مرتفع ترین برج‌های مسکونی دنیا

0
264
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد برج های مرتفع مسکونی
بلیط هواپیما به مقصد برج های مرتفع مسکونی
مرتفع ترین برج‌های مسکونی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 26Rating: 4.5مرتفع ترین برج‌های مسکونی دنیابلندترین برج مسکونی جهان. بلندترین برج دبی. عکس از بلندترین برج های جهان. بلیط هواپیما به دبی. بلیط هواپیما به ابوظبی. بلیط هواپیما به استرالیا

مرتفع ترین برج‌های مسکونی دنیا

با توجه به داده‌های انجمن ساختمان‌های بلند و زندگی شهری (CTBUH)، ساختمان مسکونی ساختمانی است که 85 در صد هر طبقه آن، فقط برای اهداف مسکونی استفاده شود. پایگاه داده‌های CTBUH، که مخصوص آسمان خراش‌هاست، نشان می‌دهد که بیش از 100 آسمان خراش مسکونی هنوز در دست ساخت و ساز قرار دارند. با تکمیل شدن ساخت و ساز آن‌ها، برج سنترال پارک نیویورک بلند ترین آن‌ها خواهد بود. بعد از برج پارک مرکزی، برج جهان اول (World One) در مومائی و برج الماس در جعده عربستان صعودی، قرار خواهند گرفت. جاهایی که خرید بلیط هواپیما به آن، مقاصد به دلایل مختلف قطعا جالب خواهد بود.

با توجه به این که ساخت و ساز یک اتفاق معمول در دنیای معماری است، لیست بلندترین ساختمان‌های دنیا ثابت نخواهد ماند. از 15 ساختمان بلند در جهان، 9 تای آن‌ها در امارات متحده عربی قرار دارد که 8 تای آنها در دبی و یکی در ابوظبی است. این برج‌ها تلفیقی از واحد‌های تجاری و اداری و مسکونی است و قطعا جزو جاذبه‌های دلپذیری است که هر کسی را برای خرید بلیط هواپیما ترغیب می‌کند.

در ادامه چند مورد از بلند ترین آسمان خراش‌های دنیا را به ترتیب برای شما معرفی شده است.

ساختمان 432 در خیابان پارک (432 Park Avenue)

بلیط هواپیما به آمریکا و ساختمان 432 در خیابان پارک (432 Park Avenue)
ساختمان 432 در خیابان پارک (432 Park Avenue)

این برج که ساخت و ساز آن در سال 2015 به اتمام رسیده است، بلند ترین آسمان خراش دنیاست که فقط به اهداف مسکونی اختصاص داده شده است. بلیط هواپیمای خود را در دست بگیرید و اگر قصد عظیمت به امریکا را دارید حتما از این جاذبه دیدن کنید. در ابتدا در سال 2011 پیشنهاد شده بود که این آسمان خراش ، ارتفاع 396 متری داشته باشد، اما بعد از اتمام ساخت و ساز ارتفاع آن به 425 متر رسید. ساختمان 432 خیابان پارک از 104 واحد آپارتمان تشکیل شده و توسط گروه CIM ساخته شده است. ساخت و ساز این برج از سال 2012 شروع شده و در 23 دسامبر 2015 به اتمام رسید. در حال حاضر، این آسمان خراش نه تنها دومین ساختمان بلند نیویورک بعد از ساختمان مرکز تجاری تنها جهان (One World Trade Center)، بلکه سومین برج بلند در کل ایالات متحده می‌باشد. با وجود ارتفاع بلند و زیبایی این آسمان خراش، بعضی از مردم محلی آن را به تمسخر گرفته و به آن بی اعتنایی می‌کنند، زیرا باور دارند که این ساختمان نمادی از هزینه زیاد زندگی در نیویورک و سبک زندگی تجمل گرا در آن شهر می‌باشد.

برج شاهزاده (Princess Tower)

بلیط هواپیما به دبی و برج شاهزاده (Princess Tower)
برج شاهزاده (Princess Tower)

قطعا کسانی که تجربه خرید بلیط هواپیما و گذار از بلوک مارینا را داشته‌اند آن‌را به عنوان یک تجربه شگرف یاد می‌کنند. این برج که در بلوک مارینای (Marina) شهر دبی در ایالات متحده عربی قرار گرفته است، دومین آسمان خراش بلند و مرتفع مسکونی جهان می‌باشد. برج شاهزاده فقط برای استفاده مسکونی بوده و ارتفاع آن 414 متر می‌باشد. این آسمان خراش توسط سرپرست مهندسی ساختمانی، سید مجید‌هاشمی‌و معاون او محمد علی آلوگیلی، طراحی شده است. برج شاهزاده از 107 طبقه، شامل طبقه همکف و طبقه‌های زیرزمینی ساخته شده است. همچنین این ساختمان دارای 763 واحد و 957 جای پارکینگ زیرزمینی می‌باشد. ساخت و ساز این برج در سال 2006 شروع و تا کامل شدن آن در سال 2012 ادامه داشت. از سال 2012 تا سال 2015 این برج بلند ترین آسمان خراش مسکونی دنیا بود تا زمانی که ساختمان 432 خیابان پارک در نیویورک جای آن را گرفت. در دبی، این ساختمان، دومین برج بلند بعد از برج خلیفه می‌باشد و رتبه بیستم ، در بین مرتفع ترین آسمان خراش‌های دنیا را دارد.

ساختمان 23 در مارینا (23 Marina)

بلیط هواپیما به دبی و ساختمان 23 در مارینا (23 Marina)
ساختمان 23 در مارینا (23 Marina)

این برج با ارتفاع 1,286 فیتی در دبی قرار داشته و سومین آسمان خراش بلند مسکونی در دنیا می‌باشد. مالک این ساختمان شرکت هیرکون اینترنشنال (Hircon International) بوده و ساخت و ساز آن 6 سال، از سال 2006 تا سال 2012 به طول انجامید. این ساختمان به مدت کوتاهی قبل از ساخت برج شاهزاده، مرتفع ترین آسمان خراش دنیا بود. این ساختمان شامل 88 طبقه می‌باشد که هر طبقه دوبلکس آسانسور خصوصی خودش را دارد. برج 23 دارای 57 استخر شنا در کنار امکانات دیگر می‌باشد. قبل از شروع ساخت و ساز، 79 درصد این ساختمان به فروش رسیده بود.

محل اقامت ممتاز (Elite Residence)

این ساختمان در بلوک یا ناحیه مارینا در دبی قرار گرفته و 380 متر ارتفاع دارد. این برج هم تجربه خرید بلیط هواپیما را برای شما لذت‌بخش خواهد کرد

مشعل مارینا (The Marina Torch)

این برج در بلوک مارینا، در شهر دبی قرار گرفته است. ارتفاع این برج به 348 متر می‌رسد. این آسمان خراش 658 واحد آپارتمان داشته و دارای چندین استخر شنا می‌باشد.

ساختمان Q1

بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از ساختمان Q1
ساختمان Q1

این برج در ساحل گولد کوست کشور استرالیا قرار گرفته است. ارتفاع این برج به 332 متر می‌رسد.

برج HHHR

بلیط هواپیما به دبی و بازدید از برج HHHR
برج HHHR

این برج به نام برج آبی شناخته می‌شود و در دبی قرار گرفته است. ارتفاع آن به 317 متر می‌رسد.

برج کایان

(Cayan Tower)

خرید بلیط هواپیما برای دیدن یک شاهکار معماری قطعا یک خرید لذت‌بشخش است. این برج منحصر به فرد از شکل و ساختمان DNA الهام گرفته و به شکل آن ساخته شده است. این برج در شهر دبی قرار گرفته است. ارتفاع این برج به 307 متر می‌رسد.

ساختمان ارتفاعات اقیانوس

(Ocean Heights)

این برج در ناحیه مارینای دبی قرار گرفته است و چشم اندازی از جزیره مصنوعی نخل‌های جمیره (Palm Jumeireh) دارد. ارتفاع این برج به 310 متر می‌رسد.

برج اتحاد شماره 2 (Etihad Tower 2)

اتحاد شماره 2، دومین برج مرتفع ابوظبی می‌باشد. مجموعه برج‌های اتحاد، از 5 آسمان خراش زیبا ساخته شده‌اند که چشم انداز‌های خیره کننده‌ای را ارائه می‌دهند و دارای 12 رستوران شیک و لاکچری می‌باشند. ارتفاع برج شماره 2 از 5 برج اتحاد به 305 متر می‌رسد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
worldatlas.com
businessinsider.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید