پارک‌های ملی، مقصد بلیط هواپیمای بعدی شما

0
149
خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا
پارک‌های ملی، مقصد بلیط هواپیمای بعدی شماReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 14Rating: 3.5پارک‌های ملی، مقصد بلیط هواپیمای بعدی شمابلیط هواپیما به کاستاریکا. بلیط هواپیما به تانزانیا. بلیط هواپیما به شیلی. بلیط هواپیما به آمریکا. قیمت بلیط هواپیما. پارک های ملی آمریکا

پارک‌های ملی، مقصد بلیط هواپیمای بعدی شما

اولین پارک ملی در سال 1872 تأسیس شد، رئیس جمهور وقت آمریکا یعنی اولیسس گرنت Ulyssess S.Grant یک معاهده را امضا کرد که طبق آن پارک ملی یلو استون Yellowstone در مونتانا و یاومینگ به عنوان یک “پارک عمومی یا مکانی برای لذت، منفعت و خوشی مردم” تأیین کرد و آن را “منحصرا تحت کنترل وزارت امور داخلی” قرار داد. این ایده به سرعت گسترش یافت و هم اکنون بیش از  1000 پارک ملی در بیش از 100 کشور وجود دارد که از زیبایی خیره کننده طبیعی، عجایب جغرافیایی و جانوران و گیاهان منحصر به فرد، محافظت می‌کنند. بازدید از این مکان‌ها برای عموم مسیر می‌باشد.

اگر شما به طبیعت، جنگل ها، دریاچه‌ها و حیات وحش علاقه مند هستید، تهیه بلیط هواپیما به مقصد پارک‌های ملی بهترین گزینه برای شما می‌باشند. همانطور که گفته شد بیش از هزار پارک ملی در سرتاسر دنیا وجود دارد و انتخاب از بین آنها برای بازدید، کار مشکلی به نظر می‌رسد، به همین دلیل در این مقاله سعی شده برخی از مکان‌های زیبا و شگفت انگیز برای شما گلچین شود تا اگر شما قصد مسافرت به پارک‌های طبیعی در کشورهای مختلف را دارید، انتخاب از بین آن‌ها برای شما آسان‌تر شود. پس در ادامه 6 مورد از زیباترین و مشهورترین پارک‌های طبیعی برای شما آورده شده است.

بلیط هواپیما به آمریکا برای دیدن پارک ملی گرند کانیون

Grand Canyon National Park

خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا

اگر شما می‌خواهید بهترین قسمت‌های غربی آمریکا را ببینید، بهتر است که یک بلیط هواپیما به مقصد گرند کانیون را برنامه ریزی کنید. این پارک ملی احتمالا بیشترین پارک عکس برداری شده و البته یکی از زیباترین پارک‌های ملی بر روی کره‌ی زمین است. این پارک به طور رسمی در 21 فوریه سال 1919 به عنوان پارک ملی شناخته شد. گرند کانیون 450 کیلومتر طول و 30 کیلومتر عرض دارد. که مساحتی حدود 3000 کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد. گرند کانیون یکی از عجایب 7 گانه طبیعی به شمار می‌آید، یکی از خصوصیات ویژه این مکان شگفت انگیز، تنوع گونه‌های حیوانی و گیاهان در این منطقه است که  بیش از 1500 گونه گیاهی، 335 گونه از پرندگان، 89 گونه از پستانداران، 47 گونه از خزندگان، 9 گونه از دوزیستان و 17 گونه از آبزیان را شامل می‌شود. سالیانه 5 میلیون نفر از این مکان خارق العاده بازدید می‌کنند که دلیل این امر شگفتی‌های طبیعی فراوان و فعالیت‌های تفریحی گوناگونی است.

بلیط هواپیما به آمریکا این بار برای دیدن پارک ملی یلو استون

Yellowstone National Park

خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا

این پارک ملی به عنوان اولین پارک ملی در کل دنیا در سال 1872 تأسیس شد. این پارک دارای بیشترین چشمه‌های آب گرم دنیا و شگفتی‌های حرارتی دیگر است که چشم‌انداز ماوراء زمینی از بخار، حباب و گِلهای در حال جوشش را پدید می‌آورد. در کنار خصوصیات حرارتی یلو استون، این پارک شگفتی‌های دیگری نیز دارد که کوهستان‌های عظیم، دریاچه‌ها و آبشارها از این موارد می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا

پارک ملی تِتون Grand Teton National Park که در جنوب یلواستون قرار گرفته نیز چشم‌انداز‌های شگفت انگیزی را در بر دارد.

باز هم بلیط هواپیما به آمریکا برای دیدن پارک ملی یوسمیت

Yosemite National Park

خرید بلیط هواپیما به آمریکا
بلیط هواپیما به آمریکا

این پارک برای اولین بار در سال 1864 محافظت شده و یکی از اولین پارک‌های ملی آمریکا واقع در ایالت کالیفرنیا می‌باشد. پارک ملی یوسمیت همچنین جزو میراث جهانی یونسکو می‌باشد. خصوصیت اصلی این پارک دره‌ی یوسمیت است که با قله‌های گرانیتی، جنگل‌های متراکم کاج و آبشارهای دیدنی مشهور آن احاطه شده است.

بلیط هواپیما به شیلی برای دیدن پارک ملی تورس دل پاین

Torres del Paine National Park

خرید بلیط هواپیما به شیلی
بلیط هواپیما به شیلی

این پارک ملی مقصد بسیاری از مسافران ماجراجو می‌باشد. بازدید از این پارک در قسمت شیلیایی پاتاگونیا مسافران را به دنیایی از یخچال‌های طبیعی آبی، دریاچه‌های درخشنده و قله‌های کوهستانی وارد می‌کند.

خرید بلیط هواپیما به شیلی
بلیط هواپیما به شیلی

این پارک به عنوان قسمتی از زیست کره محافطت شده در 1978 توسط یونسکو شناخته شد. جنگل‌های ساحلی بومی محل زیست گواناکو، روباه‌ها و یوزپلنگ‌های آمریکایی می‌باشد. زمانی که از این پارک دیدار می کنید طلوع آفتاب، که طی آن شاخ‌های تورس دل پاین، بنفش و سپس قرمز می‌شود را از دست ندهید.

بلیط هواپیما به تانزانیا برای دیدن پارک ملی سِرِنگِتی

Serengeti National Park

خرید بلیط هواپیما به تانزانیا
بلیط هواپیما به تانزانیا

این پارک در کشور تانزانیا قرار دارد و بهشتی است برای کسانی که عاشق حیات وحش هستند.

خرید بلیط هواپیما به تانزانیا
بلیط هواپیما به تانزانیا

این پارک محل یکی از اتفاقات شگفت آور طبیعی است، یعنی مهاجرت سالیانه 1.5 میلیون گوزن آفریقایی و 250,000 گورخر. این پارک همچنین بخاطر کروکودیل‌های رود نیل، راسوی آفریقایی و «پنج بزرگ»(The Big Five)، شناخته شده است.

خرید بلیط هواپیما به تانزانیا
بلیط هواپیما به تانزانیا

پنج بزرگ عبارتند از: شیر ماسای، فیل بوته‌های آفریقایی، بوفالوی آفریقایی، کرگدن‌های شرقی سیاه، پلنگ آفریقایی که همگی در پارک ملی سرنگاتی زندگی می‌کنند. این پارک قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پارک ملی تانزانیا است و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

بلیط هواپیما به کاستاریکا برای دیدن پارک ملی کوکووادو

Corcovado National Park

خرید بلیط هواپیما به کاستاریکا
بلیط هواپیما به کاستاریکا

پارک ملی کورکووادو در شبه جزیره اوسا، واقع در گوشه‌ی جنوب غربی کاستاریکا قرار گرفته است. این پارک یکی از محل‌های متمرکز بیولوژیکی در روی زمین است.

خرید بلیط هواپیما به کاستاریکا
بلیط هواپیما به کاستاریکا

توصیف زیبایی هایی همچون جنگل‌های قدیمی شرجی، جنگل‌های ابری، باتلاق‌های منگرو و ساحل‌های وحشی، با کلمات امکان پذیر نیست و در ذهن آدمی نمی‌گنجد‌. قلب این پارک در اطراف ایستگاه سیرینا رنجر، پر از حیات وحش گرمسیری و استوائی است.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
travelvivi.com ، theluxurytravelexpert.com
worldatlas.com ، travel.usnews.com
discovercorps.com ، smartertravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید