قلعه فیشرمن بوداپست، سکوی بزرگ تماشا

0
91
خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست
قلعه فیشرمن بوداپست، سکوی بزرگ تماشاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 23Rating: 3.5قلعه فیشرمن بوداپست، سکوی بزرگ تماشا - خرید بلیط هواپیما بوداپست از سفرستانچیزی که زیبایی قلعه فیشرمن”fisherman bastion” را برای بومیان مجارستان و گردشگران خارجی دوچندان کرده، چشم‌انداز زیبایی از شهر بوداپست و رود دانوب است، گرچه طراحی و معماری قلعه، به خودی خود تمام توجه‌ها را به خود معطوف ساخته و آن را تبدیل به محبوب‌ترین و برجسته‌ترین جاذبه پایتخت مجارستان کرده است. بلیط هواپیما بوداپست

قلعه فیشرمن بوداپست

چیزی که زیبایی قلعه فیشرمن”fisherman bastion” را برای بومیان مجارستان و گردشگران خارجی دوچندان کرده، چشم‌انداز زیبایی از شهر بوداپست و رود دانوب است، گرچه طراحی و معماری قلعه، به خودی خود تمام توجه‌ها را به خود معطوف ساخته و آن را تبدیل به محبوب‌ترین و برجسته‌ترین جاذبه پایتخت مجارستان کرده است. به طوری که هیچ گردشگری بدون بازدید از این قلعه، بوداپست را ترک نمی‌کند. با اینکه معماری بنا شبیه برج و بارو است اما به منظور استحکامات دفاعی، طراحی نشده و هدف جالب‌تری داشته است. دانستن نکته‌هایی که درباره تاریخ این قلعه ذکر خواهیم کرد، خالی از لطف نیست، پیشنهاد ما به خریداران بلیط هواپیما بوداپست این است که با بازدید تقریباً رایگان از قلعه افسانه‌ای فیشرمن و میراث جهانی یونسکو، ترکیب جدیدی به عکس‌های اینستاگرامی خود بدهند.

تاریخچه قلعه

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

وقتی قلعه‌ای قدیمی را بالای یک تپه ببینید، بدون شک به این فکر می‌کنید که این قلعه زمانی شاهد درگیری‌ها و جنگ‌های زیادی بوده است، اما فیشرمن بوداپست داستان متفاوتی دارد. این قلعه در میان دیوارهای دژی قدیمی به نام “Buda” قرار گرفته است. این دژ در قرن 16 ساخته شده بود که تاریخ پرفراز و نصیبش سایه تاریکی بر روی آن انداخته بود و طی حملات دشمنان ویران شده بود. چشم‌انداز این دژ رو به قسمتی کوچکی از شهر بود که “Watertown” نام داشت و فیشرمن‌ها (ماهی‌گیران) در آنجا زندگی و کار می‌کردند؛ قلعه امروزی هم نام خود را از آن‌ها گرفته است. اما به مناسبت جشن هزارساله استقلال مجارستان، مجاری‌ها کار ساخت قلعه امروزی را در سال 1985 شروع کردند و هفت سال پیاپی سخت کوشیدند که نتیجه فوق‌العاده این تلاش را با خرید بلیط هواپیما بوداپست خواهد دید.

✅ بازدید از مقاله برنامه سفر 4 روزه بوداپست

طراحی ساختار

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

هدف ساخت این قلعه به جای امورات نظامی این بود که شهروندان با تماشای چشم‌انداز شهر و رود دانوب بیش‌تر از همیشه قدردان این زیبایی باشند. همین هدف همگانی، تاثیر بسزایی در صنعت گردشگری مجارستان و فروش بلیط هواپیما بوداپست داشت. “Frigyes Schulek” طراح این بنا قصد داشت این قلعه یا به اصطلاح باستیون را طوری بسازد که برخلاف قلعه‌های نظامی و دفاعی که عموماً صعب‌العبور هستند و پیاده‌روهای باریک و چشم‌انداز‌های محدودی دارند، هم دسترسی به آن راحت‌تر باشد و هم فضاهای باز و چشم‌اندازهای زیادی داشته باشد. او با طراحی یک ورودی باشکوه و نمایشی به منظور دسترسی به کلیسای “Matthias” سعی داشت تاریخ را تکرار کند. همین ویژگی‌های متفاوت باعث شدند که گردشگران علاقه زیادی به بازدید از این بنا داشته باشند. از طرفی فیشرمن توانست بساط آرامش، عشق، درک زیبایی و تجمع بازدیدکنندگان را فراهم کند.

✅ بازدید از مقاله 21 دلیل برای بازدید از بوداپست

برج‌های فیشرمن

برج‌های فیشرمن بوداپست
برج‌های فیشرمن

برج‌های فیشرمن نه تنها ویژگی برجسته قلعه محسوب می‌شوند بلکه تداعی کننده هویت مجارستان هستند. این قلعه 7 برج مخروطی‌شکل دارد که تمثیلی از روسای قبایل هفت‌گانه مجاری‌ها هستند که بر سرزمینی نظارت داشتند که امروزه به عنوان کشور مجارستان شناخته می‌شود. سال‌های کمی بعد از پایان ساخت قلعه یک مجسمه هم به عنوان تمثیلی از اولین پادشاه مجارستان و رهبر این هفت قبیله، به این مجموعه اضافه شد، مجسمه‌ای از سنت استیفن که سوار بر اسب است. اطراف این مجسمه همیشه شلوغ است و بازدیدکنندگان و خریداران بلیط هواپیما بوداپست ، در حال عکس گرفتن با این رهبر مجاری هستند.

✅ بازدید از مقاله 10 جاذبه برتر بوداپست

فیشرمن در طول سال‌ها

تاریخچه برج های فیشرمن بوداپست
تاریخچه برج های فیشرمن

با اینکه در طول جنگ جهانی دوم، فیشرمن صدمه‌ها و آسیب‌های زیادی به خود دید اما همچنان طراحی و ساختار اولیه خود را حفظ کرد. در طی این جنگ و آتش‌گرفتن ساختمان وزارت دارائی که در همین محوطه بود، برج دیدبانی قلعه هم سوخت. بعد‌ها هتل هیلتون “Hilton” جایگزین این ساختمان وزارت شد. هتل هیلتون معماری مدرن و بحث برانگیزی داشت که پنجره‌های برنزی‌اش در مقابل شکوه پنجره‌های کلیسای “Matthias” و خود قلعه فیشرمن چیزی نیست. این هتل در مجاور برج دیدبانی ویران شده، قرار داشت که بعدها پسر همان معمار اصلی “Janos Schulek” آن را تعمیر کرد. وقتی فیشرمن به تصرف شوروی‌ها درآمد ستاره قرمز بزرگی بر روی طاق‌هایش آویزان شد که از آن طرف رود دانوب هم دیده می‌شد.

میزبانی قلعه

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

امروزه فیشرمن شور و شوق خریداران بلیط هواپیما بوداپست و افراد محلی را در قسمت‌های مختلفش شاهد است و حتی با میزبانی رویدادها و جشن‌ها بیش‌ از پیش موجب کشش گردشگران خارجی برای خرید بلیط هواپیما بوداپست می‌شود و خود را به مقصدی تبدیل می‌کند که شگفت‌انگیزترین و چشم‌گیرترین چشم‌انداز بوداپست و حتی مجارستان را می‌توان از آن شاهد بود. در قلعه فیشرمن، چه هنگام بارش باران و برف یا هنگام سوزش آفتاب می‌توان روی نیمکت‌هایی نشست و شهر بوداپست را تماشا کرد یا روی بالکن‌هایی که دسترسی به آن‌ها هیچ هزینه‌ای ندارد ایستاد و غروب و ساختمان پارلمان را تماشا کرد، حتی می‌توان با پرداخت هزینه بسیار کمی، به نوک برجک‌ها رفت تا هم لحظه‌هایی رمانتیک را به دور از شلوغی جمعیت سهیم شد و هم از ارتفاع بالاتری مناظر را دید. خلاصه در هر فصلی از سال که بلیط هواپیما بوداپست بخرید و راهی این قلعه شوید، زیبایی‌های آن تمام نشدنی است.

✅ بازدید از مقاله دریاچه ها و چشمه های آبگرم مجارستان

راه دسترسی به قلعه

دسترسی به قلعه فیشرمن از کجاست
دسترسی به قلعه فیشرمن

بعد از تهیه بلیط هواپیما بوداپست و سفری بی‌دغدغه به پایتخت مجاری‌ها باید تصمیم بگیرید که چطور به قلعه فیشرمن بروید. این انتخاب به انرژی و روحیه خودتان بستگی دارد. می‌توانید از سمت بودای رود دانوب، پیاده به سمت قلعه بروید و هنگام بالا رفتن از پله‌ها عکس‌های مرحله به مرحله بازدید را ثبت کنید اما اگر بالارفتن از پله شما را خسته می‌کند، در نزدیکی پل “Szechényi” فونیکولری وجود دارد که به راحتی شما را به بالای تپه می‌رساند، از آنجا هم باید مسیر کوتاهی به سمت فیشرمن طی شود. برای استفاده از حمل و نقل عمومی هم به ایستگاه “Diaz tér” که در مجاور کلیسای “Matthias”قرار دارد، بروید و منتظر اتوبوس شماره 16 باشید، البته این اتوبوس از میدان “Deák” هم عبور می‌کند و شما را به بالای تپه می‌برد.

نکات جالب

خرید بلیط هواپیما بوداپست
بلیط هواپیما بوداپست

در مجارستان به قلعه فیشرمن “Halaszbastya” می‌گویند که تلفظ آن به صورت هولاز باش تیا است. جالب است بدانید که با خرید بلیط هواپیما بوداپست و بازدید از قلعه فیشرمن، در واقع از یکی از بهترین سکوهای تماشای اروپا دیدن کرده‌اید، حسی که از تماشای رود دانوب و اطراف قلعه می‌گیرید این بازدید را به بهترین قسمت سفر شما به بوداپست تبدیل خواهد کرد. ده‌ها هتل معروف هم در نزدیکی قلعه فیشرمن قرار دارند که با اقامت در آن‌ها می‌توانید بارها به این قلعه بروید و در هر بخشی از روز شاهد زیبایی‌های متفاوت آن چشم‌اندازها باشید. همان‌طور که گفتیم بازدید از این قلعه تقریبا رایگان است، یعنی در بعضی روزها و ساعت‌ها رایگان است و فقط برای حضور در بخشی از قلعه پرداخت هزینه یا ورودی لازم است که بیش‌تر قسمت‌های بالایی قلعه مشمول این گزینه می‌باشند. برای اینکه از تخفیف‌های بازدید بهره‌مند شوید یا ساعات شب از قلعه بازدید کنید یا در روزهای خاصی مثل روز ملی مجارستان که هیچ مبلغی از شما دریافت نمی‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما بوداپست و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید