بلیط هواپیما به چین و شرکت در جشنواره قایق رانی اژدها

0
237
خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین و شرکت در جشنواره قایق رانی اژدهاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 10Rating: 3.5خرید بلیط هواپیما و بازدید از جشنواره قایق رانی اژدها در چینسفر به چین بدون تور. سفر به چین ارزان. بلیط هواپیما به چین. اطلاعات سفر به چین. شرکت در فستیوال. جشنواره اژدها در چین. بلیط هواپیما ارزان به چین.

خرید بلیط هواپیما و بازدید از جشنواره قایق رانی اژدها در چین

فستیوال Dragon  که امروزه بیشتر با عنوان جشنواره قایقرانی اژدها یا فستیوال Zhongxiao در شرق آسیا شناخته شده، تعطیلات سنتی در چین است که در نزدیکی تابستان برگزار می‌شود و با شما عزیزان با خرید بلیط هواپیما به مقصد شانگ‌های می‌توانید از این فستیوال دیدن کنید. این جشنواره در روز پنجم ماه پنجم تقویم سنتی چینی‌ها برگزار می‌شود و از آنجا که تقویم چینی‌ها شمسی و قمری است روز فستیوال هر سال تغییر می‌کند. در سال 2016 در 9 ژوئن برگزار شد و در سال 2017 در تاریخ 30 می.

این جشنواره به عنوان تعطیلات فرهنگی در چین انتخاب شده اما با این حال تا سال 2008 این جشنواره به عنوان یک تعطیلات سنتی و قانونی در جمهوری خلق چین شناخته نشده بود.

کارناوال‌های آمریکای جنوبی را بشناسید

زمان بازدید جشنواره خورشید نیمه شب نروژ ؟!

بلیط هواپیما به چین، پیش زمینه این فستیوال

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

بسیاری معتقدند که جشنواره قایق‌های اژدها در چین باستان براساس خودکشی شاعر و سیاستمدار پادشاه Chu، Qu Yuan 278 سال قبل از میلاد آغاز شد.

این جشنواره مرگ و زندگی این دانشمند معروف چینی که در قرن سوم قبل از میلاد وفادار پادشاه Chu بود را یادآوری می‌کند. سطح دانش و روش فکری وی مخالفت و حسادت دیگر مقامات را برانگیخت و در نتیجه آنها او را متهم به توئطه علیه پادشاه کردند و پادشاه اورا تبعید کرد. در طول تبعیدش Yuan در بسیاری از اشعارش خشم، اندوه و غم خود نسبت به حاکمیت و مردم را بیان کرد.

او در سن 61 سالگی، 278 سال قبل از میلاد، سنگ‌های بسیار بزرگی به سینه خود بست و با پریدن به رودخانه Miluo خود را غرق کرد. مردم که او را مرد شریفی می‌دانستند سعی کردند نجاتش بدهند و با قایق‌های خود ساعت‌ها داخل آب به دنبال او گشتند اما نتوانستند نجاتش بدهند. از این رو هر ساله با برگزاری این جشنواره، تلاش مردم آن زمان برای نجات Yuan را جشن می‌گیرند.

بلیط هواپیما به چین، سنت‌های عجیب مردم

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

همچنین مردم محلی سنت ریختن برنج پخته به داخل رودخانه برای حفظ Yuan را آغاز کردند. در حالی که برخی دیگر معتقد بودند که با این کار ماهی‌ها به جای خوردن بدن Yuan، برنج‌ها را می‌خورند و اینگونه از پیکر وی محافظت می‌کنند. در ابتدا مردم تصمیم گرفتند Zongzi (غذای محلی چینی‌ها که برنج بلغور می‌پزند و درونش را با انواع دانه‌ها پر می‌کنند و در لای برگ بامبو یا نعنا می‌پیچند) بپزند و داخل رودخانه بیندازند با اینکه در آب غرق شود و به بدن Yuan برسد و با این حال سنت قرار دادن برنج داخل برگ‌های بامبو برای درست کردن Zongzi از سال بعد آغاز شد.

به همین دلیل است که در جمهوری چین این جشنواره به عنوان روز شاعر و به افتخار Yuan اولین شاعر چین برگزار می‌شود.

بلیط هواپیما به چین، در این فستیوال چکار می‌کنند؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

در جشنواره قایق اژده‌ها برنج و نوشیدنی فراوان می‌خورند و با قایق‌های اژدها شکل مسابقه می‌دهند، نماد Zhong Kui که نماد قهرمان اسطوره‌ای است آویزان می‌کنند، قورباغه و حلزون آویزان می‌کنند، مسافت طولانی را پیاده روی می‌کنند، طلسم می‌نویسند و بسته‌های معطر از خود آویزان می‌کنند.

تمام این فعالیت‌ها و بازی از قبیل در تعادل نگه داشتن تخم مرغ در ظهر روز عید که رسمی ‌باستانی است که به باور آنها به عنوان روش موثر برای جلوگیری از بیماری و زیان است و برای سلامتی و آرامش است. گاهی اوقات مردم از طلسم‌ها برای حفاظت از ارواح شیطانی استفاده می‌کنند و یا عکس Zhong Kui که محتفظ در برابر ارواح شیطانی است در خانه‌های خود آویزان می‌کنند.

بلیط هواپیما به چین، سمبل‌ها

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

قایق اژدها یک قایق بادبانی است که به طور سنتی از چوب ساج در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. آنها معمولا دارای طرح‌های روشن تزیینی هستند که حدود 40 تا 100 فوت طول دارند که قسمت جلوی آنها به شکل اژدهای دهان باز و قسمت انتهای قایق به شکل دم است. در قایق نسبت به طول خود تا سرعت 80 می‌توان پارو زد. در این مراسم قبل از مسابقه به منظور (آوردن قایق به زندگی) با نقاشی چشم انجام می‌شود. اولین تیمی ‌که در پایان دوره پرچم را از آب بگیرد برنده مسابقه است.

گفته می‌شود که اگر شما در پایان ظهر بتوانید یک تخم مرغ خام را به حالت تعادل نگه دارید بقیه سال خوش شانس خواهید بود.

همینطور گفته می‌شود که آویزان کردن قورباغه و حلزون در ورودی، چسباندن تصاویر Chung Kuei، نوشیدن انواع شربت و نگه داشتن دسته‌های معطر همگی برای جلوگیری از بدشانسی و بدست آوردن صلح و آرامش است.

بلیط هواپیما به چین، انواع مسابقه

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

در هر قایق اژده‌ها شکل، افراد یک تیم مسابقه می‌نشینند و بعد از شروع مسابقه هر قایق سعی می‌کند تا زودتر از بقیه به مقصد برسد. یکی از اعضای تیم در روبه روی قایق می‌نشیند و با زدن ضربات طبل سعی می‌کند حین مسابقه به افراد گروه روحیه و انگیزه بدهد. این مسابقه در میان جمعیت فراوان و با شور و هیجان بی نظیری اجرا می‌شود و اگر تحمل این همه شلوغی و هیاهو را دارید با خرید بلیط هواپیما به دیدن این جشنواره بیایید.

منابع:
timeanddate.com
chinahighlight.com
travelchinaguide.com
timeoutshanghai.com

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید