ تراشی در گذشته در مدارس آشپزی آموزش داده می‌‌شد، اما امروزه این هنر از آشپزخانه خارج و به مهارتی بی نظیر در خارج از خانه و در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هایی با ابعاد وسیع تبدیل شده است. این مجسمه‌های هنری منجمد شده از تکه‌های یخی و برفی بزرگ، با ابزارهایی همانند اسکنه، اره‌های دستی و در بعضی مواقع اره‌های برقی، تراشیده می‌‌شوند.

جشنواره‌های مجسمه‌های یخی، رویدادهای جالب و جذابی هستند که در طول سال، در سراسر نیم‌کره‌ی شمالی، با مشارکت تیم‌های مجسمه سازی یخی و برفی از سراسر دنیا برگزار می‌شوند.

بلیط هواپیما برای بهترین فستیوال‌های زمستانی

فستیوال‌های پرهیجان زمستانی

این گروه‌های با تجربه و معروف گرد هم می‌‌آیند تا در جشنواره‌های مجسمه سازی یخی با هم رقابت کرده و مهارت‌های هنریشان را در خلال این جشنواره‌ها برای عموم به نمایش بگذارند.

در دو مطلب آتی چند مورد از این جشنواره‌ها معرفی و بررسی خواهند شد. اگر به فصل زمستان و فعالیت‌های هنری مثل مجسمه سازی با یخ علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌‌شود تعطیلات زمستانی خود را با خرید بلیط هواپیما به یکی از این جشنواره‌ها و بازدید از رویداد‌های دیدنی دیگر در کنار آن خاطره انگیز کنید.

بلیط هواپیما به چین و دیدن جشنواره یخ و برف‌هاربین

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

هاربین مرکز استان هیلانگ جیانگ، میزبان بزرگترین جشنواره یخی در کل چین است. جشنواره‌ی یخی‌هاربین سالیانه در شهر‌هاربین چین برگزار می‌‌شود. این جشنواره سالیانه بیش از صدها هزار نفر از سراسر دنیا را به این مکان جذب می‌‌کند. ریشه‌ی برگزاری آن به تاریخ 1963 میلادی بر می‌‌گردد. سی و سومین دوره این جشنواره از 4 ژانویه تا مارس 2017 برگزار شد و باید اذعان کرد که خرید بلیط هواپیما برای شرکت در این فستیوال بسیار وسوسه برانگیز است.

این جشنواره در ابتدا، قبل از این که یک رویداد بزرگ بین المللی باشد، تنها یک جشن سنتی ساده بود. جشنواره یخ و برف‌هاربین، همه ساله دنیایی جدید از یخ و برف را برای بازدیدکنندگان مهیا می‌‌سازد. مجسمه‌های یخی، از بلوک‌های بزرگ یخ که مستقیماٌ از رودخانه‌ی منجمد شده‌ی سونگوآ به محل جشنواره منتقل شده است، ساخته می‌‌شود. محبوب‌ترین و نام‌آورترین جذابیت این جشنواره، فستیوال فانوس یخی است. تنها همین رویداد دوست داشتنی هر سال میزبان چندین هزار تجدید دیدار یا بازدید جدید می‌‌باشد. علاوه بر این فستیوال، نمایشگاه جزیره آفتاب، جهان یخ و برف و پارک ژاولین و جزو بهترین نمایشگاه‌های این مجموعه می‌‌باشند. پیست اسکی بین المللی یابولی نیز در سال 1985 تأسیس شده و سالیانه از 4 یا 5 ژانویه به مدت یک ماه دایر می‌‌باشد.

بلیط هواپیما به ژاپن و دیدن جشنواره برفی ساپورو

خرید بلیط هواپیما به ژاپن
بلیط هواپیما به ژاپن

بلیط هواپیما را تهیه کنید و آماده مسافرت شوید، زیرا جشنواره برفی ساپارو، به مدت یک هفته در فوریه هر سال برگزار می‌‌شود. مکان برگزاری این جشنواره ساپورو، مرکز استان هوکایکو ژاپن می‌‌باشد. این جشنواره به عنوان یکی از مشهورترین رویداد‌های زمستانی ژاپن، از سال 1950 با به نمایش گذاری چند مجسمه برفی ساخته شده توسط دانش آموزان دبیرستان در پارک اودوری آغاز به فعالیت کرده است. امروزه این جشنواره به یک رویداد بزرگ مجسمه سازی یخی و برفی تبدیل شده است و سالیانه 2 میلیون بازدید کننده بومی‌ و خارجی را به خود جذب می‌‌کند.

خرید بلیط هواپیما به ژاپن
بلیط هواپیما به ژاپن

جشنواره برفی ساپورو در 3 محل اودوری، سوسوکینو و تسو دومه برگزار می‌‌شود. پارک اودوری به طول یک و نیم کیلومتر کیلومتر محل اصلی برگزاری جشنواره می‌‌باشد و مجسمه‌های بزرگ برفی که برخی از آن‌ها تا 25 متر عرض و 15 متر طول دارند، در این مکان به نمایش گذاشته می‌‌شوند. در کنار ده‌ها مجسمه‌ی بزرگ، حدود صد مجسمه کوچکتر نیز در پارک اودوری به نمایش گذاشته می‌‌شود. این جشنواره همچنین چندین کنسرت و رویداد‌های دیگر را میزبانی می‌‌کند که بسیاری از آن‌ها از این مجسمه‌های برفی بعنوان صحنه‌ی اجرا استفاده می‌‌کنند.

بلیط هواپیما به آمریکا و دیدن جشنواره فیربنکس

خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا

این جشنواره در آلاسکای آمریکا برگزار می‌‌شود. سالیانه بیش از حدود 100 مجسمه ساز از 30 کشور مختلف به فیربنکس سفر می‌‌کنند تا در جام جهانی قهرمانی هنر یخی شرکت کنند. سالیانه ده‌ها هزار نفر بازدید کننده از سر تا سر جهان به این جشنواره می‌‌روند تا از مجسمه‌های ساخته شده توسط شرکت کنندگان بازدید نمایند.

خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا

این مسابقه قهرمانی با توجه به مقدار یخی که شرکت کنندگان ار آن استفاده می‌‌کنند، به سه قسمت مختلف تقسیم می‌‌شود. و هر یک از این قسمت‌ها به دو بخش هنر‌های رئالیستیک و هنر‌های انتزاعی تقسیم می‌‌شوند.

بلیط هواپیما به فرانسه و دیدن جشنواره والواویر(Valloire)

خرید بلیط هواپیما به فرانسه
بلیط هواپیما به فرانسه

بخش والوایر در کشور فرانسه، سالیانه 2 جشنواره جدای برفی و یخی را برگزار می‌‌کند. مسابقات بین المللی مجسمه‌های یخی به مدت چهار روز برگزار می‌‌شود. در این جشنواره کارهای 20 مجسمه ساز بین المللی نمایش داده می‌‌شود.

خرید بلیط هواپیما به فرانسه
بلیط هواپیما به فرانسه

بخش اختتامیه این جشنواره با یک رژه با مشعل و آتش بازی همراه است. تنها چند روز بعد، مسابقات بین المللی مجسمه‌های برفی شروع می‌‌شود. در این رویداد هنرمندان بومی‌ و خارجی آثار خود را به نمایش می‌‌گذارند. اختتامیه این بخش نیز همانند جشنواره یخی با آتش بازی و رژه همراه است. اگر بلیط هواپیما را برای شرکت در این جشنواره رزرو کرده‌اید مطمئنا اوقات بسیار جالبی را پشت سر خواهید گذاشت.

خرید بلیط هواپیما به فرانسه
بلیط هواپیما به فرانسه

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
japan-guide.com ، travelchinaguide.com
huffingtonpost.com ، booking.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید