بلیط هواپیما به بلغارستان

0
404
خرید آنلاین بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 23Rating: 4.5بلیط هواپیما به بلغارستانبلیط هواپیما به بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن شهر سوفیا است. بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان میتوان برای بلغارستان درنظر گرفت.

بلیط هواپیما به بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن شهر سوفیا است. بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان میتوان برای بلغارستان درنظر گرفت.

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای بلغارستان
بلیط هواپیما برای بلغارستان

بلیط هواپیما به بلغارستان، کشور رویاها

بلیط هواپیما خریده، چمدان‌هایتان را بسته و با ما سفری به بلغارستان داشته باشید. بلغارستان کشوری به وسعت 110.994 کیلومتر مربع در منطقه بالکان واقع در جنوب شرقی اروپا و ساحل غربی دریای‌سیاه به پایتختی شهر صوفیه می‌باشد که مرز مشترکی با کشور رومانی، صربستان، ترکیه، مقدونیه و یونان دارد. حدود یک سوم کشور پوشیده از جنگل است. جمعیت این کشور بالغ بر 7.364.570 (2011 میلادی) نفر است.

واحد پول بلغارستان لِو با واحد جزء استونیکی است. زبان رسمی این کشور بلغاری است، البته عموم مردم بویژه جوانان با زبان انگلیسی آشنایی داشته و گردشگران از این بابت مشکلی نخواهند داشت. حدود 85% از مردم کشور بلغاری تبار و مابقی بیشتر ترک و رومانیایی تبار هستند.

کشور صادر کننده اسانس گل رز

خرید بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان

اگر از دوستداران عطر و گل هستید بهتر است همین الان بلیط خریده و به بلغارستان سفر کنید زیرا مهم‌ترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است. 70-85% از روغن رز مورد استفاده در عطرها از دره گل رز بلغارستان تهیه می‌شود. از دیگر صادرات بلغارستان میتوان به پوشاک، کفش، آهن و فولاد، ماشین آلات و سوخت نیز اشاره کرد.

بلغارستان ترکیبی از فرهنگ و آداب و رسوم چندین کشور از جمله یونان، اسلاوی، عثمانی و فارسی است که در نتیجه دارای میراث غنی‌ای از رقص، موسیقی، لباس، وصنایع دستی است.

تابستان‌های گرم بلغارستان زمان مناسبی برای افراد علاقه‌مند به دریا و ساحل و زمستان‌های طولانی آن فرصت خوبی را برای علاقه مندان به ورزش‌های زمستانی مثل اسکی فراهم می‌کند. پس بلیط هواپیما‌ی خود را برای سفری تفریحی آماده کنید.

زمان اوج سفر به بلغارستان ماه‌های ژوئن – آگوست و فوریه – دسامبر است.

اگر بلیط هواپیما خریده‌اید باید بدانید که بلغارستان دارای 5 فرودگاه اصلی است: فرودگاه صوفیه – وارنا – پلودیو – بورگاس – گورنااوریاهوویتسا

بلیط هواپیما به صوفیه

چمدان خود را بسته، بلیط هواپیما را برداشته و سفرتان را به صوفیه آغاز کنید. صوفیه، بزرگترین شهر بلغارستان و پایتخت این کشور نیز هست. صوفیه 2500 سال پیش تاسیس شد و  بخاطر موقعیت استراتژیکی که در منطقه بالکان داشت سالیان سال به عنوان پایتخت جدید امپراطوری روم انتخاب می‌شد. در قسمت مرکزی اداری شهر، خیابان‌ها با روکش خاص زرد رنگ سنگ فرش شده‌اند که در ابتدای قرن بیستم هدیه‌ای برای عروسی شاهزاده بلغار، شاهزاده فردیناند، با خانواده سلطنتی اتریش – مجارستانی بود.

چشمه‌های آب معدنی در بلغارستان

خرید بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان

بلیط هواپیما را به شهر چشمه‌های آب معدنی بخرید. صوفیه 7 چشمه ی مجزای آب معدنی دارد که یکی از آنها در مرکز شهر و در دسترس عموم قرار دارد.

حمام آب معدنی عمومی، یک ساختمان قدیمی جذاب است که در حال حاضر فرایند تعمیر و نوسازی را می‌گذراند.

بلیط هواپیما به صوفیه و بازدید از موزه ها

اگر از دوستداران تاریخ هستید پس صوفیه شهر شماست بلیط هواپیما را با خیال راحت بخرید. برخی از موزه‌های صوفیه عبارتند از: موزه تاریخ صوفیه- موزه ملی تاریخ نظامی – موزه مطالعات قوم شناسی و فولکلور – موزه ملی تاریخ – موزه ملی تاریخ طبیعی – موزه هنرهای اجتماعی – موزه/خانه ایوان وازوف(Ivan Vazov) – موزه ادبیات ملی

بلیط هواپیما به صوفیه و بازدید از موزه تاریخ صوفیه

خرید بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان

موزه تازه تاسیس شده در ساختمان حمام قدیمی شهر که دارای 8 اتاق بوده و تاریخ شهر را از زمان رومی‌ها تا اواسط قرن بیستم در معرض نمایش قرار داده است.

بلیط هواپیما به صوفیه و بازدید از موزه ملی تاریخ

خرید بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان

یکی از بزرگترین موزه‌های تاریخ در منطقه بالکان است که هدف آن نمایش تاریخ بلغارستان از ابتدا تا زمان حال حاضر است.

بلیط هواپیما به صوفیه و بازدید از موزه تاریخ طبیعی

خرید بلیط هواپیمای ارزان به بلغارستان
بلیط هواپیمای ارزان به بلغارستان

دارای طبقه بوده که از انواع سنگ و مواد معدنی تا انواع حشرات و حیوانات را در بر دارد

بلیط هواپیما را بخرید نه فقط به خاطر چشمه‌های آب معدنی که به خاطر فستیوال‌های گوناگونی که در صوفیه برگزار می‌شود. در صوفیه فستیوال های متفاوتی اجرا می‌شود ازجمله: بروکن بالکانز (فستیوال سالانه ضرب و دهل) – فستیوال فیلم صوفیه (در ماه مارس) – فستیوال بین المللی فولکلور (فستیوال گروه‌های رقص محلی و بین المللی درماه جولای) – هفته معماری صوفیه (فستیوال بین المللی برای معماری که در آخرین هفته نوامبر و اوایل دسامبر برگزار می‌شود).

از دیگر جاذبه‌های صوفیه می‌توان اوپرا و باله ملی – تور دوچرخه سواری صوفیه – بازی 3key rooms و بالکان بایت را نام برد.

بازی 3key rooms

خرید بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان

همانند بازی های گریز کامپیوتری است با این تفاوت که بجای یک شخصیت کامپیوتری این خود شمایید که باید سرنخ ها را پیدا ،معماها و پازل ها را حل کرده و راه خود را به بیرون پیدا کنید.قطعا این بازی ارزش خرید بلیط هواپیما و بازدید از نزدیک را دارد.

بالکان بایتز

خرید بلیط هواپیما به بلغارستان
بلیط هواپیما به بلغارستان

بلیط هواپیما به بلغارستان خریده و درباره انواع غذاهای بلغاری و طعم آنها یاد بگیرید.سفری خوشمزه که نباید از دست داد.

بلیط هواپیما به وارنا، شهر ماسه های طلایی

خرید بلیط هواپیمای ارزان به وارنا بلغارستان
بلیط هواپیمای ارزان به وارنا بلغارستان

اگر از دوستداران ساحل و دریا هستید وارنا شهر شماست با خیال راحت بلیط هواپیما بخرید. وارنا، سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیه و پلودیو، بر کرانه‌ی دریای سیاه و در 470 کیلومتری شمال شرقی شهر صوفیه قرار دارد. از جاذبه‌های این شهر میتوان به ساحل ماسه‌های طلایی آن اشاره کرد که تفریحات ساحلی همانند زمین های تنیس و والیبال جهت استفاده گردشگران وجود دارد.

بلیط هواپیما به پلوودیوو،‌ یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های اروپا

خرید بلیط هواپیمای ارزان به وارنا بلغارستان
بلیط هواپیمای ارزان به وارنا بلغارستان

پلودیوو، تلفیقی از زندگی مدرن میان بناهای هزارساله متعلق به 6000 سال قبل از میلاد مسیح. پلودیوو بیشتر به خاطر میزبانی نمایشگاه‌های بین‌المللی(2بار در سال) و بناها و سایت‌های قدیمی و قرون وسطایی‌اش شناخته شده است. پلودیوو قدیمی جمع‌و‌جور و به لطف بسته بودن جاده اصلی به روی ماشین‌ها، پیاده رو است. پلودیوو مجموعه‌ای عالی از بناهای احیا شده قدیمی مستعمل به عنوان موزه ها، رستوران ها، و هتل هاست و قطعا پرواز و خرید بلیط هواپیما جهت دیدن این مجموعه از نزدیک خالی از لطف نیست.

آمفی تئاتر رومی

بلیط هواپیمای ارزان به بلغارستان
بلیط هواپیمای ارزان به بلغارستان

آمفی تئاتر رومی که در سال های 1970 حین یک پروژه ساخت و ساز کشف شد بخشی از منطقه پیاده رو است که معمولا محل عرضه هنر و دیگر اقلام است.

کلیسای سنت ماریا

خرید بلیط هواپیمای ارزان به بلغارستان
بلیط هواپیمای ارزان به بلغارستان

کلیسای سنت ماریا با برج چوبی منحصر به فردی و تزیینات داخلی زیبایی که دارد یکی دیگر از جاذبه های پلودیوو به شمار می‌رود. در بخش باستانی دورتادور مرکزشهر دیوار کشیده شده که دروازه ورودی زیبا و مشهوری دارد. در بافت مدرن، در مرکز شهر درست قبل از رسیدن به بافت قدیمی استادیوم رومی وجود دارد که قدمت آن به اواخر قرن یک و اوایل قرن 2 می‌رسد که ظرفیت 30000 نفر را دارد.

بلغارستان کشوری است که ارزش حداقل یک‌بار سفر و خرید بلیط هواپیما و دیدن را دارد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به بلغارستان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
Lonelyplanet.com
visit.guide-bulgaria.com
bulgariatravel.org

تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 96
آخرین بروزرسانی: 01 آبان 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید