بلیط هواپیما به بنگلادش

2
800
خرید آنلاین بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 14Rating: 4.5بلیط هواپیما به بنگلادشبلیط هواپیما به بنگلادش کشوری در آسیا است که از پرجمعیت‌ترین و فقیرترین کشورهای جهان به شمار می‌آید. این کشور از همه طرف با هند هم‌مرز است به جز بخشی کوچک در جنوب شرق که از طریق خلیج بنگال با میانمار در ارتباط است.

بلیط هواپیما به بنگلادش

جمهوری خلق بنگلادش کشوری در آسیا است که از پرجمعیت‌ترین و فقیرترین کشورهای جهان به شمار می‌آید. این کشور از همه طرف با هند هم‌مرز است به جز بخشی کوچک در جنوب شرق که از طریق خلیج بنگال با میانمار در ارتباط است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای بنگلادش
بلیط هواپیما برای بنگلادش

بلیط هواپیما به بنگلادش کشور اسرارآمیز آسیا

جواهر سرسبز آسیای جنوبی کشوری با بافتی از جنس رودخانه‌ و فرهنگی غنی انتخابی زیبا برای مقصدهای بلیط هواپیمایی گردشگران است و با مردمانی ساده ،بی ریا ،متواضع ،خوش‌مشرب که با آغوشی باز مشتاق خوش‌آمدگویی به آن‌ها هستند و با روش‌های سنتی مرسوم در بنگلادش مهمان‌نوازی خود را به مسافران نشان می‌دهند و برای همین است با قدم زدن در گوشه کنار این کشور حس آدم مشهور به شما دست خواهد داد.

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

سرزمین شگفت‌انگیز و اسرارآمیز بنگلادش در هم‌جواری کشور هند ،نهمین کشور پرجمعیت جهان است و پایتختش “Dhaka” قلب تجارت ،اقتصاد و فرهنگ این کشور است.

بلیط هواپیما به بنگلادش و بازدید جاذبه‌های این کشور

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

جاذبه‌های گردشگری بنگلادش شامل مقبره‌ها و بناهای تاریخی ،سواحل ، جنگل‌‌ها ،حیات وحش و قبیله‌های متنوع آن است و در قسمت‌‌های شمالی با بناهای باستانی مانند معبد “Puthia” و بزرگترین بنای باستانی وبسیار قدیمی “Mahasthangarh” در قدیمی‌ترین شهر بنگلادش، مشهور است. لیستی که برای گردشگران می‌توان آماده کرد شامل صومعه “Paharpur”، معبد سفالی “Kantaji” و سواحل بازار “Cox’s” ،خانه قایقی یا “Jahaz bari” پایتخت،حیات وحش “Sundarban”، مسجد “Shat Gambuji” و صدها بنای دیگر باشد که تنها با تهیه یک بلیط هواپیمایی می‌شود سفری به قلب کشور شگفتی‌ها کرد و دورتا دور آن را با ریکشاوهای رنگین گشت.

بلیط هواپیما به بنگلادش و بازدید از Cox’s Bazar

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

محبوب‌ترین مکان در دل بومیان بنگلادش که مدعی عنوان طولانی‌ترین ساحل شنی جهان است و مکانی دور از شلوغی‌ها و استرس‌هاست. مطمئن باشید که تسهیلات تفریحی گردشگری خیلی بهتری نسبت به بیشتر نقاط خارج از پایتخت را در اختیار خواهید داشت اما انتظار نداشته باشید با جایی مثل تایلند روبرو شوید. افسانه‌‌هایی در مورد این ساحل وجود دارد که می‌گوید آلودگی شهرهای بنگلادش را فرو می‌کشد و با نسیمی تازه از خلیج بنگال جایگزین می‌کند.

برای این‌که فرصت دیدن این را داشته باشید که بنگلادش از نزدیک چطور به نظر می‌رسد به فکر خرید بلیط هواپیمایی بنگلادش باشید و در اولین فرصت به این کشور سفر کنید تا شنیده‌های خود را لمس کنید.

بلیط هواپیما به بنگلادش و بازدید از Dhaka

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

پایتخت پر انرژی و پرهرج‌و‌مرج بنگلادش به هیچ وجه شهری آرام نیست بلکه به شدت شلوغ و پرسروصداست و برای ساعات اول ورود گردشگر می‌تواند طاقت‌فرسا باشد اما خیلی زود جذابیت‌های شهر رو می‌شود و وقتی در پشت یکی از هزاران ریکشاوهای رنگارنگ بنشیند و به تماشای جریان زندگی از قایق‌‌های رودخانه “Buriganga” تا پارک‌های سرسبز و محوطه‌های دانشگاه همان طاقت‌فرسایی به یک لذت تبدیل می‌شود. در “Dhaka” کاخ مغولی”Lalbagh” و بریتانیای صحبت از تاریخ شهر ،مساجد و معبدهای هندو بعد معنوی آن، هنرها ، منظره رستوران‌ها ، جاده‌ها و راه‌آهن‌ها نوید از آینده درخشان این شهر می‌دهد.  فراموش نکنید که در طول سفرتان به این شهر غذاهای لذیذ محله‌های قدیمی را بچشید.

بلیط هواپیما به بنگلادش و بازدید از Shat Gambuj Mosque

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

برای مقصد بعدی خود از پایتخت سوار اتوبوس یا ریکشاو شوید و سفری چند ساعته را به سمت شهر “Bagerhat” شروع کنید تا یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین مسجد تاریخی و باستانی بنگلادش را از نزدیک ببینید. مکانی مقدس که به طور زیبایی با شاخ و برگ و گل‌های سفالی تزیین شده است . زیبایی باستانی این مسجد و موزه‌ باستانی کنار آن عنوان میراث جهانی یونسکو را به این مکان بخشیده و در سال‌های اخیر هم مراکز تفریحی و گردش دسته جمعی در نزدیکی این بنا ساخته شده که راحتی و لذت گردش‌گران را در نظر گرفته تا آن‌ها را به گذراندن وقت در این مجموعه ترغیب کند. ناگفته نماند که زیارت‌گاه “Khan Jahan Ali” هم در نزدیکی این مسجد واقع شده است.

بلیط هواپیما به بنگلادش و بازدید از Sundarban

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

بهترین مقصد بعدی سفر به دنیای وحش بنگلادش و سپری کردن ساعاتی در محل تلاقی مسیرآبی “Brahmaputra” و رود باهیبت “Ganges”  است که جایی در کنار خلیج بنگال بوده و همان‌طور که انتظار می‌رود حیات وحشی تماشایی را در خود جای داده است. جایی که شما گردش‌گران می‌توانید مشغول تماشای خرامیدن ببرهای بنگالی و بالا پایین پریدن میمون‌های رزوس بر روی حفاظ‌ها باشید. بزرگ‌ترین جنگل مردابی جهان به داشتن حدود 400 ببر رویال بنگال معروف و بهترین مکان برای عکس گرفتن با حیات‌وحش ،زنبورداران،ماهی‌گیران است .سالانه هزاران گردش‌گر خارجی برای تماشای این جنگل منحصربه‌فرد بلیط هواپیمای بنگلادش را تهیه می‌کنند تا با شروع سفری راحت تمام انرژی خود را صرف بازدید از جاهایی مثل این جنگل کنند.

بلیط هواپیما به بنگلادش و بازدید از Paharpur

خرید بلیط هواپیما به بنگلادش
بلیط هواپیما به بنگلادش

معبد بودایی که در عمق زمین منطقه “Naogaon”پیدا شده و نام آن معبد “Somapura Mahavihara” است و یکی از مهم‌ترین بناهای باستانی کشور بنگلادش محسوب می‌شود. چهارگوشی از جنس آجرهای قرمز که با تالارهایی که قبلا به عنوان اتاق عبادت و مراقبه به کار می‌رفته به دو بخش تقسیم شده است. فراموش نکنید که ساختمان سنگی مربوط به قرن هشتم جز برنامه‌های سفری شما باشد.

برنامه تعطیلات خود را از همین الان بچینید ،گشتن بلیط هواپیمای مناسب و مقرون به صرفه خیلی سخت نیست،سفرستان با چند کلیک ساده شما را مهمان تجربه‌های جدیدی در زندگی خواهد کرد. فراموش نکنید که در سفر به این کشور آسیایی برای تماشای غروب خورشید به ساحل نخلستانی “Kuakata”،برای تفریح‌های آبی و چشیدن طعم غذاهای لذیذ دریایی به “Saint Martin”، بازدید از آب‌های سبز و آبی معروف ،مجسمه طلایی بودا ،پل معلق و کاخ پادشاهی  به “Rangamati” و برای خرید از بازارهای شناور به “Barisal” سربزنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به بنگلادش به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
thecrazytourist.com
onestep4ward.com
visitbangladesh.gov.bd
quora.com
lonelyplanet.com
theguardian.com

تاریخ انتشار: 20 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 22 مهر 96

2 دیدگاه ها

 1. تو جنوب شرق آسیا مگه کشوری مثل بنگلادش هم جاذبه های توریستی و دیدنی داره؟
  اصلا فرودگاه داره که بشه بلیط هواپیما براش جستجو کرد و خرید ؟

  • بله جاذبه های توریستی زیادی داره مانند مکان های دیدنی شهر داکا ، مساجد قدیمی ، باغ وحش ، آبشارهای دیدنی و … که در آینده در موردش حتما مطلب بلندتری تو همین پست قرار داده میشه و این پست کامل تر خواهد شد.
   فرودگاه هم داره و پرواز خارجی مستقیم هم به این کشور از تهران وجود داره از جمله پرواز خارجی تهران داکا ، پرواز خارجی تهران چیتاگونگ که از فرودگاه امام خمینی انجام میشه.
   شما میتونید بلیط هواپیمای خودتون رو تو سایت سفرستان جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید