رودخانه‌ها و دریاچه‌های بی‌نظیر بلاروس

طبیعت بی‌نظیر و بکر بلاروس با رودخانه‌ها و دریاچه‌هایش درهم آمیخته و این زیبایی و جاذبه‌های طبیعی سالانه گردشگران و مهمانان زیادی را جذب خود می‌کند. تمام دریاچه‌ها و رودخانه‌ها دارای منشأ و منبع یخ هستند و به دلیل ذوب شدن یخچال بزرگ طی هزار سال پیش تشکیل شده‌اند. امروزه در قلمرو بلاروس بیش از 20 هزار رودخانه وجود دارد. که در کنار هم، کمی بیش از 90000 کیلومتر را تشکیل می‌دهند.

0
48
خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

بازدید از رودخانه‌ها و دریاچه‌های بی‌نظیر بلاروس

طبیعت بی‌نظیر و بکر بلاروس با رودخانه‌ها و دریاچه‌هایش درهم آمیخته و این زیبایی و جاذبه‌های طبیعی سالانه گردشگران و مهمانان زیادی را جذب خود می‌کند. تمام دریاچه‌ها و رودخانه‌ها دارای منشأ و منبع یخ هستند و به دلیل ذوب شدن یخچال بزرگ طی هزار سال پیش تشکیل شده‌اند. امروزه در قلمرو بلاروس بیش از 20 هزار رودخانه وجود دارد. که در کنار هم، کمی بیش از 90000 کیلومتر را تشکیل می‌دهند. اغلب شما می‌توانید رودخانه‌های کوچکی را با طول بیش از 100 کیلومتر پیدا کنید. با این وجود، 9 رودخانه بزرگ در این کشور به نام‌های Berezina، Dnepr، Sozh، Pripyat، Neman، Dvina، Bug، Goryn و رودخانه Vilia وجود دارد.

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

اکثر دریاچه‌ها در شمال و شمال غربی بلاروس قرار دارند که منطقه Lakeland بلاروس نامیده می‌شود. بزرگ‌ترین دریاچه‌ها عبارت‌اند ازNaroch, Chervonoe, Osveyskoye, Drisvyaty, Lukomskoje, Drivyaty و دیگر دریاچه‌ها.

بازدید از دریاچه Naroch و رودخانه Narochanka

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

دریاچه Naroch مکانی ایده آل برای گردش و تفریح بخصوص برای علاقه‌مندان به ماهیگیری است چرا که حدود سیصد گونه ماهی در آب‌های آن وجود دارد. کمپ‌های کودکانه بسیاری در آن برگزار می‌شود که در بین آن‌ها “Zubrenok” با مراکز بهداشتی و مراکز تفریحی معروف است که از زمان شوروی ساخته شده است. به شما گردشگران عزیز قول می‌دهیم که از زیبایی این مکان‌ها شگفت زده خواهید شد. یکی از زیباترین رودخانه‌های کشور نیز ازاین دریاچه جریان می‌یابد. این رودخانه Narochanka نامیده می‌شود. آب این رودخانه، مثل دریاچه، بسیار تمیز و روشن است و یک انتخاب جالب برای قایقرانی تابستانی است پس با خرید بلیط هواپیما بلاروس قایقرانی در این رودخانه و دریاچه بی‌نظیر را از دست ندهید.

بازدید از دریاچه Braslav

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

دومین مکان شناخته شده برای شناگران و علاقه‌مندان به ماهیگیری عبارت‌اند از رودخانه‌های Braslav. در اینجا عمیق‌ترین دریاچه‌های بلاروس وجود دارد: Voloso جنوبی (عمق 40.4 متر)، Voloso شمالی (29.2 متر)، Uklya (25 متر) و Strusto (23 متر) دریاچه. بزرگ‌ترین دریاچه‌های منطقه، Drivyaty و Snudy نیز در اینجا قرار دارد. آب‌وهوا ملایم و مرطوب، تمیز و شفاف است و انتخاب مناسب برای تعطیلات و گردشگری اکولوژیکی است. شما گردشگران عزیز با خرید بلیط هواپیما بلاروس و سفر به این منطقه هم می‌توانید در یک چادر ساحلی اقامت کنید و یا خانه‌ای را در یک مکان زیبا برای اجتناب از شلوغی شهر کرایه کنید.

بازدید از دریاچه Svityaz

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

یکی از زیباترین دریاچه‌های جنگلی در کشور این دریاچه “عاشقانه” است که شهرت فراوانی دارد و این به خاطر افسانه‌های متعددی است که تا به امروز گفته شده است. به گفته آن‌ها، در روی آب یک شهر با همان نام قرار گرفته بود، و دریاچه برای جلوگیری از نابودی و ته‌نشینی خود تصمیم به قیام کرد، ساکنان تصمیم گرفتند که به جای اسارت این شهر آن را نابود کنند و از این رو شهر زیر آب فرو رفت.

بازدید از رودخانه‌ها و دریاچه‌های منطقه مینسک

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

در پایتخت بلاروس در شهر مینسک، شما گردشگران عزیز می‌توانید از آبشارهای این شهر دیدن کنید و در آنجا استراحت کنید. دریاچه  Komsomol، Drozdy، رودخانه Svislochو مخازن Chizhovskoe  و Tsnyanskoe همگی مقصدهای مورد علاقه ساکنان مینسک و گردشگران خارجی است. در خارج از پایتخت، می‌توانید در مخازن  Vileika، Petrovichskoe  و از رودخانه‌های Ptich و Volma دیدن کنید، Isloch نیز در میان طرفداران قایقرانی بسیار محبوب است.

بازدید از Blue Krynica

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

یکی دیگر از جاذبه‌های بلاروس، چشمه Blue Krynica است که در نزدیکی شهر Slavgorod در منطقهٔ Mogilev واقع شده است. آب کاملاً تمیز و از عمق 200 متری به سطح می‌رسد و در نتیجه ایجاد باعث ایجاد شرایط ایده آل برای ساخت مراکز بهداشتی در اطراف چشمه است. Blue Krynica بزرگ‌ترین چشمه در قلمرو شرق اروپا است. آب خالص در عمق 200 متر با جریان 60 لیتر در ثانیه است و دریاچه زیبا روشن رنگ فیروزه‌ای است. در ماه آگوست، تعطیلات مذهبی Makavie در نزدیکی چشمه برگزار می‌شود. به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما بلاروس از این چشمه بی‌نظیر و سرسبز دیدن کنید.

برای خرید بلیط هواپیما بلاروس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع: visit-belarus.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید