سفری زمستانی بر بام‌های جهان

0
197
خرید بلیط هواپیما به بلندترین قله‌های جهان
بلیط هواپیما به بلندترین قله‌های جهان
سفری زمستانی بر بام‌های جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 1Rating: 4.0بر بام‌های جهانبلیط هواپیما به بلندترین قله های جهان. بلیط هواپیما به نپال. بلیط هواپیما به پاکستان. ده قله بالای 8000 متر جهان. قیمت بلیط هواپیما

سفری زمستانی بر بام‌های جهان

کوهنوردی یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها است، بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای این رشته، بلیط هواپیمای خود را برای کشورهایی می‌گیرند که میزبان بلندترین قله‌ها است تا با فتح آنها بر بام جهان بایستند، چنین تجربه‌ای بی‌تردید بی‌بدیل و فراموش‌نشدنی است؛ در ادامه شما را به سفری مجازی خواهیم برد و برخی از بلندترین قله‌های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

اورست؛ ارتفاع 8848

خرید بلیط هواپیما به قله‌های بلند جهان اورست
بلیط هواپیما به قله‌های بلند جهان اورست

برای دیدن این کوه باید بلیط هواپیمای خود را به مقصد نپال بگیرید؛ ژنرالی به نام سر جرج اورست، تحقیقات بسیاری انجام داده بود تا بتواند موقعیت دقیق این کوه را مشخص کند و نام این قله نیز به پاس زحمات او، اورست نام گرفته است. سال‌های سال بعد، بسیاری از  کوه‌نوردها حرفه‌ای توانستند این قله را بدون به همراه داشتن کپسول اکسیژن نیز فتح کنند. اگر کوهنورد حرفه‌ای نیستید اما به دیدن آن علاقه‌مند هستید، می‌توانید به روستایی که در نزیک آن است رفته و از کمپ اولیه  کوه‌نوردها دیدن کنید.

K2؛ ارتفاع 8611

خرید بلیط هواپیما به قله k2
بلیط هواپیما به قله k2

برخی از  کوه‌نوردها باور دارند فتح این کوه از اورست نیز سخت‌تر است. K2 در مرز پاکستان و چین قرار دارد؛ بر اساس آمارهای موجود تا کنون در حدود 250 کوهنورد موفق شده‌اند که این قله را فتح کنند و اولین فاتح نیز فردی ایتالیایی بود که در سال 1954 موفق به انجام این کار شد.

کانچنیونگا؛ ارتفاع 8586

خرید بلیط هواپیما به قله کانچنیونگا
بلیط هواپیما به قله کانچنیونگا

بسیاری از قله‌های بلند جهان در نپال واقع شده‌است، کانچنیونگا نیز که سومین قله بلند دنیا محسوب می‌شود در غرب این کشور قرار دارد، اولین کسانی که توانستند این قله را فتح کنند جو براون و جرج بند بودند که در سال 1955 بر بالای کانچنیونگا ایستادند.

لوتسه؛ ارتفاع 8516

خرید بلیط هواپیما به قله لوتسه
بلیط هواپیما به قله لوتسه

چهارمین قله بالای هشت هزار متر جهان که چندی پیش نیز عظیم قیچی‌ساز با فتح آن توانست به باشگاه هشت‌هزارتایی‌ها بپیوندد، با توجه به جبهه پرشیب جنوبی، این قله نیز جزو صعب‌العبورترین‌های جهان به شمار می‌آید. لوتسه نیز در مرز تبت و نپال قرار دارد.

ماکالو؛ ارتفاع 8463

خرید بلیط هواپیما به قله ماکالو
بلیط هواپیما به قله ماکالو

اگر بلیط هواپیما را به مقصد نپال بگیرید، قله‌های بسیاری را می‌توانید ببینید، یکی از آن‌ها همین ماکالو است. این کوه شیب‌ها و لبه‌های تندی دارد و از این رو بالا رفتن از آن نیازمند مهارت زیادی است. از لحاظ شکل نیز این قله بسیار جالب است و مانند یک هرم چهار وجهی است.

چو اُیو؛ ارتفاع 8201

سعود به بلندترین قله های جهان، قله چو اُیو
بلندترین قله های جهان، قله چو اُیو

باز هم نپال؛ چو ایو در رشته کوه همیالیا قرار دارد و بر خلاف نمونه‌های قبلی، صعود به بالای آن چندان دشوار نیست؛ این قله نیز برای اولین بار در دهه 50 میلادی فتح شد.

Dhaulagiri؛ ارتفاع 8167

سعود به بلندترین قله های جهان، قله Dhaulagiri
بلندترین قله های جهان، قله Dhaulagiri

این قله نیز در نپال قرار دارد، معنای این واژه کوه سپید است و گاهی با این نام نیز خوانده می‌شود؛ این قله نیز میزبان کوه‌نوردهای بسیاری است.

ماناسلو؛ ارتفاع 8163

خرید بلیط هواپیما برای دیدن قله ماناسلو
بلیط هواپیما برای دیدن قله ماناسلو

هشتمین قله بلند دنیا نیز در نپال و همیالیا واقع شده‌است. صخره‌هایی یخی این کوه را پوشانده و منظره‌ای جذاب را ایجاد کرده‌است. معنی این واژه نیز روح است و در واقع ترجمه آن می‌شود قله روح؛ ایمانیشی از ژاپن اولین کسی است که این قله را در سال 1956 فتح کرد.

نانگا پاربات؛ ارتفاع 8125

خرید بلیط هواپیما به بلندترین قله های جهان، قله نانگا پاربات
بلیط هواپیما به بلندترین قله های جهان، قله نانگا پاربات

این قله بلند در پاکستان قرار دارد و در زبان این کشور به معنای عریان است، البته برخی نیز آن را به عنوان قله قاتل می‌شناسند چراکه بسیاری از  کوه‌نوردها به ویژه در نیمه اول قرن بیستم در راه فتح این قله جان باختند. اولین فاتح این قله نیز هرمان بال استرالیایی بود که در سال 1953 موفق به انجام این کار شد.

آناپورنا؛ ارتفاع 8091

خرید بلیط هواپیما به نپال، قله آناپورنا
بلیط هواپیما به نپال، قله آناپورنا

دهمین قله جهان در مرکز نپال قرار دارد، در زبان سانسکریت این نام به الهه کشاروزی اشاره دارد. آناپورنا نیز در فهرست خطرناک‌ترین قله‌های جهان برای صعود قرار دارد.

قله‌هایی که به شما معرفی کردیم، قله‌های بالای هشت هزار متر است که فتح آنها نیازمند مهارت و تمرین فراوان است؛ در گوشه و کنار جهان قله‌های زیبا و جذابی وجود دارد که اگر علاقه داشته باشید می‌توانید به فتح آنها رفته و با یک تیر دو نشان بزنید، هم سفر کنید و هم ورزش.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید