بلیط هواپیما به شهر شیراز

0
386
بلیط چارتر به آرامگاه سعدی شهر شیراز
آرامگاه سعدی شهر شیراز
بلیط هواپیما به شهر شیرازReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 2Rating: 4.5بلیط هواپیما به شهر شیرازامروز می‌خواهیم سری به شیراز بزنیم، اغراق نیست اگر بگوییم شهر شیراز یکی از زیباترین شهرهای جهان است؛ شهری با باغ‌های فراوان و درختان نارنج و هوایی معتدل و فرح‌بخش، با مردمانی خون‌گرم و مهربان و حال و هوایی روح‌بخش و دل‌نواز؛ شاید همه‌ی این ویژگی‌های رویایی در پرورش یافتن این همه شاعر در این شهر بی‌تاثیر نبوده‌است. شیراز مجموعه‌ای از پیشنهادها را در اختیار سافران قرار می‌دهد و می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی کند.

بلیط هواپیما به شهر شیراز ؛ خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش

امروز می‌خواهیم سری به شیراز بزنیم، اغراق نیست اگر بگوییم شهر شیراز یکی از زیباترین شهرهای جهان است؛ شهری با باغ‌های فراوان و درختان نارنج و هوایی معتدل و فرح‌بخش، با مردمانی خون‌گرم و مهربان و حال و هوایی روح‌بخش و دل‌نواز؛ شاید همه‌ی این ویژگی‌های رویایی در پرورش یافتن این همه شاعر در این شهر بی‌تاثیر نبوده‌است. شیراز مجموعه‌ای از پیشنهادها را در اختیار مسافران قرار می‌دهد و می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی کند.

آب و هوای شیراز

شهر شیراز در منطقه‌ی کوهستانی زاگرس واقع شده و به همین دلیل آب و هوایی معتدل دارد اما یکی از زیباترین فصل‌ها برای سفر بهار  و به ویژه ماه اردیبهشت است؛ در این زمان درختان نارنج غرق شکوفه هستند و باغ‌های شیراز بسیار سرسبز و خرم است.

ریشه‌ی تاریخی

نصیرالملک شهر شیراز
نصیرالملک شهر شیراز

برخی از روایت‌های تاریخی نشان می‌دهد که در اطراف شهر قلعه‌ای وجود دارد که نام شیراز نیز برگرفته از همین قلعه است.

همچنین برخی کاوش‌های دیگر نیز نشان می‌دهد در خشت نوشته‌های عیلامی به قلعه‌ای به نام تیرازیس یا شیرازیس اشاره شده‌است، همچنین مهرها‌ی به دست آمده از اواخر دوره‌ی ساسانی در کاخ ابونصر به نام شیراز اشاره کرده‌است.

با چه کسانی به سفر بروم؟

شیراز شهری مناسب برای سفر به شیوه‌ها و روش‌های گوناکون است.
به صورت انفرادی
همراه با خانواده
مناسب برای ماه عسل
سفرهای دوستانه

چه کسانی از این سفر لذت می‌برند؟

علاقمندان به طبیعت
علاقمندان به تاریخ
کسانی که از شهرگردی لذت می‌برند

کجا بریم؟

آرامگاه شاعران

شیراز شهر شاعران است، شاعرانی که آوازه‌های آنها جهانی است؛ آرامگاه این شاعران اکنون از دیدنی‌های شهر شیراز به شمار می‌رود؛ از معماری منحصر به فرد ساختمان‌ آرامگاه‌ها تا فضای خرم و سرسبز اطراف آن که می‌تواند لحظات‌ روح‌نوازی را برای بینندگان پدید آورد.

حافظیه شیراز

آرامگاه حافظ شهر شیراز
آرامگاه حافظ شهر شیراز

حافظیه یکی از اولین مکان‌هایی است که مسافران شیراز، حتی گردشگران پرواز خارجی به آن مراجعه می‌کنند. در سال 856 هجری قمری برابر با قرن پانزدهم میلادی، حاکم فارس، 65 سال پس از وفات حافظ، عمارتی گنبدی را بر فراز مقبره حافظ بنا کره و حوضی نیز ساخت که از آب رکن اباد که در شعرهای حافظ نیز به آن اشاره شده، پر می‌شد. اما بدل شدن آرامگاه به آن شکلی که امروز می‌بینیم حاصل دوران کریم خان زند است.

آنچه در مورد آرامگاه حافظ جالب توجه است، نمادها و نشانه‌هایی است که درباره‌ی آن می‌گویند. پس از عبور از بخش جنوبی به یک ایوان می‌رسید که از هر طرف دو ردیف پله به این ایوان رسیده و هر ردیف از نه پله تشکیل شده، نه عدد آسمان‌ها در ادبیات فارسی است. خود بنای آرامگاه در بخشی شمالی مجموعه واقع شده و به نوعی نشان از دنیای ملکوت است؛ اگر توجه کرده‌باشید درمی‌یابید که اطراف آرامگاه هشت ستون دارد که به نظر بسیاری از نظریه‌پردازان اشاره به سده‌ی هشتم دارد که حافظ در آن می‌زیسته است. شکل بیرونی آرامگاه نیز برگرفته از کلاه ترکان بوده و درون آن هم با رنگ‌های عرفانی همچون فیروزه‌ای آراسته شده‌است.

شما از ساعت هشت صبح تا ده شب می‌توانید از این مجموعه دیدن کنید.

سعدیه شیراز

آرامگاه سعدی شهر شیراز
آرامگاه سعدی شهر شیراز

آرامگاه سعدی در کنار یکی از باغ‌های زیبای شیراز به نام دلگشا واقع شده‌است؛ البته این آرامگاه تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته است. اولین بار در قرن هفتم هجری مقبره‌ای برای این شاعر پرآوازه بنا شد، اما در اواخر قرن دهم، حاکم وقت فارس آن را ویران کرد تا آنگه در دوره‌ی کریم‌خان زند، فضای این آرامگاه به شکل امروزی بنا شد.

در اضلاع مختلف این بنا، اشعار مختلف سعدی به چشم می‌خورد، همچنین یک حوض مرمرین نیز در این بنا وجود دارد که افراد آرزویی کرده و به قصد برآورده شدن آن سکه‌ای درون آب می‌اندازند.

خواجوی کرمانی

آرامگاه این شاعر شهیر قرن هفتم و هشتم نیز در شهر شیراز و در نزدیکی دروازه قرآن واقع شده و یکی از مکان‌های پربازدید و محبوب نزد شیرازی‌ها و البته دیگر گردشگران است. با رفتن به این منطقه با یک تیر می‌توانید دو نشان بزنید، هم از آرامگاه این شاعر دیدن کنید و هم از دروازه قرآن که یکی از مهم‌ترین بناهای شیراز به شمار می‌رود.

باغ‌های شیراز

باغ ارم شهر شیراز
باغ ارم شهر شیراز

باغ‌های ایرانی معماری خاصی دارند که امروزه نیز در جهان کاملا شناخته شده‌اند و برخی ازآنها هم در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند؛ برای دیدن این باغ‌ها شیراز مقصد مناسبی است؛ در این شهر نزدیک به شصت باغ وجود دارد که البته بعضی از این باغ‌ها بزرگ‌تر معروف‌ترند، باغ‌هایی همچون ارم، دلگشا، عفیف آباد، جهان نما و …؛ این باغ‌ها هوای شیراز را بسیار دلنواز و فرح‌بخش کرده‌است.

شاه چراغ

شاه‌چراغ از جمله امکان مهم مذهبی شیعیان است که در آنجا احمد بن موسی کاظم پسر ارشد اما موسی کاظم(ع) به خاک سپرده شده‌است و میزبان زائران بسیاری است.

تاریخ تمدن

بنای پرسپولیس شهر شیراز
بنای پرسپولیس شهر شیراز

بسیاری از مسافران پرواز خارجی برای بخشی از تاریخ تمدن بشر به ایران می‌آیند، بله از مجموعه‌ی تاریخی پرسپولیس و پاساگارد سخن می‌گوییم؛ بی‌تردید یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های اطراف شیراز این دو مجحموعه‌ی باستانی است، که بقایای یکی از بزرگترین تمدن‌های تاریخ بشری را در خود جای داده است.

نمای شب پرسپولیس شهر شیراز
نمای شب پرسپولیس شهر شیراز

دیدن‌ این اماکن می‌تواند ما را به سفری آموزنده در دل گذشته برد، تخت جمشید و پاسارگارد از آن مکان‌هایی است که هرکس دسته کم برای یک بار هم که شده باید از آن دیدن کند.

مجموعه‌ی وکیل

مسجد وکیل شهر شیراز
مسجد وکیل شهر شیراز

از دوره‌‌ی کریم خان زند، آثار قابل توجه بسیاری به جای مانده‌است؛ حمام، مسجد و بازار وکیل از آن جمله‌اند، اگر به بازر وکیل رفتید، حتما سری هم به سرای مشیر زده و از صنایع دستی این شهر دیدن کنید.

شیراز مدرن

شیراز در عین آنکه دیدنی‌های تاریخی بسیاری دارد، شهری مدرن و امروز هم به حساب می‌آید، شما می‌توانید به پیست کارتینگ مجهز و استاندارد صدرا بروید و یا از قدم‌زدن، کافه‌ و رستوران‌گردی لذت ببرید.

چه غذاهایی بخوریم؟

شهر شیراز و کلم پلو
شهر شیراز و کلم پلو

فالوده شاید غذا نباشد اما از آن خوراکی‌هایی است که به هیچ وجه نباید خوردن آن را در شیراز از دست داد؛ برویم سراغ غذاهای شیرازی که تنوعشان نیز کم نیست؛ پلوهای مختلف از محبوب‌ترین غذاهای شیراز است از آن جمله می‌توان به کلم پلو با گوشت چرخ‌کرده، شکر پلو و یخنی نخود اشاره کرد، برنجی که به همراه گوشت، نخود، سیب‌زمینی و پیاز طبخ و خورده می‌شود.

از انواع آش‌های خاص شیراز هم می‌توان به آش انار و ماست اشاره کرد که محتویات آنها تا حدودی یکسان است اما برای یکی از چاشنی رب انار استفاده می‌شود و برای دیگری از ماست.

تا به حال به شیراز سفر کرده‌اید؟ شما چه خاطراتی از این شهر دارید؟ چه مکان‌هایی را دوست دارید، از تجربیات خود در این شهر برای ما بگویید.

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید