سفری هیجان‌انگیز برای بازدید از قلعه بودا در بوداپست

در میان جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کشورهای مختلف، قلعه‌ها و کاخ‌ها همیشه از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار بوده‌اند. این قلعه‌ها و کاخ‌ها، روزگاری میزبان افرادی بوده‌اند که تاریخ یک کشور را رقم زده و یا در تاریخ آن تأثیر گذاشته‌اند. آشنایی با سبک معماری دوران گذشته نیز از دیگر مزایای قلعه‌هاست که با بازدید از این اماکن در خاطره ماندگار می‌شود.  گرچه قلعه‌ها و کاخ‌های فراوانی در سرتاسر دنیا وجود دارند، اما برخی از آن‌ها مشهورتر از بقیه است.

0
86
خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست
سفری هیجان‌انگیز برای بازدید از قلعه بودا در بوداپستReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 31Rating: 3.5سفری هیجان‌انگیز به مجارستان و بازدید از قلعه بودا در بوداپست - بلیط هواپیما مجارستاندر میان جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کشورهای مختلف، قلعه‌ها و کاخ‌ها همیشه از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار بوده‌اند. این قلعه‌ها و کاخ‌ها، روزگاری میزبان افرادی بوده‌اند که تاریخ یک کشور را رقم زده و یا در تاریخ آن تأثیر گذاشته‌اند. آشنایی با سبک معماری دوران گذشته نیز از دیگر مزایای قلعه‌هاست که با بازدید از این اماکن در خاطره ماندگار می‌شود. بلیط هواپیما مجارستان

قلعه بودا در بوداپست مجارستان

در میان جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کشورهای مختلف، قلعه‌ها و کاخ‌ها همیشه از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار بوده‌اند. این قلعه‌ها و کاخ‌ها، روزگاری میزبان افرادی بوده‌اند که تاریخ یک کشور را رقم زده و یا در تاریخ آن تأثیر گذاشته‌اند. آشنایی با سبک معماری دوران گذشته نیز از دیگر مزایای قلعه‌هاست که با بازدید از این اماکن در خاطره ماندگار می‌شود. گرچه قلعه‌ها و کاخ‌های فراوانی در سرتاسر دنیا وجود دارند، اما برخی از آن‌ها مشهورتر از بقیه است. یکی از این قلعه‌ها، قلعه بودا در بوداپست مجارستان است. این قلعه جزو برترین جاذبه‌های مجارستان به شمار می‌رود که با خرید بلیط هواپیما مجارستان و سفر به بوداپست می‌توان از آن بازدید کرد. در ادامه با ما همراه شوید چراکه قصد داریم نگاهی به تاریخچه این قلعه داشته باشیم و اطلاعاتی را در مورد آن ارائه دهیم.

موقعیت و راه‌های رسیدن به قلعه

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

قلعه بودا را می‌توان قلعه‌ای محبوب بین گردشگران و مسافرانی نام برد که با خرید بلیط هواپیما مجارستان و سفر به بوداپست، بازدیدی از آن داشته‌اند. این قلعه را در بخش جنوبی تپه قلعه خواهید دید که راه‌های مختلفی برای رسیدن به آن وجود دارد. بهترین و خوش منظره‌ترین آن، استفاده از قطار کابلی میدان کلارک آدام در پل زنجیر بوداپست است که حدود 100 متر طول دارد. هزینه بلیط رفت این قطار برای بزرگسالان 1200 فورینت و برای کودکان 3 تا 14 سال حدود 700 فورینت می‌باشد.(هزینه بلیط برگشت نیز مشابه بلیط رفت است). اما برای کودکان زیر 3 سال و افراد دارای معلولیت، استفاده از این قطار رایگان است. دومین راه رسیدن به قلعه استفاده از خط اتوبوس شماره 16 یا 16A است. این خط اتوبوس بین مرکز پِست و بودا در حرکت است. اگر با خرید بلیط هواپیما مجارستان به دنبال تعطیلاتی رویایی هستید و می‌خواهید بازدیدی از این قلعه داشته باشید، رؤیایی‌ترین مسیر رسیدن به قلعه را انتخاب کنید. این مسیر از راهرو و پله‌هایی است که از میدان کلارک آدام به سمت بالای تپه کشیده شده‌اند.

✅ بازدید از مقاله برنامه سفر بوداپست چهار روزه

تاریخچه قلعه

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

حال که موقعیت و مسیر خود را برای خرید بلیط هواپیما مجارستان و رسیدن به قلعه مشخص کردید، بد نیست کمی هم در مورد تاریخ و گذشته آن اطلاعاتی را به دست آورید. از نمای بیرونی حیرت‌انگیز و دکوراسیون داخلی شگفت‌آور قلعه که بگذریم؛ قلعه بودا، قصری تاریخی است که در قرن سیزدهم، زمان حمله مغول‌ها به مجارستان، ساخته شد. گرچه قلعه از بین رفت اما در قرن چهاردهم، در سبک معماری رومی ساخته شد. بعدها، قلعه جای خود را به قصری در سبک گاتیک داد.

✅ بازدید از مقاله 21 دلیل برای سفر به بوداپست

گرچه ظاهر قلعه بوداپست که به عنوان کاخ سلطنتی نیز شناخته می‌شود، دستخوش تغییرات فراوانی در طول زمان شده است، اما گذشته آن دست نخورده باقی مانده است. کافی است با خرید بلیط هواپیما مجارستان سفری به بوداپست داشته باشید تا رد سم اسبان ترک و مغول را بر تن این سرزمین مشاهده کنید. قلعه بوداپست بیش از 300متر طول دارد که موزه تاریخی بوداپست، گالری ملی و دو موزه دیگر را در خود جای داده است.

موزه‌ها و گالری‌ها

قلعه بودا بوداپست
قلعه بودا

موزه‌ها و گالری‌های فراوانی در قلعه بودا وجود دارد که دیدنشان در سفر به بوداپست، خالی از لطف نیست. برخی از این موزه‌ها و گالری‌ها عبارت‌اند از: گالری ملی مجارستان، موزه تاریخ بوداپست، موزه تاریخ موسیقی، موزه تاریخ نظامی، موزه تلفن،  موزه داروسازی و در نهایت خانه هودینی شعبده باز معروف.

✅ بازدید از مقاله قلعه فیشرمن در بوداپست مجارستان

جاذبه‌های اطراف قلعه بودا

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

منطقه تپه قلعه و قلعه بودا شامل جاذبه‌های فراوانی است. در واقع شما با خرید بلیط هواپیما مجارستان، با یک تیر، چندین هدف را نشانه گرفته‌اید. ازجمله جاذبه‌های اطراف قلعه بودا که با خرید بلیط هواپیما مجارستان می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید، می‌توان به قلعه ماهیگیران، کلیسای ماتیاس، انبار نوشیدنی فاوس، و دخمه‌ای پر پیچ و خم اشاره کرد.

✅ بازدید از مقاله 10 جاذبه برتر بوداپست

فستیوال‌ها و رویدادها

قلعه بودا بوداپست
قلعه بودا

مجارستان کشوری است که جزو مقاصد محبوب بسیاری از گردشگران است. بوداپست نیز شهر بسیار جذابی است که از غنای فرهنگی بالایی برخوردار است، همین امر هم باعث شده تا امروزه فستیوال‌های فراوان در این شهر و قلعه بودا برگزار شود. پیشنهاد ما نیز به شما این است که اگر با خرید بلیط هواپیما مجارستان قصد سفر به این کشور را دارید، مسافرت خود را در فصل فستیوال‌ها انجام دهید.

فستیوال صنایع دستی: همان‌طور که از نامش پیداست، این فستیوال جشنی برای آشنایی و فروش صنایع دستی مجارستان است. این فستیوال همه ساله در روز 17 تا 20 ماه آگوست از ساعت 10 صبح تا 9 شب برگزار می‌شود.

فستیوال شکلات: اگر عاشق شکلات هستید، حتماً باید با خرید بلیط هواپیما مجارستان سفری به این کشور داشته باشید. فستیوال شکلات همه ساله از 14 تا 16 مه سپتامبر در قلعه بودا برگزار می‌شود. البته در سال 2018، به دلایلی محل برگزاری فستیوال تغییر کرده بود.

نمایشگاه کتاب: همراهی شکلات و کتاب کافی است تا شما را برای لحظاتی از دنیای واقعی به سرزمین رویاها ببرد. نمایشگاه کتاب مجارستان در ماه سپتامبر برگزار می‌شود.

فستیوال نوشیدنی‌ها: این فستیوال نیز بهانه‌ای است تا مجارستانی‌ها گرد هم آمده و چند روزی را به شادی و آواز بگذرانند. فستیوال نوشیدنی مجارستان از 5 تا 8 ماه سپتامبر برگزار می‌شود.

ساعات بازدید

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

همان‌طور که قبلاً گفتیم اطراف قلعه پر از جاذبه‌های متفاوت است و برای اینکه به راحتی بتوانید از تمامی این جاذبه‌ها بازدید کنید، بهتر است از ساعات کاری آن‌ها اطلاع داشته باشید. ساعات کاری قلعه بودا روزانه از ساعت 10 صبح آغاز و تا ساعت 4 یا 6 بعد از ظهر( بسته به فصل و تعطیلات) ادامه دارد.

گرچه مجارستان جاذبه‌های فراوانی دارد اما قلعه بودا از تمام جاذبه‌های آن متفاوت‌تر است این قلعه با معماری داخلی و خارجی حیرت‌آور تحسین همگان را برمی‌انگیزد. البته از تاریخ پر فراز و نشیب قلعه نیز نباید به راحتی گذشت. شاید بخش‌هایی از گذشته این قلعه تلخ و تاریک باشد اما امروزه با برگزاری فستیوال‌ها و رویدادهای مختلف به یکی از بهترین و شادترین مقاصدی تبدیل شده که گردشگران را وادار به خرید بلیط هواپیما مجارستان و آغاز سفری چندین روزه به بوداپست می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما بوداپست و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید