بلیط هواپیما به بوتان

0
515
خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان به مقصد بوتان
بلیط هواپیما ارزان به مقصد بوتان
بلیط هواپیما به بوتانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 31Rating: 4.0بلیط هواپیما به بوتانبلیط هواپیما به بوتان کشوری در آسیا است که خاک آن را کوه‌های مرتفع هیمالیا پوشانده است. بوتانی‌ها کشورشان را در زبان ملی خود "سرزمین اژدهای توفان" می‌نامند.

بلیط هواپیما به بوتان

بوتان کشوری در آسیا است که خاک آن را کوه‌های مرتفع هیمالیا پوشانده است. بوتانی‌ها کشورشان را در زبان ملی خود “سرزمین اژدهای توفان” می‌نامند. بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد، بوتان یکی از ایزوله‌ترین و کم‌توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان به بوتان
بلیط هواپیما ارزان به بوتان

بلیط هواپیمایی به بوتان آخرین سلطنت بودایی ها

بوتان سرزمین لبخندها و محصور در سحر و جادو آخرین سلطنت بودایی‌ها است و بیشترین تعداد جمعیت آن را بودا‌ها تشکیل می‌دهند. این سرزمین در میان دو کشور آسیایی قدرتمند،چین و هند، قرار گرفته است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان برای بوتان
بلیط هواپیما ارزان برای بوتان

سال‌های قبل صنعت گردش‌گری این کشور در سال 1974 تنها با 287 گردش‌گر راه افتاد اما از آن سال تاکنون بوتان در زمینه تعداد گردش‌گر نه تنها پس‌رفتی نداشته بلکه پیشرفت هم داشته و این پیشرفت در زمینه مدرنیته شدن هم پیش رفته ولی فرهنگ و سنت کشور هنوز هم دست‌نخورده و بی‌عیب مانده است.

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

بهتر است در بین مقصدهای بلیط هواپیمایی خود سرزمین هیمالیایی را هم در نظر بگیرید. کوه‌های هیمالیا بخش شمالی بوتان را دربرگرفته‌اند که دائما پوشیده از برف و هوای بسیار سردی را چاشنی طبیعت آن منطقه می‌کنند.

بلیط هواپیما به بوتان و بازدید از بناهای تاریخی

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

بزرگ‌ترین شهر و پایتخت بوتان شهر “Thimphu” با جاذبه‌‌های دیدنی و معماری‌های خاص خود بسیار محبوب است و در بقیه نقاط صومعه‌ها اصلی‌ترین جاذبه‌‌های کشور هستند که از میان آنها “Taktshang” و “Tashichoedzong” محبوب‌ترین و پربازدیدترین‌ها در بین بومیان و گردش‌گران خارجی بوده‌اند. همانطور که اشاره شد بوتان را با صومعه‌هایش می‌شناسند و لیست طولانی از نام آن‌ها در میان جاذبه‌های کشور جای گرفته‌اند.صومعه‌های “Punakha Dzong”،”Paro Dzong”،”Taktsang”، “Changangkha Lhakhang” معروف‌ترین‌‌های این سرزمین هستند.سنت و فرهنگ بوتانی‌ها و اسرار صومعه‌های آن‌ها از قلم انداختنی نیست ،برای کشف این اسرار برنامه سفر به این کشور را بریزید و از همین الان به فکر خرید بلیط هواپیمایی بوتان از بین هزاران بلیط هواپیمایی به هزاران نقطه از کره زمین باشید و فراموش نکنید که گشت و گذار در بوتان به این صورت نیست که کیف خود را بردارید و به هر جا که دوست دارید بروید و به کشف مناطق جذاب بپردازید ،طبق مقررات این کشور باید با لیدر یا تور در داخل کشور بگردید که همین قانون حدود 80 شرکت گردش‌گری را تغذیه می‌کند. بهتر است که با تورهای فرهنگی به دهکده‌های دور افتاده که سمبل فرهنگ و سنت مردمان بومی و دارای چشم‌اندازهای زیبایی برای عکاسی و گشت و گذار هستند سفر کنید.

بلیط هواپیما به بوتان و بازدید از Punakha Dzong

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

یکی از زیباترین صومعه‌های بوتان بی‌شک “Punakha Dzong” است که به خصوص در فصل بهار با درخت‌های جوالدوز به رنگ بنفش یاسمنی ترکیب باشکوهی را با دیوارهای سفید ایجاد می‌کنند. این صومعه تا اواسط 1950 پایتخت و مقر دولت بوده و همه پادشاهان بوتانی در این مکان تاج‌گذاری کرده‌اند. موقعیت جغرافیای این صومعه به گونه‌ای است که در هم‌جواری رودخانه، قابلیت در امان ماندن از تهاجم‌های بیگانه‌ها را داشته است.

بلیط هواپیما به بوتان و بازدید از Paro Dzong

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

اگر بخواهیم از نظر معماری صومعه‌های بوتان را رتبه‌بندی کنیم بالاترین آن نصیب صومعه “Paro” خواهد شد که با دیوارهای نگه‌دارنده فراوان، برج صومعه حتی از بین دره هم در نقطه دید همه است. مانند بیشتر صومعه ها کاربرد دولتی دارد و از دیرباز تالار دیدار گردهمایی‌های ملی بوده است .معماری کم‌نظیر و حیرت‌‌انگیز این مکان با هر سلیقه‌ای متناسب است و بی‌شک چیزی برای گفتن دارد و هر گردش‌گری با خرید بلیط هواپیمایی به بوتان و سفری آسوده تا فرودگاه ”Paro” بازدید از این بنا را در اولویت کارهای خود می‌گذارد.قسمت شمال شرقی ورودی این بنا زمین سنگ‌فرشی است که برای برگزاری فستیوال‌ها و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلیط هواپیما به بوتان و بازدید از Taktsang

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

حیرت‌انگیزترین بخش سفر بعد از پرواز بر فراز این سرزمین به تماشای چشم‌انداز بسیار زیبای صومعه “Tiger’s Nest “ می‌رسد که نظرها را به خود خیره می‌کند و در منظره باورنکردنی کوه هیمالیا ، در ارتفاع 900 متری دره “Paro” واقع شده است . این مکان جزو مکان‌های مقدس بوتانی‌‌ها است پس فراموش نکنید که احترام خود را به سنت‌های مردم و کشور بوتان نشان دهید.

بلیط هواپیما به بوتان و بازدید از Changangkha Lhakhang

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

بنای عتیقه واقع در غرب هیمالیای بوتان در احاطه رودخانه “Raidak” با معابد قدیمی ومجموعه‌ای از صومعه‌‌ها نمونه‌ای از جذابیت بودایی کهن را به نمایش گذاشته است. معبد مشهور و بنام “Changangkha Lhakhang”بر روی تپه‌ای بالای “Thimphu” واقع شده که یادگاری قرن دوازدهم است. رسم بومی‌های این محل این بوده که در هنگام تولد فرزند خود برای دعای سلامتی بچه و انتخاب نام فرخنده و مبارک برای آنها به این مکان می‌آمدند.

بهترین فصل برای خرید بلیط هواپیما به بوتان

خرید بلیط هواپیما به بوتان
بلیط هواپیما به بوتان

این کشور در تمام فصول سال آب و هوای مناسبی دارد و میزبان گردش‌گران در طول سال می‌باشد. بوتان با سیاست‌های گردش‌گری جدید پیش رو سعی در بهبود این صنعت و رونق اقتصاد کشورش دارد، با این وجود هنوز هم تعداد خرید بلیط هواپیمایی به مقصد این سرزمین در زمان جشنواره‌های بومی و مذهبی به شدت افزایش می‌یابد و میزبانی شیفته‌گان جشنواره‌ها و مراسم‌ها به بهترین نحو انجام می‌شود.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
lonelyplanet.com
thecrazytourist.com
hellotravel.com

تاریخ انتشار: 20 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 09 آبان 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید