داستان‌های سفر هوایی با کودکان

0
541
خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
تحریریه بلیط هواپیما ، سفرستان
داستان‌های سفر هوایی با کودکانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 19Rating: 4.0داستان‌های کودک و هواپیما - دانستنی‌های قبل از خرید بلیط هواپیما برای داشتن سفری راحتبلیط هواپیما به مقاصد جهانی. نکاتی برای داشتن سفری راحت با هواپیما. کودک 6 ماهه در هواپیما. چکار کنیم کودکان در هواپیما گریه نکنند. قیمت بلیط کودک هواپیما.

داستان‌های کودک و هواپیما

جگرگوشه‌های ما جزء جداناپذیر زندگی ما هستند. همین‌طور که ما عضو جدایی‌ناپذیری از زندگی پدر و مادرمان بودیم. از طفولیت به نوجوانی و جوانی و الآن‌هم به این سن و سال رسیده‌ایم. پدر و مادرهای ما مجبور بودند هر جا که می‌رفتند مارا با خود ببرند چون تنها گذاشتن نوزاد می‌تواند برایش خطرناک باشد. ما هم همین وظیفه را نسبت به جگرگوشه‌هایمان داریم. مخصوصاً اگر در سن نوزادی تا زیر یک‌سالگی باشند. البته بحث اصلی من ربطی به مواظبت نوزاد به‌طورکلی ندارد، من راجع به مسافرت هوایی و همراه داشتن نوزاد بعد از خرید بلیط هواپیما تا رسیدن به مقصد است. همراه داشتن کودکان زیر یک سال هرچقدر که به نوزادی نزدیک‌تر باشند، در هواپیما کاری بسیار شاق است. واقعاً می‌تواند انسان را کلافه کند. اگر شما ندانید که در این مواقع باید چه‌کار کنید، باید منتظر خردوخمیر شدن اعصابتان به‌طور کامل باشید و همین‌طور سرزنش اطرافیان چون آن‌ها نیامده‌اند که صدای کودک شمارا به گوش جان بسپارند. آن‌هم موقعی که دلشان می‌خواهد آرام سفر کنند تا کمتر خسته شوند.

خوب، چه باید کرد؟ راه‌حل چیست؟ باید چه‌کار کنیم تا هم خود و هم دیگران سفری آرام داشته باشیم و هم جگرگوشه‌هایمان در هواپیما همراهمان باشند.

خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
نکاتی قبل و بعد از خرید بلیط هواپیما

چند راهکار این است که حتی قبل از اینکه بلیط هواپیما بخرید باید اول به فکر آن‌ها باشید. آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اولین نکته در خرید بلیط هواپیمای کودک سن و سال کودک شماست. اگر فرزند شما زیر 2 سال باشد، نیاز به خرید بلیط هواپیما نیست و اگر فرزند شما بین 2 تا 12 سال دارد، قیمت بلیط هواپیما نیم بها محاسبه می‌شود.

صندلی کودک بسیار عاقلانه است

دانستنی‌ها برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
صندلی کودک، نکاتی قبل و بعد از خرید بلیط هواپیما

اولین اصل و پیشنهاد ما این است که وقتی می‌خواهید به مسافرت بروید حتماً و حتماً صندلی کودک را با خودتان ببرید. این وسیله بسیار مؤثر است. هم داخل ماشین به کارتان می‌آید، هم موقعی که در حال حرکت هستید می‌توانید به‌راحتی آن را حمل کنید. موقعی هم که در هواپیما نشسته‌اید می‌توانید به‌راحتی آن را روی صندلی هواپیما قرار بدهید. کودک در آن جایش راحت است، احساس خوبی دارد و به‌جایی از بدنش فشار نمی‌آید.

چرا گریه می‌کند؟

خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
گریه کودک در هواپیما

درزمانی که کودک شما بدون حتی یک ثانیه توقف در حال عربده کشیدن است و شما مجبورید مانع مزاحمت خود برای دیگران باشید، اوقات بسیار استرس‌زایی را تجربه خواهید کرد. در چنین مواقعی باید چه‌کار کرد؟ اصلاً گریه کودک برای چیست؟ باید عوامل آن را تا حدی مشخص کنیم. بیشتر اوقات بلند شدن و نشستن هواپیما می‌تواند برای فرزند شما ترسناک و دردناک باشد. از این بابت که ارتفاع دارد تغییر می‌کند و به‌قول‌معروف دلش هُرّی می‌ریزد. دردناک ازاین‌جهت که فشار هوا می‌تواند به گوش‌های او آسیب برساند و مخصوصاً موقع نشستن هواپیما، برای او درد به وجود بیاورد. اگر در چنین حالاتی قرارگرفته، یکی از کارهایی که می‌تواند کمک کنند این است که شیشه شیر و پستانک یا سینه و خودتان را به دهان فرزندتان بگذارید. این کار کمی فشار را تخفیف می‌دهد. اگر این هم افاقه نکرد با دستتان به‌آرامی گوش‌هایش را بکشید.

اگر برای پرواز خارجی و داخلی با کودکان نیازمند راهنمایی بیشتر هستید مطالب دیگر این مجموعه را بخوانید:

ذهنش را مشغول کنید

دانستنی های خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
دانستنی‌های قبل از خرید بلیط هواپیما برای سفری راحت

کودکان همیشه نسبت به چیزهای ناشناخته واکنش نشان می‌دهند. این ناشناخته می‌تواند یک مکان یا یک شیء جدید باشد که واکنش‌ها نسبت به خلقیات کودک ممکن است تغییر کند. شما می‌توانید از این خاصیت کودک به نفع خود استفاده کنید. بهترین راهکار این است که یک اسباب‌بازی جدید که تابه‌حال ندیده باشد را به‌محض ورود به هواپیما به دستش بدهید و کاری کنید که با آن مشغول شود. تا بخواهد زوایای جدید این اسباب‌بازی جدید را کشف کند، کلی از وقت گذاشته و بسیاری از اوقات را آرام سپری کرده. شما هم می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و اوقات را به‌آرامی بگذرانید.

خوب بخوابی عزیزم

دانستنی های خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
دانستنی‌های قبل از خرید بلیط هواپیما برای سفری راحت

یکی از راهکارهایی که بسیار سفارش می‌شود این است که سعی کنید طوری برنامه‌ریزی کنید که کودک در هواپیما بتواند بخوابد. خواب‌آلوده شدن باعث بهانه‌گیر شدن و گریه کردن کودک می‌شود.

برنامه غذایی نوزادمان چطور باشد خوب است؟

خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
برنامه غذایی نوزادان در سفر هوایی

همیشه گفته‌شده است، بهترین راه شیر دادن نوزاد در هواپیما سینه خودتان است. این راحت‌ترین کاری است که می‌شود انجام داد و کمترین اذیت را برای شما دارد. شما می‌توانید یک رو انداز روی خودتان و کودک بیندازید و فضای خصوصی‌ای را برای خودتان به وجود بیاورید. این بهترین کاری است که می‌شود انجام داد اما اگر به هر دلیلی نتوانستید این کار را بکنید سعی کنید از شیر خشک استفاده نکنید. از خود شیر به‌صورت طبیعی استفاده کنید زیرا شیر خشک در دمای معمولی بیشتر از یک ساعت دوام نمی‌آورد. اما باید بدانید، مقدار مجاز آوردن مایعات به داخل هواپیما، اندازه خاصی دارد. سعی کنید بیشتر از یک شیشه شیر با خودتان نبرید. مقاومت شیر کمی بیشتر است. اما اگر مجبور شدید شیر خشک همراه خودتان ببرید، باید از مهمانداران کمک بگیرید تا آب گرم برای شما تهیه کنند. وقتی‌که این کار را کردند، بعد از مخلوط کردن شیر خشک با آب گرم دمای آن مطمئن شوید. به این صورت که چند قطره روی مچ دستتان بریزید و ببینید آیا خیلی داغ یا گرمای آن متناسب و مطبوع است.

اگر خودش را خراب کرد چه؟

خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان
دانستنی های سفر برای نگهداری نوزادان

و در آخر باید حواستان باشد که برای پوشک کردن بچه همه وسایل را همراه داشته باشید. بخش اصلی آن که خود پوشک است. یک زیرانداز که آن را بتوان همه‌جا پهن کرد. دستمال مرطوب و کیسه‌ای برای پوشک استفاده‌شده. همه این‌ها را باید همراه داشته باشید. زیراندازتان باید طوری باشد که روی پاهایتان هم بتوانید آن‌را پهن کنید و همه کار انجام دهید. شاید به‌اندازه کافی جا نباشد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما کودک و بزرگسال به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید