بلیط هواپیما بلیز و دیدار از گودال آبی بزرگ

شاید تا به حال نام گودال آبی بزرگ به گوشتان خورده باشد. گودالی آبی که بسیاری از علاقه‌مندان و غواصان را با خرید بلیط هواپیما بلیز به سمت خود کشانده است. این گودال عظیم که در زیر دریا قرار دارد، توسط ژاک کوستا به شهرت فراوانی رسید. این گودال عظیم در نزدیکی سواحل بلیز قرار دارد و یکی از جاذبه‌های برتر منطقه به شمار می‌رود.

0
169
خرید بلیط هواپیما به بلیز
بلیط هواپیما به بلیز
بلیط هواپیما بلیز و دیدار از گودال آبی بزرگReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 14Rating: 4.0بلیط هواپیما بلیز و دیدار از گودال آبی بزرگ - خرید بلیط هواپیما از سفرستانشاید تا به حال نام گودال آبی بزرگ به گوشتان خورده باشد. گودالی آبی که بسیاری از علاقه‌مندان و غواصان را با خرید بلیط هواپیما بلیز به سمت خود کشانده است. این گودال عظیم که در زیر دریا قرار دارد، توسط ژاک کوستا به شهرت فراوانی رسید. این گودال عظیم در نزدیکی سواحل بلیز قرار دارد و یکی از جاذبه‌های

همه چیز در مورد گودال آبی بزرگ

شاید تا به حال نام گودال آبی بزرگ به گوشتان خورده باشد. گودالی آبی که بسیاری از علاقه‌مندان و غواصان را با خرید بلیط هواپیما بلیز به سمت خود کشانده است. این گودال عظیم که در زیر دریا قرار دارد، توسط ژاک کوستا به شهرت فراوانی رسید. این گودال عظیم در نزدیکی سواحل بلیز قرار دارد و یکی از جاذبه‌های برتر منطقه به شمار می‌رود. شما اگر قصد بازدید از این گودال زیبا را دارید کافی است با خرید بلیط هواپیما بلیز سفری به سواحل بلیز داشته باشید  و در ادامه با ما همراه باشید تا با این جاذبه کمی بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه پیدایش گودال

آشنایی با تاریخچه پیدایش گودال آبی
تاریخچه پیدایش گودال آبی

نحوه پیدایش این گودال برای بسیاری از گردشگران و غواصان سؤالی بزرگ است.باید گفت طبق گفته‌های محققان این گودال آبی بزرگ تقریباً در اواخر دوران یخبندان زمانی که سطح آب بسیار پایین‌تر بود به عنوان یک غار سنگ آهکی تشکیل شده است. هرچند بعدها به دلیل بالا آمدن سطح آب، غرق شده و در نتیجه شکل دایره‌ای امروزی را به خود گرفت. در اثر بالا آمدن سطح آب اقیانوس‌ها غار به طور کامل به زیر آب فرو رفت در نتیجه سقف غار به مرور و بر اثر فشار آب از بین رفته و تنها بخش داخلی آن باقی‌مانده که البته آن نیز زیر دریا قرار دارد. مجموعه‌ای از تجزیه و تحلیل‌ها معتقدند که دوران تشکیل این گودال به  153000،66000،60000 و 15000 سال قبل باز می‌گردد. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما بلیز از این گودال زیبا و تاریخی دیدن کنید.

نام‌گذاری گودال

آشنایی با تاریخچه پیدایش گودال آبی
تاریخچه پیدایش گودال آبی

نام گودال آبی بزرگ برگرفته از کتاب “ده سال زیر دریا”، نوشته غواص بریتانیایی ند میدلتون است که این کتاب را درباره‌ی زندگی شغلی خود به عنوان  یک غواص حرفه‌ای در سال 1988 نوشته است. گرچه این گودال توسط اسپانیایی‌ها بر روی نقشه ترسیم شد اما هیچ‌کس مطمئن نیست آن‌ها چه نامی را برای این منطقه به کار می‌برند. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما بلیز از این گودال آبی مشهور دیدن کنید.

موقعیت گودال

خرید بلیط هواپیما بلیز
بلیط هواپیما بلیز

اگر قصد خرید بلیط هواپیما بلیز و دیدن از این گودال را دارید باید بگوییم که در نزدیکی مرکز فانوس دریایی ریف(Reef) جزیره مرجانی کوچکی در 100 کیلومتری شهر بلیز قرار دارد که می‌توانید از آن دیدن کنید.

ژاک کوستا

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در سال 1971 مستندساز و زیست‌شناس دریایی، ژاک کوستای افسانه‌ای از این گودال آبی بزرگ دیدن کرد. وی رازها و عجایب این گودال را برای میلیون‌ها بیننده برنامه تلویزیونی خود با نام “دنیای زیر آب با ژاک کوستا” به نمایش گذاشت و این گودال را به شهرتی جهانی رساند. وی این گودال را یکی از بهترین مناطق غواصی نام برد و با این کار خود بسیاری از گردشگران و غواصان را با خرید بلیط هواپیما بلیز به سمت این گودال کشاند.

شهرت جهانی گودال

آشنایی با گودال آبی بلیز
گودال آبی بلیز

در سال 2012، کانال دیسکاوری (Discovery Channel) این گودال زیبا و بزرگ را به عنوان شگفت‌انگیزترین مکان شماره یک دنیا معرفی کرده است. علاوه بر این، گودال آب به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز شناخته می‌شود این گودال بخشی از جزیره مرجانی است که دومین جزیره مرجانی بزرگ دنیا پس از جزیره مرجانی استرالیا شناخته می‌شود. وقت را تلف نکرده و با خرید بلیط هواپیما بلیز از این جاذبه حیرت‌آور دیدن کرده و تجربه بی‌نظیری برای خود رقم بزنید.

غواصان حرفه‌ای

آشنایی با گودال آبی بلیز
گودال آبی بلیز

این گودال 318 متر (1,043 فوت) عرض و 124 متر (407 فوت) عمق دارد. از آنجایی که عمق این گودال و عرض آن بسیار بالا است، چالش‌های فراوانی برای غواصان دارد در نتیجه فقط غواصان حرفه‌ای مجاز به کشف دنیای زیر آب این گودال آبی بزرگ هستند. از شما نیز خواهشمندیم اگر تجربه غواصی حرفه‌ای ندارید به‌هیچ‌وجه در این گودال غواصی نکرده و به دیدن آن از هلیکوپتر و یا قایق بسنده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما بلیز و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
marineinsight.com ، belize.com
chabilmarvillas.com ، cahalpech.com
en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید