بلیط هواپیما به بوداپست موزه‌ای به وسعت یک شهر

0
332
خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما به بوداپست موزه‌ای به وسعت یک شهرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 11Rating: 4.5بلیط هواپیما به بوداپست موزه‌ای به وسعت یک شهربلیط هواپیما به بوداپست موزه‌ای به وسعت یک شهر بوداپست، پایتخت مجارستان یکی از زیباترین و شهرهای اروپا است. این شهر از دو بخش بودا و پست در دو سمت رود دانوب

بلیط هواپیما به بوداپست موزه‌ای به وسعت یک شهر

بوداپست، پایتخت مجارستان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای اروپا است. این شهر از دو بخش بودا و پست در دو سمت رود دانوب تشکیل شده‌است. در دوران باستان سلتی‌ها اینجا سکونت داشتند و بعدها نیز به دست رومی‌ها افتاد و در قرن نهم میلادی مجارها به این سرزمین قدم گذاشتند. بوداپست یکی از اصلی‌ترین مراکز رنسانس است و در آن زمان رونق بسیاری داشته‌؛ جالب است بدانید بیش از یک قرن عثمانی‌ها اینجا را در تصرف خود داشتند تا سرانجام در قرن نوزدهم امپراتوری اتریش-مجارستان شکل گرفت چند سال بعد مجارستان مستقل شد. با چنین پیشینه‌ای می‌توان حدس زد که گوشه و کنار این شهر پر است از ساختمان‌ها و دیدنی‌های بسیار، این شهر محبوب بسیاری از مسافران پروازهای خارجی است و بسیاری برای گذران تعطیلات تابستانی بلیط هواپیمای خود را به این مقصد می‌گیرند.

بلیط هواپیما در بهترین فصل سفر به بوداپست

بهار و تابستان دمای هوا مناسب بوده و به راحتی می‌توانید از قدم زدن در شهر لذت ببرید.

حمل و نقل در بوداپست

خرید بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان

اگر بلیط هواپیمایتان را به مقصد بوداپست تهیه می‌کنید، به شما توصیه می‌کنیم برای طی کردن مسافت میان مکان‌های دیدنی گاه پیاده روی کنید، به این ترتیب شما به خوبی می‌توانید دیدنی‌های این شهر-موزه را ببینید. همچنین متروی این شهر نیز بسیار دیدنی است. اولین خط در سال 1896 تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین متروهای جهان به شمار می‌رود.

دیدنی های بوداپست مجارستان

بلیط هواپیما برای بازدید از موزه هنرهای زیبا

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از موزه هنرهای زیبا مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از موزه هنرهای زیبا مجارستان

سفر به بوداپست را می‌توان از بازدید موزه‌ها شروع کرد. این موزه به طور مشخص یکی از بزرگترین گنجینه‌های آثار هنری قدیمی از کشورهای مختلف چون ایتالیا، هلند و اسپانیا را در خود جای داده‌است. قدمت این موزه به قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد؛ اکنون در اینجا شش گالری مختلف دارد، نقاشی‌های قدیمی، مدرن، هنر مصر، دوران باستان و مجسمه‌های قدیمی است. علاوه بر دیدنی‌های همیشگی در یکی از گالری‌های این موزه، نمایشگاه‌های دوره‌ای مختلفی برگزار می‌شود.

بلیط هواپیما برای بازدید از موزه ملی مجارستان

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از موزه ملی مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از موزه ملی مجارستان

این موزه در قرن نوزدهم تاسیس شد. در این مکان می‌توانید از جواهرات و وسایل سلطنتی مثل تاج سنت استفان دیدن کنید. لباس‌ها، وسایل جنگی و آثار مربوط به دوران تاریخی مختلف از دیگر دیدنی‌ها است. اگر به موسیقی کلاسیک علاقه دارید اینجا می‌توانید از پیانوی بزرگ بتهوون نیز دیدن کنید. ناگفته نماند ساختمان این موزه در سال 1847 به مکان فعلی منتقل شد و بنای تاریخی بزرگداشت یانوش، شاعر شهیر مجار در کنار چند مجسمه‌ی یادبود دیگر در باغ این موزه قرار دارد.

بلیط هواپیما برای بازدید از پارلمان مجارستان

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از پارلمان مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از پارلمان مجارستان

بوداپست درست مثل یک موزه با فضای باز است که با قدم زدن در آن می‌توانید از بناهای مختلف تاریخی دیدن کنید. ساختمان پارلمان این کشور از زیباترین بناهای پارلمان در سراسر دنیا است. قدمت این بنا به سال 1886 باز می‌گردد، البته آن زمان بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان به شمار می‌رفته‌است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای بازدید از پارلمان مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از پارلمان مجارستان

شما می‌توانید همراه با یک راهنما و در زمان‌هایی که جلسات دولتی در حال برگزاری نباشد، گردشی 45 دقیقه‌ای در ساختمان داشته باشید. در این پارلمان 691 اتاق وجود دارد و طول راهروها و پله‌ها به چند کیلومتر می‌رسد. در بخشی از این ساختمان از جواهرات سلطنتی نگهداری می‌شود، حتما از آنها دیدن کنید.

بلیط هواپیما برای بازدید از قلعه‌ی هیل Castle Hill

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از قلعه‌ی هیل Castle Hill
بلیط هواپیما برای بازدید از قلعه‌ی هیل Castle Hill

در بیشتر شهرهای اروپایی می‌توانید از قلعه‌هایی افسون کننده دیدن کنید که قدمت آنها به دوران وسطا باز می‌گردد. اگر بلیط هواپیمای خود را به بوداپست گرفته‌اید می‌توانید به دیدن قلعه‌ی هیل بروید. این بنا در ارتفاعات نزدیک دانوب واقع شده است؛ قلعه‌ی بودا که قدمت آن به قرن هجدهم باز می‌گردد از زیباترین بخش‌های این مجموعه است.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از گالرت هیل مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از گالرت هیل مجارستان

گالرت هیل یکی از مجسمه‌ها و بناهای معروف شهر است. گالرت هیل در نزدیکی دانوب است و در اطراف آن چشمه‌های آب گرم که خواص درمانی دارند قرار دارد؛ آب گرم گلرت و حمام روداس که قدمت آنها به قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد، می‌تواند روزی آرام را برای شما به ارمغان بیاورد.

بلیط هواپیما برای بازدید از میدان قهرمانان

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از میدان قهرمانان بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از میدان قهرمانان بوداپست مجارستان

در این میدان یک بنای یادبود قرار دارد که به بنای یادبود هزاره(Millennium Monument) معروف است. این یادبود یک برج 36 متری است که بر بالای آن مجسمه‌ای از جبرئیل قرار داد و قدمت آن به اواخر قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. علاوه بر این، سواران برنزی نیز در اطراف این بنا به یاد شاهزاده ارفاد و همراهانش ساخته شده است؛ مجسمه‌های یادبود حکمرانان مجارستان از دیگر آثار دیدنی این میدان تاریخی است. کمی آن طرف‌تر نیز می‌توانید از یادبود سربازان گم‌نام دیدن کنید.

یادبود یهودیان در جنگ جهان دوم

خرید بلیط هواپیما به یادبود یهودیان در جنگ جهان دوم
بلیط هواپیما به یادبود یهودیان در جنگ جهان دوم

جنگ جهانی دوم زندگی مردمان شهر را دستخوش ناملایمات بسیاری کرد. در شمال شرقی رود دانوب، مجسمه‌هایی از کفش‌های فولادی توجه شما را جلب خواهد کرد؛ این مجسمه‌ها یادبودی است از یهودیانی که در این جنگ کشته شدند.

چشمه‌ها و غارها در مجارستان

چشمه‌ها و غارها در بوداپست مجارستان
چشمه‌ها و غارها در مجارستان

چشمه‌های زیرزمینی بوداپست، مجموعه‌ای دالان‌ها و غارها را پدید آورده‌است. اگر اهل ماجراجویی باشید می‌توانید به گردشی چند ساعته در این غارها بروید. البته باید خود را آماده‌ی گلی شدن کنید.

بلیط هواپیما برای بازدید از پارک Woodland City

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از پارک Woodland City
بلیط هواپیما برای بازدید از پارک Woodland City

تنها کسانی که به دیدن آثار تاریخی علاقمند هستند نباید بلیط هواپیمایشان را به بوداپست بگیرند، این شهر برای مسافرانی که به دنبال آرامش و تفریح هستند نیز مناسب است. پارک وود لند سیتی از مکان‌هایی است که به این دسته از افراد توصیه می‌شود. این پارک در قرن 19 توسط یک معمار فرانسوی طراحی شده‌است. باغ وحش، باغ گیاه شناسی، دریاچه، مجموعه آبی و حمام‌های درمانی و قسمت مخصوص کودکان از بخش‌های این مجموعه است.

بلیط هواپیما برای بازدید از دانوب

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از دانوب مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از دانوب مجارستان

عبور رودخانه می‌تواند هر شهری را زیبا کند؛ اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد بوداپست است، تفریح و گردش در کنار این رودخانه‌ی زیبا را از دست ندهید. شما می‌توانید بر روی آن قایق سواری کنید و یا به پیاده‌روی در کنار آن بروید.پل زنجیره‌ای که از روی دانوب عبور می‌کند قدمتی بسیار دارد و از زیباترین پل‌ها در سراسر دنیا به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما برای بازدید از جزیره مارگارت

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از جزیره مارگارت مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از جزیره مارگارت مجارستان

اینجا با داشتن یک مجتمع آب گرم بزرگ مقصد بسیاری از مسافران پروازهای خارجی به مقصد بوداپست است. یک باغ گل رز زیبا نیز در کنار این مجموعه قرار دارد که بسیار دیدنی است. اگر می‌خواهید روزی آرام و به یادماندنی را در بوداپست سپری کنید، پیشنهاد ما به شما سفر به مارگارت است.

بوداپست از آن شهرهایی است که هیچگاه شما را خسته نمی‌کند، شما می‌تواند ساعت‌ها در خیابان‌های زیبای آن قدم بزنید و از ساختمان‌ها دیدن کنید و هرگاه خسته شدید در کافه‌ها و رستوران‌های شهر استراحت کنید. به وب سایت سفرستان سری بزنید و برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در بوداپست برنامه‌ریزی کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوداپست مجارستان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به مجارستان ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید