آیا می‌دانید بهترین فصل‌ها برای مسافرت کدامند؟

بحث بهترین فصل برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت همیشه در محافل دوستانه و خانوادگی بسیار داغ دنبال می‌شود. هر کس بر اساس سلیقه و شخصیت خود و همچنین ویژگی‌های مقصد سفر مورد علاقه‌اش، فصل و ماهی از سال را بهترین گزینه می‌داند. البته مشخصا انتخاب زمان مسافرت به عوامل بسیاری بستگی دارد. عواملی همچون زمان کار و مدرسه، هدف مسافرت، فعالیت‌های مد نظر، تاریخ بلیط هواپیما و غیره که هر یک می‌توانند زمان مسافرت ما را دچار تغییر کنند.

0
105
آشنایی بهترین فصل مسافرت
بهترین فصل مسافرت
آیا می‌دانید بهترین فصل‌ها برای مسافرت کدامند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 9Rating: 3.5آیا می‌دانید بهترین فصل‌ها برای مسافرت کدامند؟ - خرید بلیط هواپیما از سفرستانبحث بهترین فصل برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت همیشه در محافل دوستانه و خانوادگی بسیار داغ دنبال می‌شود. هر کس بر اساس سلیقه و شخصیت خود و همچنین ویژگی‌های مقصد سفر مورد علاقه‌اش، فصل و ماهی از سال را بهترین گزینه می‌داند. البته مشخصا انتخاب زمان مسافرت به عوامل بسیاری بستگی دارد.

بهترین فصل‌ها برای مسافرت

بحث بهترین فصل برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت همیشه در محافل دوستانه و خانوادگی بسیار داغ دنبال می‌شود. هر کس بر اساس سلیقه و شخصیت خود و همچنین ویژگی‌های مقصد سفر مورد علاقه‌اش، فصل و ماهی از سال را بهترین گزینه می‌داند. البته مشخصا انتخاب زمان مسافرت به عوامل بسیاری بستگی دارد. عواملی همچون زمان کار و مدرسه، هدف مسافرت، فعالیت‌های مد نظر، تاریخ بلیط هواپیما و غیره که هر یک می‌توانند زمان مسافرت ما را دچار تغییر کنند. با این حال برای انتخاب بهترین زمان برای سفر، ما در این مقاله به بررسی و مقایسه مسافرت بین شش ماهه اول و دوم سال می‌پردازیم. از این رو مزایا و معایب هر یک را به‌طورکلی بررسی می‌کنیم و قضاوت در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت را به عهده شما می‌گذاریم.

سفرهای بهاری و تابستانی

آشنایی بهترین فصل مسافرت
بهترین فصل مسافرت

خرید بلیط هواپیما و سفر در شش ماه نخست سال پیشنهادیست که به راحتی نمی‌توان آن را رد کرد. شاید بزرگترین حسن سفر در تابستان را بتوان تعطیل شدن مدارس و همچنین طولانی بودن روزها عنوان کرد. با این حال سفر در این ایام نیز معایب خاص خود را دارد. لذا در ادامه به بررسی جذابیت‌ها و مشکلات موجود در سفر شش ماهه نخست سال می‌پردازیم.

هوای مطبوع و بار سبک

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اگر برای خرید بلیط هواپیما به شهرها و کشورهای چهارفصلی که در نیم‌کره شمالی کره زمین قرار دارند برنامه می‌چینید، روی فصل بهار و مخصوصا فصل تابستان حساب ویژه‌ای باز کنید. چراکه در این فصول اکثرا هوای چنین شهرها و کشورهایی فوق‌العاده مطبوع و بسیار دلنشین می‌شود. برای چنین هوای خوبی هم هیچ نیازی نیست که چمدانی پر از لباس همراه با خود حمل کنید. ضمنا، از انجام تفریحات متعدد و عکس گرفتن در زیر نور خورشید هم می‌توانید لذت ببرید.

کاهش تاخیر پروازها

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

برای آن دسته از مسافرانی که دوست دارند هنگام خرید بلیط هواپیما سر موقع پرواز کنند، فصل تابستان بهترین گزینه است. در این فصل معمولا برنامه اکثر فرودگاه‌های جهان کاملا دقیق پیش می‌رود و هواپیماها با کمترین تاخیر به پرواز در می‌آیند. بدون تردید این موضوع می‌تواند در صرفه‌جویی وقت برای لذت بردن از تفریحات و سرگرمی‌های سفر کمک شایانی به شما کند و مانع سر رفتن حوصله‌تان شود.

شلوغی مقاصد سفر

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

به جرأت می‌توان شلوغی و ازدحام جمعیت در مقاصد سفر تابستانی را بزرگترین عیب مسافرت در این فصل دانست. به هر حال باید این را بدانید که جاهایی که شما دوست دارید بقیه هم دوست دارند. علاوه بر سختی خرید بلیط هواپیما، در شش ماهه اول سال امکان رزرو هتل، خوردن غذا در رستوران‌ها و کسب آرامش در نقاط مختلف هم بسیار سخت می‌شود. پس باید در کنار مزایای بزرگ سفر در بهار و تابستان، این عیب بزرگ را هم مد نظر قرار داد.

گرمای نیم‌کره جنوبی

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

یکی دیگر از معایب سفر در فصول نخست سال افزایش دمای هوا در نیم‌کره جنوبی می‌باشد. بنابراین اگر قصد خرید بلیط هواپیما به شهر یا کشوری در این نیم‌کره داشتید باید نهایت دقت را در انتخاب زمان سفر به کار بگیرید و دائما به پیش‌بینی‌های هواشناسی دقت کنید. البته بین کشورهای هر دو نیم‌کره استثنائات فراوانی وجود دارد. اما در کل باید به گرم شدن یک‌باره هوا در فصل تابستان توجه ویژه‌ای داشت.

سفرهای پائیزی و زمستانی

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

برف و سرمای زمستان که از راه می‌رسد، خیلی‌ها بار و بندیل سفر را می‌بندند و با خرید بلیط هواپیما به سفر می‌روند. معمولا سفر در نیمه دوم سال مخصوص کسانی است که علاقه خاصی به ورزش‌های زمستانی مثل اسکی دارند. البته تعطیلات ژانویه و زیباتر شدن شهرها و برگزاری فستیوال‌های متعدد در این ایام هم انگیزه‌های دیگری هستند که معمولا اغلب مسافران به خاطر آنها در پائیز و زمستان سفر می‌کنند. با هم به مزایا و معایب سفر در این فصول می‌پردازیم.

کاهش تعداد مسافران و پایین آمدن تراکم

آشنایی بهترین فصل مسافرت
بهترین فصل مسافرت

بر خلاف بهار و تابستون، هر چه هوا سردتر می‌شود کم کم تعداد مسافران و خریداران بلیط هواپیما هم رو به کاهش می‌گذارد. این موضوع باعث می‌شود که اکثر اماکن دیدنی محیطی آرام داشته باشند و حتی هزینه بازدید از موزه‌ها و یا رزرو هتل‌ها بسیار کمتر از نیمه نخست سال شود. بنابراین دسترسی به نقاط پربازدید شهرها بسیار آسان‌تر و سریع‌تر انجام می‌پذیرد و این موضوع را می‌توان نقطه قوت سفرهای زمستانی دانست.

افزایش تأخیر پروازها

آشنایی بهترین فصل مسافرت
بهترین فصل مسافرت

موضوع آزاردهنده اکثر سفرهای هوایی در فصل زمستان تأخیر فراوان پروازهاست. خرابی وضعیت جاده‌ها، آلودگی هوا، ریزش برف و باران، افزایش قیمت سوخت و چندین عامل مختلف دیگر معمولا دست در دست هم می‌گذارند و برنامه بسیاری از فرودگاه‌های جهان را مختل می‌کنند. بنابراین هنگام خرید بلیط هواپیما برای انجام مسافرت در زمستان بهتر است حداقل یک روز یا نصف روز را برای تاخیر احتمالی پرواز در نظر بگیرید.

سختی سفر برای دانش‌آموزان و دانشجویان

آشنایی بهترین فصل مسافرت
بهترین فصل مسافرت

گشایش مدارس و دانشگاه‌ها در فصل پائیز امکان انتخاب زمان دقیق سفر را در این فصل و فصل زمستان از بین می‌برد. معمولا برنامه کاری یا درسی اعضای خانواده در این فصل کاملا با هم تداخل دارند و به راحتی نمی­توان زمان خاصی را برای خرید بلیط هواپیما و گذراندن یک مسافرت خانوادگی در نظر گرفت. از این رو در سفرهای زمستانی معمولا باید قید حضور یک یا چند نفر از اعضای خانواده و یا دوستان را بزنید.

آشنایی بهترین فصل مسافرت
بهترین فصل مسافرت

همانطور که می‌بینید خرید بلیط هواپیما در هر یک از شش ماهه‌های سال مزایا و معایب خاص خود را دارد. شما می‌توانید با بررسی سایر نکات مثبت و منفی در مورد مسافرت هر یک از فصول و سبک و سنگین کردن تمامی موارد بهترین انتخاب را داشته باشید. البته شک نکنید که سفر در هر فصلی جذاب است و برای مسافرت هیچ گزینه اشتباهی وجود ندارد. پس سفر کنید و لذت ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: innonthedrive.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید