بلیط هواپیما به برلین شهر تاریخی‎ترین آشتی دنیا

1
411
خرید آنلاین بلیط هواپیما به برلین
بلیط هواپیما به برلین
بلیط هواپیما به برلین شهر تاریخی‎ترین آشتی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 28Rating: 4.5بلیط هواپیما به برلین شهر تاریخی‎ترین آشتی دنیابلیط هواپیما به برلین آلمان شهر تاریخی‎ترین آشتی دنیا کم‌تر پیش می‎آید که بتوان بر روی نقشه مقصدی را برای سفر انتخاب کرد که در دو جنگ جهانی قلب تپنده تحولات بوده باشد

بلیط هواپیما به برلین شهر تاریخی‎ترین آشتی دنیا

کم‌تر پیش می‎آید که بتوان بر روی نقشه مقصدی را برای سفر انتخاب کرد که در دو جنگ جهانی قلب تپنده تحولات بوده باشد، در طول قرن بیستم تقریبا دو بار در جبهه شکست‎خوردگان تا مرز نابودی و ویرانی کامل پیش رفته باشد و با تمام این اتفاقات امروز پایتخت یکی از ثروتمندترین و مرفه‎ترین کشورهای دنیا باشد. شهر برلین شهری است که نه تنها چنین ویژگی‌هایی را دارد بلکه علاوه بر تمام این ماجراهای تاریخی، سرشار از جاذبه‎ها و دیدنی‎هایی است که هر گردشگری را با هر سلیقه‎ای، بر سر ذوق می‎آورد تا برای سفر به برلین بلیط هواپیما بخرد و بر فراز آسمان آبی این شهر پرواز کند.

برلین شهری دوست داشتنی است که قدم زدن در آن، یاد‌آور تاریخی‎‌ترین آشتی دنیاست. شهری با اتوبوس های دوطبقه توریستی و کالسکه ها و دوچرخه هایی که گردشگران با آن از این سو به آن سو می روند و کافه های خیابانی و رستوران‌ها همیشه مملو از آدم‌هاییست که صمیمانه در کنار هم و در قلب تاریخ آلمان گپ می زنند.

🖥 ویدئویی زیبا از برلین – با سفرستان همراه باشید 🖥

برلین شهر خرس قهوه‎ای، کافه‎های خیابانی، باغ‎های انبوه و دیواری است که نماند تا ببیند دیگر انسان غربی و شرقی وجود ندارد و همه یکی همشهری هستند. برلین شهری است که جدایی را میان اروپایی‌ها برداشت، شهری که خاطرات تلخ جنگ جهانی دوم هنوز بر روی دوشش دارد و آثار آن‎را از بین نبرده است، تا برلینی ها و گردشگران یادشان باشد که غرور چه بلایی بر سر یک شهر می‌آورد.

خرید بلیط هواپیما به شهر برلین
بلیط هواپیما به شهر برلین

این شهر قلب تپنده آلمان شناخته شده و جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. هر ساله جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعددی در برلین برگزار می‌شود. بهترین زمان برای مسافرت به برلین فصول بهار و تابستان می‌باشد. در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری برلین خواهیم داشت.

بلیط هواپیما به بازدید از دیوار برلین

خرید بلیط هواپیما به بازدید از دیوار برلین
بلیط هواپیما به بازدید از دیوار برلین

دیوار برلین یکی از جاذبه های گردشگری این شهر می‌باشد؛ شروع ساخت دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد، زمانی که آلمان شرقی، برای جلوگیری از هجوم سیل پناهندگان از شرق به غرب، ورود به بخش شرقی شهر را ممنوع کرد. تا قبل از سال ۱۹۸۹ که دیوار برلین فرو پاشید، این دیوار چهار متری به طول ۱۵۵ کیلومتر کشیده شده بود، ۵۵ خیابان را جدا کرده بود و ۲۹۳ برج دیده‌بانی و ۵۷ انبار داشت.

امروزه تنها بخش‌های کوچکی از این دیوار نقاشی شده باقی مانده است؛ از جمله یک بخش ۱.۴ کیلومتری که به‌عنوان یادبودی از دیوار برلین حفظ شده و یادآور دلسرد کننده‌ای از خصومت و دشمنی‌ای است که روزگاری منجر به جدایی در اروپا شد. جالب‌ترین بخش‌های آن عبارت‌اند از موزه‌ی کمپ پناهندگان (Marienfelde) با نمایشگاه‌هایی که مربوط به یک و نیم میلیون مردم پناهنده‌ای است از برلین رد شدند. همچنین خانه‌ی موزه در محل بازرسی چارلی که نمایانگر شناخته شده ترین نقطه عبور بین شرق و غرب برلین است، با نمایش‌ها و مصنوعاتش که نمایانگر تاریخ حقوق بشر هستند توجه گردشگران را جلب می‌کند.

بلیط هواپیما به دروازه براندنبورگ برلین

خرید بلیط هواپیما به دروازه براندنبورگ برلین
بلیط هواپیما به دروازه براندنبورگ برلین

در انتهای کوچه اونتا دین لیدن، در دیوار شهر برلین، دروازه ی زیبایی به نام براندبورگ وجود دارد که از زمان سقوط دیوار برلین به نمادی از اتحاد آلمان تبدیل شده است و هم اکنون از زیباترین جاذبه های گردشگری برلین شمرده می شود. دستور ساخت این دروازه توسط فردریک ویلیام دوم پادشاه پروس به عنوان نشانی از صلح، صادر شد اما ساخت آن در بین سال های ۱۷۸۸ تا ۱۷۹۱ میلادی به دست کارل گوتهارد لانگ هانس صورت پذیرفت.

این دروازه در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ میلادی توسط بنیاد حفظ آثار تاریخی برلین مرمت شد.در سال ۱۶۶۸ میلادی در زمان فردریک ویلیام، یک قرن قبل از ساخت دروازه و پس از پایان جنگ های سی ساله، برلین شهری با حصاری از دیوارهای کوچک بود. این شهر دارای دروازه های متعددی چون دروازه گئورگن مقدس، استرالور، نویه، کوپرنیکر و اشپانداوِر بود.

پایتختی پادشاهی پروس، وجود سیاست های باز مذهبی و صلح نسبی در این دوران به توسعه برلین منجر شد. پس از فروپاشی دیوار برلین به دنبال انقلاب صورت گرفته در سال ۱۹۸۹ میلادی، این دروازه مظهر آزادی و آرزو در برلین متحد بود. در تاریخ نهم دسامبر سال ۱۹۸۹، هزاران نفر از مردم آلمان در این مکان جمع شدند تا فروپاشی دیوار برلین و اتحاد دو آلمان را جشن بگیرند.

بلیط هواپیما به کاخ شارلوتنبرگ برلین

خرید بلیط هواپیما به کاخ شارلوتنبرگ برلین
بلیط هواپیما به کاخ شارلوتنبرگ برلین

کاخ شارلوتنبورگ یا Charlottenburg Palace بزرگترین کاخ در برلین، آلمان است، که در منطقه شارلوتنبرگ از ناحیه (شارلوتنبورگ-ویلمرسدرف) واقع شده است. این کاخ در اواخر قرن ۱۷ میلادی به دستور فردریش سوم، پادشاه پروس آغاز و ساخته شد و تا حد زیادی در طول قرن ۱۸ گسترش یافته است. کاخ شامل بسیاری دکوراسیون داخلی‌های عجیب و غریب در سبک‌های معماری باروک و روکوکو است و یک باغ رسمی بزرگ احاطه شده توسط جنگل در پشت کاخ، از جمله کوشک، مقبره، تئاتر و غرفه اضافه شده است. کاخ شارلوتنبرگ و باغ آن یکی از بهترین دیدنی‌های آلمان و جاذبه‌‌های گردشگری برلین به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما به ساختمان مجلس برلین

خرید بلیط هواپیما به ساختمان مجلس برلین
بلیط هواپیما به ساختمان مجلس برلین

با اعلام امپراتوری آلمان در تالار آینه‌ی ورسای در سال ۱۸۷۱، برلین نقش پایتخت امپراتوری را به دست آورد و خود را نیازمند به یک ساختمان بزرگ‌تر و معتبرتر به‌عنوان خانه دولت دید. سنگ بنای این مجلس جدید، یک قصر بزرگ و زیبای متناسب با نئو‌رنسانس، توسط خود امپراتور در سال ۱۸۸۴ بنا نهاده شد و ده سال بعد به پایان رسید.

پس از تخریب آن طی یک آتش سوزی در سال ۱۹۳۳، بخش عمده‌ای از ساختار قدیمی‌اش در سال ۱۹۷۰ بازسازی شد، اما پس از اتحاد مجدد، با تصمیم دولت برای بازگردانی مقرش از بن به برلین، رایشستاگ (Reichstag) در اواخر ۱۹۹۰ تحت یک بازسازی کامل قرار گرفت.

یکی از نکات ویژه‌ی این بازسازی با شکوه گنبد جدید آن (Kuppel) است که از شیشه ساخته شده و منظره‌ی فوق‌العاده‌ای از اطراف شهر نمایش می‌دهد؛ به خصوص شب‌ها از رستوران پشت بام! توجه داشته باشید که ورود به گنبد و تراس بلیطی است و با توجه به تقاضای زیاد، توصیه می‌شود که از قبل بلیط تهیه فرمایید.

بلیط هواپیما به برج برلین

خرید بلیط هواپیما به برج برلین
بلیط هواپیما به برج برلین

یکی از برجسته ترین نمادهای کشور آلمان، برج برلین است که در اغلب فیلم های آلمانی یک شات از این برج را می‌گیرند. با توجه به اینکه برج برلین در نزدیکی الکساندر پلاتس قرار دارد، گاهی اوقات آن را الکس برج می نامند. برج برلین یک برج تلویزیونی در مرکز برلین، نزدیک به الکساندر پلاتس (یکی از میدان‌های اصلی شهر برلین) در برلین-میته، است که بین سال های ۱۹۶۵ و ۱۹۶۹ میلادی توسط سازمان از جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) بنا شد.

برج برلین را به عنوان نمادی از برلین، که تا به امروز باقی مانده است در نظر می گیرند. این برج به راحتی از بخش های مرکزی برلین و برخی از مناطق حومه ی آن قابل رؤیت است. ارتفاع آن با احتساب طول آنتن ۳۶۸ متر است، که بلندترین سازه در آلمان، و (با اختلاف نیمه متر) دومین ساختمان بلند در اتحادیه اروپا است.

بلیط هواپیما به بازدی از جزیره موزه

خرید بلیط هواپیما به بازدی از جزیره موزه
بلیط هواپیما به بازدی از جزیره موزه

جزیره ی موزه (museum island) یکی از میراث های فرهنگی یونسکو است  و شامل گروه  موزه های مختلف است که در قسمت شمالی جزیره اسپری، بین اسپری و کوپفرگرابن (kupfergraben) واقع شده است. این منطقه به خاطر موزه وسیع پرگامون (pergamon) که جایگاه مجموعه‌های نفیسی از آثار هنری مربوط به دوره یونان باستان تا منطقه جنوب غربی و مرکز آسیای میانه، آثاری از عصر هلنیسم، مصر باستان، آسوریان، بابل و ایران باستان نگهداری می‌شود. همچنین مجموعه آثار دوره تاریخی هنر اسلامی بخش ویژه‌ای را در این موزه به خود اختصاص داده است، مشهور است.

بلیط هواپیما به بازدید از یادمان هولوکاست

خرید بلیط هواپیما به بازدید از یادمان هولوکاست
بلیط هواپیما به بازدید از یادمان هولوکاست

یادمان هولوکاست در برلین را می‌توان یکی از مهیب‌ترین آثار معماری مدرنیسم در جهان دانست، که توسط معمار آمریکایی پیتر آیزنمن در سال ۲۰۰۵ میلادی طراحی شد. این شاهکار معماری به‌صورت انتزاعی واقعه هولوکاست را یادآور می‌شود. ۲۷۱۱ بلوک بتنی با الگوی منظم در سطح شیبداری با مساحت ۱۹ هزار متر‌مربع در جنوب برندنبرگ گیت (Brandenburg Gate) قرارگرفته است. تنها تفاوت این بلوک‌ها به طول دو متر و سی سانتی‌متر و عرض نود و پنج سانتی‌متر ارتفاع آنهاست.

ارتفاع این بلوک‌ها که بیش از هر چیزی به سنگ‌های قبر شباهت دارند از ۲۰ سانتی متر تا ۷/۴ متر متغیر هستند. بنابراین این تغییر ارتفاع، باعث می‌شود که زمين شيب‌دار سايت، به صورت سطحی مواج از سطوح بتونی به نظر برسد. سادگی سیستم موجود و اغراق بصری میدان هر بیننده‌ای را برای لحظاتی محصور نسق اتمسفر می‌کند. حجم انبوه از بلوک‌هایی سرد و بسامان که انسان را در خود فرو می‌بلعد. قبل از مقارن شدن با فضا، این بعد پنهان فضاست که بر محیط تاثیر می‌گذارد؛ سطحی ناهموار و مستور که شاهد را با زمینه‌ای مواج مواجه می‌کند.

بلیط هواپیما به میدان الکساندر

خرید بلیط هواپیما به میدان الکساندر
بلیط هواپیما به میدان الکساندر

در مرکز شهر برلین، یک میدان معروف به نام میدان الکساندر قرار دارد که یادگاری از دوران معماری‌های جاه‌طلبانه جمهوری دموکراتیک آلمان در دهه بیست و سی میلادی به حساب می‌آید. برج تلویزیونی برلین با ارتفاع ۳۶۵ متری نیز، در همین میدان قرار دارد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به برلین آلمان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
eneshat.com
jadehayesabz.ir
setare.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به آلمان ، برای دیدن کلیک کنید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید