بلیط هواپیما به کشورهایی با قوانین عجیب

0
180
بلیط هواپیما برای دیدن قوانین عجیب کشور ها
قوانین عجیب کشور ها
بلیط هواپیما به کشورهایی با قوانین عجیبReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 2Rating: 4.5بلیط هواپیما به کشورهایی با قوانین عجیببلیط هواپیما به کشورهایی با عجیب ترین قوانین. قوانین عجیب کشورها. قوانین عجیب دنیا. قیمت بلیط هواپیما. بلیط هواپیمای ارزان

بلیط هواپیما به کشورهایی با قوانین عجیب

خرید بلیط هواپیما و اقدام به سفر برای آشنایی با عجیب‌ترین‌ها، همیشه جذاب و به یاد ماندنی می‌شود. هر کشوری را که به عنوان مقصد بلیط هواپیمای ارزان خود انتخاب کنید، مطمئنا با موارد عجیبی در آن روبرو خواهید شد. یکی از آن مواردی که توجه گردشگران بسیاری را جلب می‌کند، قانون‌های عجیب کشورها هستند.

از این رو، سعی کرده‌ایم مجموعه‌ای از قوانین جذاب و در عین حال عجیب کشورهای مختلف را جمع‌آوری کنیم و آنها را در قالب مطلبی جالب پیش روی شما قرار دهیم. بدین ترتیب شما می‌توانید با دیدی باز، بهترین مقصد را برای بلیط هواپیما و مسافرت‌تان انتخاب نمائید تا در اوقات فراغت آتی خود هم سفر کنید و هم با عجیب‌ترین قوانین کشورها آشنا شوید.

قانون آدامس، سنگاپور

قانون آدامس در سنگاپور،قوانین عجیب
قانون آدامس در سنگاپور

تمیز کردن آدامس از روی زمین همیشه مشکل آفرین و سخت است. همین مسأله سبب شده که در سنگاپور قانونی تدوین شود که مانع از وارد شدن آدامس به این کشور توسط افراد مختلف می‌گردد. اگر بلیط هواپیما به سنگاپور را برای خودتان در نظر گرفته‌اید، چند وقتی را باید بدون آدامس سپری کنید. البته آدامس‌های نیکوتین دار از این قانون مستثنی هستند.

قانون دوچرخه سواری، مکزیک

قانون دوچرخه سواری، مکزیک، قوانین عجیب
قانون دوچرخه سواری، مکزیک

اگر روزگاری بلیط هواپیما به مکزیک را برای خودتان در نظر گرفتید و گذرتان به این کشور زیبا افتاد، در راندن دوچرخه نهایت دقت را داشته باشید. طبق قانونی که از سال 1892 در این کشور تدوین شده، کشیدن پا از روی رکاب و یا راندن دوچرخه بدون گرفتن فرمان آن با دست جرم محسوب شده و قابل قبول نیست.

قانون پرندگان، ونیز

قانون پرندگان، ونیز، قوانین عجیب
قانون پرندگان، ونیز

وقتی بلیط هواپیما به ونیز را تهیه کردید و با یک پرواز خارجی آسوده خود را به این شهر تماشایی رساندید، زیاد دلسوز کبوترهای گرسنه ونیز نباشید. جریمه‌ای 700 دلاری، سزای غذا دادن به کبوترهای این شهر است. ونیزی‌ها به تمیزی شهر و آثار باستانی‌شان اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و غذا خوردن کبوترها تهدید جدی نسبت به این تمیزیست.

قانون آلودگی صوتی، کانادا

قانون آلودگی صوتی، کانادا، قوانین عجیب
قانون آلودگی صوتی، کانادا

سوت زدن و جیغ کشیدن بسیار آزاردهنده بوده و در خیلی از فرهنگ‌ها نوعی بی احترامی‌ به دیگران محسوب می‌شوند. حال در شهر پترولیای کانادا قانونی تصویب شده که سوت زدن، جیغ کشیدن، آواز خواندن و فریاد زدن را در هر زمانی ممنوع می‌کند. بدین ترتیب کسانی که بلیط هواپیما به این شهر را تهیه می‌کنند، خیال‌شان از آرامش راحت خواهد بود.

قانون مرغ، جورجیای آمریکا

قانون مرغ، جورجیای آمریکا، قوانین عجیب
قانون مرغ، جورجیای آمریکا

نگهداری مرغ در کوئیتمن جورجیا هیچ ایرادی ندارد اما اگر این مرغ از خیابان رد شود، صاحبش باید پاسخگوی قانون منع عبور مرغ‌ها از خیابان باشد. باور نمی‌کنید؟ بلیط هواپیما به جورجیای آمریکا را تهیه کنید و خودتان از نزدیک ببینید.

قانون کفش پاشنه بلند، یونان

قانون کفش پاشنه بلند، یونان، قوانین عجیب
قانون کفش پاشنه بلند، یونان

اگر می‌خواهید بلیط هواپیمای ارزان به یونان را تهیه کنید و به بازدید از نقاط زیبایی این کشور بپردازید، کفش‌های پاشنه بلند خود را از چمدان سفرتان بیرون بیاورید. پوشیدن کفش پاشنه بلند در هنگام بازدید از برخی آثار باستانی ممنوع است. چرا که امکان دارد این کفش‌ها به آثار باستانی آسیب رسانند.

قانون تمام شدن بنزین، آلمان

قانون تمام شدن بنزین، آلمان، قوانین عجیب
قانون تمام شدن بنزین، آلمان

مسلما راندن اتومبیل با سرعت بالا در اتوبان خطر آفرین هست اما آلمانی‌ها تمام کردن بنزین در وسط اتوبان را حتی از داشتن سرعت بالا هم خطرناک‌تر می‌دانند و جریمه سنگینی برای آن در نظر گرفته‌اند. پس حواستان به آمپر بنزین خودرویتان در آلمان باشد تا شیرینی خرید بلیط هواپیمای ارزان به این کشور برای شما تلخ نشود.

قانون تفنگ آبی، کامبوج

قانون تفنگ آبی، کامبوج، قوانین عجیب
قانون تفنگ آبی، کامبوج

از سال 2001 میلادی، خرید و فروش و حمل تفنگ آبی در کامبوج ممنوع شده است. این قانون در روزهای نزدیک به عید کریسمس با سختگیری بیشتری اعمال می‌شود تا هیچگونه نا امنی مراسم‌های جذاب سال نو را در کامبوج تهدید نکند.

قانون خنده، میلان ایتالیا

قانون خنده، میلان ایتالیا، قوانین عجیب
قانون خنده، میلان ایتالیا

قوانین میلان ایتالیا خواستار لبخند زدن شهروندان و گردشگران در همه جای شهر به غیر از بیمارستان‌ها و مراسمات رسمی ‌هستند. در هم کشیدن چهره در این شهر شامل جریمه می‌شود. پس قبل از خرید اینترنتی بلیط هواپیما به میلان، لبخندی همیشگی بر لبان خود بکارید.

قانون چاقی، ژاپن

قانون چاقی، ژاپن، قوانین عجیب
قانون چاقی، ژاپن

چاق بودن در ژاپن جرم است. بر اساس قانونی که در سال 2009 به تصویب دولت ژاپن در آمد، مردانی با دور کمر بالاتر از 78 سانتی متر و زنانی با دور کمر بالاتر 89 سانتی متر مجرم محسوب شده و موظف به لاغری هستند. پس بد نیست قبل از خرید بلیط هواپیما به ژاپن برنامه ورزشی مناسبی را برای خود تدارک ببینید.

سایر قوانین عجیب کشورها

بلیط هواپیمای ارزان به کشورهایی با قوانین عجیب در دنیا
کشورهایی با قوانین عجیب

همانطور که گفته شد، قوانینی در کشورهای مختلف تدوین شده‌اند که برای ما بسیار عجیب به نظر می‌رسند. ممنوعیت خوردن غذا در آلاسکا هنگام آتش گرفتن یک مکان، ممنوعیت تعویض لامپ سوخته در استرالیا، ممنوعیت پا گذاشتن بر روی سرمایه‌های ملی تایلند و ممنوعیت نامگذاری خوک‌ها به اسم ناپلئون در فرانسه تنها چند نمونه از این قانون‌ها هستند که با خرید بلیط هواپیما به هر یک کشورهای مذکور می‌توان متوجه آن شد.

حتی با خرید بلیط هواپیما به فیلیپین و سفر به این کشور می‌توانید شاهد قانونی به اسم جریمه اذیت کنندگان باشید. بدین ترتیب که اگر کسی شما را اذیت کرد می‌توانید او را به یک تا سی روز زندان و یا پرداخت مقداری جریمه نقدی محکوم کنید. به هر حال هنگام خرید بلیط هواپیما به کشورهای مختلف، حواستان به قانون‌های عجیب و جالب آنها هم باشد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
thisisinsider.com
dailymail.co.uk
w24.co.za

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید