خرید بلیط هواپیما و سفر به 9 میدان منحصر به فرد در جهان

0
161
خرید بلیط هواپیما به اروپا و بازدید از میدان های برتر
بلیط هواپیما به اروپا و بازدید از میدان های برتر
خرید بلیط هواپیما و سفر به 9 میدان منحصر به فرد در جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 14Rating: 3.5خرید بلیط هواپیما و سفر به 9 میدان منحصر به فرد در جهانبلیط هواپیما به ایتالیا بلیط هواپیما به مراکش بلیط هواپیما به مکزیک بلیط هواپیما به جمهوری چک بلیط هواپیما به واتیکان بلیط هواپیما به مسکو قیمت بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما و سفر به 9 میدان منحصر به فرد در جهان

از گذشته تا امروز میدان اصلی یک شهر عموما نقش قلب آن شهر را دارد. ما نیز بعد از خرید بلیط هواپیما به عنوان یک مسافر معمولا در سفرهایمان به دنبال میدان اصلی شهر می‌گردیم. در این مطلب با معرفی 9 میدان مشهور جهان تاکید داریم تا در سفر بعدی خود بازدید از آن‌ها را از یاد نبرید.

میدان‌ها در طول قرن‌های گذشته، به عنوان میادین ورزشی یا برای اجتماعات عمومی‌ نیز کاربرد داشته‌اند. گاهی میدان‌های شهرها (به خصوص میدان‌های تاریخی) جاذبه‌ی توریستی داشته و در بیش‌تر شهرهای مهم و بزرگ در سراسر دنیا، به عنوان مکان‌های برجسته یاد می‌شوند. بسیاری از آن‌ها شاهد حوادثی بوده‌اند که مسیر تاریخ را عوض کرده‌اند.

بلیط هواپیما به نیویورک برای دیدن میدان تایمز، Times Square

خرید بلیط هواپیما به نیویورک
بلیط هواپیما به نیویورک

میدان تایمز در نیویورک که گاهی میدان جهان هستی یا تقاطع دنیا نامیده می‌شود، یکی از جاذبه‌های توریستی معروف در آمریکا بوده و سالانه بیش از 50 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. این میدان در تقاطع خیابان برادوی (Broadwayو خیابان هفتم7th Avenue) قرار دارد. ویژگی‌های بارز و متمایز کننده‌ی این میدان صفحات نمایش عظیم، تابلوهای LED و لامپ‌های چشمک زن می‌باشند. این نور‌ها و تابلوها را در هر زمانی می‌توان دید اما در هنگام شب، بسیار دیدنی می‌شود. این میدان با رستوران‌ها و تئاترها پرشده است.

بلیط هواپیما به مسکو برای دیدن میدان سرخ، Red Square

خرید بلیط هواپیما به مسکو
بلیط هواپیما به مسکو

میدان سرخ در قلب شهر مسکو قرار گرفته است و عمیقا با فرهنگ و تاریخ شهر ارتباط دارد. این مکان برجسته در پایتخت روسیه بسیاری از اتفاقات تاریخی را شاهد بوده است. مکان‌هایی همچون کلیسای جامع سنت بیسیل St.Basils Cathedral، موزه تاریخ کشور، مقبره‌ی لنین و کرملین که محل رسمی ‌اقامت رئیس جمهور روسیه است، در اطراف این میدان دیدنی قرار گرفته‌اند. این مکان در سال 1990 در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

بلیط هواپیما به لندن برای دیدن میدان ترافالگار، Trafalgar Square

خرید بلیط هواپیما به لندن
بلیط هواپیما به لندن

میدان تراقالگار یکی از مکان‌های پر اهمیت لندن، در بخش وست مینیستر این شهر قرار گرفته است. این میدان به عنوان یادبود پیروزی لرد هوریشن نلسون Horation Nelson، مقابل نیروی دریایی ناپلئون، ساخته شده است. این پیروزی در نبرد ترافالگار در سال 1805 اتفاق افتاد که به همین دلیل میدان را ترافالگار نامیده‌اند. در مرکز میدان یک مجسمه بزرگ از لرد نلسون قرار دارد که توسط 4 مجسمه بزرگ شیر احاطه شده است. مجسمه چندین شخص معروف دیگر نیز این مکان را آراسته است. گالری ملی و کلیسای سنت مارتین نیز در مجاورت این میدان قرار گرفته‌اند.

بلیط هواپیما به پکن برای دیدن میدان تیانانمن، Tiananmen Square

خرید بلیط هواپیما به پکن
بلیط هواپیما به پکن

میدان تیانانمن در پکن بزرگترین میدان در دنیاست. این مکان با مقبره‌های کمونیستی و ساختمان‌های دولتی احاطه شده است. هنگام غروب و طلوع خورشید مراسم بالا بردن و پائین آوردن پرچم برگزار می‌شود. ولی میدان تیانانمن بیش‌تر شهرت خود مدیون  قتل‌عام 4 جون 1981 می‌باشد. طی این قتل‌عام، نیروهای امنیتی با مسلسل و تانک هزاران تلفات جانی را به مردم بی سلاح و بی دفاع وارد کردند.

بلیط هواپیما به شهر واتیکان برای دیدن میدان سنت پیتر،  Saint Peter’s Square

خرید بلیط هواپیما به شهر واتیکان
بلیط هواپیما به شهر واتیکان

میدان سنت پیتر دقیقا روبروی کلیسای سلطنتی سنت پیتر قرار گرفته است. در مرکز این میدان بیضی شکل، یک ستون هرمی قرار دارد که در زمان سلطنت امپراطور آگوستوس از مصر به رم انتقال داده شده بود. این بنا از سال 1586 به مکان فعلی خودش انتقال داده شده است.

بلیط هواپیما به جمهوری چک برای دیدن میدان شهر قدیمی، پراگ،  Old Town Square

خرید بلیط هواپیما به جمهوری چک
بلیط هواپیما به جمهوری چک

این میدان به عنوان سمبل فرهنگی پایتخت جمهوری چک یعنی پراگ، بین پل چارلز و میدان ونسس لاس قرارگرفته است. میدان شهر قدیمی‌ با ساختمان‌های مختلفی نظیر کلیسای جامع تین Tyn، تالار بزرگ شهر و کلیسای سنت نیکولاس احاطه شده است. ساعت نجومی‌ پراگ که به نام اورلوج پراگ هم خوانده می‌شود از سال 1410 به فراز تالار شهر قرار گرفته و قدیمی ‌ترین ساعت نجومی در جهان می‌باشد.

بلیط هواپیما به مکزیک برای دیدن سوکالو

(میدان قانون اساسی) مکزیکو سیتی، Zocalo (plaza la constitucion)

خرید بلیط هواپیما به مکزیک
بلیط هواپیما به مکزیک

سوکالو در قلب مرکز تاریخی مکزیکو‌سیتی قرار گرفته و یکی از بزرگترین میدان‌های دنیاست. این میدان با مکان‌هایی همچون کلیسای جامع متروپولیسی، قصر ملی و تعدادی دیگر از ساختمان‌های تاریخی احاطه شده است. پرچم عظیم مکزیک که در مرکز این میدان قرار گرفته است به صورت تشریفاتی هر روزه بالا و پائین برده می‌شود. این میدان مکان اجتماع مردم از زمان آزتک‌ها در مکزیک بوده است.

بلیط هواپیما به مراکش برای دیدن میدان جامع الفنا، Jemaa el-Fnaa

خرید بلیط هواپیما به مراکش
بلیط هواپیما به مراکش

نقطه‌ی عطف بازدید از شهر مراکش و یکی از جذبه‌های توریستی این کشور میدان جامع الفنا می‌باشد. جامع الفنا تاریخی کهن دارد که به قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد. بازار پر ازدحام، شعبده بازهای خیابانی، ماربازها، عطارها، رقاص‌ها و فروشنده‌های محصولات محلی، چشم انداز دیدنی را در این میدان پدید می‌آورد.

بلیط هواپیما به ایتالیا برای دیدن میدان دل کمپو، سینا، Piazza del Campo, Siena, Italy

خرید بلیط هواپیما به ایتالیا
بلیط هواپیما به ایتالیا

میدان صدفی شکل دل کمپو، فضای اصلی مرکز تاریخی سینا می‌باشد. این میدان یکی از بزرگترین میدان‌های قرون وسطائی اروپاست و به خاطر معماری زیبایش شناخته شده است. دو مرتبه در سال در این میدان مسابقات اسب سواری برگزار می‌شود. ساختمان‌های تاریخی متعددی همچون تالار شهر و برج تره دل مانگیا Torre del Mangia، این میدان را احاطه کرده‌اند. در گوشه‌ی شمال غربی این میدان فواره‌ی شگفت‌انگیزی قرار دارد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
vacayholics.com
10mosttoday.com
wonderslist.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید