سواحلی به پاکی آب‌های بهشت

0
774
بلیط هواپیما به ایتالیا و دیدن کالا تونارِلا، سیسیلی Cala Tonnarella, Sicily, Italy
سواحلی به پاکی آب‌های بهشتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 23Rating: 4.0سواحلی به پاکی آب‌های بهشتبلیط هواپیما به قبرس. بلیط هواپیما به یونان. بلیط هواپیما به کرواسی. بلیط هواپیما به ایتالیا. بلیط هواپیما به پرتغال. زیباترین آب های جهان

سواحلی به پاکی آب‌های بهشت

اقیانوس و سواحل آن شاید محبوب‌ترین محل تفریحی بسیاری از مردم در تعطیلات تابستانی باشد. آب اقیانوس می‌تواند به اندازه شیشه شفاف باشد، اما چه کسی می‌داند چه مواد و اشیایی می‌تواند در این موج‌های زیبا شناور باشد. احتمال زیادی وجود دارد که پساب‌ها و مواد شیمیایی در این آب‌ها باشند، پس قطعا بدون کمک متخصصان هیچ وقت مطمئن نخواهیم شد که آب یک ساحل تا چه اندازه پاکیزه و تمیز است.

حدوداً 20 سال است که EAA (سازمان محیط زیست اروپا) و سازمان پرچم آبی (blue flag organization)، آب‌های سواحل را مورد بررسی قرار داده‌اند. این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد تا بدانیم خانواده مان را در تعطیلات به کدام ساحل، در کدام کشور ببریم.

کشور قبرس در بالای لیست قرار داشته و مقام اول از نظر پاک بودن آب‌های ساحلی را در اختیار دارد. 100 درصد آب‌های این کشور امن و پاکیزه می‌باشند. این جزیره زیبا تمامی خصوصیات یک مکان مناسب برای گذراندن تعطیلات تابستانی را در خود دارد.

مقام دوم مربوط به کشوری است که شاید مقصد بسیاری از مردم برای سفر تابستانی نباشد، زیرا محصور در خشکی است. لوگزامبورگ دارای سواحل متعدد و پلاژهای مخصوص شنا می‌باشد که تمامی آنها تست مربوط به استاندارد امنیت را گذرانده‌اند.

جمهوری مالت در رتبه‌ی سوم قرار داشته و 99 درصد سواحل آن، تست مربوط به استاندارد بودن آب‌هایشان را گذرانده‌اند.

جایگاه چهارم در اختیار کشور کرواسی است. 95 درصد سواحل آن پاکیزه هستند. 3 ساحل در این کشور، به خاطر میزان فاضلاب در آب‌هایشان نتوانستند از این تست نمره‌ی قبولی دریافت نمایند.

مکان پنجم در اختیار کشور یونان با 93 درصد سواحل پاکیزه می‌باشد. فقط 5 مورد از سواحل متعدد این کشور در تست قبول نشدند. در این کشور بیش از 2 هزار ساحل وجود دارد، 5 ساحل از دو هزار ساحل موجود در یونان زیاد هم نمره‌ی بدی به نظر نمی‌رسد.

از دیگر مقاصد ساحلی معروف و محبوب، فقط ایتالیا و پرتغال در بین 10 کشور اول قرار دارند. اسپانیا مکان دوازدهم با 84 در صد پاکیزگی سواحلش و بریتانیا در مکان چهاردهم با 79 درصد پاکیزگی سواحلش، را به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه چند مورد از سواحل زیبا و دیدنی و البته پاکیزه از کشور‌های ذکر شده، برای شما آورده شده تا هنگام خرید بلیط هواپیما و انتخاب مقصد برای تعطیلات تابستانی خود، دچار مشکل نشوید.

بلیط هواپیما به قبرس و دیدن خلیج درخت انجیر

Fig Tree Bay, Cyprus

خرید آنلاین بلیط هواپیما به قبرس و دیدن خلیج درخت انجیر Fig Tree Bay, Cyprus
بلیط هواپیما به قبرس و دیدن خلیج درخت انجیر
Fig Tree Bay, Cyprus

این ساحل در نزدیکی پاتوق تعطیلاتی و مشهور پروتاراس (Protaras) در گوشه شرقی قبرس قرار گرفته است. این خلیج شهرت و محبوبیت بالا و پایداری داشته و به عنوان یکی از بهترین سواحل در اروپا شناخته می‌شود. این ساحل به علت مجهز بودن و دارا بودن امکانات تفریحی خارق العاده، به یک مقصد محبوب برای خانواده‌ها و تورها به عنوان مکانی برای گذراندن تعطیلات تابستانی ساحلی، تبدیل شده است. اگر یک کیف ضد آب و خشک دارید، بهترین فرصت شنا کردن فاصله کوتاه بین یک جزیره کوچک و ساحل را در این مکان دارید.

بلیط هواپیما به یونان و دیدن الافونیسی، جزیره کرت

Elafonisi, Crete, Greece

خرید آنلاین بلیط هواپیما به یونان و دیدن الافونیسی، جزیره کرت Elafonisi, Crete, Greece
بلیط هواپیما به یونان و دیدن الافونیسی، جزیره کرت
Elafonisi, Crete, Greece

الافونیسی یک ساحل بسیار زیبا در جنوب غربی ساحل جزیره‌ی کرت، می‌باشد. شن‌های این ساحل بسیار روشن با سایه‌هایی به رنگ صورتی روشن می‌باشد. آب دریا بسیار شفاف و واضح است. اغلب می‌توانید ماهی‌های رنگارنگ را ببینید که در تالاب (لاگون) این ساحل در حال شنا کردن می‌باشند. خانه‌های مسکونی این ناحیه خیلی کم و بسیار پراکنده می‌باشد. چشم انداز‌های محیط اطراف آن بسیار با شکوه و عالی است.

بلیط هواپیما به کرواسی و دیدن زلاتنی رات، براچ

Zlatni Rat, Brac, Croatia

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کرواسی و دیدن زلاتنی رات، براچ Zlatni Rat, Brac, Croatia
بلیط هواپیما به کرواسی و دیدن زلاتنی رات، براچ
Zlatni Rat, Brac, Croatia

کرواسی از نظر سواحل زیبا و دیدنی کم ندارد، اما زلاتنی رات به خاطر شکل قابل توجه و عجیب آن مشهور است. این سواحل بسته به جریان آب در طول سال تغییر می‌کند. اگرچه زلاتنی رات شبیه یک ساحل با شن‌های طلائی است، خط ساحلی آن از سنگلاخ‌ها و سنگریزه‌های صاف و بسیار کوچک تشکیل شده است که نیم مایل از هر دو طرف نوک آن گسترده می‌شود. این ساحل همچنین مکان مناسبی برای موج سواری، اسکی روی آب و دیگر تفریحات ساحلی می‌باشد.

بلیط هواپیما به ایتالیا و دیدن کالا تونارِلا، سیسیلی

Cala Tonnarella, Sicily, Italy

خرید آنلاین بلیط هواپیما به ایتالیا و دیدن کالا تونارِلا، سیسیلی Cala Tonnarella, Sicily, Italy
بلیط هواپیما به ایتالیا و دیدن کالا تونارِلا، سیسیلی
Cala Tonnarella, Sicily, Italy

ساحل کالا تونارِلا در داخل منطقه‌ی محافظت شده‌ی زینگارو (Zingaro Nature Reserve) قرار گرفته است و از شن‌های سفید مثل استخوان و آب‌های آبی برمودایی با صخره‌های کم ارتفاع و سنگ آهکی، تشکیل شده است. رسیدن به این ساحل کار دشواری است چون از طریق جاده غیر قابل دسترس است و مجبور هستید به‌اندازه‌ی یک ساعت از قسمت جنوبی پارک پیاده روی کنید. اما پس از آن رسیدن با ساحلی زیبا مواجه خواهید شد. حتی ممکن است تمامی ساحل در اختیار شما بوده و تنها باشید.

بلیط هواپیما به پرتغال و دیدن پرایا دِ مارینها

Praia De Marinha, Portugal

خرید آنلاین بلیط هواپیما به پرتغال و دیدن پرایا دِ مارینها Praia De Marinha, Portugal
بلیط هواپیما به پرتغال و دیدن پرایا دِ مارینها
Praia De Marinha, Portugal

این ساحل که در بین صخره‌های سنگ آهکی قرار گرفته است، یکی از شاعرانه‌ترین سواحل پرتغال می‌باشد و این جو احساسی را به محیط زیبا و حماسی، آب‌های کریستالی واضح و حیات وحش خود مدیون است. آب‌های سرزنده اقیانوس اطلس پرایا دِ مارینها را به بهترین مکان برای غواصی تبدیل کرده است. مکان‌های بسیاری از این ساحل همانند غارها و سطوح صخره‌ای را می‌توان کاوش کرد.

بلیط هواپیما به یونان و دیدن کانال عشق، سیداری Canal d’Amour

خرید آنلاین بلیط هواپیما به یونان و دیدن کانال عشق، سیداری Canal d’Amour
بلیط هواپیما به یونان و دیدن کانال عشق، سیداری Canal d’Amour

سیداری شهری کوچک و زیبای ساحلی، دارای یک ساحل مخفی می‌باشد. این ساحل کانال عشق نامیده می‌شود. دلیل این امر شکل گود افتاده آن است که یک ساحل کوچک و دوست داشتنی ایجاد کرده. اگر مقصد سفر تعطیلات تابستانی شما یونان است، بهتر است به این شهر کوچک سفر کرده و ساحل دیدنی و خارق العاده مخفی آن را کشف کرده و از محیط منحصر به فرد آن نهایت استفاده را بکنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به یونان و دیدن کانال عشق، سیداری Canal d’Amour
بلیط هواپیما به یونان و دیدن کانال عشق، سیداری Canal d’Amour

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
touristmaker.com ، europeanbestdestinations.com
.cntraveler.com ، theculturetrip.com
indigocarhire.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید